Η νέα διαφήμιση της What's Up και αντιδράσεις

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Νομίζω πως όλοι έχουμε δει την νέα διαφήμιση της cosmote "What's Up ΜΑΖΙ" ΄που βγήκε σχετικά πρόσφατα.Καθώς λοιπόν έβλεπα το συγκεκριμένο βιντεάκι στο youtube,κάποιοι έγραφαν στα σχόλια πως η διαφήμιση κρύβει και καλά "υποσυνείδητα μηνύματα" τύπου Illuminati λόγω κάποιον συμβόλων που συμπεριλήφθηκαν στην διαφήμιση όπως μια πυραμίδα με ένα μάτι σε μια μπλούζα καθώς επίσης και ένα καπέλο με ένα μάτι επάνω.Θέλω λοιπόν να μου πείτε ποια είναι η γνώμη σας για αυτά και αν συμφωνείτε με τα σχόλια..Εμένα πάντως μου άρεσε πολύ η διαφήμιση και δεν νομίζω να συμβαίνουν όοοοολα αυτά που περιγράφουν τα σχόλια στο βιντεάκι. :hmm::confused::worry:

Για όσους δεν έχουν δει την διαφήμιση ,here's the link: https://www.youtube.com/watch?v=wDSZJPp3WUY

P.s.:Το τραγούδι πόσο τέλειο παίζει να είναι;;;:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εχουν κανει και καλύτερες διαφημίσεις νομίζω... :hmm:

Στο θέμα μας τώρα, δεν ξέρω αν ισχύει αλλά δεν θα μου προκαλούσε έκπληξη κιόλας καθώς η cosmote είναι μια μεγάλη εταιρία που δραστηριοποιείται και εκτός Ελλάδας άρα την έχουν ισχυροί άνθρωποι (?) που συνήθως ανήκουν σε τέτοιες αδελφότητες (αν το λένε έτσι και αν υπάρχει).

Ωστόσο, ολα αυτά τα σύμβολα έχουν καταντήσει και μόδα για να προκαλούν κάποιοι. Δηλαδή οκ, δέχομαι ότι η Beyonce και ο Jay-Z μπορεί να είναι Illuminati. Είναι πάμπλουτοι και με τη δουλειά τους επηρεάζουν πάρα πολύ κόσμο. Η Φουρέιρα πάλι που πέρυσι στα Mad αν θυμάμαι έκανε κατι τετοια σύμβολα απλά να προκαλέσει ήθελε. Αποψη μου, δεν ξέρω... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Κλασικοί Ελληνάρες που σε κάθε τραγούδι βρίσκουν 3129038 υποσυνείδητα μηνύματα.
Μασόνοι, Φατσόνι και τα μυαλά μας πονάνε.
Επίσης τους στίχους αν τους διαβάσεις ανάποδα μιλανε για τον σατανισμό και τον αφανισμό της γης.
Νεοέλληνας, ιδιαίτερο είδος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Κλασικοί Ελληνάρες που σε κάθε τραγούδι βρίσκουν 3129038 υποσυνείδητα μηνύματα.
Μασόνοι, Φατσόνι και τα μυαλά μας πονάνε.
Επίσης τους στίχους αν τους διαβάσεις ανάποδα μιλανε για τον σατανισμό και τον αφανισμό της γης.
Νεοέλληνας, ιδιαίτερο είδος.

νομίζω πως ξέχασες να αναφέρεις ότι το βλέφαρο του παιδιού που φοράει το καπέλο πετάρισε 666 φορές....:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
το θεμα ειναι οτι οι διαφημισεις προετοιμαζονται μεχρι τη τελευταια λεπτομερια . Και εσεις που κοροιδευετε για απαντηστε μου " Γιατι ο στυλίστας μεταξύ εκατονταδων χιλιαδων σχεδιων επελεξε μια πυραμιδα και ένα μάτι ;;" και δεν μιλαμε για ενα τυχαιο σχεδιο ματιου αλλα ενα σχεδιο που παραπεμπει κατευθειαν σε illuminati . Και επειδή θα μου πειτε "ετυχε" σας προλαβαινω και σας θυμιζω πως ειδικα το σχεδιο στο καπελο δεν ειναι καν καλογουστο. Προφανως , επιλεχθηκαν τα συγκεκριμενα κακογουστα ρουχα εξ'αιτια ς των σχεδιων τους και της σημασιας τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Κλασικοί Ελληνάρες που σε κάθε τραγούδι βρίσκουν 3129038 υποσυνείδητα μηνύματα.
Μασόνοι, Φατσόνι και τα μυαλά μας πονάνε.
Επίσης τους στίχους αν τους διαβάσεις ανάποδα μιλανε για τον σατανισμό και τον αφανισμό της γης.
Νεοέλληνας, ιδιαίτερο είδος.

