Iστορικό αρχαιολογικό: Ρέθυμνο ή Γιάννενα;

xristina95

Νεοφερμένος

Η xristina95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας :-) ειμαι απο αθηνα και εβγαλα 15.500μορια.Λογικα δεν πιανω το ιστορικο αρχαιολογικο της πολης μου και γι αυνο θα παω η γιαννενα η ρεθυμνο..αν μπορουσε κανεις να με πληροφορησει για το πανεπιστημιο του ρεθυμνου και αυτο των ιωαννινων γιατι δυσκολευομαι να αποφασισω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Γιάννενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bagtzim

Νεοφερμένος

Ο bagtzim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Λοιπόν θα σου πω εγώ που σπουδάζω στα γιάννενα φιλολογία! στα γιάννενα η σχολή είναι πολύ καλη αλλα παρα πολυ πολυ πολυ πολυ δύσκολη! στο ρέθυμνο είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina95

Νεοφερμένος

Η xristina95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Επισης με ανησυχει λιγο ο καιρος στα γιαννενα..και μηπως ξερεις πως ειναι οι εστιες εκει γιατι σκεφτομαι να κανω αιτηση :-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Τα γιάννενα όντως έχουν δύσκολη φιλοσοφικη (φιλολογια, φπψ, ιστ), αλλά είναι απ' τις καλύτερες της Ελλάδας.
Γιάννενα έχω ακούσει οτι έχει κρύο και οτι είναι ακριβή πόλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina95

Νεοφερμένος

Η xristina95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μαλλον προς ρεθυμνο με βλεπω..ειναι και πιο οικονομικα απ οσο ξερω και ο καιρος ειναι καλυτερος.επισης εκει θα πανε και 2φιλες μου,οποτε δεν θα ειμαι εντελως μονη στην αρχη.και εχω και συγγενεις στα χανιαΩς προς τις υποδομες ποιο ειναι καλυτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Ως προς τις υποδομες ποιο ειναι καλυτερο?

Εσυ τι ακριβώς ψάχνεις; Να έχει πισίνα το πανεπιστήμιο ή να γίνεται καλή δουλειά και να έχεις καλούς καθηγητές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina95

Νεοφερμένος

Η xristina95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μμ μια πισινα δν θα με χαλαγε η αληθεια ειναι.αστειευομαι.φυσικα κ μ ενδιαφερει το μαθημα και οι καθηγητες απλα δν θελω ο χωρος οπου θα περασω 4χρονια να ειναι χαλια.γι αυτο με ενδιαφερουν και οι εγκαταστασεις του πανεπιστημιου,οχι ομως αποκλειστικα αυτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Xριστινάκι95, στην Ελλάδα είσαι οπότε μη δίνεις και πολύ βάση στις υλικές εγκαταστάσεις επειδή ανέκαθεν δεν συντηρούνται όπως πρέπει. Οι λόγοι είναι γνωστοί. Κοίταξε αυτό που λέει ο chaos. Την σοβαρή μελέτη αλλά μην μένεις με την λυκειακή νοοτροπία: ότι μας διδάξει ο καθηγητής. Η γνώση είναι ελεύθερη και υπάρχει παντού. Το θέμα είναι εσύ τι επιδιώκεις, πόσο θα διαβάσεις (δεν το ξέρεις από τώρα). Διότι ως άνθρωποι πάντα έχουμε σκαμπανεβάσματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bagtzim

Νεοφερμένος

Ο bagtzim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
λοιπόν οι υποδομές στα γιάννενα είναι καλές! Η πόλη είναι πράγματι ακριβή! οσον αφορά τα άλλα συμφωνω με τον φίλο για ιστορικό και φιλολογία! το φπψ παντού ίδιο είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicky....!!!!!!!

Νεοφερμένος

Η nicky....!!!!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
οι υποδομες πιστευω ειναι οπως ειναι σε ολη την ελλαδα...αλλα δεν εχει και μεγαλη σημασια γιατι δεν θα εχετε εργαστηρια...ειναι αξιοπρεπες κτιριο...γενικα επειδη ειμαι απο γιαννενα σου προτεινω να ερθεις γιατι θα περασεις τελεια!ειναι παντα γεματα ζωη και φοιτητοκοσμο...ισχυει ομως οτι βρεχει πολυ!αλλα ειναι ομορφα και το προσπερνας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina95

Νεοφερμένος

Η xristina95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ειναι δυσκολη επιλογη.:-/ μηπως γνωριζει κανεις για τις φοιτητικες εστιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ειναι δυσκολη επιλογη.:-/ μηπως γνωριζει κανεις για τις φοιτητικες εστιες?

