Πρωτοετείς Τμήματος Ναυτιλιακών Πειραιά

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ποιοι το δηλώσατε και σε τι σειρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Το δηλωσα και γω μονο το τμημα του Πειραια συγκεκριμενα και 5ο απ οσο θυμαμαι,μπαινω ανετα(μαζι με αγγλικα εχω 18800 μορια) αλλα δεν θα ημουν πολυ ευχαριστημενος αν τελικα καταληξω εκει αν και εχει πολυ καλες επαγγελματικες προοπτικες.
Το δηλωσες και εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
3η επιλογή το έχω. (καθαρά με σειρά προτίμησης)
Ωραία σχολή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Παραειναι εξειδικευμενη βεβαια,μπορεις καλλιστα να τελειωσες ενα τμημα Οικονομικων Επιστημων το οποιο σου παρεχει το υποβαθρο και μετα να εξειδικευτεις εκει.
Δεν ξερω..πιστευω οτι περιοριζεις πολυ τις δυνατοτητες σου με το τμημα αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Παραειναι εξειδικευμενη βεβαια,μπορεις καλλιστα να τελειωσες ενα τμημα Οικονομικων Επιστημων το οποιο σου παρεχει το υποβαθρο και μετα να εξειδικευτεις εκει.
Δεν ξερω..πιστευω οτι περιοριζεις πολυ τις δυνατοτητες σου με το τμημα αυτο.
Δηλαδή θεωρείς στανταρ απο τώρα ότι θα μπεις π.χ σε ενα τμημα Οικονομικων Επιστημων κι ότι σίγουρα θα κανεις και μεταπτυχιακο...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Η απαντηση ειναι πως ναι ειμαι σιγουρος πως θα μπω σε ενα τμημα οικονομικων επιστημων(ΟΠΑ η Πα.Πει η Εκπα) και στο λεω αντικειμενικα απο τα μορια που εχω.
Αν εισαι καλος φοιτητης μπορεις να κανεις μεταπτυχιακο στο πανεπιστημιο χωρις κανενα εξοδο.Καλο θα ειναι να μην συνδεεις το μεταπτυχιακο με εξωτερικο και παραπανω εξοδα.
Δεν αντιλεγω ειναι καλο το τμημα και οι αποφοιτοι του αποροφονται σχεδον αμεσα στην αγορα εργασιας(επισημα στοιχεια απο το βιβλιο Παμε Πανεπιστημιο 2013,αναφερουν οτι ειναι απο τις σχολες με την μικροτερη ανεργια στους αποφοιτους τις απο μελετες του 2012) αλλα αν μπεις και δεν σου αρεσει το τοσο εξειδικευμενο αντικειμενο της ναυτιλιας?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
εγώ το έβαλα πρώτη επιλογη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Αν σε ενδιαφερει ο κλαδος πολυ καλα εκανς φιλε μου.
Και ενδιαφερον το τμημα θα βρεις το οποιο απο φιλους που εχω εκει προσφερεται και για πολυ καλο βαθμο(ειναι δυσκολο σε πολυ πολυ νορμαλ επιπεδα)
Και ειδικα στον τομεα των ναυτιλιακων μπορεις σχετικα ευκολοτερα να βρεις δουλεια και καλα αμοιβομενη.
Αν θες σου κανω παραπομπη σχετικα με τις αμοιβες και την διαρκεια που εψαχναν δουλεια οι αποφοιτοι του τμηματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κι εγώ το δήλωσα αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να περάσω. Χίο δήλωσε κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Κι εγώ το δήλωσα αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να περάσω. Χίο δήλωσε κανείς?
Οχι δεν το έχω δηλώσει κι ο λόγος ήταν η τοποθεσία. Δεν θέλω να βγω οφ τοπικ αλλά πιστεύω δεν έχει ιδιαίτερο νοημα η υπαρξη αυτης της σχολης στη χιο. Για μένα καλυτερα θα ταν να μεταφερόταν στη θεσσαλονικη. Πιστεύω θα ηταν πολυ πιο ευκολα προσβασιμη απο τους μαθητες και σίγουρα η βάση θα ηταν υψηλοτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Φιλε τιμο,η σχολη στην Χιο δεν θα υπηρχε καθολου,την χρηματοδοτουν κυριως οι επιχειρηματιες απο κει και απο τις Οινουσσες,γι αυτο και τσιμπανε τους καλους τελοιοφοιτους καθε χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΗΣ Γ

Νεοφερμένος

Ο ΦΩΤΗΣ Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
ελα οι συμφοιτητες!! ;)

πρωτη επιλογη εγω!
και δευτερη στην χιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΗΣ Γ

Νεοφερμένος

Ο ΦΩΤΗΣ Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
να μαζευομαστε σιγα σιγα! ;)
https://www.facebook.com/groups/nautiliaka.papei.2013/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Κι εγώ το δήλωσα αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να περάσω. Χίο δήλωσε κανείς?


Πόσο έβγαλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top