Τροφή για σχόλια οι θάνατοι διασήμων από τα ΜΜΕ

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Τι συμαινει popular και unpopular.Το λυπηρο ειναι οτι χανοβτε ανθρωπινες ζωες καθε μερα και δεν νοιαζομαστε επειδει δεν ποπουλαρ αλλα τεσπα οπως και να εχει μια ανθρωπινη ζωη χαθηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Κι εσύ στην ίδια παγίδα έπεσες. Αυτό λέμε. Στον θάνατο είμαστε όλοι ίσοι... Αλλά ως άνθρωποι έχουμε την τάση να δενόμαστε και να ταυτιζόμαστε με ανθρώπους του θεάματος κτλ... Αλλά μέσα στα όρια πάντα. Σχόλια από 14χρονα κοριτσάκια (προφανώς με iq 50 και χωρίς την στοιχειώδη παιδεία) τύπου "ας πεθαινε ενα ανθρωπακι, όχι ο κούκλος Τόμας" σε κάνουν να αναρωτιέσαι που πάει αυτός ο κόσμος...
Συμφωνώ σε αυτό που λες, στον θάνατο είμαστε όλοι ίσοι. Όμως ο καλλιτέχνης που αναφέρω έχει αποδεδειγμένα προσφέρει μεγαλύτερο έργο στην κοινωνία από τον Τόμας, ωστόσο εγώ δεν βγήκα να λέω "R.I.P. Ray Manzarek, μεγάλος καλλιτέχνης" για παράδειγμα... Παρόλο που πιστεύω ότι θα μπορούσα να το κάνω για ένα άτομο που στα παιδιά της ηλικίας μου στην Ελλάδα είναι δυστυχώς λιγότερο γνωστό από τον Τόμας Πρωτόπαπα... Μου λες ότι πέφτω στην ίδια παγίδα; :/:
Λυπάσαι εξίσου για όλους τους θανάτους, όμως άλλο να κάνεις αναφορά στο θάνατο κάποιου επειδή ήταν σπουδαίος άνθρωπος (θεωρώ ότι δεν είναι παράλογο) και άλλο να λες "σήμερα χάθηκε ένα αγγελούδι" .
That's my point of view φίλε μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
καλο ταξιδι αγγελε ο θεος να σε προσεχει και να σε εχει καλα εκει ψηλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δωρεα οργανων εκανε?Γιατι ηταν νεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Δωρεα οργανων εκανε?Γιατι ηταν νεος.

Αφού κατέληξε από λοιμωξη ,αποκλείεται σαν δότης,νομίζω !:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Εγω δεν θα σταθώ ιδιαίτερα στο ζήτημα του τοπικ αλλά θα επεκταθώ σε κάτι που θεωρώ ότι είναι συγγενές σε γενικότερο πλαίσιο και νομίζω δίνεται η κατάλληλη αφορμή εδώ να αναφερθεί.

Την κατάντια του ελληνικού blogging.

Το αίσχος του να έχεις στην ίδια σελίδα μια πλουσιόστηθη μοντέλα κι έναν νεκρό άνθρωπο, είτε λέγεται Τόμας, είτε λέγεται διαδηλωτής στην Κίνα για τα δικαιώματα του πολίτη και ούτω καθ εξής. Εγώ προσωπικά τον Τομας δεν τον είχα δει στην τηλεόραση και δεν τον ήξερα. Λυπάμαι πάρα πολύ γι αυτό που του συνέβη αλλά το ίδιο θα λυπόμουν για οποιοδήποτε θύμα τροχαίου. Δυστυχώς το ξερω από προσωπική εμπειρία πως είναι να πληρώνεις για λάθη άλλων στην άσφαλτο και έτσι το λεω υπεύθυνα ότι θα λυπόμουν για τον καθένα.

Ο Βασίλης πιό πάνω είπε μια σωστή κουβέντα για το Facebook. Ειλικρινά δεν αξίζει ούτε να μπαίνει κανείς γιατί η πρώτη σελίδα του πια είναι γεμάτη με όλα εκείνα τα γκρουπάκια που κάποτε γούσταρες και μπήκες (πχ. εγω μπήκα σε ένα για τον Βεγγο γιατί μου άρεσε ο ηθοποιός αυτός πολύ) και ξαφνικά ξύπνησαν όλοι οι διαχειριστές τους και φτιάξανε απο ένα μπλογκ ο καθένας, ή και λίγοι που έχουν πολλά, και ξαφνικά βλέπεις στο γκρουπ του Βέγγου τα στήθια της Έλενας Παπαβασιλείου και τον Τομας στην εντατική, με διαφορά μισαώρου το πολύ το ένα ποστ από το άλλο.

Ξεκαθαρίζω, δεν έχω τίποτα με τα στήθη της Έλενας Παπαβασιλείου. Μου αρέσουν πολύ. Απλά δε γουστάρω να τα βλέπω σε ένα γκρούπ για ένα νεκρό ηθοποιό που θαυμάζω, δίπλα σε ένα νεαρό παλικάρι που αργοπέθαινε. Όπως κι αν λεγόταν αυτό το παλικάρι, είτε Τόμας είτε Θωμάς.

