Γιατί αρέσει σε κάποιους/ες να αλλάζουν διαρκώς αβατάρ;

Γιατί αρέσει σε κάποιους/ες να αλλάζουν διαρκώς αβατάρ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 20)
  • Θέλουν απλώς να ανανεωθούν.

    Ψήφοι: 13 65.0%
  • Έχουν ασταθή χαρακτήρα.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Επιθυμούν να "σπάσουν πλάκα".

    Ψήφοι: 1 5.0%
  • Προσπαθούν να εξωτερικεύσουν μια καταπιεσμένη πλευρά του εαυτού τους.

    Ψήφοι: 6 30.0%

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Συντρόφια, πολλοί/ες από εμάς αισθανόμαστε την ανάγκη να αλλάζουμε το αβατάρ μας πολύ συχνά για διάφορους λόγους. Έχετε αναρωτηθεί ποτέ τι μας οδηγεί στη συγκεκριμένη συμπεριφορά; Με το συγκεκριμένο θέμα θα σας δοθεί η ευκαιρία να μπείτε σε μια διαδικασία αυτοανάλυσης.
Κι εγώ έχω τη συνήθεια να αλλάζω διαρκώς το αβατάρ μου. Άλλοτε βάζω προσωπικές μου φωτογραφίες άλλοτε βάζω αντικείμενα ή σύμβολα που έχουν μεγάλη αξία για εμένα κι άλλοτε εκπροσώπους του αντίθετου φύλου. Βάζοντας ένα αντρικό αβατάρ, ενώ είμαι γυναίκα, εξωτερικεύω την "πιο αρρενωπή πλευρά του εαυτού μου", την οποία ως γυναίκα σαφώς καταπιέζω. Αλήθεια, τι αισθάνεστε όταν βλέπετε μια γυναίκα να έχει αντρικό αβατάρ ή το αντίστροφο;
Να μην σας κουράζω, όμως. Ο λόγος σε εσάς. Αναπτύξτε ελεύθερα τις απόψεις σας. Το δημοψήφισμα σαφώς δεν καλύπτει πλήρως το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Θα σου πω μόνο,ότι μου προκαλεί αηδία και ξέρασμα να βλέπω "σοβαροφανή" avatars (π.χ. φοιτητές ιατρικής με εμβλήματα του πανεπιστημίου τους ή εικόνες από operations κ.λπ.) και profiles που έχουν μετατραπεί σε σύντομα CVs!
Εδώ δεν είναι το linkedin,είναι ένα ανάλαφρο forum που εκτός από ενημέρωση και πληροφόρηση προσφέρεται στην πλειοψηφία των περιπτώσεων για χαβαλέ και καλοπέραση!:D
Μ'αρέσει αντίθετα όταν βλέπω προφίλ με έντονες δόσεις χιούμορ και στοιχεία σάτιρας και αυτοσαρκασμού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Γιατί μπορούμEH.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Shit, συνειδητοποίησα ότι έχω το ίδιο άβαταρ από αρχές 2009.
8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top