Σχολιασμός διαφήμισης Pretty Bra

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.


Aυτη ειναι η ''διαφημηση'' (ο θεος να την κανει) ενος σουτιεν με απλα λογια.. Ωραια.. Τωρα μπορει να μου εξηγησει καποιος ΠΟΣΑ μπουκαλια παιζει να τελειωσε ο σκηνοθετης πριν το καστινγκ?? Γιατι εγω αυτη τη διαφημηση μονο σατυρικη μπορω να την θεωρησω, και για να παιζεται στην τηλεοραση και μαλιστα με τετοια συχνοτητα (4-5 φορες σε καθε διαφημηστικο διαλειμμα), προφανως δεν εχει τετοιο σκοπο..
Θελω απλα να μου εξηγησει καποιος το νοημα της διαφημησης.. Δηλαδη, καλα φωτογραφιζει τα μοντελα με τα σουτιεν, γιατι απλα δεν τα βαζει να μιλανε κιολας??? Γιατι να βαλει την καθε ακυρη γιαγια που δεν μπορει να πει λεξη (εξαιρειται η θεια η συγγραφεας που εχει καραψωνιστει προφανως η γυναικα...)!! Δηλαδη γιατι καποιος να παει να κανει κατι τοσο ΑΘΛΙΟ και τοσο χυδαιο, αν θεει οντως να διαφημησει με τον καλυτερο τροπο το προιόν του??

Επισης δεν θελω να προσβαλω ουτε τις γιαγιαδες ουτε κανεναν, γενικο σχολιασμο της διαφημησης θελω να κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Δηλαδη γιατι καποιος να παει να κανει κατι τοσο ΑΘΛΙΟ και τοσο χυδαιο, αν θεει οντως να διαφημησει με τον καλυτερο τροπο το προιόν του??

Ο σκοπός της διαφήμισης είναι να σου μείνει στο μυαλό όσο το δυνατών περισσότερο. Νομίζω πως αυτή τα κατάφερε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ΩΡαίο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Για σουτιέν δεν λέει και πολλά... :/:
Για να πετάς όμως χαλίκια σε ακτίνα ενός χιλιομέτρου, κάτι κάνει... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Αυτο που το ΕΣΡ μοιραζει προστιμα χιλιαδων για μια βρισια ή μια χειρονομια και δεν εχει κανει τιποτα για αυτο το απιστευτο εκτρωμα που σου χαλαει ανεπανορθωτα την ψυχοσυνθεση και μαλιστα σε διαρκεια και κατα συρροη με ξεπερναει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Κι όμως, μέσα στην τόση της καλτίλα και κιτσαριό, αυτή η διαφήμιση είναι ίσως από τις πιο επιτυχημένες διαφημίσεις της ελληνικής τηλεόρασης. Και όταν λέω επιτυχημένη, προφανώς ορίζω την επιτυχία μιας διαφήμισης το να καταφέρει να παρακινήσει τους καταναλωτές να αγοράσουν το προϊόν. Αντιαισθητική μέχρι αηδίας λοιπόν, αλλά επιτυχημένη.

Γιατί όμως;

Πρώτον: Πολλές φορές έχουμε αναρωτηθεί για το αντίθετο: Γιατί μας δείχνουν γκομενάρες να διαφημίζουν προϊόντα αφού δεν είναι αυτές ο μέσος όρος; Ποιος ο σκοπός να διαφημίζει μια κοπελιά με τέλειο στήθος ένα σουτιέν, την στιγμή που, όποιο άλλο σουτιέν και αν έβαζε, πάλι τέλειο θα ήταν το στήθος της; Ε λοιπόν, η καινοτομία αυτής της διαφήμισης είναι ότι πολλές τηλεθεάτριες μπορούν να ταυτιστούν με τις πρωταγωνίστριες. Και αυτό συμβάλλει στο να πάνε να αγοράσουν το προϊόν. Ειδικά όσες είναι μεγάλης ηλικίας.

Δεν πιστεύω ότι η επιλογή του κάστινγκ έγινε για οικονομικούς λόγους. Η συγκεκριμένη εταιρεία έχει πουλήσει χιλιάδες κομμάτια, έτσι ώστε αν ήθελε, ακόμη και την Μενεγάκη θα μπορούσε να πληρώσει για να την διαφημίσει.

