[24/5/2013] Βιολογία Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 30 75.0%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 5.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
έτυχε τώρα να έχω νετ κι έβλεπα τις απαντήσεις σας...
τι κινέζικα κάνατε μια χρονιά βρε παιδιά; :worry:

καθολου κινεζικα, λιγο να σχοληθεις θα δεις οτι ειναι απλα και λογικα.... σαν παραμυθι ειναι η βιολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Studentpro

Νεοφερμένος

Η Studentpro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Κοιτάξτε το δικό μας τρίτης λυκείου κατεύθυνσης το φετινό.
Σημειώστε ότι είχε πράγματα εκτός ύλης που μας είχαν πει οι
ιδίοι καθηγητές ότι ήταν εκτός και τώρα μας
λένε ότι δεν το διευκρίνιζαν απόλυτα. Όλοι είχαμε αγχωθεί τρέλα απ την πρώτη άσκηση, με όσους μίλησα ελπίζουμε
να γίνει κάτι και να γράψαμε κανένα 10....
https://www.moec.gov.cy/ypexams/panexams/exams2013/2013_05_20_021_themata.pdf :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
καθολου κινεζικα, λιγο να σχοληθεις θα δεις οτι ειναι απλα και λογικα.... σαν παραμυθι ειναι η βιολογια
δεν είμαι θετική,σημειωτέον :P ... καλά,ντάξει,εννοείται ότι ένα εντελώς άγνωστο για'μένα περιεχόμενο είναι λογικό να μου φαίνεται περίεργο ,μιας και δεν ασχολήθηκα με αυτό..αλλά και πάλι,ακόμα και θετική να διάλεγα και να είχα ασχοληθεί με βιολογία κατεύθυνσης,δεν ξέρω κατά πόσο θα μου ήταν κατανοητή...θα μπερδευόμουν όχι απλώς άνετα,άστο,πραγματικά... :P εμένα μου φάνηκαν πανδύσκολα πάντως, κι είναι κάτι που δεν αμφισβητεί κανείς για τη συγκεκριμένη βιολογία... ο βαθμός δυσκολίας της εννοώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis261995

Νεοφερμένος

Ο tolis261995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα να σας ρωτησω κατι σχετικα με τα σημερινα θέματα, εγω στο Δ4 που εβαζες στα δυο υβριδοποιημενα μορια DNA δεσμαση εγραψα οτι το ενα(το μακρυ που ειχε μονο στο ενα ακρο αζευγαρωτες βασεις) δεν επιρρεαζεται απο την δεσμαση γιατι το αλλο, (το κοντό που ειχε και στα δυο άκρα αζευγαρωτες βασεις) δημιουργει κυκλικό μοριο καθως οι αζευγαρωτες που υπαρχουν και στα δυο ακρα του μπορουν να ζευγαρωσουν μεταξυ τους. Τις αλλες περιπτωσεις δεν τις εγραψα. Ετσι εβγαινε οτι η EcoRI δεν αναγνωριζε καμμια αλληλουχια και τελικα ειχα δυο τμηματα DNA ενα δικλωνο κυκλικο και ενα γραμμικο. Λετε να παρω καμμια μοναδα. Τις αιτιολογησεις τις εγραψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Κοιτάξτε το δικό μας τρίτης λυκείου κατεύθυνσης το φετινό.
Σημειώστε ότι είχε πράγματα εκτός ύλης που μας είχαν πει οι
ιδίοι καθηγητές ότι ήταν εκτός και τώρα μας
λένε ότι δεν το διευκρίνιζαν απόλυτα. Όλοι είχαμε αγχωθεί τρέλα απ την πρώτη άσκηση, με όσους μίλησα ελπίζουμε
να γίνει κάτι και να γράψαμε κανένα 10....
https://www.moec.gov.cy/ypexams/panexams/exams2013/2013_05_20_021_themata.pdf :worry:
WT


WTF???? τι ειναι αυτα??? καλα ποση ωρα γραφετε??? ποσα σας βαζουν????? Τα μισα τα εμαθα α εξαμηνο ιστολογια Ι καποια ειναι ιδια με τα δικα μας και καποια δεν τα ξερω...... πωωω και μετα παραπονομαστε στην Ελλαδα


