Athens Pride

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,260 μηνύματα.
Εχθές είδαμε πάλι το τσίρκο μεντρανο.Άλλο το να θέλεις την ισότητα και άλλο να κανείς γελοιότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,051 μηνύματα.
Μη γίνεσαι κακός. Η γελοιοτητα και η ισότητα δεν συνδυάζονται. Η ισότητα θα έπρεπε να είναι δεδομένη ενώ η γελοιοτητα έχει να κάνει με τον άνθρωπο. Κάτι θέλουν να εκφράσουν αυτοί που φέρονται έτσι. Σαν τους νέους που βάφουν τα μαλλιά τους μωβ. Θέλουν να πουν, είμαι εδώ, κοίτα με, αγάπησε με, άσε με να είμαι ο εαυτός μου. Βγάλε την κακία από την ψυχή σου Φώτη, μόνο εσένα δηλητηριάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,260 μηνύματα.
Δεν είμαι κακός.Δεν θα κάνει όμως να τους αγαπήσουμε βγαίνοντας γυμνοί στο δρόμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το Jason Αντιγόνη ήταν εχθές το gay pride με αυτή την αμφίεση



Δεν καταλαβαίνω τι ζητά; Να μπορεί να κυκλοφορεί έτσι στη δουλειά του, δημόσια, στη Βουλή. Έχουμε ξεφύγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,260 μηνύματα.
Ζητα φήμη αυτο μόνο.Καλθτερα μην ξοδεύουμε ούτε ένα λεπτό γιατί χάνουμε τον χρόνο μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Μη γίνεσαι κακός. Η γελοιοτητα και η ισότητα δεν συνδυάζονται. Η ισότητα θα έπρεπε να είναι δεδομένη ενώ η γελοιοτητα έχει να κάνει με τον άνθρωπο. Κάτι θέλουν να εκφράσουν αυτοί που φέρονται έτσι. Σαν τους νέους που βάφουν τα μαλλιά τους μωβ. Θέλουν να πουν, είμαι εδώ, κοίτα με, αγάπησε με, άσε με να είμαι ο εαυτός μου. Βγάλε την κακία από την ψυχή σου Φώτη, μόνο εσένα δηλητηριάζει.

Δυστυχώς σε αυτήν την εποχή μας έχει φάει η πολιτική ορθότητα και δεν μπορούμε να δούμε κάποια πράγματα ή να τα κατονομάσουμε όπως πράγματι έχουν.

Κανένας κοινωνικός αγώνας δεν κερδίθηκε με καραγκιοζιλίκια και δημόσιο αυτοεξευτελισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Το διήμερο 6-7 Ιουλίου θα λάβει χώρα το Her Pride 2018, στο πάρκο Γεωργιάδη. Όσοι πιστοί προσέλθετε. :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα να τους αγαπήσεις προσωπικά, είναι θέμα να αγαπήσεις, να σεβαστείς και να αγκαλιάσεις το διαφορετικό, αυτό ζητάνε, με αυτό που κάνουν. Ο καθένας και η κάθε μία κοινωνική ομάδα έχει διαφορετικό τρόπο να εκδηλώνει τα "θέλω" της και τα κάνει για έναν λόγο. Πίσω από μία ανθρώπινη συμπεριφορά "κρύβεται" κάτι. Δεν μπορούμε να ξέρουμε γιατί ο κάθε άνθρωπος φέρεται έτσι και αλλιώτικα. Πιστεύω ότι επειδή ο άλλος είναι "διαφορετικός" από εμάς δεν είναι λόγος να μην του δώσουμε την ευκαιρία να τον γνωρίσουμε και πού ξέρεις ΄μπορούμε να βρούμε και κάποια κοινά που σε κάποιον άλλον "όμοιό" μας δεν το είχαμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Πάντως οποιοδήποτε μέλος της lgbt κοινότητας σέβεται τον εαυτό του δεν συμμετέχει στον αυτοεξευτελισμο των pride. Από πότε με το να δείχνεις γραμμένο το κ*** σου θεωρείται διεκδίκηση δικαιωμάτων; Αυτές οι εκδηλώσεις είναι το ίδιο με αυτές των φεμινιστριων. Με λίγα λόγια ανούσιες, προσβλητικές, χωρίς ανθρώπους με επίπεδο. Οι πραγματικοί "αγωνιστές" για τα δικαιώματα τους δεν έχουν την ανάγκη να αυτοπροβαλλονται κάνοντας twerk το ποπουδακι τους. Αυτά τα κάνουν όσοι δεν έχουν επίπεδο και θέλουν να δείξουν κάτι επειδή δεν έχουν κάνει κάτι αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,260 μηνύματα.
Άλλο το να είσαι ομοφιλοφιλος που είναι δεκτό.Και άλλο να βγαίνεις σαν το καρναβάλι έξω και ταυτόχρονα να κες ότι οποίος δεν πάει στο Athens pride είμαι κακός άνθρωπος.κατάαβες την διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Δηλαδή εσένα θα σου άρεσε να βλέπεις μια κοινωνία γεμάτη Jason αντιγονη;
Εμένα θα μου άρεσε να βλέπω μια κοινωνία γεμάτη αποδοχή αλληλεγγύη και αγάπη για τον συνάνθρωπο αλλά it ain't gonna happen.
Δεν είναι δουλειά μου ούτε δουλειά σου για το πως αισθάνεται οκ με τον εαυτό του ένας άνθρωπος. Αν αυτός ο άνθρωπος αισθάνεται ωραία με τον εαυτό του, μπορεί να είναι όπως θέλει και να κάνει ό,τι θέλει, στα πλαίσια της νομοθεσίας. Δεν θα ήθελα να μιζεριάζει και να προσποιείται κάτι που δεν είναι.
Τώρα αν θες έναν κόσμο όπου άνθρωποι και σαν το Jason Αντιγονη να βασανίζονται επειδή δεν είναι ο εαυτός τους, δεν έχω κάτι να πω. Συγχαρητήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Σε πολλά Pride υπάρχουν κάποια περιστατικά ατόμων που είναι πιο έντονα να το πω, διάχυτα να το πω, ανώμαλα που λέει ο Φώτης να το πω... Όπως και οι κωμωδίες έχουν πολλές φορές υπερβολικούς χαρακτήρες, έτσι συμβαίνει κι εδώ. Πολλά άτομα που πάνε ως πιο έντονες παρουσίες δε σημαίνει πως είναι κάθε μέρα έτσι, αλλά θέλουν κάτι να δείξουν. Να πω ότι δεν έχω ιδέα τι εστί Jason Αντιγόνη, οπότε ακριβώς σε τι αναφερόμαστε δεν ξέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,260 μηνύματα.
Δεν ειδα εγώ να βασανίζεται κανένας Jason.Αντιθτα ειδα ένα προκλητικό άτομο που δεν έχει κάνει τίποτα στην ζωή του να ζητά δημοσιότητα.
Να σε ρωτήσω κάτι γιατί δεν γίνονται συγκεντρώσεις για άτομα με αναπηρία η φτωχούς;Η μήπως η διαφορετικότητα μένει μόνο στην σεξουαλικότητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Άλλο το να είσαι ομοφιλοφιλος που είναι δεκτό.Και άλλο να βγαίνεις σαν το καρναβάλι έξω και ταυτόχρονα να κες ότι οποίος δεν πάει στο Athens pride είμαι κακός άνθρωπος.κατάαβες την διαφορά.

