[Πανελλαδικές 2013] Στατιστικά στοιχεία πανελλαδικών εξετάσεων 2013‏

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Αυτός,αθροιστικά με τον Τάκη,συνοψίζουν όλη τη δεκαετία των '90ς

Kαλά αυτό είναι σίγουρο.
Αλλα για την ώρα,ο κ.Πανωλέθρας συνοψίζει τους αγχωμένους και απογοητευμένους των φετινών πανελλαδικών.
Ο Τάκης Κυριλλέ,απο την άλλη,αντιπροσωπεύει τους χαλαρούς και ''στον κοσμο τους'' υποψήφιους.
:P

αμα εδινα φετος ξανα ειχα μεγαλες πιθανοτητες να περασω ΑΠΘ νομιζω, γιατι 200- 300 μορια μπορουσα να παρω παραπανω πιστευω

Μπα,μην το λες.
Να χαίρεσαι τη δεδομένη στιγμή που έχεις εξασφαλίσει μια θεση στην ιατρική και περασε ήδη 1 χρονος.
Ασε που αν εδινες φετος,θα επρεπε 2 μηνες απο τωρα να ζεις μεσα στην αγωνία ''θα πεσουν οι βασεις πολύ ή λιγο;''. :bleh:
Για του λογου το αληθες,καταλαβαίνω γιατι αυτομουτζωθηκες.Νταξει είναι φυσιολογικο να βλεπεις τετοια πτωση και να λες ''γιατι να μην εδινα φετος'' χεχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sd@Akos

Νεοφερμένος

Ο sd@Akos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ο γενικος βαθμος προσβασης ειναι αυτος που μας ενδιαφερει για την εισαγωγη στην Τριτοβαθμια Εκπαιδευση.
Μόρια = [ 8 x (ΓΒ) + 1,3 x (B1) + 0,7 x (B2) ] x 100
Χοντρικα απο το αριστα των 20.000μοριων, τα 16000 εξαρτωνται αποκλειστικα απο το βαθμο προσβασης, ενω τα υπολοιπα 4000 μοιραζονται σαν μπονους στα λεγομενα μαθηματα βαρυτητας (2600 στα μαθηματικα και 1400 στην φυσικη).
Ζητησα να μας δωσει στατιστικα για το γβπ επειδη ειναι αρκετα αξιοπιστος(ενας μαθητης με 18 γβπ κυμαινεται στο 17800-18200,αλλα εξαιτιας της πανωλαιθριας στα μαθηματα βαρυτητας ο γβπ στην τεχνολογικη ειναι φετος μεγαλυτερος απο τα αντιστοιχα μορια)
Στο παραδειγμα μας ο μαθητης με 18γβπ θα εχει λογικα 17800-18000 (εκτος αν εγραψε εικοσαρια μαθηματικα, φυσικη και την πατησε στο αοδε )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Παιδια συγχωρεστε με αν κανω λαθος ,ειμαι ετσι και αλλιως ασχετος με τη στατιστική, αλλα είναι δυνατον να είναι τετοια τα αποτελέσματα στη θεωρητική;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Μπα,μην το λες.Να χαίρεσαι τη δεδομένη στιγμή που έχεις εξασφαλίσει μια θεση στην ιατρική και περασε ήδη 1 χρονος.
Ασε που αν εδινες φετος,θα επρεπε 2 μηνες απο τωρα να ζεις μεσα στην αγωνία ''θα πεσουν οι βασεις πολύ ή λιγο;''. :bleh:
Για του λογου το αληθες,καταλαβαίνω γιατι αυτομουτζωθηκες.Νταξει είναι φυσιολογικο να βλεπεις τετοια πτωση και να λες ''γιατι να μην εδινα φετος'' χεχε.

εχω λογω που θελω ΑΠΘ.... και ξερω τι σου λεω, φυσικη ας πουμε με τετοια θεματα εγραφα 20, οπως εγραψε 20 και ο αδερφος μου και ολοι οι αλλοι ( η τουλαχιστον κοντα σε αυτο) που πηγαιναμε στο ιδιο φροντιστηριο που διδασκει χρονια τωρα θεματα σαν το Δ2 πχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mnakos

Νεοφερμένος

Ο mnakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Συγχαρητηρια για την προσπάθεια,
μηπως ομως θα μπορουσατε να σπασετε το ευρος ανα μαθημα και ΓΒΠ & Βαθμο μαθ. βαρυτητας για τους υποψηφιους οικονομικων σχολων? δηλαδη για αυτους που εχουν δωσει και ΑΟΘ ?
Ειλικρινα θα βοηθουσε παρα πολυ...

Ευχαριστω εκ των προτερων...

ισως μαλιστα θα μπορουσε στη συνεχεια να σπαστει το ευρος ΤΕΧΝ ΙΙ μονο σε αυτους που δεν εχουν δωσει ΑΟΘ ωστε να απεικονιζει πραγματικα αυτους που ενδιαφερονται μονο για ΤΕΧΝ ΙΙ, μια και ειχαμε 35 χιλ. στο ΤΕΧΝ ΙΙ και ΑΟΘ εδωσαν 20 χιλ. (με μερικους πιθανον και απο αλλες κατευθυνσεις, Θεωρητικη η και Θετικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Παιδια συγχωρεστε με αν κανω λαθος ,ειμαι ετσι και αλλιως ασχετος με τη στατιστική, αλλα είναι δυνατον να είναι τετοια τα αποτελέσματα στη θεωρητική;;
Και εγω αυτο αναρωτηθηκα! Αλλα σκεφτηκα και οτι απο στατιστικη δεν ξερω τιποτα,οποτε λογικα θα ειναι σωστα!
Υ.Γ. Παντως συγχαρητηρια για τη δουλεια που κανατε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
γραφεις στο σιτε του υπουργειου τα στοιχεια σου . πανω πανω που γραφει την ιστοσελιδα γραφει στο τελος κατι νουμερα.αλλαζεις αυτα και βλεπεις τον βαθμο αλλωνhttps://results.minedu.gov.gr/index.php/site/search?canId=29888