επισης η βιολογια δεν ειναι δυσκολη να την καταλαβεις los.. εχει λογικη και πολλα απο αυτα που λεει τα δεχεται χωρις εξηγηση ( ακομα τουλαχιστον). Το μονο που θελει ειναι διαβασμα και υπομονη... γι αυτο λενε οτι ειναι δυσκολη, ειναι παπαγαλια και κατεβατα κειμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Στην Κύπρο είναι σε πολυ υψηλό επίπεδο! Το βλέπω απο Κυπρίους συμφοιτητές μου. Πράγματα που εμείς τα ακούμε πρώτη φορά α εξάμηνο ,αυτοί τα κατέχουν άνετα ήδη! Αποκτούν πιο ολόπλευρη γνώση ,σε όλα τα μαθήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Στην Κύπρο είναι σε πολυ υψηλό επίπεδο! Το βλέπω απο Κυπρίους συμφοιτητές μου. Πράγματα που εμείς τα ακούμε πρώτη φορά α εξάμηνο ,αυτοί τα κατέχουν άνετα ήδη! Αποκτούν πιο ολόπλευρη γνώση ,σε όλα τα μαθήματα!
ναι μόνο που πριν έρθουν στο πανεπιστήμιο πάνε 2 χρόνια στρατό..δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο τα θυμούνται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
ναι μόνο που πριν έρθουν στο πανεπιστήμιο πάνε 2 χρόνια στρατό..δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο τα θυμούνται:P

Ισχύει,όμως τα θυμούνται !:P Ισως αν κατανοησεις κατι καλα,δεν το ξεχνάς τόσο εύκολα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
ναι πανε στρατο αλλα εμενα οι δικοι μου κυπριοι συμφοιτητες δεν φαινεται να ξερουν κατι παραπανω απο μας... Παντως οκ εμεις εδω με ενα Γ2 ( ισως το μονο δυσκολο φετος) δεν μπορουμε να συναγωνιστουμε τη δυσκολια των θεματων στην κυπρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως τα θεματα μου φανηκαν βατα για εναν που ειχε διαβασει,ειχε λιγο γραψιμο αλλα οκ,βιολογια κατευθυνσης ειναι.Πηγαινα για 16-18 αλλα επειδη εχασα κατευθειαν τα 8 μορια του Β1 (κολλησα και δεν θυμομουν τιποτα....τιποτα ομως....) και κατι οτι να ναι λαθη στο Δ.Τελικα απ οτι φαινεται εγραψα 15-16....:/:
Δεν ειναι ασχημος βαθμος αλλα με την προυποθεση οτι δεν εγραψα καλα φυσικη και μθμτκ γενικης,ε να επρεπε να ηταν λιγο παραπανω..;)
Οπως και να χει,παμε για το επομενο!!!!:)
Λιγο ακομα και ΤΕΛΟΣ!!!!!:clapup:

Επισήμανση: Tα μηνύματα 90-94 προήλθαν απο το νήμα "[20/5/2013] Βιολογία Γενικής Παιδείας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως τα θεματα μου φανηκαν βατα για εναν που ειχε διαβασει,ειχε λιγο γραψιμο αλλα οκ,βιολογια κατευθυνσης ειναι.Πηγαινα για 16-18 αλλα επειδη εχασα κατευθειαν τα 8 μορια του Β1 (κολλησα και δεν θυμομουν τιποτα....τιποτα ομως....) και κατι οτι να ναι λαθη στο Δ.Τελικα απ οτι φαινεται εγραψα 15-16....:/:
Δεν ειναι ασχημος βαθμος αλλα με την προυποθεση οτι δεν εγραψα καλα φυσικη και μθμτκ γενικης,ε να επρεπε να ηταν λιγο παραπανω..;)
Οπως και να χει,παμε για το επομενο!!!!:)
Λιγο ακομα και ΤΕΛΟΣ!!!!!:clapup:

πωπω πρέπει να εισαι το 1ο ατομο που ξερω το οποιο δινει 3 μαθηματα γενικης.:)
Κάπου θα μπερδεύτηκες... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
πωπω πρέπει να εισαι το 1ο ατομο που ξερω το οποιο δινει 3 μαθηματα γενικης.:)
Κάπου θα μπερδεύτηκες... :whistle:
έγραψε σε λάθος θέμα η κοπέλα..στης κατεύθυνσης ήθελε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
έγραψε σε λάθος θέμα η κοπέλα..στης κατεύθυνσης ήθελε!