To να είναι κάποιος Νεοελληναράς δεν είναι επικίνδυνο για την ανθρωπότητα; :hmm: Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς υποστηρίζουν οι Μασόνοι, οι Ματσόνοι ..κ.α. σε -όνοι. :P Γιατί μόνο στο Ελληνοπακιστάν μας, μιλάμε για illuminati; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Μάτι στο καπέλο : https://www.google.gr/search?q=toy+...ws%2Ftoy-machine-brainwash-offcuts%2F;300;300
(μάρκα skate)

Η cosmote δραστηριοποιείται εκτός Ελλάδας;
Που αλλού στον κόσμο για παράδειγμα υπάρχει η cosmote εκτός ελλάδας και κύπρου; (Και δεν είμαι σίγουρος για την κύπρο)



Σοβαρευτείτε έχετε χαζέψει από τους αεροψεκασμούς. :whatever:
Για μισό μας ψεκάζουν όντως;
Μήπως είναι κι αυτό μία παπαροφήμη; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
To να είναι κάποιος Νεοελληναράς δεν είναι επικίνδυνο για την ανθρωπότητα; :hmm: Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς υποστηρίζουν οι Μασόνοι, οι Ματσόνοι ..κ.α. σε -όνοι. :P Γιατί μόνο στο Ελληνοπακιστάν μας, μιλάμε για illuminati; :eek:

καμια σχεση . τσεκαρε λιγο google και youtube . χαμος γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Παίδες ο άλλος ο 17χρονος προετοίμαζε να ανατινάξει το σχολείο του στις ΗΠΑ. Από την άλλη στην χώρα μας, ο μισός κόσμος βλέπει φαντάσματα και συνωμοσίες. Ο κόσμος δεν πάει καλά. Έχει χαζέψει από το πολύ facemasturbation ή σε απλά ελληνικά: facebook. Σε πιο παλιές εποχές πριν 1-2 δεκαετίες, στην χώρα μας τέτοια ώρα έβλεπες νεαρόκοσμο να ζει τη ζωή και να περνάει καλά, έξω ενώ τώρα οι δρόμοι είναι άδειοι..:worry: Όμως κατά τ' άλλα μας «παρακολουθούν». Τι να κάνουμε; Να πάμε να τραβήξουμε καμία; :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Παίδες ο άλλος ο 17χρονος προετοίμαζε να ανατινάξει το σχολείο του στις ΗΠΑ. Από την άλλη στην χώρα μας, ο μισός κόσμος βλέπει φαντάσματα και συνωμοσίες. Ο κόσμος δεν πάει καλά. Έχει χαζέψει από το πολύ facemasturbation ή σε απλά ελληνικά: facebook. Σε πιο παλιές εποχές πριν 1-2 δεκαετίες, στην χώρα μας τέτοια ώρα έβλεπες νεαρόκοσμο να ζει τη ζωή και να περνάει καλά, έξω ενώ τώρα οι δρόμοι είναι άδειοι..:worry: Όμως κατά τ' άλλα μας «παρακολουθούν». Τι να κάνουμε; Να πάμε να τραβήξουμε καμία; :whatever:
ρε φιλε τι σχεση εχουν αυτα που γραφεις;; προσωπικα , δεν ειχα ποτε facebook και εξακολουθω να αναρωτιεμαι για τις προθεσεις των υπευθυνων της διαφημισης . Και δεν απαντησε κανενας στο ερωτημα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ότι δίνουμε πολλή σημασία σε ανούσια θέματα. Όποιος πεινάει, καρβέλια ονειρεύεται..;) Κάποιοι πεινάνε δυστυχώς...και ζουν με συνωμοσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Σου απάντησα εγώ,δεν υπάρχει καμία πυραμίδα,το μάτι είναι από μία μάρκα.

Συμβουλή: Μη βλέπεις τον Λιακόπουλο τα βράδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
ρε φιλε τι σχεση εχουν αυτα που γραφεις;; προσωπικα , δεν ειχα ποτε facebook και εξακολουθω να αναρωτιεμαι για τις προθεσεις των υπευθυνων της διαφημισης . Και δεν απαντησε κανενας στο ερωτημα μου.
Η πρόθεση της Κοσμοτέ είναι σε λίγα χρόνια να επεκταθει στην Ασιατική αγορά και να κυβερνήσει τον κόσμο.


Σου απάντησα εγώ,δεν υπάρχει καμία πυραμίδα,το μάτι είναι από μία μάρκα.

Συμβουλή: Μη βλέπεις τον Λιακόπουλο τα βράδια.
Λίγα για τον συνονόματο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Δεν ξέρω, μόνο μία φορά την είδα. Μόλις βλέπω hipster, δήθεν κοντά στον νέο, διαφημίσεις αλλάζω κανάλι asap.