Αυτή η ασυνέπεια τίτλου και περιεχομένου, αυτή η εκμετάλλευση όλων των διάσημων γκρουπακίων που κάποτε έμπαινε ο κόσμος για να στήσουν κάποιοι blogs και να το παίξουν "η ιντερνετική Εσπρέσσο", μου την έχει βαρέσει στον εγκεφαλονωτιαίο. Αυτή η παράβαση των business ethics, τα τελείως κίτρινα άρθρα για την τάδε φήμη και την άλλη φήμη, ακόμα και η ενασχόληση με το ξύγκι της μύγας ως εκεί που δεν παίρνει.

Κι άμα δεν είναι ο Τόμας, θα είναι η ανορεξική Νανά, κι άμα δεν είναι η Νανά, θα είναι κάποιος ηθοποιός που κάποτε ήταν έτσι και σήμερα αχ δειτε πως ειναι ο.... (και δε σου λένε το όνομα για να πατησεις να μπεις).

Δε θέλω ρε φίλε, δε γουστάρω και δε σε διαβάζω άλλο! Unlike επι τόπου και τραβα ηδονίσου στο όρθιο με δυο πινέζες στα μάτια.:mad:


ΥΓ: Να δείς πως μειώνονται και τα λεφτά από τα Pay per view/per click.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εμ ομολογω οτι ημουν μεσα σε αυτους που στενοχωρηθηκαν πολυ οταν εμαθαν για τον Τομας... Βεβαια αυτο που γινεται απο χθες το βραδυ δηλ που ολοι γραφουν το ιδο πραγμα εχει καταντησει αηδια.... Συλληπητηρια στην οικογενεια του καλο κουραγιο τους ευχομαι αλλα πλεον αυτο που γινεται στο φβ για να μαζευουν λικε οι σελιδες παιζοντας με τον πονο του αλλου πρεεπει να σταματησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Zoύμε στην εποχή όπου οι άνθρωποι αξίζουν όσο ένα like..:/:

Πόσο δίκιο έχεις...Πραγματικά έχουμε φτάσει στο σημείο να εκμεταλλευόμαστε τα πάντα..ακόμα και τον θάνατο ενός ανθρώπου..Μόνο και μόνο για να γίνουμε famous και άλλες τέτοιες ηλιθιότητες...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
κοιτάξτε, μας πρήζουν μας πρήζουν αλλά φαίνεται ότι η ευαισθητοποίηση του κόσμου έρχεται μόνο όταν παθαίνει κάτι ένα κοντινό τους άτομο ή ένα άτομο που θαυμάζουν.

πχ. αυτό που έγινε με την αντζελίνα έδωσε σε πολλές την σκέψη και το κουράγιο να κάνουν κάτι τέτοιο και να το σκεφτούν καλύτερα. ενώ πριν, ούτε επίσκεψη στον γιατρό δεν θα κάνανε για αυτό το θέμα.
έτσι και με τον πρωτόπαπα, ας ελπίσουμε ότι αυτό θα λειτουργήσει στο να είναι ο κόσμος πιο προσεκτικός στην οδήγηση...

τώρα το να κάθεστε και να λέτε κακίες κλπ ε δεν σας τιμά εσάς, αλλά απτην άλλη ούτε και αυτοί που κράζετε κάνουν σωστά.
το παιδί έφυγε, ας σταματήσουν όλοι να εκμεταλλεύονται το γεγονός για να κερδίσουν χρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όντως, αηδία κατάντησε..
Βγήκαν και οι Πρωτοπαπίτσες και κλαίγονται.
Μας πρήξανε.
Πρωτοπαπίτσες.
:hehe: :hehe:. Ιωάννα θεϊκό.:P

Μιλάμε για νεκρό άνθρωπο,να είστε πιο ευγενικές.
Ναι,αλλά δε γίνεται αυτή η κατάσταση.
Να θες να πεις τον πόνο σου στην άλλη και να σου κλαίγεται για τον Πρωτόπαπα. Έλεος πια. Και άν τους πεις εδώ το άλλο το παιδί χάνει τη ζωή του επειδή δεν έχει φαγητό.

καλα σοβαρα τωρα διαβασες τετοια μαλακια???? για πες που να παω να κραξω λιγο
Τέτοια γράφουν συνέχεια.
Για καφέ πήγα χθες,για τον Πρωτόπαπα άκουγα.
Ε,σπίτι και πάλι σπίτι :|