και κάπως έτσι άνετα μαθαίνεις τους βαθμούς όλων των συμμαθητών σου χωρίς να καρφώνεσαι διαβάζοντας τη λίστα έξω από το σχολείο... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
εξαιρετικη δουλεια με τα στατιστικα!! μπραβο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Innocent

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά συγγνώμη για τη δυσπιστία, αλλά αρχαία είναι σίγουρο πως υπάρχει ένα μόνο 20? Αν είναι έτσι, είμαι αυτό το ένα άτομο και δεν μπορώ να το πιστέψω...:hmm: :clapup: :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sssot

Νεοφερμένος

Ο Sssot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παιδιά συγγνώμη για τη δυσπιστία, αλλά αρχαία είναι σίγουρο πως υπάρχει ένα μόνο 20? Αν είναι έτσι, είμαι αυτό το ένα άτομο και δεν μπορώ να το πιστέψω...:hmm: :clapup: :eek:


Είναι όντως περίεργο... ή όχι;
Θα τρέξω κώδικα να δω ακριβώς τα 20 στα αρχαία, μήπως και ο κώδικας που "φιλτράρει" τις βαθμολογίες έχει πρόβλημα.

Τα επιπλέον στατιστικά που ζητήσατε θα προστεθούν κατά το βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Παιδιά συγγνώμη για τη δυσπιστία, αλλά αρχαία είναι σίγουρο πως υπάρχει ένα μόνο 20? Αν είναι έτσι, είμαι αυτό το ένα άτομο και δεν μπορώ να το πιστέψω...:hmm: :clapup: :eek:

η κολλητη μου εγραψε 20 :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Παιδιά συγγνώμη για τη δυσπιστία, αλλά αρχαία είναι σίγουρο πως υπάρχει ένα μόνο 20? Αν είναι έτσι, είμαι αυτό το ένα άτομο και δεν μπορώ να το πιστέψω...:hmm: :clapup: :eek:

Ναι κυρά Καίτη !! Είναι αλήθεια :D:D Πολλά συγχαρητήρια από μένα :)

@SSot ένα 20αρι υπάρχει μόνο.Τα στατιστικά σου είναι ολόσωστα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gtaivpc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Xen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Είναι όντως περίεργο... ή όχι;
Θα τρέξω κώδικα να δω ακριβώς τα 20 στα αρχαία, μήπως και ο κώδικας που "φιλτράρει" τις βαθμολογίες έχει πρόβλημα.

Τα επιπλέον στατιστικά που ζητήσατε θα προστεθούν κατά το βράδυ.
αχ ας είναι μέσα σε αυτά τα στατιστικά τα ποσοστά εύρους γενικού βαθμού πρόσβασης 18,75-20 και θα προσκυνήσω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
η κολλητη μου εγραψε 20 :O

XAXAXAXA ΣΟΡΡΥ ΡΕΕ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧ ΜΙΛΑ ΡΕ NΩΡΙΤΕΡΑ :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Innocent

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ααααααα δεν ξέρω τι να πωωωω :clapup: Σας ευχαριστώ πάααρα πολυυυ :):yahoo:
MissTzw εγω είμαι η κολλητή σου βρε πανέξυπνο χαχαχαχα.. χαζο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ααααααα δεν ξέρω τι να πωωωω :clapup: Σας ευχαριστώ πάααρα πολυυυ :):yahoo:
MissTzw εγω είμαι η κολλητή σου βρε πανέξυπνο χαχαχαχα.. χαζο :P

αχαχαχααχαχααα σορρυ αχαχαχχαχααχαχαχαχαχ :PPPPPPPPPPP ελιωσα μιλαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis s

Νεοφερμένος

Ο panagiotis s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
να ρωτησω κατι?της θεωρητικης ειναι πτωτικα τα στοιχεια απο περσυ?+μπορει να γινει στο ευρος απο 16.5-17.99 στη θεωρητικη?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ααααααα δεν ξέρω τι να πωωωω :clapup: Σας ευχαριστώ πάααρα πολυυυ :):yahoo:
MissTzw εγω είμαι η κολλητή σου βρε πανέξυπνο χαχαχαχα.. χαζο :P

XAXAXAXA ΣΟΡΡΥ ΡΕΕ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧ ΜΙΛΑ ΡΕ NΩΡΙΤΕΡΑ :p

η κολλητη μου εγραψε 20 :O
οκ..καλή φάση:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick41

Νεοφερμένος

Ο nick41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Χμμ όντως απ΄ ότι βλέπω πανωλεθρία,έδινα και εγώ φέτος.Θα είχε ενδιαφέρον να βλέπαμε τους 10 πρώτους στην Ελλάδα σε σύνολο μορίων(μόνο τα μόρια όχι τα ονόματα τους φυσικά),αφού υπάρχουν πολλά site που δίνουν ότι ο πρώτος ειχε 19600 και μέσα στην 10αδα είναι και παιδιά με 19300, κάτι που μου φαίνεται υπερβολικό.Εξαιρετική δουλειά πάντως από Sssot !! (Y)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Έχουμε μαζι μας το μοναδικό 20στα αρχαία
Ποσά 20 υπάρχουν στην έκθεση ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top