Το κατάλαβα ρε...Απλά την πειράζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Χαχαχαχα sorry παιδια μπερδευτικα....1!!!!:P:P
Δεν πειραζει μαθατε πως ηταν η βιολογια κατευθυνσης σημερα οσοι δεν ακουσατε ακομα τιποτα...;);)
:redface::redface:
(μπορω να το σβησω εκεινο το σχολιο??:redface:)
πωπω πρέπει να εισαι το 1ο ατομο που ξερω το οποιο δινει 3 μαθηματα γενικης.:)
Κάπου θα μπερδεύτηκες... :whistle:
Δεν μπερδευτηκα καλε εγω εγραψα και βιολογια γενικης και μαθηματικα :P;)
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Studentpro

Νεοφερμένος

Η Studentpro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Τρείς ώρες γράφουμε :Ρ
Η αλήθεια είναι πως είναι πολλά ειδικά φέτος το διαγωνισμά που ήταν πολύ δύσκολο και όλοι απογοητευτήκαμε χάσαμε το μυαλό μασ.10 κεφάλαια έχουμε να μάθουμε Αλλά εντάξει ειναι πολύ ενδιαφέρον μάθημα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Ο Χριστός και η μάνα του...μόλις είδα τα θέματα που γράφετε στην Κύπρο και νιώθω εντελώς άχρηστος παρόλο που έγραψα καλά στα δικά μας.

Πραγματικά, υπάρχουν άτομα που γράφουν πάνω από 30 στα 100 σε αυτά τα θέματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Studentpro

Νεοφερμένος

Η Studentpro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Κοιτάξε εγώ ελπίζω να έγραψα πάνω από 30:Ρ αλλά είδικα φέτος επειδή το
περισσότερο γραπτό ήταν λεπτομέρειες θα είναι χαμηλός
ο μέσος όρος. Στις προηγούμενες χρονιές έγραφες άνετα καλά αν ήσουν
διαβασμένος. αυτό είναι το περσινό .https://www.moec.gov.cy/ypexams/panexams/exams2012/2012_05_21_021_themata.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Κοιτάξτε το δικό μας τρίτης λυκείου κατεύθυνσης το φετινό.
Σημειώστε ότι είχε πράγματα εκτός ύλης που μας είχαν πει οι
ιδίοι καθηγητές ότι ήταν εκτός και τώρα μας
λένε ότι δεν το διευκρίνιζαν απόλυτα. Όλοι είχαμε αγχωθεί τρέλα απ την πρώτη άσκηση, με όσους μίλησα ελπίζουμε
να γίνει κάτι και να γράψαμε κανένα 10....
https://www.moec.gov.cy/ypexams/panexams/exams2013/2013_05_20_021_themata.pdf :worry:

Εμενα παντως μου φαινονται τελεια!Ειδικα για καποιον που στοχευει σε σχολες υγειας ειναι τελεια!!
Καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολα αλλα νομιζω οτι και οι βασεις ειναι ιδιαιετρα χαμηλες,δλδ κατω απο τη βαση ακομα για ιατρικες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Κοιτάξε εγώ ελπίζω να έγραψα πάνω από 30:Ρ αλλά είδικα φέτος επειδή το
περισσότερο γραπτό ήταν λεπτομέρειες θα είναι χαμηλός
ο μέσος όρος. Στις προηγούμενες χρονιές έγραφες άνετα καλά αν ήσουν
διαβασμένος. αυτό είναι το περσινό .https://www.moec.gov.cy/ypexams/panexams/exams2012/2012_05_21_021_themata.pdf
Δεν τα κοιταξα λεπτομερως, αλλα και μονο που μια ωρα ''κατεβαινα'' για να παω στο τελος των θεματων, καταλαβα περι τινος προκειται. Πραγματικα ΜΠΡΑΒΟ σας!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
φαινεται πολυ ενδιαφερων το μαθημα της βιολογιας στην κυπρο παντως... Μπραβο για το κουραγιο σας.. καλη επιτυχια να εχετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top