Μπορώ να δώσω Πανελλήνιες του χρόνου;

GoDRiC-

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα!!!!

Έκανα το τραγικό λάθος φέτος που δίνω Πανελλήνιες και δε πήρα ΑΟΘ ενώ θέλω Αστυνομικές Σχολές. Έμαθα πως πλέον είναι αργά να πάρω το ΑΟΘ οπότε θα δώσω του χρόνου (ή ΚΑΙ του χρόνου). Θέλω να ρωτήσω το εξής.. Γίνεται να δώσω του χρόνου Πανελλήνιες χωρίς να δώσω φέτος ή πρέπει να έχει δώσει κανείς αναγκαστικά ώστε να μπορεί να ξανά δώσει; Πχ εγώ ήθελα φέτος να δώσω ενδοσχολικές μόνο για να έχω ένα καλό απολυτήριο και του χρόνου να δώσω Πανελλήνιες κανονικά..! Γίνεται αυτό; Και επίσης, του χρόνου θα μετρήσει ο βαθμός που είχα στο απολυτήριο μου σε όλα τα μαθήματα εκτός του ΑΟΘ; (Επειδή λογικά στο ΑΟΘ θα μετρήσουν μόνο γραπτά επειδή δε θα το έχω στο απολυτήριό μου)

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το σχολικό έτος 2013-2014 θα δώσεις μόνο ενδοσχολικές εξετάσεις για να πάρεις το απολυτήριό σου.
Το σχολικό έτος 2014-2015 θα δώσεις μόνο πανελλήνιες εξετάσεις.

Φυσικά και γίνεται (και στα επαγγελματικά και στα γενικά λύκεια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Καλησπέρα!!!!

Έκανα το τραγικό λάθος φέτος που δίνω Πανελλήνιες και δε πήρα ΑΟΘ ενώ θέλω Αστυνομικές Σχολές. Έμαθα πως πλέον είναι αργά να πάρω το ΑΟΘ οπότε θα δώσω του χρόνου (ή ΚΑΙ του χρόνου). Θέλω να ρωτήσω το εξής.. Γίνεται να δώσω του χρόνου Πανελλήνιες χωρίς να δώσω φέτος ή πρέπει να έχει δώσει κανείς αναγκαστικά ώστε να μπορεί να ξανά δώσει; Πχ εγώ ήθελα φέτος να δώσω ενδοσχολικές μόνο για να έχω ένα καλό απολυτήριο και του χρόνου να δώσω Πανελλήνιες κανονικά..! Γίνεται αυτό; Και επίσης, του χρόνου θα μετρήσει ο βαθμός που είχα στο απολυτήριο μου σε όλα τα μαθήματα εκτός του ΑΟΘ; (Επειδή λογικά στο ΑΟΘ θα μετρήσουν μόνο γραπτά επειδή δε θα το έχω στο απολυτήριό μου)

Ευχαριστώ!
Εννοείται ότι γινεται ! Ασε που θα εχεις και καλο καλυτερο απολυτηριο. Το μειονεκτημα ισως ειναι οτι θα χασεις μια χρονια, αλλα αν δεν σ απασχολει και τοσο δεν υπαρχει κάποιο προβλημα. Το ζητημα ειναι να αποφασισεις τι θελεις να κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Mην το κανεις φιλε... Δωσε τωρα και βαλε αλλο στοχο...
Δε ξερεις καν αν θα δεχτει η αστυνομια εισακτεους του χρονου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
επειδη ειμαι λιγο ασχετος...οι αστυνομικες σχολες χρειαζονται ΑΟΘ? :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoDRiC-

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Mην το κανεις φιλε... Δωσε τωρα και βαλε αλλο στοχο...
Δε ξερεις καν αν θα δεχτει η αστυνομια εισακτεους του χρονου

Το σκέφτηκα αλλά πραγματικά δεν υπάρχει κάτι άλλο που να μου αρέσει... Ο στόχος μου είναι να μπω εκεί. Και αν περάσω τελικά στη σχολή, σκασίλα μου αν θα μπω στα 19 ή στα 22!
επειδη ειμαι λιγο ασχετος...οι αστυνομικες σχολες χρειαζονται ΑΟΘ? :S

Ναι φίλε μου δυστυχώς.. Και'γω τη πάτησα σαν παπάρας φέτος έτσι.... Δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζεται ΑΟΘ αλλά τι να κάνουμε τώρα....