Χέσε μας cosmote που είσαι και μαζί μας τρομάρα μας, με τα πακέτα των 600 με 7 ευρώ, ενώ παλιά έδινε 1500 με κάθε ανανέωση. Ουστ ρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Παίδες ο άλλος ο 17χρονος προετοίμαζε να ανατινάξει το σχολείο του στις ΗΠΑ. Από την άλλη στην χώρα μας, ο μισός κόσμος βλέπει φαντάσματα και συνωμοσίες. Ο κόσμος δεν πάει καλά. Έχει χαζέψει από το πολύ facemasturbation ή σε απλά ελληνικά: facebook. Σε πιο παλιές εποχές πριν 1-2 δεκαετίες, στην χώρα μας τέτοια ώρα έβλεπες νεαρόκοσμο να ζει τη ζωή και να περνάει καλά, έξω ενώ τώρα οι δρόμοι είναι άδειοι..:worry: Όμως κατά τ' άλλα μας «παρακολουθούν». Τι να κάνουμε; Να πάμε να τραβήξουμε καμία; :whatever:

Μπα,συνωμοσιολόγοι υπήρχαν πολύ πριν το facebook (με κλασσικό breeding ground το youtube-δείτε την ελληνική κοινότητα του yt και θα καταλάβετε,ενδεικτικά,πρόσφατα κατεβαίνουν και στις απεργίες με ένα πανό "όχι στην παγκόσμια διακυβέρνηση").Άσε που σε αντίθεση με τους χρήστες του facebook,όλοι αυτοί οι συνωμοσιολάγνοι είναι απλά επικίνδυνοι (Oklahoma City Bombing,για όσους δεν γνωρίζουν) :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο είχα ακούσει και για μια διαφήμιση της vodafone. Ο κόσμος θέλει να πιστευει σε θεωρίες συνωμοσίας γιατί το αντίθετο είναι ένας κόσμος που όντως κυβερνάται από ηλίθιους. Γι΄αυτό το λόγο ψάχνει για μάτια, πυραμίδες, εξάρια κτλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
To να είναι κάποιος Νεοελληναράς δεν είναι επικίνδυνο για την ανθρωπότητα; :hmm: Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς υποστηρίζουν οι Μασόνοι, οι Ματσόνοι ..κ.α. σε -όνοι. :P Γιατί μόνο στο Ελληνοπακιστάν μας, μιλάμε για illuminati; :eek:

Ὅπως πάντα, εἶσαι ἰσοπεδωτικὸς... Αὐτὲς οἱ θεωρίες συνωμοσίας δὲν εἶναι καθόλου προνόμιο τοῦ «Ἑλληνοπακιστὰν» (sic) καὶ γιὰ τὴν ἀκρίβεια ἦλθαν καρφὶ κατ' εὐθείαν ἀπὸ τὴν Ἀμερική... Ἐκεῖ οἱ συνωμοσιολόγοι κάνουν κυριολεκτικὰ θραύση καὶ ὁ Λιακόπουλος μπροστά τους εἶναι κυριολεκτικὰ παιδικὴ χαρά...

Τώρα σχετικὰ μὲ τὰ σύμβολα καὶ ἐμένα μοῦ κάνει ἐντύπωση ποὺ στὶς περισσότερες τῶν περιπτώσεων ἐμφανίζονται ὅλως τυχαίως τέτοια σύμβολα. Μπορεῖ βέβαια ἁπλῶς κάποιοι νὰ πλακίζουν, ἀλλὰ ὅμως δὲν καταλαβαίνω γιατί συνεχῶς μὲ τέτοια πράγματα.

Γιὰ τὸ τί κάνουν τώρα οἱ Μασόνοι, ἔχουν γραφεῖ ἄπειρα πράγματα καὶ ἀπὸ ξένους καὶ ἀπὸ Ἕλληνες συγγραφεῖς καὶ ἂν σὲ ἐνδιαφέρει, μπορεῖς νὰ διαβάσῃς. Τὸ ὅτι ὁ ῥόλος τους στὴν Ἱστορία ὑπῆρξε σὲ πολλὲς περιπτώσεις σκοτεινός, αὐτὸ πάντως εἶναι πέρα ἀπὸ κάθε ἀμφισβήτηση (βλ. Γαλλικὴ Ἐπανάσταση κλπ)

Υ.Γ. Πάντως εἶναι ἀστεῖο νὰ κατηγοροῦν τοὺς ἄλλους γιὰ «συνωμοσιολογία» αὐτοὶ οἱ ὁποῖοι ἔχουν τὸ Zeitgeist καὶ ἄλλες τέτοιες ἄκρως συνωμοσιολογικὲς θεωρίες γιὰ εὐαγγέλιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.

(Θα πέσει φωτιά να μας κάψει:cry_x:)

Είτε είναι, είτε δεν είναι συνωμοσιολογία, εμένα ούτε που με νοιάζει:hehe: Άντε, πολύ φοβόμαστε κι εμείς οι άνθρωποι, λες και ποιος ξέρει τι θα γίνει:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
χεστηκε η φοραδα στο αλωνι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
σ' αυτο το βιντεο κρυβεται ολη η αληθεια :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top