Άναψαν μαγκάλι για να ζεσταθούν

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Δύο νεαροί νεκροί και τρεις σε κρίσιμη κατάσταση από αναθυμιάσεις

Τραγωδία με θύματα πέντε νέους, από τους οποίους οι δύο είναι νεκροί και οι τρεις νοσηλεύονται σε κωματώδη κατάσταση, ήρθε στο φως την Πέμπτη στη Λάρισα.

Σύμφωνα με πληροφορίες, τα πέντε νεαρά άτομα βρισκόταν σε σπίτι σε κεντρικό σημείο της Λάρισας και είχαν ανάψει μία αυτοσχέδια εστία -«σαν ψησταριά» ή μαγκάλι, όπως έλεγαν αυτόπτες μάρτυρες- προκειμένου να ζεσταθούν.

Λίγο μετά τις 6 το απόγευμα, μία φίλη τους πήγε στο σπίτι, προκειμένου να τους επισκεφθεί αλλά αν και χτυπούσε επίμονα το κουδούνι δεν άνοιγαν.

Τελικά όταν η πόρτα άνοιξε με το κλειδί της σπιτονοικοκυράς αντίκρισαν μέσα τους πέντε αναίσθητους νεαρούς, οι δύο εκ των οποίων ήταν ήδη νεκροί, όπως διαπιστώθηκε.

Οι υπόλοιποι τρεις, μεταφέρθηκαν και νοσηλεύονται οι δυο σε κωματώδη και ο ένας σε ημικωματώδη κατάσταση στο νοσοκομείο της Λάρισας.

Τα αίτια για την τραγωδία ερευνά η Αστυνομική Διεύθυνση Λάρισας.

πηγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
o.O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω...
Βρισκόμαστε στον 21ο αιωνα... ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΙ.
πάμε καλά? Φωτιά μέσα στο σπίτι? Τόσο μυαλό ρε παιδί μου?
Δε σΚέφτηκαν ότι θα αρπάξει φωτιά?
Και το πεντάχρονο ξαδερφακι μου ξέρει ότι είναι επικίνδυνο.
Δε θέλω να γίνω κακός, αλλά τα ήθελε ο κωλος τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Τι να πει κανεις....:(Παντως,αυτο οφειλεται στη ατελη καυση το μονοξειδιου του ανθρακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Που μας καταντήσανε γαμώτο..μαγκάλι μέσα στο σπίτι..θα είχαν ξεπαγιάσει οι άνθρωποι. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω...
Βρισκόμαστε στον 21ο αιωνα... ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΙ.
πάμε καλά? Φωτιά μέσα στο σπίτι? Τόσο μυαλό ρε παιδί μου?
Δε σΚέφτηκαν ότι θα αρπάξει φωτιά?
Και το πεντάχρονο ξαδερφακι μου ξέρει ότι είναι επικίνδυνο.
Δε θέλω να γίνω κακός, αλλά τα ήθελε ο κωλος τους...

Δεν αρπαξε φωτια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
To πρόβλημα είναι τι άναψαν για να ζεσταθούν η ότι δεν είχαν πετρέλαιο;Νισάφι με τους μπουρδολόγους-παπαρολόγους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Διασωληνωμένοι στην Εντατική οι τρεις φοιτητές στη Λάρισα

Σε κρίσιμη κατάσταση νοσηλεύονται στις μονάδες εντατικής θεραπείας του Πανεπιστημιακού και του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας, οι τρεις νεαροί φοιτητές του ΤΕΙ Λάρισας, οι οποίοι μαζί με δύο ακόμη συμφοιτητές τους που έχασαν την ζωή τους, βρέθηκαν το απόγευμα της Πέμπτης αναίσθητοι σε σπίτι όπου είχαν ανάψει αυτοσχέδιο μαγκάλι.

