[20/5/2013] Βιολογία Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 58)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 35 60.3%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 13 22.4%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 2 3.4%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 2 3.4%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 6 10.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Προσωπικά μου φάνηκαν αρκετά εύκολα. Το μόνο λάθος που έκανα είναι στην ομοιόσταση έγραψα τη συγκέντρωση το C02 στο αίμα αντι για επίπεδα. Και στη γλυκόζη τα επίπεδα στο αίμα. Δηλαδή να ανέστρεψα... δεν ξέρω πόσο θα μου κόψουν απο εκεί...
Εγώ λέω πως θα σου μηδενίσουν όλο το γραπτό...
Μα τόσο τραγικό λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Προσωπικά μου φάνηκαν αρκετά εύκολα. Το μόνο λάθος που έκανα είναι στην ομοιόσταση έγραψα τη συγκέντρωση το C02 στο αίμα αντι για επίπεδα. Και στη γλυκόζη τα επίπεδα στο αίμα. Δηλαδή να ανέστρεψα... δεν ξέρω πόσο θα μου κόψουν απο εκεί...

Λεπτομερειες..... εγω εγραψα
Ομοιοστατικοι μηχανισμοι στον ανθρωπινο οργανισμο:
Επιπεδο CO2 στο αιμα (να ειναι σταθερο)
θερμοκρασια μπλα μπλα (οπως του βιβιου)
το pH μπλα μπλα 7.4 (οπως του βιβλιου) και
συγνεντρωση γλυκοζης (να ειναι σταθερη)
τωρα το "να ειναι σταθερο/η" μαλλον θα μου το παρουν για λαθος αλλα δεν μου ερχοταν ακριβως οπως του βιβλιου, και δεν βγαινει
το "Ομοιοστατικοι μηχανισμοι στον ανθρωπινο οργανισμο: Επιπεδο CO2 στο αιμα" ετσι σκετο :P.....τωρα που μιλαμε μου ηρθε οτι ειναι "Ομοιοστατικοι μηχανισμοι που ΡΥΘΜΙΖΟΥΝ :knife: :knife: :wall: :wall: ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
χαχαχαχαχα λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
έπρεπε να βάλετε και το ανοσοβιολογικό σύστημα νομίζω, γι'αυτό έπιανε και 5 μόρια η ερώτηση. το αναφέρει 2 σελίδες μετά πάνω δεξιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
έπρεπε να βάλετε και το ανοσοβιολογικό σύστημα νομίζω, γι'αυτό έπιανε και 5 μόρια η ερώτηση. το αναφέρει 2 σελίδες μετά πάνω δεξιά

ναι, 2 μορια να πεις τι ειναι, και 3 μορια να πεις τις κουκιδες, δεν ειναι αυτο που ειπες, ετσι νομιζω εγω....εκτος αν ειναι και χασαμε οι περισσοτεροι :(.....τελος παντων, 2 μορια ορισμος ΟΚ, 3 μορια αντε να πηραμε τα 1,5-2 οποτε μια χαρα :P.. βασικα οχι ρε ειναι 5 μορια στα 100 αν θυμαμαι καλα οποτε ακομα καλυτερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
ναι μωρε, νταξει, αν εχεις γραψει τα υπολοιπα σωστα το 98 το χεις

και εννοω 5 μορια για το συγκεκριμενο υποερωτημα:P ειχε και τα αλλα 2 για τον ορισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εννοείται πως ήθελε και το ανοσοβιολογικό σύστημα σαν ομοιοσταστικό μηχανισμό. Το αναφέρει 1 σελίδα μετά και είναι απ τα λίγα συνδυαστικά θέματα της ύλης που τονίζουν όλοι οι καθηγητές. Το αναφέρει και στο study4examas στη θεωρία τους νομίζω. Το ήθελε λογικά. Και έδινε 2 μονάδες για ορισμό και 5 μονάδες για μηχανισμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
μια χαρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Προσωπικά μου φάνηκαν αρκετά εύκολα. Το μόνο λάθος που έκανα είναι στην ομοιόσταση έγραψα τη συγκέντρωση το C02 στο αίμα αντι για επίπεδα. Και στη γλυκόζη τα επίπεδα στο αίμα. Δηλαδή να ανέστρεψα... δεν ξέρω πόσο θα μου κόψουν απο εκεί...
Επίπεδο και συγκέντρωση στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι το ίδιο πράγμα, η διαφορά των λέξεων εξυπηρετεί γλωσσικά ζητήματα.

