[17/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 101)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 17 16.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 48 47.5%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 26 25.7%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 4.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 2.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 4 4.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ria-happy4ever

Νεοφερμένος

Η ria-happy4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
αντικειμενικά τα θέματα ήταν εύκολα ΑΛΛΑ 1. το ανάλγητη πήγε περίπατο 2. το κεντρικό θέμα της περίληψης επίσης 3. το δεύτερο ζητούμενο της έκθεσης επίσης (παιδεία & επιστήμη -.- )
συγκεφαλαιώνοντας προσωπικά σκατά! ευχαριστώ για την κατανόηση :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas95

Νεοφερμένος

Ο kostas95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
η βιολογια γενικης βοηθησε αρκετα! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
αντικειμενικά τα θέματα ήταν εύκολα ΑΛΛΑ 1. το ανάλγητη πήγε περίπατο 2. το κεντρικό θέμα της περίληψης επίσης 3. το δεύτερο ζητούμενο της έκθεσης επίσης (παιδεία & επιστήμη -.- )
συγκεφαλαιώνοντας προσωπικά σκατά! ευχαριστώ για την κατανόηση :p
άντε,το ανάλγητη μπορεί να το έκανες όντως λάθος,όπως και εγώ και ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ αλλοι...
αλλά για τα άλλα πώς ξέρεις; :P
δεν είναι λάθος για την παιδεία και την επιστήμη που είπες και η περίληψή σου μπορεί να αρέσει στο βαθμολογητή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria-happy4ever

Νεοφερμένος

Η ria-happy4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
ρε άσε είμαι να σκάσω... πρώτη αντίδραση *ΕΣΚΙΣΑ* .δεύτερη αντίδραση *κλάμα μισής ώρας σε στάση εμβρύου αγκαλιά με μαξιλάρι* . το ανάλγητη δεν με ενδιαφέρει σιγά ένα μόριο. αλλά από εκεί και πέρα έχω ακόυσει τόσα πολλά. έπρεπε λέει να δώσεις έμφαση στην ιδεολογική πλευρά και να τονίσεις μμε και οικογένεια όχι επιστήμη τεχνολογία. και εκτός αυτού περίληψη στην πρώτη πρόταση έβαλα ότι το κείμενο παρουσιάζει την αναζήτηση του ανθρώπου για άλλες μορφές ζωής που αφορμάται από την μοναξιά και τον ανούσια σύγχρονο τρόπο ζωής. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! ευτυχώς την υπόλοιπη περίληψη την έχω όπως πρέπει.. αλλά και πάλι. :/ ξενέρωμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Η περίληψη ήταν δύσκολη...όλα τα υπόλοιπα ήταν πολύ βατά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinuli

Νεοφερμένος

Η athinuli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ρε άσε είμαι να σκάσω... πρώτη αντίδραση *ΕΣΚΙΣΑ* .δεύτερη αντίδραση *κλάμα μισής ώρας σε στάση εμβρύου αγκαλιά με μαξιλάρι* . το ανάλγητη δεν με ενδιαφέρει σιγά ένα μόριο. αλλά από εκεί και πέρα έχω ακόυσει τόσα πολλά. έπρεπε λέει να δώσεις έμφαση στην ιδεολογική πλευρά και να τονίσεις μμε και οικογένεια όχι επιστήμη τεχνολογία. και εκτός αυτού περίληψη στην πρώτη πρόταση έβαλα ότι το κείμενο παρουσιάζει την αναζήτηση του ανθρώπου για άλλες μορφές ζωής που αφορμάται από την μοναξιά και τον ανούσια σύγχρονο τρόπο ζωής. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! ευτυχώς την υπόλοιπη περίληψη την έχω όπως πρέπει.. αλλά και πάλι. :/ ξενέρωμα
Μου φαίνεται πολύ σωστός ο τρόπος που ξεκίνησες την περίληψη..κι εγώ έτσι την έκανα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nrel