Ποιος σου είπε ότι είσαι κακός άνθρωπος επειδή δεν πας στο athens pride ; Ούτε κι εγώ πάω και δεν έχω πάει, αλλά δεν είμαι κακός άνθρωπος. Θα ήμουν προσβλητικός και κακός όμως στους γύρω μου, εάν έλεγα ότι όσοι πάνε και συμμετέχουν είναι σαν το καρναβάλι . Λυπάμαι μα δεν μπορώ να σου πω κάτι άλλο πάνω σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Δεν ειδα εγώ να βασανίζεται κανένας Jason.Αντιθτα ειδα ένα προκλητικό άτομο που δεν έχει κάνει τίποτα στην ζωή του να ζητά δημοσιότητα.
Να σε ρωτήσω κάτι γιατί δεν γίνονται συγκεντρώσεις για άτομα με αναπηρία η φτωχούς;Η μήπως η διαφορετικότητα μένει μόνο στην σεξουαλικότητα;

Αϊντέ. Άμα δεν καταλαβαίνεις τι γράφω, δεν φταίω εγώ. Είπα εγώ ότι βασανίζεται;
Αν και θα'πρεπε να'σαι σε θέση να απαντήσεις μόνος σου στην ερώτηση αυτή, τέλος πάντων, ας το κάνω νιανιά.
Το gay pride διοργανώνεται εν γένει από τα lgbt+ άτομα και συμμετέχει όποιος θέλει για την περηφάνια, την διαφορετικότητα, την ορατότητα. Δεν είναι μια συγκέντρωση που την οργανώνει το κράτος ή διάφοροι φορείς. Γίνεται επειδή τα άτομα της συγκεκριμένης ομάδας θέλουν να γίνει.
Οπότε για σκέψου τώρα εσύ, γιατί δεν γίνεται κάτι αντίστοιχο για τους ανάπηρους ή τους φτωχούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Αφού διάβασα λοιπόν και λίγο περί Jason-Αντιγόνη (εν τω μεταξύ ακούγεται ωραίο σαν όνομα ή μόνο εγώ ανωμαλιάστηκα; :hehe: ) έχω να πω πως ο άνθρωπος πέραν του τι είναι προσπαθεί να περάσει κάποια μηνύματα και να ευαισθητοποιήσει τον κόσμο για κάποιες απόψεις. Δε θεωρώ πως λέει κάτι λάθος (από αυτά που διάβασα, αν και διαφωνώ σχετικά με την άποψή του περί φύλων) απλώς η εικόνα του ίσως να μην είναι αποδεκτή και να μην τον βοηθάει να περάσει το μήνυμα που θέλει. Τώρα το ότι έγινε μεγάλο κοινωνικό γεγονός το Jason-Αντιγόνη τη στιγμή που υπάρχουν 1002 άλλα προβλήματα που η ελληνική κοινωνία απλά κάνει τα στραβά μάτια δεκαετίες τώρα είναι άλλο θέμα.
Ακόμη και εδώ στην Ολλανδία ρε παιδιά βάλαν δαφήμιση στις στάσεις λεωφορείου από μια εταιρεία κοστουμιών με έναν άντρα στα πόδια ενός άλλου έτοιμοι να φιληθούν και πήγαν και τις σπάσαν, σκίσαν, κλπ. Δε μου κάνει εντύπωση να υπάρχουν τέτοιες αντιδράσεις στην Ελλάδα...
Προσωπικά δεν έχω πάει ποτέ σε Pride και δεν ξέρω αν θα πάω, διότι η προσωπική μου άποψη είναι πως ναι είναι καλό που συμβαίνουν αλλά δεν είναι το Pride το δικό μου μέσο για να απευθυνθώ στον κόσμο σχετικά με την LGBTQI+ κοινότητα - αυτό το κάνω όποτε μου δίνεται η ευκαιρία σε κάποια συζήτηση, ομιλία, κλπ. Είναι σημαντικό τέτοιες εκδηλώσεις να γίνονται και να υποστηρίζονται, διότι αυτά τα άτομα έχουν βιώσει τόσο εξωτερική βία όσο και εσωτερική από τους ίδιους τους εαυτούς τους προσπαθώντας να καταλάβουν τι κάνουν λάθος, πώς μπορούν να πάνε με τα νερά του κόσμου κλπ.