έπρεπε να βάλετε και το ανοσοβιολογικό σύστημα νομίζω, γι'αυτό έπιανε και 5 μόρια η ερώτηση. το αναφέρει 2 σελίδες μετά πάνω δεξιά
Σωστό. 5 μηχανισμοί, 5 μόρια, άρα 1 μόριο για κάθε κουκκίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Επίπεδο και συγκέντρωση στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι το ίδιο πράγμα, η διαφορά των λέξεων εξυπηρετεί γλωσσικά ζητήματα.

Σωστό. 5 μηχανισμοί, 5 μόρια, άρα 1 μόριο για κάθε κουκκίδα.

Εξυπνο ηταν αυτο που εκαναν παντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τα θέματα όντως πολύ εύκολα. Μέχρι το Γ απαντούσες με γνώσεις Γ' γυμνασίου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εξυπνο ηταν αυτο που εκαναν παντως :P
Σιγα το εξυπνο 3 σελιδες μετα το τονιζει οτι ανηκει στους μηχανισμους το ανοσοποιητικο.:P
Τα θέματα όντως πολύ εύκολα. Μέχρι το Γ απαντούσες με γνώσεις Γ' γυμνασίου:P
Θα δεις οτι η βιολογια Γ λυκειου ειναι περιπου σα τη βιοογια Γ γυμνασιου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Σιγα το εξυπνο 3 σελιδες μετα το τονιζει οτι ανηκει στους μηχανισμους το ανοσοποιητικο.:P

ΕΕεε, εννοω οτι δεν το λεει ξεκαθαρα, στις κουκιδες, το λεει μετα για αυτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ευκολοτατα θεματα..
Εκτιναξη βαθμων στη βιολογια προβλεπω.Μαθηματικα εκαψαν παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Ωραία θεματάκια!Χωρίς παγίδες θανάτου... Οι άριστοι έγραψαν άριστα και οι μέτριοι πολύ καλά. Έχουμε προτεινόμενες απαντήσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sky'sTheLimit

Νεοφερμένος

Η Sky'sTheLimit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
εκει που ελεγε για το τυπολογικο ηθελε και τη διπλα παραγραφο με τον φυσιοδιφη :P λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Θα δεις οτι η βιολογια Γ λυκειου ειναι περιπου σα τη βιοογια Γ γυμνασιου. :P
Της Γ' λυκείου είναι πιο εύκολη, βασικά:hehe:
Στη Γ' γυμνασίου είχαμε και γενετική μηχανική και βιοτεχνολογία:P

Εν τω μεταξύ, η πιο δύσκολη Βιολογία του λυκείου είναι by far αυτή της Α' Λυκείου, την οποία εσείς δεν προλάβατε:P Είναι η ιατρική τσέπης, όπως την αποκαλώ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Της Γ' λυκείου είναι πιο εύκολη, βασικά:hehe:
Στη Γ' γυμνασίου είχαμε και γενετική μηχανική και βιοτεχνολογία:P

Εν τω μεταξύ, η πιο δύσκολη Βιολογία του λυκείου είναι by far αυτή της Α' Λυκείου, την οποία εσείς δεν προλάβατε:P Είναι η ιατρική τσέπης, όπως την αποκαλώ:redface:
Και της Β ειναι πιο ευκολη, γιατι τα δυσκολα εχουν μπει στην υλη της κατευθυνσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Και της Β ειναι πιο ευκολη, γιατι τα δυσκολα εχουν μπει στην υλη της κατευθυνσης...
Δεν έχει Βιολογία κατεύθυνσης η Β' ρε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εννοει στη κατευθυνση της γ λυκειου.Νιωσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top