Απαραίτητα δικαιολογητικά για εγγραφή σε ΤΕΙ

Penoglaki

Νεοφερμένος

Ο Penoglaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Όπως αναφέρει και ο τίτλος , εχω μερικες αποριες σχετικα με αυτα.Τα εχω διαβασει ξερω οτι χρειαζεται
1. Αιτηση για εγγραφη
2. Τιτλο απολυσης.
3. Υπευθυνη δηλωση που λεει πως δεν σπουδαζω αλλου
4. 6 φωτογραφιες τυπου ταυτοτητας
5. Αντιγραφο βεβαιωσης προσβασης. (εαν εχω ξεχασει καποιο πειτε μου παρακαλω :P )

2 πραγματα θελω να μαθω. Που θα βρω την αίτηση για την εγγραφή? Παρεχεται απο την σχολη? Πρεπει να την προμηθευτω απο καπου?
Επισης απο που πρεπει να βγαλω την υπευθυνη δηλωση που λεει πως δεν σπουδαζω αλλου? Σας ευχαριστω πολυ για τον χρόνο σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Όπως αναφέρει και ο τίτλος , εχω μερικες αποριες σχετικα με αυτα.Τα εχω διαβασει ξερω οτι χρειαζεται
1. Αιτηση για εγγραφη
2. Τιτλο απολυσης.
3. Υπευθυνη δηλωση που λεει πως δεν σπουδαζω αλλου
4. 6 φωτογραφιες τυπου ταυτοτητας
5. Αντιγραφο βεβαιωσης προσβασης. (εαν εχω ξεχασει καποιο πειτε μου παρακαλω :P )

2 πραγματα θελω να μαθω. Που θα βρω την αίτηση για την εγγραφή? Παρεχεται απο την σχολη? Πρεπει να την προμηθευτω απο καπου?
Επισης απο που πρεπει να βγαλω την υπευθυνη δηλωση που λεει πως δεν σπουδαζω αλλου? Σας ευχαριστω πολυ για τον χρόνο σας!
Tη πρώτη τη συμπληρώνεις , αφού σου τη δώσουν ( γενικά θα συμπληρώσεις αρκετά έγγραφα ), τη δεύτερη παντού. Αν θέλεις να την έχεις ετοιμάσει πριν εγγραφείς , θα πρέπει να πας σε ένα ΚΕΠ για το γνήσιο της υπογραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Penoglaki

Νεοφερμένος

Ο Penoglaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δηλαδη για την υπευθυνη δηλωση, απλα θα την ζητησω απο ενα τοπικο ΚΕΠ ? Ασχετως οτι το ΤΕΙ βρισκεται σε άλλη πολη? (Μενω Ροδο και το ΤΕΙ ειναι Ρεθυμνο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δηλαδη για την υπευθυνη δηλωση, απλα θα την ζητησω απο ενα τοπικο ΚΕΠ ? Ασχετως οτι το ΤΕΙ βρισκεται σε άλλη πολη? (Μενω Ροδο και το ΤΕΙ ειναι Ρεθυμνο)
Ναι. Θα πας σε ένα ΚΕΠ και θα πεις πως επιθυμείς να συμπληρώσεις μία υπεύθυνη δήλωση και να τη θεωρήσεις για το γνήσιο της υπογραφής της. Θα γράψεις αυτούσιο το κείμενο που απαιτείται να συμπληρώσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top