Η εξαφάνιση της 13χρονης Χριστίνας

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Αγωνία, για την 13χρονη Χριστίνα που εξαφανίστηκε από το σπίτι της στα Σπατα. Τα ίχνη της εντοπίστηκαν στην Καβάλα. Την είδαν σε δασική περιοχή με άνδρα, κατά 10 χρόνια μεγαλύτερό της

Από το πρωί της Πέμπτης βρίσκεται, μάλιστα, σε εξέλιξη μεγάλη αστυνομική επιχείρηση με τη συνδρομή και ελικοπτέρου της ΕΛ.ΑΣ.

Οι έρευνες επικεντρώνονται σε δασική περιοχή του Παγγαίου καθώς εκεί εντοπίστηκαν από την αστυνομία τα πιο πρόσφατα ίχνη της μικρής Χριστίνας.

Σύμφωνα με τον αστυνομικό διευθυντή Καβάλας, Αβράαμ Κοσκερίδη, που μίλησε στο enet.gr, τα ίχνη της 13χρονης εντοπίστηκαν το απόγευμα της Δευτέρας στην περιοχή Ελευθερές, όπου έφτασε ταξιδεύοντας μόνη της από την Αθήνα με λεωφορείο.

Στόχος τής, σύμφωνα με τον κ. Κοσκερίδη, ήταν να συναντήσει έναν άνδρα, αλβανικής καταγωγής και δέκα χρόνια μεγαλύτερό της, τον οποίο είχε γνωρίσει ένα χρόνο πριν, στην Αθήνα.

Ο εντοπισμός του στίγματος της Χρίστινας έγινε μέσω ενεργοποίησης της κάρτας του κινητού της κοπέλας και ενημερώθηκε αμέσως η οικογένειά της.

«Αν παραμένουν στην περιοχή, μέσα στο δάσος, πιστεύουμε πως θα τους βρούμε σήμερα. Εκτός αν έχουν βγει στο δημόσιο δρόμο κι έχουν φύγει γι' αλλού», εκτίμησε ο κ. Κοσκερίδης.

Διάβασε περισσότερα στο: Αλβανός παρέσυρε στην Καβάλα τη 13χρονη Χριστίνα; | gazzetta.gr
Follow us: @gazzetta_gr on Twitter | gazzetta.gr on Facebook
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 970290_338974216205491_1349400926_n.png
    970290_338974216205491_1349400926_n.png
    726.4 KB · Εμφανίσεις: 335
Τελευταία επεξεργασία:

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ρε παιδια πώς πηγε με την θεληση της με δουλευετε?? Τι μπορει να της ειπε δηλαδη?? Για σ*ξ αποκλειεται να πηγαν, εκτος αν η μικρη ηταν πολύ.. προχωρημενη... Τι της ειπε, ''ελα, μεσα στο αυτοκινητο εχω καραμελες''???

Δεν νομίζω, θα μπορούσε πχ να την απειλήσει λέγοντας ότι θα βλάψει τους γονείς της,κάποιον φίλο. Ίσως...τέσπα εδώ σταματούν οι ιδέες μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το να της έλεγε γλυκόλογα, και επειδή αυτός είναι μεγαλύτερος της αυτή να τα πίστεψε, το αποκλείουμε;

Εγώ πάντως όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Το να της έλεγε γλυκόλογα, και επειδή αυτός είναι μεγαλύτερος της αυτή να τα πίστεψε, το αποκλείουμε;

Εγώ πάντως όχι.

Σε αυτήν την περίπτωση εγώ εκτός από τον απαγωγέα θα συλλάμβανα και τους γονείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Το να της έλεγε γλυκόλογα, και επειδή αυτός είναι μεγαλύτερος της αυτή να τα πίστεψε, το αποκλείουμε;

Εγώ πάντως όχι.

Ε ενταξει ρε παιδια, μπορει να ειμαστε ακομα 13, αλλα δεν ειμαστε πια ΤΟΣΟ κοιμισμενα... Ειπαμε... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Είστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
σύμφωνα με νέα στοιχεια:hmm:.....η κοπέλα τα είχε μαζί του, και αποφάσισαν να κλεφτούνε!!!!!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ε ενταξει ρε παιδια, μπορει να ειμαστε ακομα 13, αλλα δεν ειμαστε πια ΤΟΣΟ κοιμισμενα... Ειπαμε... :redface:

