Κορίτσια σε πολυτεχνικές σχολές

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Ναι,γιατί μεγαλώνουμε με στερεότυπα.
Πόσοι γονείς αγόρασαν στις κόρες τους λέγκο αντί για μια ακόμη μπάρμπι; Πόσες μάνες είπαν "να πας πολυτεχνείο παιδί μου και όχι παιδαγωγικά,ποιος νοιάστηκε για την κυρά Σούλα από δίπλα άλλωστε"
Και όταν κάποια κοπέλα προσπαθεί να κάνει ένα βήμα προς αντίθετη κατεύθυνση,πέφτουν όλοι να την φάνε.
Γράφει ο άλλος "αν ήμουν εργοδότης,άνδρα μηχανικό θα έπαιρνα". Λυπητερό απλά.

Τοτε αν τις ακουν , ειναι ζωα και καλα να παθουν.
Αν ηταν περισσοτερες τοτε και οι εργοδοτες θα μπορουσαν να δουν οτι κανουν λαθος.Οι ιδιες το συντηρουν αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Πόσες μάνες είπαν "να πας πολυτεχνείο παιδί μου και όχι παιδαγωγικά..."

παιζει και ολες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaBer

Νεοφερμένος

Η MaBer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Τοτε αν τις ακουν , ειναι ζωα και καλα να παθουν.
Αν ηταν περισσοτερες τοτε και οι εργοδοτες θα μπορουσαν να δουν οτι κανουν λαθος.Οι ιδιες το συντηρουν αυτο
Δεν νομίζω πως είναι "ζώα", απλά ξέρεις ποιο είναι το θέμα; Πως έτσι μεγαλωνουμε: τα αγοράκια με αυτό, και τα κοριτσάκια με το άλλο. Είναι θέμα κουλτούρας, βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
παιδια,και εγω κατι για το ημμυ θελω να ρωτησω,οχι για του απθ,γενικοτερα,αν και ειναι λιγο ασχετο με αυτα που εσεις λετε τωρα.θα ηθελα να μου πειτε,που εχει περισσοτερες κοπελες(δε θα πω γκομενακια γιατι με την λογοκρισια που πεφτει εδω μεσα...):μηχανολογων,ημμυ ή πολιτικων.εμενα ενας φοιτητης απο το εμπ μου ειπε οτι πρωτα ειναι των πολιτικων,μετα των ημμυ και μετα των μηχανολογων,οπου βλεπεις κοπελα με το κυαλι

Επισήμανση: Τα μηνύματα 64 - 66 προήλθαν από το νήμα "ΗΜΜΥ ΑΠΘ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια,και εγω κατι για το ημμυ θελω να ρωτησω,οχι για του απθ,γενικοτερα,αν και ειναι λιγο ασχετο με αυτα που εσεις λετε τωρα.θα ηθελα να μου πειτε,που εχει περισσοτερες κοπελες(δε θα πω γκομενακια γιατι με την λογοκρισια που πεφτει εδω μεσα...):μηχανολογων,ημμυ ή πολιτικων.εμενα ενας φοιτητης απο το εμπ μου ειπε οτι πρωτα ειναι των πολιτικων,μετα των ημμυ και μετα των μηχανολογων,οπου βλεπεις κοπελα με το κυαλι

Αν θες κοπέλα πας πάντειο.:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

Κatrin

Νεοφερμένος

Η Κatrin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δηλαδη εγω φετος που ξαναδωσα πανελληνιες και μπηκα Μηχανικος Η/Υ και Πληροφορικης θα ειμαι απο τις λιγες δηλαδη?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ναι, δυστυχως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δηλαδη εγω φετος που ξαναδωσα πανελληνιες και μπηκα Μηχανικος Η/Υ και Πληροφορικης θα ειμαι απο τις λιγες δηλαδη?!
Παντως μεχρι περυσι που ηταν πληροφορικη υπηρχαν αρκετες κοπελες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
νταξει σε τμηματα μηχανικων υπολογιστων υπαρχουν ποιο πολλες αναλογικα με αλλα τμηματα μηχανικων αλλα οχι και τρελα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Πάντως στο τμήμα Αρχιτεκτονικής ΕΜΠ που πέρασα φέτος , τα κορίτσια είναι πολύ περισσότερα από τα αγόρια.


Παναγιώτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Πάντως στο τμήμα Αρχιτεκτονικής ΕΜΠ που πέρασα φέτος , τα κορίτσια είναι πολύ περισσότερα από τα αγόρια.


Παναγιώτης

και για τα αγορια μην περνεις ορκο οτι ολοι ειναι αγορια φανταζομαι εχεις ακουστα πως αποκαλουν τους αρχιτεκτονες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Δηλαδη εγω φετος που ξαναδωσα πανελληνιες και μπηκα Μηχανικος Η/Υ και Πληροφορικης θα ειμαι απο τις λιγες δηλαδη?!

Ναι, δυστυχως!!!

Γι αυτήν ευτυχώς είναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι αν υπάρχουν κορίτσια, αλλά πώς είναι αυτά που υπάρχουν! :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι αν υπάρχουν κορίτσια, αλλά πώς είναι αυτά που υπάρχουν! :P


Αυτός ο μύθος πρέπει να σταματήσει κάποτε...:whistle::D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δυστυχως πρεπει να τον επιβεβαιωσω. Και να υπαρχει καμια ωραια, συνηθως εχει σχεση εκτος σχολης ή δν παταει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Δυστυχως πρεπει να τον επιβεβαιωσω. Και να υπαρχει καμια ωραια, συνηθως εχει σχεση εκτος σχολης ή δν παταει...
ναι ρε συ τι πραγμα ειναι αυτο ( ιδιαιτερα σε εμας τους μηχανολογους στα δακτυλα μετρουνται )η θα τα εχουν με μεγαλητερο ετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Και να υπάρχει κορίτσι καλό σε Πολυτεχνείο θα είναι στόχος όλων οπότε γίνονται ακόμα πιο δύσκολες οι οποίες βλέψεις...και που να δείτε τα κορίτσια στις ιατρικές(τουλάχιστον στην Αθήνα, για να μην αδικω τις άλλες πόλεις)...πάλι καλά που υπάρχει η οδοντιατρική δίπλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matinase

Νεοφερμένος

Η matinase αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Πολυ ενδιαφερον θεμα..μηπως γνωριζει κανενας τι γινεται στους πολιτικους μηχανικους στην Πατρα?Ας πουμε υπαρχουν αρκετα κοριτσια η ειναι ελαχιστα?ετσι,για ν ξερω τι με περιμενει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Τα περισσοτερα κοριτσια πανε στους πολιτικους μηχανικους, στους χημικους και στους αρχιτεκτονες....
Οποτε ναι, θα εχει περισσοτερες σε σχεση με τα αλλα τμηματα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top