Ορφέας - Ερνέστο

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ΠΗΓΗ
O Τσίπρας junior βαφτίζεται την προσεχή Κυριακή 23 Ιουνίου. Για την ακρίβεια, δεν θα γίνει θρησκευτική τελετή, αλλά τελετή ονοματοδότησης. Και το όνομα αυτού; Ορφέας Ερνέστο. Σύμφωνα με τα Νέα, η τελετή θα γίνει στο δημαρχείο της Αίγινας, παρόντων ουκ ολίγων στελεχών του ΣΥΡΙΖΑ.
Τσίπρας Ορφέας - Ερνέστο του Αλεξίου και της Περιστέρας. καλό το Ορφέας, ωραίο Ερνέστο (Βίβα Τσε Γκεβάρα), αλλά αυτό το Περιστέρα με χαλάει λίγο. Βέβαια, δε φταίει η κοπέλα, κανένας δεν τη ρώτησε αν το θέλει. Κι εμένα δεν μου αρέσει το (πραγματικό) δικό μου, ίσως αν κάνω κάποτε παιδί να το ονομάσω Δία.
Ούτε εμένα με έχουν βαφτίσει. Όμως, δεν υπάρχει νομικά καμία πολιτική τελετή ονοματοδότησης (αντίστοιχη του πολιτικού γάμου). Οι γονείς μου πολύ απλά συμπλήρωσαν και συνυπέγραψαν μια δήλωση ότι το όνομά μου είναι ΧΧΧΧΧ. (Ίσως γιατί δεν είχαν βλέψεις να γίνουν πρωθυπουργοί).



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
ό,τι να ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Και μόλις μου δόθηκε λαβή για να χρησιμοποιήσω μια εικόνα που είχα καιρό να βάλω και το 'χα μαράζι:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
απορω γιατι εγινε τοσο θεμα πια αυτο το πραγμα οτι ονομα γουσταρει ας του δωσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Την Περιστερα-Μαμα του Ορφέα Ερνεστο ,τη φωνάζουν Μπετυ πάντως !


Ξέρω -ξέρω,η άχρηστη πληροφορία της ημέρας !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Μη βγάζετε τέτοιες περίεργες ειδήσεις γιατι βλέπω να ζηλεύει κάνα στέλεχος της Χ.Α και να βγάζει στο τέλος το γιο του Περίανδρο - Αδόλφο:laugh::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Κάποτε είχαμε στην α' δημοτικού στην Αθήνα έναν Αλβανό , ο οποίος ήταν πολύ καλό παιδί, αλλά οι γονείς του ήταν στα όρια της τρέλας και της πρέζας. Ο μπαμπάς του είχε αδυναμία στον Άρνολντ Σβαρτζενέγκερ και μαντέψτε πως είχε βγάλει το παιδί... Και μαντέψτε ποιον μου θυμίζει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Ορφέας-ερνέστο. wtf??? Μάλλον τον μισούν οι γόνεις του. Θα τα περάσει τ-ε-λ-ε-ι-α στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Ορφέας-ερνέστο. wtf??? Μάλλον τον μισούν οι γόνεις του. Θα τα περάσει τ-ε-λ-ε-ι-α στο σχολείο.
Θα το χουν σε ιδιωτικό και θα είναι τότε ( ελπίζω όχι) ο γιός του πρωθυπουργού. Ίσως δεν τα περάσει και τόσο άσχημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Θα τα περάσει τ-ε-λ-ε-ι-α στο σχολείο.

Αυτο ξαναπές το!!! :P:P:P
Εγω στο δημοτικο που ημουν αν ηταν ενα παιδι με το ονομα Ορφεας - Ερνέστο δεν θα εβγαινε ζωντανος... :whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Το ορφεας τζαμπα το βαλανε.Δεν θα τον φωναζει κανεις Ορφεα-Ερνεστο,παρα μονο Ερνεστο λογω της γνωστης νοητικης συνδεσης που κανουν ολοι με τον Τσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Αυτο ξαναπές το!!! :P:P:P
Εγω στο δημοτικο που ημουν αν ηταν ενα παιδι με το ονομα Ορφεας - Ερνέστο δεν θα εβγαινε ζωντανος... :whistle::whistle::whistle:

Το πιο πιθανό να τον φωνάζουν Ακη :P
Ορφέας - Ορφεάκης - Ακης. Πάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top