Οπότε καλύτερα να μη δώσω φέτος γιατί αν δε γράψω καλά θα πέσει λογικά το απολυτήριο μου ε; Οπότε να δώσω του χρόνου φορτσάτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Καλησπέρα!!!!

Έκανα το τραγικό λάθος φέτος που δίνω Πανελλήνιες και δε πήρα ΑΟΘ ενώ θέλω Αστυνομικές Σχολές.
Δεν έκανες λάθος. Οι αστυνομικές σχολές δε θα υπάρχουν φέτος στο μηχανογραφικό. Οπότε και να έπαιρνες ΑΟΘ, πάλι δε θα μπορούσες να περάσεις αστυνομία γιατί δε θα μπορούσες να τη δηλώσεις.


Έμαθα πως πλέον είναι αργά να πάρω το ΑΟΘ
Οι αιτήσεις γίνονται τον Φεβρουάριο, οπότε δεν είναι καθόλου αργά. Αν εννοείς αργά απο άποψη ύλης (οτι δε θα προλάβεις να διαβάσεις), σ' αυτό δε ξέρω να σου απαντήσω, μιας και δεν ξέρω καν τι λέει το ΑΟΘ. Αν το εννοείς απο άποψη τμήματος, οι καθηγητές-διευθυντής είναι υποχρεωμένοι να σε βάλουν σε τμήμα που έκανε ΑΟΘ. Πέρσι ένας φίλος μου, αποφάσισε τον Νοέμβριο να δώσει ΑΟΘ, γιατί άλλαξε γνώμη και ήθελε αστυνομία. Και φυσικά άλλαξε τμήμα!

Γίνεται να δώσω του χρόνου Πανελλήνιες χωρίς να δώσω φέτος ή πρέπει να έχει δώσει κανείς αναγκαστικά ώστε να μπορεί να ξανά δώσει;
Οταν ξαναδίνεις πανελλήνιες, δίνεις απο όποια κατεύθυνση θέλεις και επιλέγοντας όποιο μάθημα επιλογής θέλεις. Υπάρχουν άτομα που την 1η φορά έδωσαν μαθηματικά γενικής και τη 2η βιολογία γενικής. Φυσικά μπορείς να επιλέξεις και το ΑΟΘ, απλά δε θα έχεις προφορικούς βαθμούς. Ότι γράψεις, αυτό θα πάρεις χωρίς να μεταβληθεί ο βαθμός λόγω των προφορικών.


Και επίσης, του χρόνου θα μετρήσει ο βαθμός που είχα στο απολυτήριο μου σε όλα τα μαθήματα εκτός του ΑΟΘ;
Τσουκ! Οταν κάποιος την πρώτη φορά δίνει μόνο ενδοσχολικές εξετάσεις (χωρίς πανελλήνιες), και τη 2η φορά θέλει να δώσει πανελλήνιες, οι προφορικοί του βαθμοί δε μετράνε (τη 2η φορά). Και 20 να έχεις στα προφορικά σου, δε θα έχει σημασία. Οπως έγραψα πιο πάνω, ότι γράψεις, αυτό θα πάρεις. Αν πχ γράψεις 15, τότε να είναι λες και είχες στα προφορικά σου 15 ωστε να μη μεταβληθεί ο βαθμός σου!