https://www.uoc.gr/studies-at-uni/accommodation/stegash.html
Αυτό το λινκ πιστεύω θα σε βοηθήσει..!
Εγώ Ιστορικό-Αρχαιολογικό Ρεθύμνου να δηλώσω ως πρώτη επιλογή...οπότε μπορεί να είμαστε και συμφοιτήτριες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina95

Νεοφερμένος

Η xristina95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ευχαριστω για το Link.πολυ χρησιμο :-P ελπιζω να με δεχτουν.εσυ θα νοικιασεις σπιτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ευχαριστω για το Link.πολυ χρησιμο :-P ελπιζω να με δεχτουν.εσυ θα νοικιασεις σπιτι?
Εγώ ναι..άλλο πρόβλημα και από εκεί.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina95

Νεοφερμένος

Η xristina95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ ναι..άλλο πρόβλημα και από εκεί.. :P

Θα ναι δυσκολα οικονομικα.αν δεν με δεχτουν σκεφτομαι και τη συγκατοικηση.παρολα αυτα ανυπομονω να αρχισει η σχολη :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Θα ναι δυσκολα οικονομικα.αν δεν με δεχτουν σκεφτομαι και τη συγκατοικηση.παρολα αυτα ανυπομονω να αρχισει η σχολη :-)
Για όλους είναι δύσκολα Χριστίνα μου...:worry: αλλά αν πληροίς τις προϋποθέσεις γιατί να μην σε δεχτούν;κάπου διάβασα ότι το Πανεπιστήμιο μισθώνει ξενοδοχεία για να μένουν εκεί οι φοιτητές..δεν ξέρω αν αυτό αναφέρεται στο link που σου έδωσα..:hmm:
Και εγώ ανυπομονώ για την σχολή(και μόνο που σκέφτομαι την ιστορία..:clapup: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina95

Νεοφερμένος

Η xristina95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Για όλους είναι δύσκολα Χριστίνα μου...:worry: αλλά αν πληροίς τις προϋποθέσεις γιατί να μην σε δεχτούν;κάπου διάβασα ότι το Πανεπιστήμιο μισθώνει ξενοδοχεία για να μένουν εκεί οι φοιτητές..δεν ξέρω αν αυτό αναφέρεται στο link που σου έδωσα..:hmm:
Και εγώ ανυπομονώ για την σχολή(και μόνο που σκέφτομαι την ιστορία..:clapup: :P

Δεν ξερω τι θα γινει.εχουν προτεραιοτητα καποιες ειδικες περιπτωσεις.Ναι ισχυει οτι το πανεπιστημιο μισθωνει ενα ξενοδοχειο για να μενουν οι φοιτητες του πρωτου ετους.Εγω αργοτερα,οταν επιλεξουμε κατευθυνσεις θα δηλωσω αρχαιολογια :-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penh_95

Νεοφερμένος

Η penh_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Γεια σας :-) ειμαι απο αθηνα και εβγαλα 15.500μορια.Λογικα δεν πιανω το ιστορικο αρχαιολογικο της πολης μου και γι αυνο θα παω η γιαννενα η ρεθυμνο..αν μπορουσε κανεις να με πληροφορησει για το πανεπιστημιο του ρεθυμνου και αυτο των ιωαννινων γιατι δυσκολευομαι να αποφασισω.

Εννοείται ότι θα πας Κρήτη.. Εγώ ήθελα σαν τρελή αλλά έβγαλα παραπάνω μόρια και έτσι δε θα πάω.. Η Κρήτη έχει απ' όλα τα καλά ;) Πήγαινε και δε θα το μετανιώσεις.. Και η σχολή επίσης βγαίνει εύκολα έχω ακούσει.. Αν αγαπάς αυτό που κάνεις και σ' αρέσει η σχολή αυτή δεν έχει σημασία αν το τμήμα στα Γιάννενα είναι καλύτερο.. Κρήτη <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Δεν ξερω τι θα γινει.εχουν προτεραιοτητα καποιες ειδικες περιπτωσεις.Ναι ισχυει οτι το πανεπιστημιο μισθωνει ενα ξενοδοχειο για να μενουν οι φοιτητες του πρωτου ετους.Εγω αργοτερα,οταν επιλεξουμε κατευθυνσεις θα δηλωσω αρχαιολογια :-P
Εγώ με βλέπω μάλλον για Ιστορία...:P αλλά ακόμα νωρίς είναι,κάτσε να μπούμε πρώτα,και βλέπουμε :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top