Δημοσίευση πτυχιακής εργασίας

Κασσιόπη

Νεοφερμένος

Η Κασσιόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!!!!
Δεν ήξερα που να τοποθετήσω το συγκεκριμένο θέμα για αυτό το γράφω εδώ. Συγνώμη αν είναι ο λάθος χώρος. Η προπτυχιακή μου εργασία ήταν πολύ καλή και έτσι αποφάσισα να προχωρήσω και στη δημοσίευσή της σε επιστημονικό περιοδικό (ξενόγλωσσο) ώστε αν είναι επιτυχής να με βοηθήσει και στη μετέπειτα πορεία μου. Ήδη ξεκινάω το μεταπτυχιακό μου τον Οκτώβρη στην Αγγλία. Το θέμα είναι οτι δεν ξέρω τον τρόπο...Η αλήθεια είναι οτι η καθηγητριά μου δεν ήταν και πολύ διαφωτιστική όσον αφορά στη διαδικασία και δεν δείχνει να είναι διατεθειμένη να αφιερώσει και χρόνο. Μήπως κάποιος έχει κάποια εμπειρία στο θέμα? Πόση έκταση πρέπει να έχει ένα άρθρο? Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Συνήθως τα άρθρα των επιστημονικών περιοδικών έχουν έκταση 4-10 σελίδων. Μπορεί να είναι και μεγαλύτερα αλλά δεν συνηθίζεται χωρίς αυτό να σημαίνει οτιδήποτε για την ποιότητα της δημοσίευσης. Απλά τα μεγάλα κείμενα κουράζουν τους αναγνώστες. Η νοοτροπία μιας δημοσίευσης είναι να περιγραφεί το εξεταζόμενο θέμα όσο πιο σύντομα γίνεται αλλά χωρίς ελλείψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top