Ευχαριστώ!
Παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoDRiC-

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ωχ αγχώθηκα τώρα... Να δώσω δηλαδή φέτος και ο,τι γράψω (για να βοηθήσει του χρόνου όταν δώσω για αστυνομία) ή να αφήσω και να τα δώσω όλα του χρόνου; Θέλω και καλό απολυτήριο φέτος σε περίπτωση που πάω σκατά του χρόνου για να μπω ειδικός φρουρός με το απολυτήριο οπότε αν δώσω φέτος και πάω σκατά, θα πέσει και το απολυτήριο και μετά θα είναι όλα σκατά, θα πρέπει οπωσδήποτε του χρόνου να γράψω καλά.... Πωωωωωωω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Ωχ αγχώθηκα τώρα... Να δώσω δηλαδή φέτος και ο,τι γράψω (για να βοηθήσει του χρόνου όταν δώσω για αστυνομία) ή να αφήσω και να τα δώσω όλα του χρόνου; Θέλω και καλό απολυτήριο φέτος σε περίπτωση που πάω σκατά του χρόνου για να μπω ειδικός φρουρός με το απολυτήριο οπότε αν δώσω φέτος και πάω σκατά, θα πέσει και το απολυτήριο και μετά θα είναι όλα σκατά, θα πρέπει οπωσδήποτε του χρόνου να γράψω καλά.... Πωωωωωωω..

Και ποιος σου είπε οτι η αστυνομία του χρόνου θα δέχεται άτομα απο πανελλήνιες; Πρώτα θα μπουν αυτοί που περιμένουν στη σειρά (αυτοί που έδωσαν φέτος) και μετά θα αρχίσει να δέχεται άλλα άτομα. Τουλάχιστον για 2 χρόνια δε θα υπάρχει η αστυνομία στο μηχανογραφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoDRiC-

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Και ποιος σου είπε οτι η αστυνομία του χρόνου θα δέχεται άτομα απο πανελλήνιες; Πρώτα θα μπουν αυτοί που περιμένουν στη σειρά (αυτοί που έδωσαν φέτος) και μετά θα αρχίσει να δέχεται άλλα άτομα. Τουλάχιστον για 2 χρόνια δε θα υπάρχει η αστυνομία στο μηχανογραφικό.

Ε θα υπάρχει τρόπος δε γίνεται.. Δηλαδή τι; Να μπω σε κάποια άλλη σχολή που ίσως μ'αρέσει λίγο και να ασχοληθώ εκεί; Δε θέλω τίποτα άλλο αυτό είναι το κακό, θέλω απλά να μπω αστυνομία και προτιμώ με Πανελλήνιες. Εξάλλου είπαμε αν πάνε όλα σκατά θα μπω με το απολυτήριο μου.. Και νομίζω τελικά ισχύει πως αν δεν δώσω φέτος και δώσω του χρόνου θα μετρήσει μόνο ο,τι γράψω, οπότε πρέπει να δώσω και φέτος και να τα πάω και καλά... Οπότε θα στρωθώ φέτος για του χρόνου... :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Και εγω στοχευω ημμυ αλλα βλεποντας οτι εχω μεινει πολυ πισω στα μαθηματικα δεν παω και φοντιστηριο μαθ λεω να δωσω φετος να δηλωσω ενα αει αλλα να μην παω να ξαναδωσω για ημμυ γιατι ουσιαστικα χαθηκε η χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoDRiC-

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Και εγω στοχευω ημμυ αλλα βλεποντας οτι εχω μεινει πολυ πισω στα μαθηματικα δεν παω και φοντιστηριο μαθ λεω να δωσω φετος να δηλωσω ενα αει αλλα να μην παω να ξαναδωσω για ημμυ γιατι ουσιαστικα χαθηκε η χρονια

Σου έχει πει ο διευθυντής σου πως αν δώσεις φέτος και περάσεις κάπου και δε πας, και ξανά δώσεις του χρόνου, θα μετρήσει ο έλεγχος του χρόνου; Αλλιώς αν δε δώσεις φέτος δε θα μετρήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Σου έχει πει ο διευθυντής σου πως αν δώσεις φέτος και περάσεις κάπου και δε πας, και ξανά δώσεις του χρόνου, θα μετρήσει ο έλεγχος του χρόνου; Αλλιώς αν δε δώσεις φέτος δε θα μετρήσει;

Νομιζω το απολυτηριο ειναι αυτο που παιρνεις μολις αποφοιτεις οσες φορες και να δωσεις παννεληνιες το απολυτηριο θα ειναι της χρονιας που αποφοιτησες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Συγνώμη αν θα χαλάσω το θέμα του παιδιού και δεν ανοίγω καινούριο, θέλω να σας ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου κάποιες απορίες που έχω.

