Σύλλογος Ορκωτών Λογιστών (ACCA)

Always_in_love

Νεοφερμένος

Η Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, δε ξέρω αν ειμαι στη σωστή κατηγορία,surprisingly δεν είδα κανένα θέμα για το acca,οπότε είπα να φτιάξω ενα. Υπάρχει κάποιος που να το έχει δώσει,να μας πει την γνώμη του; Για αρχή επίπεδο δυσκολίας και απαιτούμενος χρόνος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
δεν νομιζω να βρεις αξιοπιστο ανθρωπο που να εχει δωσει acca και να τρεχει σε μαθητικα φορουμς

θα ηταν πολυ περιεργο και ανωριμο εκ μερους του
η πιο συνοπτικη απαντηση που μπορω να σ δωσω απο ενα σαητ του acca π διαβαζα ειναι οτι ο μεσος ορος παγκοσμιως ειναι 3-4 χρονια

ε οπως καταλαβαινεις ειναι δυσκολο, αλλα οχι και τιποτα εξτριμ


ειναι λιγακι πολυεξοδο το ολο εχγειρημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Ε ναi μωρέ τίποτα το extreme.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Always_in_love

Νεοφερμένος

Η Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ε ναi μωρέ τίποτα το extreme.

Καλωσηλθες Γιώργο,τι γίνεται γιατί δε μπορώ να σου στείλω πμ;
Οκ Βασίλη,thx.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Τι ειναι αυτο? Μου εξηψατε την περιεργια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Είναι όντως δύσκολο και ναι, 3-4 χρόνια είναι ο μέσος όρος. Μερικοί δεν τελειώνουν ποτέ. Να είσαι προετοιμασμένος για αρκετές αποτυχίες. Κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά εξτρήμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Καλωσηλθες Γιώργο,τι γίνεται γιατί δε μπορώ να σου στείλω πμ;

Λόγω χρήσης στον υπολογιστή μου εταιρικών προγραμμάτων, ο business server έχει αποκλείσει κάποιες σελίδες(κυρίως αλληλογραφίες) για προστασία του δικτύου. Έτσι έχω ακυρώσει και εγώ πλέον τις επιλογές στα προσωπικά μηνύματα. Για κάποιο διάστημα το είχα ανοίξει και παρουσιαζόταν αργή φόρτωση σε εταιρικές εφαρμογές. Οπότε η επικοινωνία γίνεται μέσω του φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Τι ειναι αυτο? Μου εξηψατε την περιεργια. :P

O Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) (Σύλλογος Ορκωτών Λογιστών) είναι ο παγκόσμιος φορέας για επαγγελματίες λογιστές. Στόχος του είναι να προσφέρει τίτλους πιστοποίησης προσόντων, οι οποίοι σχετίζονται με τις επιχειρήσεις και αποτελούν την πρώτη επιλογή, σε ανθρώπους ανά τον κόσμο που επιδιώκουν μια ανταποδοτική σταδιοδρομία στη λογιστική, τα χρηματοοικονομικά και τη διοίκηση. Ο ACCA διαθέτει γύρω στα 154.000 μέλη και 432.000 σπουδαστές σε 170 χώρες, βοηθώντας τους να χτίσουν μια επιτυχημένη σταδιοδρομία στη λογιστική και τις επιχειρήσεις, με τα προσόντα που απαιτούν οι εργοδότες. Τα κεντρικά του γραφεία βρίσκονται στο Λονδίνο και διαθέτει εκτενές δίκτυο με περίπου 83 γραφεία και κέντρα ανά τον κόσμο.
Αποστολή του ACCA είναι:

  • η παροχή ευκαιριών και πρόσβασης σε ανθρώπους ανά τον κόσμο και η υποστήριξη των μελών του καθ’ όλη τη διάρκεια της σταδιοδρομίας τους στη λογιστική, τις επιχειρήσεις και τα χρηματοοικονομικά
  • η επίτευξη και η προώθηση των υψηλότερων επαγγελματικών προτύπων καθώς και των υψηλότερων προτύπων δεοντολογίας και διοίκησης
  • η προώθηση του δημόσιου συμφέροντος
  • η κατοχή παγκόσμιας ηγετικής θέσης στον κλάδο.
Πηγή:https://www.britishcouncil.gr/exam/professional-university/acca
...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Always_in_love

Νεοφερμένος

Η Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Λόγω χρήσης στον υπολογιστή μου εταιρικών προγραμμάτων, ο business server έχει αποκλείσει κάποιες σελίδες(κυρίως αλληλογραφίες) για προστασία του δικτύου. Έτσι έχω ακυρώσει και εγώ πλέον τις επιλογές στα προσωπικά μηνύματα. Για κάποιο διάστημα το είχα ανοίξει και παρουσιαζόταν αργή φόρτωση σε εταιρικές εφαρμογές. Οπότε η επικοινωνία γίνεται μέσω του φόρουμ.

Δες εδώ https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=3935880#post3935880 για να μην βγούμε εκτός θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top