Νεοφερμένος

Ο nrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ρε άσε είμαι να σκάσω... πρώτη αντίδραση *ΕΣΚΙΣΑ* .δεύτερη αντίδραση *κλάμα μισής ώρας σε στάση εμβρύου αγκαλιά με μαξιλάρι* . το ανάλγητη δεν με ενδιαφέρει σιγά ένα μόριο. αλλά από εκεί και πέρα έχω ακόυσει τόσα πολλά. έπρεπε λέει να δώσεις έμφαση στην ιδεολογική πλευρά και να τονίσεις μμε και οικογένεια όχι επιστήμη τεχνολογία. και εκτός αυτού περίληψη στην πρώτη πρόταση έβαλα ότι το κείμενο παρουσιάζει την αναζήτηση του ανθρώπου για άλλες μορφές ζωής που αφορμάται από την μοναξιά και τον ανούσια σύγχρονο τρόπο ζωής. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! ευτυχώς την υπόλοιπη περίληψη την έχω όπως πρέπει.. αλλά και πάλι. :/ ξενέρωμα

wow κοπελια την θεματικη οντως της αλλαξες τον φωτισμο,τα αλλα δν ειναι απαραιτητα λαθος,ισως λιγοτερο σημαντικα απο καποια αλλα αλλα η ουσια ειναι στο πως τα χεις γραψει,οχι ποσα εγραψες.
δν εχει νοημα να αγχωνεσαι για την εχθεση,ξερω,τα υπολοιπα μαθηματα θα σε βαλουν εκει που θες
ψυχολογια σαν να εγραψες 100 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άντε, καλή συνέχεια παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria-happy4ever

Νεοφερμένος

Η ria-happy4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
γενικά έπρεπε να πεις ότι πρεγματεύεται την αναγκαιότητα της ανθρώπινης επικοινωνίας σε σχέση με το σεβασμό στη φύση και την εξέλιξη του πολιτισμού. για το πως τα έχω πει δε φοβάμαι ούτε ανάπτυξη ούτε περίληψη ούτε έκθεση. γενικά έκφραση και δομή πάω καλά . για το τι έχω πει φοβάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ρε άσε είμαι να σκάσω... πρώτη αντίδραση *ΕΣΚΙΣΑ* .δεύτερη αντίδραση *κλάμα μισής ώρας σε στάση εμβρύου αγκαλιά με μαξιλάρι* . το ανάλγητη δεν με ενδιαφέρει σιγά ένα μόριο. αλλά από εκεί και πέρα έχω ακόυσει τόσα πολλά. έπρεπε λέει να δώσεις έμφαση στην ιδεολογική πλευρά και να τονίσεις μμε και οικογένεια όχι επιστήμη τεχνολογία. και εκτός αυτού περίληψη στην πρώτη πρόταση έβαλα ότι το κείμενο παρουσιάζει την αναζήτηση του ανθρώπου για άλλες μορφές ζωής που αφορμάται από την μοναξιά και τον ανούσια σύγχρονο τρόπο ζωής. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! ευτυχώς την υπόλοιπη περίληψη την έχω όπως πρέπει.. αλλά και πάλι. :/ ξενέρωμα
ζητούσε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αποκαθιστά σχέσεις ανθρώπου-περιβάλλοντος. Οτιδήποτε απαντάει στο ερώτημα αυτό ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ! άσε τον καθέναν που λέει ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να δώσεις έμφαση,κτλ κτλ κτλ...υπάρχουν άπειρες απαντήσεις και προτάσεις,δεν ήταν ανάγκη να τις γράψεις όλες..και ποια ιδεολογία; το πρακτικό έχει σημασία σε αυτό το ζήτημα...εγώ έβαλα κάτι και από τα 2 βέβαια,αλλά μμε και σχολειο και οικογενεια δεν εβαλα καθολου! ομως αυτα που εγραψα,μου ειπαν αρκετα ατομα οτι ηταν σωστα,τα ειχα ξανακανει σε εκθεση στο φροντ με το ιδιο ζητουμενο (ζαβολιάρα,ξέρω :redface: αλλά τι να κάνω,στην επιτροπή πείτε τα :P )... οι ιδεες ηταν ΠΟΙΚΙΛΕΣ..εσυ κληθηκες ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ,οπως κι ολοι μας...
και από εκεί και πέρα,είναι θέμα ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΤΗ καθαροτατααααα!!!

