Ερασιτεχνική ενασχόληση με αθλήματα

marimar!33

Νεοφερμένος

Η Mrs. Mars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γεια σας! Είναι η πρώτη μου ανάρτηση και είμαι πολύ χαρούμενη! Θέλω οπωσδήποτε να βρω μια λύση. Το χειμωνα παντα κανω καποια δραστηριοτητα. Τα τελευταια 3 χρονια πηγαινα μπασκετ ομως το σχολειο μου ειναι απαιτητικο και δεν προλαβαινω τις προπονησεις που συνηθως ειναι νωρις, επεισης σχολαω αργα και γυριζω γυρω στις 4. Γενικα δεν προλαβαινω. Οι ομαδες ειναι απαιτητικες , μαλλον δεν μου κανουν. Δεν ειναι για το δικο μου προγραμμα. Αλλα δεν μπορω, το αγαπω το μπασκετ. Δεν θελω να γινω πρωταθλητρια ( αυτο θελουν οι ομαδες) θελω μονο να παιζω να ξεχνιεμαι να περναω λιγο ωραια μεσα στο χειμωνα να αθλουμαι. Υπαρχει καποια ομαδα που να μην στοχευει στον πρωταθλητισμο? Σας ευχαριστω προκαταβολικα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Αφου δε σε ενδιαφέρει να πας επαγγελματικά μπορείς να κανονίζεις με την παρέα σου όποτε γουστάρετε και υπαρχει χρόνος να παίζετε. Κι εγώ θυμάμαι οτι είχε προπόνηση η ομάδα μετά το σχόλασμα του σχολείου ή το απόγευμα, οπότε δε μπορούσες να κάνεις πολλά πράγματα γιατι ήσουνα λιώμα, είχε ζέστη κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marimar!33

Νεοφερμένος

Η Mrs. Mars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Οι φιλοι μου μενουν πολυ μακρια :( Αλλιως εννοειται πως θα πηγαινα. Στο παλιο μου σχολειο ημουν στην ομαδα μπασκετ αλλα στο καινουριο δεν εχει ;) Ευχαριστω παντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Η καθε ομαδα ακολουθει το προγραμμα της, δε τη νοιαζει να προσαρμοστει στο δικο σου. Μπορεις οποτε θες να ξελαμπικαρεις να πηγαινεις με φιλους απ το καινουργιο σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Πηγαινες μπασκετ σε σχολικο επιπεδο ή ησουν σε συλλογο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marimar!33

Νεοφερμένος

Η Mrs. Mars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ήμουν και σε σύλλογο και στο στην ομάδα του σχολείου.

Δεν λεω οτι η ομαδα θα ερθει στο δικο μου προγραμμα που ειναι διαφορετικο. Εγω θελω να πηγαινω για να περναω την ωρα μου να κανω αυτο που μου αρεσει, αλλα αμα πηγαινω οποτε μπορω μου κανουν παρατηρηση επειδη δεν παω καθε φορα. Αυτο ειναι το προβλημα μου, οι ομαδες (και καλα κανουν) στοχευουν στον πρωταθλητισμο, εγω απλα να εκτονώνομαι θελω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Εφοσον πηγαινες και σε συλλογο θα ξερεις πως η καθε ομαδα εχει διαφορετικους στοχους. Εννοειται πως ολες εχουν και ως σκοπο να βγαλουν επαγγελματιες καθως ειναι ενας τροπος να εχουν εσοδα. Παρολαυτα σε ομαδες που παιζουν σε ερασιτεχνικο επιπεδο (δηλαδη στην ΕΣΚΑ) δεν εχουν ως μοναδικο σκοπο τον πρωταθλητισμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marimar!33

Νεοφερμένος

Η Mrs. Mars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μπορεις σε παρακαλω να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για την ΕΣΚΑ; Ευχαριστώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Eισαι και γυναικα και τα πραγματα ειναι λιγο δυσκολα για εσας γιατι δεν υπαρχουν πολλα πρωταθληματα.....
Ας πουμε εγω, περυσι επαιζα στην Β Εσκαθ, που ειναι εντελως ερασιτεχνικο πρωταθλημα, μονο για χαβαλε....
Πηγαινα 1 προπονηση τη βδομαδα και καθε Σαββατο επαιζα αγωνα.... Τωρα δε νομιζω να υπαρχουν αντιστοιχες κατηγοριες στο γυναικειο μπασκετ!!!
Ειναι λιγες οι ομαδες, και το βλεπουν ολες σοβαρα...
Μπορεις σε παρακαλω να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για την ΕΣΚΑ; Ευχαριστώ :P
Εσκα ονομαζεται το ερασιτεχνικο τοπικο πρωταθλημα της καθε περιοχης....Στη Θεσαλλια λεγεται Εσκαθ, στην Αθηνα ΕΣΚΑΝΑ νομιζω κ.ο.κ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Μπες στο σιτε της ΕΣΚΑ και παρε πληροφοριες. Υπαρχουν αρκετες ομαδες πλεον που κατεβαζουν ομαδες σε πρωταθληματα κορασιδων και παγκορασιδων.
Παντως και στην ΕΣΚΑ στα εφηβικα δεν ειναι τοσο απλο γιατι παιζουν και τα εφηβικα μεγαλων ομαδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marimar!33

