Είναι τα φοιτητικά χρόνια η ωραιότερη περίοδος στη ζωή του ανθρώπου;

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έφτασες 18 χρονών και έχεις πλέον απεξαρτηθεί από τους γονείς σου και το σπίτι σου.Μπορείς επιτέλους να επισκεφθείς ιστοσελίδες λιγάκι πιο πονηρού περιεχομένου και να αγοράσεις μηχανάκι. Όποιον μεγαλύτερο και να ρωτήσεις θα σε επιβεβαιώσει με φοβερή σιγουριά πως τα φοιτητικά σου χρόνια θα είναι τα καλύτερα, και μάλιστα μερικοί θα υποστηρίξουν πως μόνο αν κερδίσεις κάποιο "ΛΟΤΟ" θα καταφέρεις να ξαναζήσεις τόσο ωραία.

Ποια είναι οι δική σας άποψη;:D
...
:smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Eτσι ακριβως ειναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Αρχίζουν οι υποχρεώσεις και οι ευθύνες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
15-25 ειναι η καλυτερη ηλικια.... οχι 18-25!!!
Χαχαχαχ, ποιος είναι αυτός που καθορίζει ποια είναι η καλύτερη ηλικία ;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Χαχαχαχ, ποιος είναι αυτός που καθορίζει ποια είναι η καλύτερη ηλικία ;:worry:
Για μενα προσωπικα μιλαω!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Dragonborn

Νεοφερμένος

Ο Dragonborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Μ' αρεσει το topic. Εγω δεν μπορω να εχω αποψη αλλα θα ηθελα να ακουσω (βασικα διαβασω) καποιες γνωμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
θεωρείς ότι ως φοιτητής δεν θα έχεις υποχρεώσεις και ευθύνες?:hmm:

Εγώ αντιθέτως θεωρώ ότι τότε ακριβώς ξεκινάς να έχεις ουσιαστικές ευθύνες :hmm: σαν ενήλικο άτομο πλέον και σαν -εν μέρει- αυτόνομο. Αυτά πάραυτα δεν θεωρώ ότι οι ευθύνες μειώνουν την "ξεγνοιασιά" της ηλικίας, καθώς και του τρόπου ζωής. Απλά μαθαίνεις να διαχειρίζεσαι αλλιώς την ζωή σου, πλέον εσύ παίρνεις τις αποφάσεις που καθορίζουν παρόν και μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Μπορεί να έχεις ευθύνες αλλά όπως και να το κάνουμε είναι τα καλύτερα.
Στα φοιτητικά μου χρόνια:
-όταν πέρασα ένοιωσα ότι ο κόσμος μου ανήκει,δεν φοβόμουν τίποτα.
-έκανα νέους φίλους στη σχολή
-έκανα την πρώτη μου σχέση
-βρήκα ελεύθερο χρόνο να μάθω επιτέλους κιθάρα
-μέθυσα για πρώτη φορά
-ένοιωσα πώς είναι να κυνηγάς να πιάσεις τη βάση σε μάθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Έφτασες 18 χρονών και έχεις πλέον απεξαρτηθεί από τους γονείς σου και το σπίτι σου.Μπορείς επιτέλους να επισκεφθείς ιστοσελίδες λιγάκι πιο πονηρού περιεχομένου.
Και στα 15 μπορούσες αρκεί να πατούσες ότι είσαι μεγαλύτερος από 18 χρονών. Πες μου ότι πατούσες ότι ήσουν μικρότερος :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Μπορεί να έχεις ευθύνες αλλά όπως και να το κάνουμε είναι τα καλύτερα.
Στα φοιτητικά μου χρόνια:
-όταν πέρασα ένοιωσα ότι ο κόσμος μου ανήκει,δεν φοβόμουν τίποτα.
-έκανα νέους φίλους στη σχολή
-έκανα την πρώτη μου σχέση
-βρήκα ελεύθερο χρόνο να μάθω επιτέλους κιθάρα
-μέθυσα για πρώτη φορά
-ένοιωσα πώς είναι να κυνηγάς να πιάσεις τη βάση σε μάθημα

Νιώθω ότι βλέπω αμερικάνικη σαπουνόπερα πρωτοετών φοιτητών. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Όσων χρονών και να είσαι, η ζωή είναι όσο ωραία όσο την κάνεις εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Νιώθω ότι βλέπω αμερικάνικη σαπουνόπερα πρωτοετών φοιτητών. :hmm:

:D Φαντάσου πώς θα μιλάω γι αυτά στα 50.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
:D Φαντάσου πώς θα μιλάω γι αυτά στα 50.:P

Ναι. Την αμερικάνικη σαπουνόπερα την καθιστούν δυο πράγματα:

- η πρώτη σχέση με τις αγαρμποσύνες της στο σεξουαλικό κομμάτι (ξέχασες να πεις, την πρακτική εξάσκηση σε μηλόπιτα)
- η πρώτη εμπειρία με το βαρύ αλκοόλ ---> ξέρασμα, νοσοκομείο

σαν να βλέπω κάτι αποτυχημένες ταινίες του alpha που δεν τις παίζουν ούτε στις ΗΠΑ πλέον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Ναι. Την αμερικάνικη σαπουνόπερα την καθιστούν δυο πράγματα:

- η πρώτη εμπειρία με το βαρύ αλκοόλ ---> ξέρασμα, νοσοκομείο

Εντάξει δεν με πήραν και σηκωτό από το μεθύσι.Απλά ρε φίλε πριν δεν ήξερα πώς είναι.Θα μου πεις ότι δεν έχανα και τίποτα και θα συμφωνήσω.
Αλλά όπως και να το κάνουμε είναι κι αυτό μια εμπειρία και την πρώτη φορά τη θυμάσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilithenia

Νεοφερμένος

Η lilithenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Έφτασες 18 χρονών και έχεις πλέον απεξαρτηθεί από τους γονείς σου και το σπίτι σου.

ουτε καν? απο την στιγμη που στηριζεσαι στους γονεις σου οικονομικά πολύ ή λιγο δεν έχεις "απεξαρτηθεί" και επιπλεον πολλοί, ειδικά πλέον περνάνε στην πόλη τους και επομένως μένουν στο σπίτι τους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Εντάξει δεν με πήραν και σηκωτό από το μεθύσι.Απλά ρε φίλε πριν δεν ήξερα πώς είναι.Θα μου πεις ότι δεν έχανα και τίποτα και θα συμφωνήσω.
Αλλά όπως και να το κάνουμε είναι κι αυτό μια εμπειρία και την πρώτη φορά τη θυμάσαι.

Έχει σημασία τι είδους εμπειρίες επιλέγει κάποιος να ζήσει επειδή το θέλει ο ίδιος και όχι επειδή το επιβάλλει η μόδα. Στην χώρα μας, οι περισσότεροι άνθρωποι ζουν με βάση τη μόδα και όχι με βάση τις προσωπικές τους προτιμήσεις.

ουτε καν? απο την στιγμη που στηριζεσαι στους γονεις σου οικονομικά πολύ ή λιγο δεν έχεις "απεξαρτηθεί" και επιπλεον πολλοί, ειδικά πλέον περνάνε στην πόλη τους και επομένως μένουν στο σπίτι τους :)

Είναι τελείως σχετική η έννοια της ανεξαρτητοποίησης. Ακόμη και με γονείς να μένει κάποιος, στο χέρι του είναι τι είδους ζωή θα κάνει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top