1. Έχω τελειώσει το 2008 το Λύκειο και έχω πάρει απολυτήριο Λυκείο, του χρόνου μπορώ να δώσω Πανελλήνιες και αν ναι πόσες φορές δικαιούμαι;

2. Με τα βιβλία έχει αλλάξει κάτι στο περιεχόμενο ή είναι τα ίδια όπως το 2008;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Συγνώμη αν θα χαλάσω το θέμα του παιδιού και δεν ανοίγω καινούριο, θέλω να σας ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου κάποιες απορίες που έχω.

1. Έχω τελειώσει το 2008 το Λύκειο και έχω πάρει απολυτήριο Λυκείο, του χρόνου μπορώ να δώσω Πανελλήνιες και αν ναι πόσες φορές δικαιούμαι;

2. Με τα βιβλία έχει αλλάξει κάτι στο περιεχόμενο ή είναι τα ίδια όπως το 2008;

Μπορείς να δώσεις Πανελλήνιες όσες φορές θέλεις, χωρίς κανέναν περιορισμό.

Για το 2ο, προσδιόρισε κατεύθυνση...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexritis

Νεοφερμένος

Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
γιατι ειναι αργα για να παρεις το ΑΟΘ???

εγω περυσι που ξεκινησα τετοια εποχη μια χαρα αριστα εγραψα.ποιος σου τα λεει αυτα?ριξτου καμια να συνελθει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoDRiC-

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
γιατι ειναι αργα για να παρεις το ΑΟΘ???

εγω περυσι που ξεκινησα τετοια εποχη μια χαρα αριστα εγραψα.ποιος σου τα λεει αυτα?ριξτου καμια να συνελθει....

Έτσι είπε ο διευθυντής. Δε μπορεί να κάνει κάτι έχει στείλει λέει χαρτιά ήδη στο υπουργείο και τέτοια.. Αυτός με συμπαθεί κιόλας, λες αν μπορούσε να μη το έκανε; Πάντως θα πάει και η μάνα μου στο υπουργείο να ρωτήσει κάποια πράγματα να τελειώνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexritis

Νεοφερμένος

Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Έτσι είπε ο διευθυντής. Δε μπορεί να κάνει κάτι έχει στείλει λέει χαρτιά ήδη στο υπουργείο και τέτοια.. Αυτός με συμπαθεί κιόλας, λες αν μπορούσε να μη το έκανε; Πάντως θα πάει και η μάνα μου στο υπουργείο να ρωτήσει κάποια πράγματα να τελειώνουμε...

γινεται και παραγινεται,να τον πιεσεις.κριμα θα ειναι να μην το παρεις μιας και θελεις σχολη που το απαιτει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Έτσι είπε ο διευθυντής. Δε μπορεί να κάνει κάτι έχει στείλει λέει χαρτιά ήδη στο υπουργείο και τέτοια.. Αυτός με συμπαθεί κιόλας, λες αν μπορούσε να μη το έκανε; Πάντως θα πάει και η μάνα μου στο υπουργείο να ρωτήσει κάποια πράγματα να τελειώνουμε...

Τον Φεβρουάριο στέλνει τα χαρτιά. Συγνώμη, αλλά μ@λακίες σου λέει γιατί βαριέται να σε αλλάξει τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoDRiC-

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Τον Φεβρουάριο στέλνει τα χαρτιά. Συγνώμη, αλλά μ@λακίες σου λέει γιατί βαριέται να σε αλλάξει τμήμα.

Πήρα τηλ υπουργείο και λένε πως όντως δε γίνεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top