Ποιο είναι το καλύτερο μέρος στην Ελλάδα για να ζεις;

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.

Izabella.N

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dwsdw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Χαχ μαλλον εγω που γεννηθηκα και ζω στην Κρητη δεν την εκτιμαω ιδιαιτερα^^
Εντος ελλαδας θα ηθελα να ζησω Αθηνα ή Θεσ/νικη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το βράδυ εννοείς;

Και αυτό, αλλά κυρίως ότι δεν χρειάζεσαι 10000 διαφορετικά ΜΜΜ για να πας εκεί που θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη και μόνο. Απλά τέλεια. Δεν έχουμε το χάος της Αθήνας και οι άνθρωποι εδώ είναι πιο χαλλλλλλαροί, δεν έχουμε τα κομπλεξ των Αθηναίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευακι Τ.

Νεοφερμένος

Η Ευακι Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Θεσσαλονικη είσαι ΜΙΑ στον κόσμο δεν είν' άλλη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη ή Πειραιάς,όπου επωφελείται απ'τα καλά της Αθήνας(μεγάλα events,νυχτερινή ζωή, κτλ) αλλά δεν επικρατεί το χάος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη και μόνο. Απλά τέλεια. Δεν έχουμε το χάος της Αθήνας και οι άνθρωποι εδώ είναι πιο χαλλλλλλαροί, δεν έχουμε τα κομπλεξ των Αθηναίων.
Και μόνο που το λές... :P
Αντιθέτως εμείς είμαστε οι κομπλέξες και όχι οι Αθηναίοι σε αυτό το θέμα.-
Εντελώς αντικειμενικά μιλάω.

Εγώ προσωπικά είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά προτιμώ Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευακι Τ.

Νεοφερμένος

Η Ευακι Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Απλά η Θεσσαλονίκη κ χάος δεν έχει.. αλλά κ νυχτερινή ζωή στ μεγαλείο της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Και αυτό, αλλά κυρίως ότι δεν χρειάζεσαι 10000 διαφορετικά ΜΜΜ για να πας εκεί που θέλεις.
Είναι 1 μικρό μειον στην καλύτερη πόλη της Ελλάδας! :P
Και μόνο που το λές... :P
Αντιθέτως εμείς είμαστε οι κομπλέξες και όχι οι Αθηναίοι σε αυτό το θέμα.-
Εντελώς αντικειμενικά μιλάω.

Εγώ προσωπικά είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά προτιμώ Αθήνα.

Μπράβο!Σε συγχαίρω για την αντικειμενικότητα και την οξυδέρκειά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Και μόνο που το λές... :P
Αντιθέτως εμείς είμαστε οι κομπλέξες και όχι οι Αθηναίοι σε αυτό το θέμα.-
Εντελώς αντικειμενικά μιλάω.

Εγώ προσωπικά είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά προτιμώ Αθήνα.

Ισχύει αυτό. Βέβαια, κομπλεξικοί υπάρχουν παντού - δεν είναι θέμα πόλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευακι Τ.

Νεοφερμένος

Η Ευακι Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ναι κ κατι αλλο.. αυτο π λες για την κομπλεξιτοτητα ειναι καθαρα υποκειμενικο.. ειναι η γνωμη σ κ καλα κανεις κ την εκφραζεις! αλλα δν ειναι ολοι κομπλεξικοι!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ναι κ κατι αλλο.. αυτο π λες για την κομπλεξιτοτητα ειναι καθαρα υποκειμενικο.. ειναι η γνωμη σ κ καλα κανεις κ την εκφραζεις! αλλα δν ειναι ολοι κομπλεξικοι!:confused:

Σαφώς δεν είναι όλοι. Εγώ ας πούμε δεν είμαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ούτε εγώ είμαι, φαντάζομαι.
Απλά μου αρέσει πάρα πολύ η Θεσσαλονίκη. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να εκτιμήσω τα καλά που έχουν οι άλλες πόλεις και κυρίως η Αθήνα με την οποία γίνεται η μεγάλη κόντρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να εκτιμήσω τα καλά που έχουν οι άλλες πόλεις και κυρίως η Αθήνα με την οποία γίνεται η μεγάλη κόντρα. :P

