[27/5/2013] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 103)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 19 18.4%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 33 32.0%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 19 18.4%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 10 9.7%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 18 17.5%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 4 3.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
η καλυτερη απάντηση του Θμτ είναι από τη μπροστινή μου αφού έγραψε για απάντηση ''για το θμτ δεν εχω να προσθεσω κατι αφου βρίσκεται στη σελιδα 246 τοου σχολικου βιβλιου'' :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
η καλυτερη απάντηση του Θμτ είναι από τη μπροστινή μου αφού έγραψε για απάντηση ''για το θμτ δεν εχω να προσθεσω κατι αφου βρίσκεται στη σελιδα 246 τοου σχολικου βιβλιου''

Αρχίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Χαιιιρεται. Οσο γινεται δηλαδη! Εγω νομιζω τα θεματα , με εξαιρεση το Β3 που οκ, ασχολιαστο, ηταν μια χαρα. ανετα ενας καλα προετοιμασμενος μαθητης εγραφε 92! Προσωπικα ημουν 1 ωρα και 10 λεπτα πανω απο το Β3 και τη κυρτοτητα στο Δ3-.- θεμα γ ευκολο πολυ, β μεχρι το β3 επισης βατο με το β1 να παρουσιαζει ιδιεταιρο ενδιαφερον! δε ξερω μου αρεσε! (εχουμε και μερικες διαστροφες!)
το μονο που τσαντιστηκα ηταν η κυρτοτητα γιατι με το που το εδωσα λεω ΕΧΕ ΧΑΡΗ ΝΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΕ ΘΜΤ το δοκιμαζω και βγηκε. τη τυχη μου δηλαδη. τελος πααααντων, καλη επιτυχια σε ολους!! και καλη συνεχεια, εχουμε αλλο 1 remember...

edit: ιδιαίτερο* (κλασικ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katelovea7

Νεοφερμένος

Η Katelovea7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ν^3+α2ν^2+α1ν+α0 να είναι οι ώρες τους και αυτές με σωληνάκια..... Απαράδεκτης δυσκολίας 2ο θέμα και το παιδί που θέλει το 10 το τσακίζει.....
Αλλα πραγματικά, αυτοί οι μπέμπηδες που έβαλαν τα θέματα, σκέφτονταν πολύ την διατύπωση του δ3;; Ωραια ρε καραμητρο, μας λες στην αρχη του θεματος "νδο" αλλα ετσι οπως ηταν γραμμενο το δ3 ανετα μπορουσε καποιος να μπερδευτει(πχ εγω) και να παρει δεδομενο οτι gκυρτη και να χάσει χρονο τσαμπα..... Σκατα και αποσκατα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
ν^3+α2ν^2+α1ν+α0 να είναι οι ώρες τους και αυτές με σωληνάκια..... Απαράδεκτης δυσκολίας 2ο θέμα και το παιδί που θέλει το 10 το τσακίζει.....
Αλλα πραγματικά, αυτοί οι μπέμπηδες που έβαλαν τα θέματα, σκέφτονταν πολύ την διατύπωση του δ3;; Ωραια ρε καραμητρο, μας λες στην αρχη του θεματος "νδο" αλλα ετσι οπως ηταν γραμμενο το δ3 ανετα μπορουσε καποιος να μπερδευτει(πχ εγω) και να παρει δεδομενο οτι gκυρτη και να χάσει χρονο τσαμπα..... Σκατα και αποσκατα...

Σου λέει νδο και σου δίνει 3 ζητούμενα. Πώς γίνεται να μπερδευτείς και να κοιτάξεις μόνο το Δ3; Και μόνο αυτό να κοιτάξεις, δεν βγάζει καμία άκρη και εκεί αρχίζεις και ψιλιάζεσαι μήπως δεν διάβασες κάτι extra.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katelovea7

Νεοφερμένος

Η Katelovea7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ετσι γιατι μπορω..... Μη σου πω και διανυσματικες ωρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ετσι γιατι μπορω..... Μη σου πω και διανυσματικες ωρες

Μπράβο, τότε. Έχασες 5-10 πολύτιμα λεπτά πάνω από μία διατύπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Katelovea7

Νεοφερμένος

Η Katelovea7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Σου λέει νδο και σου δίνει 3 ζητούμενα. Πώς γίνεται να μπερδευτείς και να κοιτάξεις μόνο το Δ3; Και μόνο αυτό να κοιτάξεις, δεν βγάζει καμία άκρη και εκεί αρχίζεις και ψιλιάζεσαι μήπως δεν διάβασες κάτι extra.:confused:

Μεσα στην πιεση εκανα και τουτη την μπουρδα :redface: έδειξα ότι ίσχυε η εξίσωση και χαιρόμουνα ότι τέλειωσα το Δ και ένα τέταρτο πριν το τέλος το πήρα χαμπάρι και μετά καλά χριστούγεννα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotis1994

Νεοφερμένος

Ο fotis1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
πιστεύω να περασει και στην ιδια σχολή με σένα