Τα πρώτα στοιχεία από τη νεκροτομή που διενήργησε ο ιατροδικαστής δείχνουν ότι ο θάνατος των δύο νέων πιθανότατα προήλθε από την εισπνοή μονοξειδίου του άνθρακα, ενώ εντοπίστηκαν και ίχνη αλκοόλ. Ωστόσο, όπως επεσήμανε ο ιατροδικαστής, συνολική εικόνα για τα αίτια του θανάτου θα υπάρχει μετά την ολοκλήρωση των τοξικολογικών εξετάσεων.

Οι τρεις νεαροί από την Αθήνα, τα Γιάννενα και τα Χανιά, φαίνεται να έχουν διαφύγει τον κίνδυνο αλλά όπως αναφέρουν οι θεράποντες γιατροί οι κλινικές και εργαστηριακές εξετάσεις που θα γίνουν θα καταδείξουν αν έχουν υπάρξει εγκεφαλικές βλάβες λόγω της ελλιπούς οξυγόνωσης των ιστών.

Είναι χαρακτηριστικό ότι ο ένας εξ αυτών που αρχικά η κατάσταση του θεωρήθηκε καλύτερη και νοσηλευόταν στην Πνευμονολογική κλινική του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου τελικά μεταφέρθηκε επίσης στην ΜΕΘ, με μάσκα οξυγόνου, ενώ οι άλλοι δύο είναι διασωληνωμένοι.

Ημέρα πένθους είναι η σημερινή τόσο για το ΤΕΙ Λάρισας όσο και για την πόλη που παραμένει συγκλονισμένη από το τραγικό περιστατικό.

Οι νεαροί είχαν φτιάξει ένα αυτοσχέδιο μαγκάλι από κομμένο θερμοσίφωνο στην προσπάθεια τους να ζεσταθούν.

Τα συλλυπητήριά του για τον θάνατο των δύο φοιτητών και τη δύσκολη κατάσταση των άλλων τριών εκφράζει ο ΣΥΡΙΖΑ, ενώ ταυτόχρονα τονίζει ότι «αυτό το τραγικό συμβάν είναι το αποτέλεσμα των βίαιων ανατροπών που έφερε η μνημονιακή εποχή στις ζωές των περισσότερων Ελλήνων».

Στη σχετική ανακοίνωση, ο ΣΥΡΙΖΑ επισημαίνει: «Όταν πριν λίγους μήνες προειδοποιούσαμε για τις επιπτώσεις που θα έχει το ακριβό πετρέλαιο και ρεύμα, είχαμε λοιδορηθεί από την κυβέρνηση» και «σήμερα, συντετριμμένοι από τον άδικο χαμό των δύο σπουδαστών ας αναλογιστούμε όλοι τι πρέπει να γίνει για να μη θρηνήσουμε άλλα θύματα».

Το ΚΚΕ σε ανακοίνωσή του επισημαίνει ότι το περιστατικό αναδεικνύει με δραματικό τρόπο τον εγκληματικό χαρακτήρα της πολιτικής κυβέρνησης-ΕΕ που έχει καταστήσει τη θέρμανση είδος πολυτελείας και εξαναγκάζει τις λαϊκές οικογένειας να καταφεύγουν σε επικίνδυνες μορφές θέρμανσης προηγούμενων δεκαετιών.

«Η κυβέρνηση έχει πολύ μεγάλη ευθύνη για τις συνέπειες της πολιτικής της και πρέπει τώρα να δώσει λύση στο πρόβλημα της θέρμανσης καταργώντας τον ΕΦΚ και τον ΦΠΑ στα καύσιμα και εξασφαλίζοντας δωρεάν και ασφαλή στέγαση και συνθήκες σπουδών για όλους τους φοιτητές» καταλήγει.