Εμμ..με τόση πληροφόρηση (λανθασμένη κατ' εμέ πολλές φορές) έχετε ξυπνήσει αλλά κυρίως σε λάθος κατευθύνσεις. Οι σημερινές γενιές μαθητών ενδιαφέρονται για οτιδήποτε άλλο πλην πραγμάτων που αφορούν την ηλικία τους. :/: Αν οι 13χρονοι θέλουν να συμπεριφέρονται ως 18χρονοι να φανταστώ ότι θα θέλουν και τις ευθύνες ενός 18χρονου, οι οποίες μπορεί να είναι η έναρξη κάποιου επαγγέλματος, η αυτονόμηση από το πατρικό σπίτι, η έναρξη δική τους οικογένειας..κλπ κλπ. Η τάση αυτή θα πρέπει να συνοδεύεται και από τις υποχρεώσεις που την ορίζουν...και όχι μόνο στα σεξιστικά πρότυπα με τα έξοδα πληρωμένα από τους γονείς. Επίσης, με ποια εμπειρία ζωής ..πιστεύεις ότι ξέρεις πράγματα; Λόγω διαδικτύου; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν τα είχαν, αν και νομικά εξακολουθεί να θεωρείται αρπαγή ανηλίκου δεν καθίσταται η κοπέλα άμοιρη ευθυνών λόγω της ηλικίας της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
σε τετοιες περιπτωσεις μεγαλη ευθυνη εχουν οι γονεις..τι να πω δε καταλαβαινουν? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Τα είχε η 13χρονη... Με τον 23χρονο... Και αποφάσισαν και να κλεφτούνε??? wtf did I just read...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
σε τετοιες περιπτωσεις μεγαλη ευθυνη εχουν οι γονεις..τι να πω δε καταλαβαινουν? :P

Τι να πρωτοκάνουν και οι γονείς;;
Εγώ αν αποκτήσω καμιά μουνάρα κόρη θα την κλείσω στις καλόγριες να έχω ήσυχο το κεφαλάκι μου.

Βρέθηκε η 13χρονη Χριστίνα!
Όπως ανακοίνωσε μέσω Twitter το Χαμόγελο του Παιδιού βρέθηκε η 13χρονη Χριστίνα Κρασσά την οποία έψαχνε η αστυνομία στην ευρύτερη περιοχή του Παγγαίου, καθώς είχε εξαφανιστεί από την Κυριακή από το σπίτι της στα Σπάτα.
Σύμφωνα με αυτά που αναφέρει το Χαμόγελο του Παιδιού επιστρέφει με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο της Καβάλας για προληπτικές εξετάσεις.
Πηγή:https://troktiko.eu/2013/05/vrethike-i-13xroni-xristina/
Θα κοκκινίσει το κωλαράκι της όταν πάει σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αφήστε τα παιδιά ήσυχα να ζήσουν τον έρωτά τους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheStranger

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
βρεθηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Η αγάπη ήρθε από μακριά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Σημείωση Συντονιστή:
Παρακαλώ να μείνετε εντός θέματος! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Τι να πρωτοκάνουν και οι γονείς;;
Εγώ αν αποκτήσω καμιά μουνάρα κόρη θα την κλείσω στις καλόγριες να έχω ήσυχο το κεφαλάκι μου.

Τι "τι να πρωτοκάνουν οι γονείς;" ; Το παιδί και το σκυλί όπως το μάθεις. Δεν την ξέρω την οικογένεια, αλλά για να αφήνεις το 13χρονο παιδί σου να μπαίνει με τις ώρες στο fb και να συνομιλεί με αγνώστους, πρέπει να έχεις πρόβλημα.Πόση αδιαφορία πια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τι "τι να πρωτοκάνουν οι γονείς;" ; Το παιδί και το σκυλί όπως το μάθεις. Δεν την ξέρω την οικογένεια, αλλά για να αφήνεις το 13χρονο παιδί σου να μπαίνει με τις ώρες στο fb και να συνομιλεί με αγνώστους, πρέπει να έχεις πρόβλημα.Πόση αδιαφορία πια;

Και δεν έχω ακούσει τους γονείς πουθενά. Μόνο η γιαγιά της λέει έκανε τον ντόρο με το amber alert κλπ.
Ποιος ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
παντως εγω αμα ημουν 13 και ηξερα οτι η κολλητη μου (ποσο μαλλον αμα ημουνα αδερφη της :O )τα εχει με εναν 23χρονο,θα πηγαινα στους γονεις της να το πω.σορρυ κιολας :(
δλδ φιλες δεν ειχε; δεν ηξεραν τι συμβαινει; εδω στις φωτοζ της του κανει και ταγκ και δε θελει να την αφησει ποτε.λολ

ειμαι καχυποπτη,τι να κανουμ'.

και αυτο δε λετεγαι απαγωγη.εν γνωση (το ειπα καλα?!) της εγινε και το ηθελε.

μη ριχνουμε το φταιξιμο μονο στον αλλον..

υγ.της γραφει κιολας το ρομαντικοτατο ποστ: mazi sou to the deth

νταξει,πως μετα να μην ενδωσεις σε ενα τετοιο υπερτατο ποστ; :(


απορω........
....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Παιδια ας μην γελιομαστε!!! δεν ειναι η μονη κοπελα που εχει σχεση με 10 χρονια μεγαλυτερο της!! ( και παραπανω!!)αντιθετα ειναι μαλλον συχνο 13χρονες και 15χρονες να τα εχουν με αρκετα μεγαλυτερους!! Το συγκεκριμενο θεμα ομως πηρε μεγαλες διαστασεις και επειδη ο εν λογω νεαρος ειναι αλβανος αλλα και επειδη αποφασισαν να κλεφτουνε!! ποιος ξερει αραγε τι καταστασεις βιωνε η κοπελα και ηθελε να ξεφυγει:(:(:(:(:(...η απλα της πηρε τα μυαλα ο ερωςςςςςςς!! :hmm::hmm::hmm:

https://www.newsbomb.gr/koinwnia/sto...astynomikoys-ithela-kai-piga-afiste-ton-isyho
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top