Δεύτερον: Όπως και με την διαφήμιση της Μερέντα- "Ντάμερε", αυτή η διαφήμιση, σε κάνει να θέλεις να την δεις πολλές φορές για να προσέξεις μια-μια όλες τις πρωταγωνίστριες. Και ναι, να τις κοροιδέψεις. Αλλά την βλέπεις, και μάλιστα, κάθε φορά, όλο και πιο προσεκτικά. Όχι;

Τρίτον: Προκαλεί τον σχολιασμό από τον τηλεθεατή. "Ρε μαλάκα, την είδες την διαφήμιση; Όχι; Καλά, κάτσε δες την, μαλάκα μιλάμε τρελό γέλιο". Έτσι, ο ντόρος γύρω από την εταιρεία ή το προϊόν μεγεθύνεται, πράγμα που σημαίνει αυξημένες πωλήσεις.

Τέταρτον: Περιμένεις την επόμενη διαφήμιση! Εφόσον με αυτήν έβγαλες τόσο γέλιο (και η εταιρεία τα λεφτά του αιώνα), τι θα δεις στην επόμενη; Θα είναι πιο κιτς; Θα είναι πιο αστεία;


Φιλικά πάντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Προσωπικά οι διαφημίσεις (ειδικά prettybra-έξυπνη σίτα) αποτελούν ένα από τους σοβαρότερους λόγους που έκοψα την Tv.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ δεν το πιστεύω ότι ανοίξαμε νέο τόπικ να συζητάμε το pretty bra :redface:. Συγγνώμη κιόλας, αλλά αυτό δείχνει σε πόσο μεγάλο βαθμό μας έχει γίνει πλύση εγκεφάλου, τόση ώστε να έχουμε την ανάγκη να το σχολιάσουμε. Αν θεωρώ ότι είναι σπαστική διαφήμιση; Ναι. Συμφωνούμε όλοι; Ναι. Δεν νομίζω ότι θα πεταχτεί κανένας να πει ''Α, εγώ θεωρώ ότι αξίζει να την βλέπουμε 100 φορές την ημέρα''. Δεν βρίσκω το λόγο του να καθόμαστε όλοι μαζί εδώ να σχολιάζουμε το πόσο εκνευριστική είναι αυτή η διαφήμιση. Απλά δεν βρίσκω νόημα :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Ίδιου "στυλ" διαφήμιση με αυτές των Jumbo,με τη διαφορά ότι στην προκειμένη περίπτωση γελοιοποιούνται οι "πρωταγωνιστές" της αντί για τους ίδιους τους καταναλωτές...
In any case (κι όπως φαίνεται κι απ'τις πωλήσεις) ο μαλάκας ο Έλληνας τέτοια καραγκιοζιλίκια και ξεφτιλίκια γουστάρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
εγω στην αρχη νομιζα οτι η εν λογω διαφημηση αφορα ρολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εμένα αγόρασε η μαμά μου και είναι πολύ ευχαριστημένη.
Είχε δώρο ένα ρολόι φούξια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Τελικά νιώθω πολύ τυχερή που δεν βλέπω τηλεόραση. Δε χάνω και τίποτα σκουπίδια είναι όλα που παίζουν με τα νεύρα σου και τη νοημοσύνη σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
H αγαπημένη μου διαφήμιση!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Ολοι βριζετε αυτην την διαφημιση και την αλλη με την εξυπνη σιτα αλλα ολοι στα σπιτακια σας εχετε αυτην την "εξυπνη" σιτα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγω παντως αυτο το πριτι μπρα δεν θα το επαιρνα.. Και χωρις διαφημηση, αν ειναι να κανουν 20 ευρω τα δυο σουτιεν, παω στην λαικη και παιρνω 10... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Eγώ απορώ ποιός βρίσκεται πίσω απο το συγκεκριμένο προιόν.Για να παίζει απο το πρωί μέχρι το βράδυ σε όλα τα κανάλια πρέπει να είναι βύσμα η να έχει πολύ χρήμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ επίσης αναρωτιέμαι πως υπάρχουν άτομα που πιστεύουν σε αυτό το προϊόν (όπως έξυπνη σιτα και αυτο το πρίτη μπρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα την θυμηθήκατε αυτήν την διαφήμιση; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Eγώ απορώ ποιός βρίσκεται πίσω απο το συγκεκριμένο προιόν.Για να παίζει απο το πρωί μέχρι το βράδυ σε όλα τα κανάλια πρέπει να είναι βύσμα η να έχει πολύ χρήμα....

Kι εγω επαναλαμβανω, αν επαιρνες 20 ευρω για 2 προιοντα που εχουν κοστος κατασκευης 1 ευρω, ναι θα ειχες κι εσυ πολλα λεφτα... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top