Sites και αρθογραφία

arishonda

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Είμαι φοιτητής και μπαίνω στο 3ο έτος. Έχω ξεκινήσει μαζί με δύο φίλους μου ένα νεανικό portal / e-magazine και είμαστε σε μία φάση που προσπαθούμε να μεγαλώσουμε την ομάδα με αρθρογράφους.

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει mail στο boustras@neopolis.gr !

To site είναι το www.neopolis.gr !

Σας ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Τι ακριβως ψαχνετε?δηλαδη τι ειδους θεματα θα εχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex evangelou

Νεοφερμένος

Ο alex evangelou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
νομιζω οτι την ξερω την σελιδα αυτη... εσεις δεν εισαστε που περσυ παιρνατε συνεντευξεις απο τους πρωτοετεις σε ασοεε και νομικη? ειχατε νομιζω κατι βιντεακια στο ιντερνετ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες, είδα σε μια ιστοσελίδα ότι ζητούν αρθρογράφους εθελοντικά. Ενώ μου αρέσει η ιδέα, ταυτόχρονα δεν θέλω να δουλεύω και κάποιος να βγάζει λεφτά στην πλάτη μου. Τι λέτε να κάνω; Ξέρετε γενικά sites που να προσφέρονται για αρθρογραφία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Άρθρα τι περιεχομένου; Πολιτικά; Κοινωνικά; Περιβαλλοντικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Άρθρα τι περιεχομένου; Πολιτικά; Κοινωνικά; Περιβαλλοντικά;
πολιτιστικού περιεχομένου κυρίως, γύρω από τις τέχνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Ίσως σε κάτι τέτοιο: https://www.politismospolitis.org/send-your-articles

Μπορείς σίγουρα να ψάξεις όμως και διάφορες σχετικές ιστοσελίδες για την ύπαρξη της επιλογής "Στείλτε τα άρθρα σας" κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Γιατί δε φτιάχνεις ένα blοg να τα γράφεις εκεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Γιατί δε φτιάχνει ένα blοg να τα γράφεις εκεί;
γιατί δε θα τα διαβάζει κανείς....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
γιατί δε θα τα διαβάζει κανείς....:worry:

Αν το προωθήσεις στα social media λίγο, γράφεις ωραία κείμενα και σχολιάζεις σε αλλα μπλογκ παρομοίου περιεχομένου σιγά σιγά θα δεις ότι θα μαζεύεται κόσμος. Αν δε γράφεις και στα αγγλικά το traffic αυξάνεται πολύ πιο γρήγορα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
ρε παιδια κι εγω ψαχνω κατι τετοιο... θα'θελα να μου αναθετανε διαφορα θεματα, γιατι προσωπικα δεν εχω εμπνευση να βρω θεμα για να γραψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
γιατί δε θα τα διαβάζει κανείς....:worry:

Ξεκίνα να γράφεις εσύ και σιγά σιγά θα σε μάθουν και θα σε διαβάζουν, αν αρχίζεις με αυτό το σκεπτικό τοτέ ναι, κανείς δεν θα διαβάζει αυτά που γράφεις. Και στο κάτω κάτω, κάντο για σένα, απλά για να λες κάπου τις σκέψεις σου, να τις βάζεις σε μια σειρά, σαν να κρατάς ένα ημερολόγιο , έτσι το κεφάλι σου θα αδειάσει από όλα αυτά που σκέφτεσαι και μπορεί να νιώθεις και όμορφα κιόλας. Κάντο εσύ το blog και θα σε διαβάζω εγώ. :look:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
κανεις καμια ιδεα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
κανεις καμια ιδεα;

Κανένα site δεν πρόκειται να σε πληρώσει εάν δεν έχεις πτυχίο ή αν έχεις με μηδαμινή βέβαια προυπηρεσία.
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Αν βρεις ένα site που να ανταποκρίνεται σε αυτά που θέλεις και εργάζεσαι από το σπίτι γράφοντας, τότε πήγαινε, καλό θα κάνει. Αν σου επιβάλλουν ωράρια και ιστορίες, χωρίς πληρωμή, ξεκάθαρα απόρριψε τους.

Το να ξεκινήσεις κάτι από το μηδέν, είναι δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Κανένα site δεν πρόκειται να σε πληρώσει εάν δεν έχεις πτυχίο ή αν έχεις με μηδαμινή βέβαια προυπηρεσία.
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Αν βρεις ένα site που να ανταποκρίνεται σε αυτά που θέλεις και εργάζεσαι από το σπίτι γράφοντας, τότε πήγαινε, καλό θα κάνει. Αν σου επιβάλλουν ωράρια και ιστορίες, χωρίς πληρωμή, ξεκάθαρα απόρριψε τους.

Το να ξεκινήσεις κάτι από το μηδέν, είναι δύσκολο.
Μα δεν ζηταω κατι με πληρωμη. Αρχικα θα με ενδιεφερε να μου αναθετανε καποια θεματολογια, ωστε να εξασκηθω λιγακι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Μα δεν ζηταω κατι με πληρωμη. Αρχικα θα με ενδιεφερε να μου αναθετανε καποια θεματολογια, ωστε να εξασκηθω λιγακι...

Ε στείλε email σε site που διαβάζεις ή σε ενδιαφέρουν, ειδάλλως ψάξε στις αγγελίες που ζητάνε άτομα για πρακτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
:παιδιά να φτιάξετε ένα ειδησεογραφικό ή αρθρογραφικό site δε θέλει πολλά λεφτά. Οργανώσου με την παρέα σου φτιάξτε ένα.. Μπορεις να βρεις αρθρογράφους και στο forum.

Domain στο papaki πάρτε και δείτε tutorial wordpress.

Εμένα μου είχανε κάνει πρόταση να γράφω εθελοντικά παλιά σε μεγάλο site επειδή διαβάζανε το blog μου (το οποίο είναι κυριολεκτικά μια αηδια)

Για 3 μήνες δεν έγραφα πολλά άρθρα γιατί έδινα δύσκολες εξετάσεις και με αφαιρέσατε οι τύποι ψάχνανε για κοροίδα.

Νομίζω η μόδα της αρθρογραφίας έχει περάσει και το μέλλον είναι το youtube (δηλαδή να μη γράφεις την άποψη σου αλλά να την λες και να απαντάς στα σχόλια)

Το θέμα είναι πως λίγοι έχουν την διάθεση να γίνουν ρεζίλι στο γυαλί του υπολογιστή. αλλά όποιος το κάνει σοβαρά δε θα χάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top