Νεοφερμένος

Η Mrs. Mars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Φρεντο σ'ευχαριστω πολυ! Κι εγω κατι τετοιο εκανα αλλα φωναζαν επειδη εκεινοι το εβλεπαν σοβαρα κι εγω οχι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
1-2 προπονησεις να λεμε την αληεθια δεν ειναι αρκετες για ομαδες που παιζουν ΕΣΚΑ λογω φυσικης καταστασης, εκος αμα κανεις γυμναστικη σε ελευθερο χρονο με αεροβια και αλλες ασκησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να έχεις παρέα και φίλους για να κατεβείς στο γήπεδο και να παίξεις.Άσε που αν κατεβαίνεις συχνά θα γνωρίσεις και άλλα άτομα και θα παίζεις με αυτά.Το πιο εύκολο πράγμα είναι να κάνεις γνωριμίες παίζοντας μπάσκετ.Σου προτείνω όποτε έχεις όρεξη να παίρνεις τη μπάλα σου,να πηγαίνεις στο γήπεδο και να παίζεις.Έτσι θα εκτονώνεσαι μια χαρά ;)(εγώ και όταν δε μπορούσαν οι φίλοι μου πήγαινα και έπαιζα μόνος για ώρες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Βρες μια ομαδα, οχι και τοσο καλη, για να μην χρειαζεται να πηγαινεις σε πολλες προπονησεις και να παιρνεις και συμμετοχη στους αγωνες....
Υπαρχουν πολλες τετοιες στα μικρα πρωταθληματα της ΕΣΚΑ!!!
Ελπιζω μονο να μην εχεις δελτιο σε καποια αλλη ομαδα, γιατι τοτε γινεται πολυπλοκο το θεμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Τι θα πει βρες μια ομαδα οχι τοσο καλη για να μην πατας εκει???
Οταν πας σε μια ομαδα δεσμευεσαι.Δε φερεσαι εγωιστικα,δεν κανεις του κεφαλιου σου.Αν ειναι να μην παταει αρκετες μερες τοτε καλυτερα να μην παει σε ομαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Mερικες ομαδες δεν το εχουν παρει σοβαρα, και κατεβαινουν στο πρωταθλημα, μονο και μονο για να αποκτησουν εμπειριες τα παιδια!!!
Αμα παιζει Β Εσκανα, το επιπεδο ειναι αρκετα χαμηλο, ο προπονητης θα καταλαβει οτι εχει υποχρεωσεις, και με μια προπονηση τη βδομαδα, θα τη βαζει να παιζει εναν αγωνα το Σαββατο...Αυτο εκανα εγω περυσι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Κοιτα επαιζα Β ΕΣΚΑ Αθηνων. Εχει τυχει να παιξω με ΠΑΟ, ΜΑΡΟΥΣΙ και αλλες. Δεν γινεται εστω και σε αυτο το επιπεδο των εφηβικων της ΕΣΚΑ με μια προπονηση να παιζεις... Χρειαζεσαι τρεις προπονησεις για να μπορεις να παιξεις συστηματα, να εχεις φτιαξει φυσικη κατασταση και να ξερεις να συνδυαζεσαι με τους συμπαικτες σου. Εφοσον ειπες πως επαιζες καταλαβαινεις τι λεω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Οχι εφηβικο ρε φιλε...Αντρικο ελεγα εγω!!!Κοιτα μπορει να ειναι και αλλο το επιπεδο εκει!!!
Στα Τρικαλα που επαιζα εγω ηταν ομαδες, που δεν ειχαν και τοσο υψηλο επιπεδο (παλαιμαχοι,30αρηδες με μπιροκοιλιες κ.τ.λ)
Αλλα ενταξει υπηρχαν και αξιολογες ομαδες....Παντως με μια φορα τη βδομαδα μια χαρα επαιζα...Αλλα ενταξει, εγω επαιζα σε αυτην την ομαδα τα τελευταια 3 χρονια, οποτε ειχα δεθει με τα παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Αντρικο δεν εχω παιξει οποτε δεν μπορω να κρινω. Παντως να λεμε την αληθεια ισχυει οτι στα αντρικα υπαρχει πολυ μπυροκοιλη...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Nαι, ειδικα στην επαρχια οποιος να ναι παιζει!!! Για αυτο ειπα και στην κοπελα οτι με μια προπονηση τη βδομαδα ειναι μια χαρα...
Λογικα στην Αθηνα, θα ειναι πιο ανεβασμενο το επιπεδο στα αντρικα της Εσκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top