Αυτό ακριβώς! Πρέπει να αποδεχτούν και οι 2 πόλεις την ανωτερότητα της άλλης σε κάποια θέματα. Και το ποια πόλη μας αρέσει, είναι εντελώς υποκειμενικό ανάλογα με τα γούστα και την ιδιοσυγκρασία του άλλου. Τώρα, το γεγονός ότι πολλοί παινεύουν το σπίτι τους χωρίς να έχουν πάει σε άλλες πόλεις και να τις έχουν ζήσει έστω και λίγο, είναι άλλο και δεν είναι θέμα γούστου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εγώ πάλι είμαι.
Αθήνα γαμη...η ο παοκ δεν πεθαίνει,Αθήνα γαμι..α ο παοκ πάνω απ'όλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευακι Τ.

Νεοφερμένος

Η Ευακι Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ναι ειναι μια κοντρα π τραβαει χρόνια κ σιγουρα μπορεις να υποστηριξεις την πολη π αγαπας αλλα χωρις να υποτιμας τις υπολοιπες! ολα τα μερη της ελλαδας ειναι αξιολογα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Αυτή την κόντρα με τις πόλεις ποτέ δεν την κατάλαβα.Αλήθεια.Γιατί να τσακωθείς για το ποια πόλη είναι καλύτερη;Λες και υπάρχει αντικειμενικό μέτρο σύγκρισης.Και εκτός αυτού είναι γελοίο να κάθεσαι και να τσακώνεσαι γι'αυτό το πράγμα.

Αφού έτσι κι αλλιώς η Αθήνα είναι η καλύτερη,τι το συζητάμε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Αθηνα μουυυυυ προτευουσαααα γαμ*Ω τη Συμπρωτευουσααα Ακροπολήηη λυκαβηττοοοο γαμ*Ω τον πυργοοο τον λευκοοοο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Είναι 1 μικρό μειον στην καλύτερη πόλη της Ελλάδας! :P


Μπράβο!Σε συγχαίρω για την αντικειμενικότητα και την οξυδέρκειά σου.
Ρε άι από'κει. :whistle:

Μίλησα "αντικειμενικά" σύμφωνα με αρκετά παραδείγματα που έχω συναντήσει.
Προφανώς υπάρχουν κομπλεξικοί σε κάθε πόλη,εντελώς αυτονόητο,απλά ήθελα να τονίσω ότι συνήθως οι Θεσσαλονικείς αρχίζουν συζητήσεις όπως ο cha0s "οι Αθηναίοι είναι κομπλέξες",πράγμα που δείχνει κομπλεξισμό από μόνο του! Whatever. -.-

Τέσπα ας μην μαλακιζόμαστε,και οι δυο πόλεις είναι όμορφες.
Αλλά γενικά ο καθένας κρίνει συμπεριφορές σύμφωνα με το σύνολο των παραδειγμάτων που έχει συναντήσει.
Και όσο μπορεί πιο αντικειμενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευακι Τ.

Νεοφερμένος

Η Ευακι Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ρε άι από'κει. :whistle:

Μίλησα "αντικειμενικά" σύμφωνα με αρκετά παραδείγματα που έχω συναντήσει.
Προφανώς υπάρχουν κομπλεξικοί σε κάθε πόλη,εντελώς αυτονόητο,απλά ήθελα να τονίσω ότι συνήθως οι Θεσσαλονικείς αρχίζουν συζητήσεις όπως ο cha0s "οι Αθηναίοι είναι κομπλέξες",πράγμα που δείχνει κομπλεξισμό από μόνο του! Whatever. -.-

Τέσπα ας μην μαλακιζόμαστε,και οι δυο πόλεις είναι όμορφες.
Αλλά γενικά ο καθένας κρίνει συμπεριφορές σύμφωνα με το σύνολο των παραδειγμάτων που έχει συναντήσει.
Και όσο μπορεί πιο αντικειμενικά.

θα συμφωνήσω!με το να κρίνεις τους άλλους χωρίς να ξέρεις τίποτα παραπάνω για την προσωπικότητα τους θεωρείσαι εσυ ο ίδιος "κομπλεξας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top