εμένα 1.234.789 φιλαράκια εγραψαν τουλάχιστον 20 . Ρε ψώνια αυτοι που ισχυρίζονται οτι γράψανε πάνω απο 18 , να δωσουν τα ονοματα τους και το βαθμό που γραψανε οταν βγουν τα αποτελέσματα , α και το Λυκειο τους. Πιστευω θα ειναι ουτε το 1/4 αυτών που το είπαν . Αντε μην χαλατε την ψυχολογια των υπολοίπων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Μεσα στην πιεση εκανα και τουτη την μπουρδα :redface: έδειξα ότι ίσχυε η εξίσωση και χαιρόμουνα ότι τέλειωσα το Δ και ένα τέταρτο πριν το τέλος το πήρα χαμπάρι και μετά καλά χριστούγεννα

εγω τους ελεγα οτι βρηκα τιμες του χ και γελαγανε
επρεπε να το αποδειξουμε λενε
τωρα να παρουν τα 3 οι ασχετοι που το επαιζαν εξυπνοι :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Μεσα στην πιεση εκανα και τουτη την μπουρδα :redface: έδειξα ότι ίσχυε η εξίσωση και χαιρόμουνα ότι τέλειωσα το Δ και ένα τέταρτο πριν το τέλος το πήρα χαμπάρι και μετά καλά χριστούγεννα
απο κουταματαρες μεσα στην πιεση...αλλο τιποτα:whistle: εγω(νομιζω στα μαθηματικα ηταν..)δεν θυμαμαι πως και γιατι αλλα ξεκινησα να αποδεικνυω ενα δεδομενο και χαιρομουν μονη μου που το απεδειξα!:P:whistle: (το ειχα κανει και στην βιολογια κατ αυτο,εχοντας γραψει ηδη 3 σελιδες οταν το καταλαβα...χε χε:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
γενικα ομως ειχες βασεις ετσι?γιατι καποιος(εγω) χωρις καλες βασεις,πιστευω θα δυσκολευτει πολυ σε τετοιες σχολες.αναλογα κενα στην φυσικη πιστευω δημιουργουν προβλημα:/: (οφφ τοπικ:redface:)

ειμαστε off-topic αλλα ναι ειχα βασεις, απλα τα μαθηματικα δν τα συμπαθουσα και μου φαινονταν πιο δυσκολα απ οτι η φυσικη

Σέμφε λέω.
Διαφωνείς στο γεγονός ότι δεν υπάρχει χώρος για μέτριους;
Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα.Αν θες να πετύχεις και να διαπρέψεις σ'αυτό που κάνεις, πρέπει να είσαι ο καλύτερος.Αν θες το δέχεσαι, αν όχι χέστηκα.

Το ημμυ τι είναι;

Η αποψη οτι πρεπει να εισαι ο καλυτερος για να πετυχεις μου θυμιζουν κατι γονεις που λενε οτι πρεπει να παρεις πτυχιο με 8,5 στα 5 χρονια και μετα μεχρι τα 30 να κανεις μεταπτυχιακα... Για να πετυχεις πρεπει να αγαπας αυτο που κανεις, αν πας να χτυπησεις μια δουλεια κι εχεις και γαμω τα πτυχια και σε ανταγωνιζεται καποιος με λιγοτερες περγαμηνες αλλα περισσοτερη αγαπη, ορεξη και εμπειρια στο αντικειμενο, δν χρειαζεται να πω ποιον θα διαλεξει ο εργοδοτης.

ΗΜΜΥ= Ηλεκτρολογοι Μηχανικοι και Μηχανικοι Υπολογιστων
Η σχολη που γενικα νομιζουν οτι ειναι η καλυτερη του συμπαντος. Υπαρχει και το κλασικο: η διαφορα του θεου απο τους ηλεκτρολογους ειναι οτι ο θεος δεν νομιζει οτι ειναι ηλεκτρολογος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
ειμαστε off-topic αλλα ναι ειχα βασεις, απλα τα μαθηματικα δν τα συμπαθουσα και μου φαινονταν πιο δυσκολα απ οτι η φυσικη





Η αποψη οτι πρεπει να εισαι ο καλυτερος για να πετυχεις μου θυμιζουν κατι γονεις που λενε οτι πρεπει να παρεις πτυχιο με 8,5 στα 5 χρονια και μετα μεχρι τα 30 να κανεις μεταπτυχιακα... Για να πετυχεις πρεπει να αγαπας αυτο που κανεις, αν πας να χτυπησεις μια δουλεια κι εχεις και γαμω τα πτυχια και σε ανταγωνιζεται καποιος με λιγοτερες περγαμηνες αλλα περισσοτερη αγαπη, ορεξη και εμπειρια στο αντικειμενο, δν χρειαζεται να πω ποιον θα διαλεξει ο εργοδοτης.