πηγη

στις 6 στην κεντρικη πλατεια οι φοιτητες του ΤΕΙ Λαρισας καλουν σ συγκεντρωση και πορεια στην μνημη των παιδιων (λεπτομερειες δεν γνωριζω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
To πρόβλημα είναι τι άναψαν για να ζεσταθούν η ότι δεν είχαν πετρέλαιο;Νισάφι με τους μπουρδολόγους-παπαρολόγους

Πλάκα κανείς έτσι?
Μου λες δεν είχαν λεφτά γ πετρελαιο. Οκ το δέχομαι. τι είναι προτιμότερο
Α) να βρεις εναλλακτικό τρόπο να ζεσταθεις ή Β) να πάρει το σπίτι σου φωτιά?
Εγώ θα προτιμούσα το πρωτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ναι αλλά κανένας νοήμων άνθρωπος δεν κάθεται σε κλειστό χώρο με μαγγάλι. Άλλες φορές έχουμε ακούσει παρόμοια περιστατικά με ηλικωμένους ανθρώπους να πεθαίνουν από ασφυξία επειδή διέμεναν σε κλειστό χώρο με μαγγάλι. Σε κάτι τέτοιες θλιβερές περιπτώσεις δεν μου αρέσει η κομματικοποίηση του θέματος. Η βαλίτσα ας μην πάει μακρυά. Επί του θέματος και όχι φθηνό λαϊκισμό. Τέτοια περιστατικά συνέβαιναν ανέκαθεν στην χώρα μας και σε παλαιότερες εποχές, όπου το χρήμα υπήρχε άφθονο. Όλοι λυπόμαστε, αλλά μέχρι εκεί. Μην γελιοποιούμε το θέμα. Τουλάχιστον για την αξιοπρέπεια των νεκρών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευακι Τ.

Νεοφερμένος

Η Ευακι Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω...
Βρισκόμαστε στον 21ο αιωνα... ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΙ.
πάμε καλά? Φωτιά μέσα στο σπίτι? Τόσο μυαλό ρε παιδί μου?
Δε σΚέφτηκαν ότι θα αρπάξει φωτιά?
Και το πεντάχρονο ξαδερφακι μου ξέρει ότι είναι επικίνδυνο.
Δε θέλω να γίνω κακός, αλλά τα ήθελε ο κωλος τους...

Δν πηρε φωτια.. απτις αναθυμιασεις εγινε αυτο π εγινε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
κριμα πολυ κριμα για αυτα τα παιδια :(
ειχαν ολη την ζωη μπροστα τους και την εχασαν επειδη ξεπαγιασανε
ας εδινε το κρατος αυτα τα ρημαδια τα επιδοματα ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Καλά όλοι στη φοιτητική μας ζωή κάνουμε τρελές μαλακίες αλλά όχι κι έτσι!
Ήμαρτον που λέει και μια ψυχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Δν πηρε φωτια.. απτις αναθυμιασεις εγινε αυτο π εγινε!

Διάβαζε το αρχικό ποστ... Λέει ότι μετά απο λίγο μπήκε μια φίλη τους κάτι τους βρήκε χαμω. Αν δν έμπαινε αυτή, δε θα είχε αρπάξει φωτιά? Και από την άλλη πλευρά, δε ξέρουν ότι από τις αναθυμιασεις θα "μπουκωσουν".
Δεν είναι παιδάκια που να μην τους κόβει. Φοιτητές είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Διάβαζε το αρχικό ποστ... Λέει ότι μετά απο λίγο μπήκε μια φίλη τους κάτι τους βρήκε χαμω. Αν δν έμπαινε αυτή, δε θα είχε αρπάξει φωτιά? Και από την άλλη πλευρά, δε ξέρουν ότι από τις αναθυμιασεις θα "μπουκωσουν".
Δεν είναι παιδάκια που να μην τους κόβει. Φοιτητές είναι.

δεν μπουκωνεις...αρχιζεις και ψιλοναρκωνεσαι μεχρι που πεθαινεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευακι Τ.

Νεοφερμένος

Η Ευακι Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Διάβαζε το αρχικό ποστ... Λέει ότι μετά απο λίγο μπήκε μια φίλη τους κάτι τους βρήκε χαμω. Αν δν έμπαινε αυτή, δε θα είχε αρπάξει φωτιά? Και από την άλλη πλευρά, δε ξέρουν ότι από τις αναθυμιασεις θα "μπουκωσουν".
Δεν είναι παιδάκια που να μην τους κόβει. Φοιτητές είναι.