οσο για την περιληψη..εξεταζεται το ΟΛΟΝ,οχι το μερος... θα κρινει ο βαθμολογητης σου το πώς έγραψες,κανενας αλλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria-happy4ever

Νεοφερμένος

Η ria-happy4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
ακριβώς αυτό. υπάρχουν άπειρα πράγματα που μπορείς να βάλεις και αν τα άναπτύξεις όλα απλα δεν θα είναι σωστό. εμένα προσωπκά η λογική μου μου λέει οτι η τεχνολογία είναι πιο σχετική με το περιβάλλον από τα μμε. τι να πω... αντε να δούμε ... μακάρι πάνω από 75.

+ ότι δεν ξέρεις ποιος βλάχος (χωρίς κανένα ρατσισμό προς του Βλάχους) θα διορθώσει την έκθεση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ανάλγητη παίζει να το πέτυχαν 2-3 πανελλαδικά :P Πιστεύω έγραψα 80+ γιατί και τα ζητούμενα κάλυψα και την περίληψη έβγαλα εύκολα. Τώρα είμαστε στο έλεος των βαθμολογητών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Το ανάλγητη παίζει να το πέτυχαν 2-3 πανελλαδικά :P Πιστεύω έγραψα 80+ γιατί και τα ζητούμενα κάλυψα και την περίληψη έβγαλα εύκολα. Τώρα είμαστε στο έλεος των βαθμολογητών...

Τόσο δύσκολο ήταν; :worry:
Εγώ έβαλα "σκληρή". :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
παιδια εγω στην εκθεση εβαλα λιγο πιο εξειδικευμενο λεξιλογιο σαν επισημο αρθρο και αναφερθηκα στα φαινομενα θερμοκηπιου οξινης βροχης κτλ προσθεσα και την ελλειψη φυσικης ομορφιας και καπου υπονοησα οτι εχει και επιπτωσεις στην υγεια του ανθρωπου.. στις λυσεις σε διαφορα φροντιστηρια δινει και αναφορα για την ΨΥΧΙΚΗ υγεία του ανθρωπου που ομως εγω δε διευκρινισα αρκέστηκα στο υγεια.. επιπλεον στο δευτερο σκελοσ ειπα μονο για το σχολειο και την κοινωνια το σχολειο καλλιεργει οικολογικα ευσυνείδητους πολίτες και η κοινωνια συνετίζει τους υπολοιπους που δεν ειχαν την ευκαιρια στο σχολειο.. δε ξερω αν ηταν λαθος που χρησιμοποιησα ειδικο λεξιλογιο και πολυ ποιητικη λειτουργια.. θεωρισα οτι σαν επίσημο επρεπε να εχει συνθετο υφος και απιστημονικου και λιγο ποιητικου λογου... δεν το παρακανα λιγες μονο πινελιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.

ria-happy4ever

Νεοφερμένος

Η ria-happy4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
αυτά ακριβώς έβαλα κι εγώ. μια παράγραφος επιπτώσεις στο περιβάλλον (οξινη βροχή κτλ) και στο άτομο (υγεία , ενεργειακή κρίση, ψυχική ηρεμία, αίσθηση ομορφιας κτλ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ακριβώς αυτό. υπάρχουν άπειρα πράγματα που μπορείς να βάλεις και αν τα άναπτύξεις όλα απλα δεν θα είναι σωστό. εμένα προσωπκά η λογική μου μου λέει οτι η τεχνολογία είναι πιο σχετική με το περιβάλλον από τα μμε. τι να πω... αντε να δούμε ... μακάρι πάνω από 75.

+ ότι δεν ξέρεις ποιος βλάχος (χωρίς κανένα ρατσισμό προς του Βλάχους) θα διορθώσει την έκθεση σου.
οπότε μην το σκέφτεσαι...από αυτούς εξαρτώνται όλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
στο αρθρο ιδιοτητα αναφερουμε?.....αν ανεφεροθμε θεωρειται σημαντικο λαθοσ ?

-1 μοναδα θα χασεις απο το επικοινωνιακό πλαίσιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τίτλο βάλατε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top