ΗΜΜΥ= Ηλεκτρολογοι Μηχανικοι και Μηχανικοι Υπολογιστων
Η σχολη που γενικα νομιζουν οτι ειναι η καλυτερη του συμπαντος. Υπαρχει και το κλασικο: η διαφορα του θεου απο τους ηλεκτρολογους ειναι οτι ο θεος δεν νομιζει οτι ειναι ηλεκτρολογος :D

Πραγματικά τα άτομα είναι τόσο ψωνισμένα που ακόμα και τον κεραυνό θα θεωρούν πως τον δημιουργούν εκείνοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Η αποψη οτι πρεπει να εισαι ο καλυτερος για να πετυχεις μου θυμιζουν κατι γονεις που λενε οτι πρεπει να παρεις πτυχιο με 8,5 στα 5 χρονια και μετα μεχρι τα 30 να κανεις μεταπτυχιακα... Για να πετυχεις πρεπει να αγαπας αυτο που κανεις, αν πας να χτυπησεις μια δουλεια κι εχεις και γαμω τα πτυχια και σε ανταγωνιζεται καποιος με λιγοτερες περγαμηνες αλλα περισσοτερη αγαπη, ορεξη και εμπειρια στο αντικειμενο, δν χρειαζεται να πω ποιον θα διαλεξει ο εργοδοτης.

ΗΜΜΥ= Ηλεκτρολογοι Μηχανικοι και Μηχανικοι Υπολογιστων
Η σχολη που γενικα νομιζουν οτι ειναι η καλυτερη του συμπαντος. Υπαρχει και το κλασικο: η διαφορα του θεου απο τους ηλεκτρολογους ειναι οτι ο θεος δεν νομιζει οτι ειναι ηλεκτρολογος :D

Όταν λέω καλύτερος, αυτό δεν συνεπάγεται περισσότερα πτυχία.Αλλά τι να πεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dantis

Νεοφερμένος

Ο dantis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
dantis είχες δώσει το 2006 ε? είχα γράψει 20 (καθαρή τύχη..).. δεν πάνε καλά οι άνθρωποι.. βλέπω την ιστορία να επαναλαμβάνεται.. ή του ύψους ή του βάθους...
καταβάθος πιστεύω πως η δυσκολία των θεμάτων, οι βάσεις κτλ εξαρτώνται από άλλους παράγοντες.. (ποσοστά ανεργίας σε διάφορους τομείς κ.α..)

Meyfire ναι...Είχα δώσει το 2006!Πήρες 20 τότε? Θηρίο είσαι!!Εγώ είχα πάρει 16!Είχα καταστραφεί στο 3ο θέμα....κ έχασα και κάτι ψιλά σε κάτι απόλυτα στο 2ο αν θυμάμαι καλά..τα εγκεφαλικά μου κύτταρα απεργούσαν...έτσι απλά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Aντί να χαλάτε ορισμένοι τις καρδιές σας με τις διαδικτυακές κόντρες για το ποιος την έχει μεγαλύτερη, παγαίνετε να πιείτε κανένα καφέ να πέσουν οι τόνοι και να γνωριστείτε! :P Τόση ένταση ας διοχετευτεί κάπου θετικά..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
πιστεύω να περασει και στην ιδια σχολή με σένα

εμένα 1.234.789 φιλαράκια εγραψαν τουλάχιστον 20 . Ρε ψώνια αυτοι που ισχυρίζονται οτι γράψανε πάνω απο 18 , να δωσουν τα ονοματα τους και το βαθμό που γραψανε οταν βγουν τα αποτελέσματα , α και το Λυκειο τους. Πιστευω θα ειναι ουτε το 1/4 αυτών που το είπαν . Αντε μην χαλατε την ψυχολογια των υπολοίπων

Μην το λαμβάνεις υπ΄όψιν! Κάθε χρόνο αυτό γίνεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
πιστεύω να περασει και στην ιδια σχολή με σένα

εμένα 1.234.789 φιλαράκια εγραψαν τουλάχιστον 20 . Ρε ψώνια αυτοι που ισχυρίζονται οτι γράψανε πάνω απο 18 , να δωσουν τα ονοματα τους και το βαθμό που γραψανε οταν βγουν τα αποτελέσματα , α και το Λυκειο τους. Πιστευω θα ειναι ουτε το 1/4 αυτών που το είπαν . Αντε μην χαλατε την ψυχολογια των υπολοίπων
τι μου θυμισες.... βγαινω περυσι απο το σχολειο και με ρωταει ενας συμμαθητης ( πολυ ψωνισμενος μεχρι τις εξετασεις, πατωσε ,το βουλωσε) πως εγραψα.... του λέω 19+ και μου λεει: '' κόψε τις μαλακιες, εδω εγω πηρα κατω απο 18" ... εγω του λέω " καλα, αν θες να σου πω οτι πηρα 5, πηρα 5"
Περιττό να σας πω ποιος έγραψε 12 και ποιος 19,3....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κλεψύδρα

Νεοφερμένος

Ο Κλεψύδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Αξίζει να διαβάσετε την άποψη ενός μαθηματικού και συγγραφέα για τα χθεσινά θέματα. Ενδιαφέρουσα είναι και η ανταλλαγή απόψεων στο forum που είναι από κάτω.
https://www.dimoshopoulos.gr/σχολιασμός-θεμάτων-μαθηματικών-πανε/comment-page-1/#comment-63
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Κατι που μου ηρθε τωρα...αν ειχε επανελθει η βαση του 10,θα υπηρχαν αραγε αυτα τα θεματα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top