Από την άλλη, Φώτη και κάθε Φώτη εάν σας πιάνει κάψα περί των αναπήρων μπορείς να απευθυνθείς στο Δήμο σου ή να οργανώσεις μαζί με άλλα άτομα εκδήλωση σχετικά με αυτούς. Σαφώς τα Pride προβάλλονται διότι ο μέσος άνθρωπος στην τηλεόραση, στο ιντερνετ, στο ραδιόφωνο δε θα κάτσει να ασχοληθεί με την εκδήλωση των αναπήρων και πώς ο Νικόλας χωρίς πόδια ή χέρια πήγε εκεί και μίλησε για την αποδοχή του σώματος αλλά θα ασχοληθούν με παρουσίες που προκαλούν όπως του Jason-Αντιγόνη...

Ο κάθε άνθρωπος πρέπει να χρησιμοποιεί κάθε στιγμή για να περάσει το μήνυμα του. Μπορεί να μην πήγα σε καμμία ημερίδα περί αυτισμού αλλά κάθε φορά που ακούω το σχολιασμό "Ε΄σαι/κάνεις σαν αυτιστικό" απλά γυρίζω και ευγενικά εξηγώ το πόσο πλίνθος είναι το άτομο που το είπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,260 μηνύματα.
Θα ήθελα να δω όλους εσάς τους άνετους αν το παιδί σας αύριο είναι έτσι.Θα είστε τόσο άνετοι;δεν το νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Θα ήθελα να δω όλους εσάς τους άνετους αν το παιδί σας αύριο είναι έτσι.Θα είστε τόσο άνετοι;δεν το νομίζω.

Γιατί να είχαμε πρόβλημα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,260 μηνύματα.
Γιατί έτσι είναι πάντα.Οποιος είναι έξω από τον χώρο πολλά τραγούδια λέει.Τον εαυτό σας κοροϊδεύεται λέγοντας ότι σας αρέσει αυτο το θέαμα γιατί κατα βάθος ούτε εσείς το πιστεύετε.Αλλα η αλήθεια πονάει μερικές φορές,θα μπορούσα να σας έλεγα και εγώ πτι έχετε δίκιο όμως αν το εκανα θα ήταν σας να κοροειδευεις το εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Στην παρέα μου Φώτη στο σχολείο ήταν μια κοπέλα που της άρεσαν τα κορίτσια, αλλά έκανα μαζί της παρέα και έξω βγαίναμε μαζί με τα παιδιά. Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα και δεν ντρεπόμασταν για αυτό που ήταν. Δεν μπορείς να κρίνεις ούτε εσύ ούτε κανείς το τι πιστεύω εγώ ή τα άλλα παιδιά καταβάθος γιατί θα μιλήσω για εμένα δεν ξέρεις ούτε πως σκέφτομαι ούτε πως ενεργώ στην πραγματική μου ζωή, παρά πίσω από την οθόνη.

Προσωπικά δεν θα είχα ως γονέας τέτοια προβλήματα, ούτε θα με ένοιαζε η γνώμη των άλλων για το εάν το παιδί μου είχε κάποια διαφορετική σεξουαλική προτίμηση και την εκδήλωνε πιο έντονα, εάν το παιδί μου ήταν χαρούμενο έτσι. Θα αποδεχόμουν την διαφορετικότητα και δεν θα ντρεπόμουν για αυτό που ήταν το παιδί μου. Δε θα του επέβαλα να αλλάξει νοοτροπία απλά όπως θα τον συμβούλευα ως ετερόφυλος θα έκανα το ίδιο και ως ομοφυλόφιλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top