Κάτι καμμένα γυμνασιοκόριτσα στο fb τύπου maraki' k ama c arecei λες?
Επίσης αυτό που λες μου θυμίζει το "κρίμα, ήταν και 2 μέτρα παιδι". Δηλαδή αμα ήταν 1,50, δε γαμιεται? Αυτό το ακούς από γριές συνήθως
Από τη Θεοπούλα actually.:P
Moυ τη δίνει ότι και εσείς το ίδιο (θα) κάνετε..:) Έλα, αφού και εσείς κοιτάζετε τον όμορφο, τον διάσημο, ..
Λολ, ναι ξέρω..κοιτάζετε το Μάριο τον όμορφο :P (με την γυαλαμπούκα, τα σπυριά της εφηβείας, ..)
Συγγνώμη,γιατί αρνείσαι κατηγορηματικά να καταλάβεις ότι γενικεύεις τόσο μα τόσο πολύ.
Τα αυτοκινητιστικά ατυχήματα δυστυχώς δεν είναι ευχάριστο πράγμα για κανέναν. Ναι,χάθηκε ένα παιδί άδικα.
Όμως.
Δε γίνεται αυτό το χάλι,να βγαίνεις να πας στο μάθημα και να ακούς τις διάφορες κοπέλες να κλαίνε...:confused:
Enough κοπελιές.:P
Α,η πλάκα είναι όταν ένα αγόρι πήγε να πει κάτι σε μία η οποία έκλαιγε για το θάνατο του Πρωτόπαπα τον εξύβρισε. :hehe:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγω δεν θα σταθώ ιδιαίτερα στο ζήτημα του τοπικ αλλά θα επεκταθώ σε κάτι που θεωρώ ότι είναι συγγενές σε γενικότερο πλαίσιο και νομίζω δίνεται η κατάλληλη αφορμή εδώ να αναφερθεί.

Την κατάντια του ελληνικού blogging.

Το αίσχος του να έχεις στην ίδια σελίδα μια πλουσιόστηθη μοντέλα κι έναν νεκρό άνθρωπο, είτε λέγεται Τόμας, είτε λέγεται διαδηλωτής στην Κίνα για τα δικαιώματα του πολίτη και ούτω καθ εξής. Εγώ προσωπικά τον Τομας δεν τον είχα δει στην τηλεόραση και δεν τον ήξερα. Λυπάμαι πάρα πολύ γι αυτό που του συνέβη αλλά το ίδιο θα λυπόμουν για οποιοδήποτε θύμα τροχαίου. Δυστυχώς το ξερω από προσωπική εμπειρία πως είναι να πληρώνεις για λάθη άλλων στην άσφαλτο και έτσι το λεω υπεύθυνα ότι θα λυπόμουν για τον καθένα.

Ο Βασίλης πιό πάνω είπε μια σωστή κουβέντα για το Facebook. Ειλικρινά δεν αξίζει ούτε να μπαίνει κανείς γιατί η πρώτη σελίδα του πια είναι γεμάτη με όλα εκείνα τα γκρουπάκια που κάποτε γούσταρες και μπήκες (πχ. εγω μπήκα σε ένα για τον Βεγγο γιατί μου άρεσε ο ηθοποιός αυτός πολύ) και ξαφνικά ξύπνησαν όλοι οι διαχειριστές τους και φτιάξανε απο ένα μπλογκ ο καθένας, ή και λίγοι που έχουν πολλά, και ξαφνικά βλέπεις στο γκρουπ του Βέγγου τα στήθια της Έλενας Παπαβασιλείου και τον Τομας στην εντατική, με διαφορά μισαώρου το πολύ το ένα ποστ από το άλλο.

Ξεκαθαρίζω, δεν έχω τίποτα με τα στήθη της Έλενας Παπαβασιλείου. Μου αρέσουν πολύ. Απλά δε γουστάρω να τα βλέπω σε ένα γκρούπ για ένα νεκρό ηθοποιό που θαυμάζω, δίπλα σε ένα νεαρό παλικάρι που αργοπέθαινε. Όπως κι αν λεγόταν αυτό το παλικάρι, είτε Τόμας είτε Θωμάς.

Αυτή η ασυνέπεια τίτλου και περιεχομένου, αυτή η εκμετάλλευση όλων των διάσημων γκρουπακίων που κάποτε έμπαινε ο κόσμος για να στήσουν κάποιοι blogs και να το παίξουν "η ιντερνετική Εσπρέσσο", μου την έχει βαρέσει στον εγκεφαλονωτιαίο. Αυτή η παράβαση των business ethics, τα τελείως κίτρινα άρθρα για την τάδε φήμη και την άλλη φήμη, ακόμα και η ενασχόληση με το ξύγκι της μύγας ως εκεί που δεν παίρνει.

Κι άμα δεν είναι ο Τόμας, θα είναι η ανορεξική Νανά, κι άμα δεν είναι η Νανά, θα είναι κάποιος ηθοποιός που κάποτε ήταν έτσι και σήμερα αχ δειτε πως ειναι ο.... (και δε σου λένε το όνομα για να πατησεις να μπεις).

Δε θέλω ρε φίλε, δε γουστάρω και δε σε διαβάζω άλλο! Unlike επι τόπου και τραβα ηδονίσου στο όρθιο με δυο πινέζες στα μάτια.:mad:


ΥΓ: Να δείς πως μειώνονται και τα λεφτά από τα Pay per view/per click.:)
Τα είπε όλα νομίζω ^^^^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top