Επειδη το ακουσα κ στις ειδησεις, τα παιδια κοιμωντουσαν οταν εγινε το κακο! Οποτε.. κ ειπαν οτι εγινε απτους καπνους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Επειδη το ακουσα κ στις ειδησεις, τα παιδια κοιμωντουσαν οταν εγινε το κακο! Οποτε.. κ ειπαν οτι εγινε απτους καπνους

Δηλαδή είχαν ανάψει την φωτιά, και έπεσαν για ύπνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οκ σίγουρα το κράτος μας κατάντησε έτσι να μην έχουμε εναλλακτικές για θέρμανση, όμως μέχρι και οι πέτρες ξέρουν πως είναι απαγορευτικό να έχεις αναμμένη φωτιά σε κλειστό χώρο, γιατί αφενός σου τρώει το οξυγόνο και αφετέρου παράγεται CO που είναι δηλητηριώδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή είχαν ανάψει την φωτιά, και έπεσαν για ύπνο;

Μα αυτό δεν είναι το θέμα μας, αλλά το ότι κάποιοι άναψαν μαγκάλι ή και εγώ δε ξέρω τι μέσα στο σπίτι για να ζεσταθούν στον 21ο αιώνα... Με λίγα λόγια, το θέμα είναι η κατάντια του ελληνικού βιοτικού επιπέδου ως απόρροια της μνημονιακής πολιτικής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω...
Βρισκόμαστε στον 21ο αιωνα... ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΙ.
πάμε καλά? Φωτιά μέσα στο σπίτι? Τόσο μυαλό ρε παιδί μου?
Δε σΚέφτηκαν ότι θα αρπάξει φωτιά?
Και το πεντάχρονο ξαδερφακι μου ξέρει ότι είναι επικίνδυνο.
Δε θέλω να γίνω κακός, αλλά τα ήθελε ο κωλος τους...

Όταν θα φτάσεις να παγώνεις, να μην έχεις άλλα ρούχα να βάλεις, να μην έχεις λεφτά για πετρέλαιο ή για ηλεκτρικό καλοριφέρ ή για σόμπα, να σε δω τι θα κάνεις. Αυτά είναι βασικά ένστικτα επιβίωσης. Κρυώνω-->ζεσταίνομαι όπως μπορώ.

Πλάκα κανείς έτσι?
Μου λες δεν είχαν λεφτά γ πετρελαιο. Οκ το δέχομαι. τι είναι προτιμότερο
Α) να βρεις εναλλακτικό τρόπο να ζεσταθεις ή Β) να πάρει το σπίτι σου φωτιά?
Εγώ θα προτιμούσα το πρωτο...

ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΦΩΤΙΑ. Και ούτε θα πέθαιναν επειδή θα έπαιρνε το σπίτι φωτιά. Από τις αναθυμιάσεις προκαλείται όλο αυτό. Στην αρχή ψιλομαστουρώνεις, ναρκώνεσαι, έχεις μια υπνηλία, και να κάνεις το λάθος να πέσεις σε λήθαργο το πιθανότερο είναι να μην ξανασηκωθείς.

Ωραίοι όλοι εσείς που λέτε "μα καλά, μαλάκες ήταν και δεν ήξεραν για τις αναθυμιάσεις από το μονοξείδιο?" Ναι ρε, εκείνη την ώρα τα βασικά ένστικτα λειτουργούν, και το βασικό ένστικτο εν προκειμένω είναι "έτσι θα ζεσταθώ γρήγορα" όχι "έτσι θα ζεσταθώ γρήγορα αλλά για να σκεφτώ και 5 εναλλακτικές για να μην γίνει καμιά στραβή". Κάποια πράγματα τα παίρνεις χαμπάρι ότι είναι μαλακίες εκ των υστέρων και πολλές φορές πολύ αργά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top