Πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών Ιατρικής (ΠΡΟ.ΜΕ.Σ.ΙΠ) ΑΠΘ

Trelopardos

Νεοφερμένος

Ο Trelopardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι πρωτοετής φοιτητής στην Ιατρικη Αθήνας και σκέφτομαι να συμμετάσχω σε αυτό το πρόγραμμα μόλις αποφοιτήσω. Το ζήτημα είναι :
Α) ότι στις προϋποθέσεις εισαγωγής λέει ότι απαιτούνται 5 προπτυχιακά μαθήματα συγγενή ως προς το αντικείμενο. Δηλαδή πρέπει να έχω επιλέξει μέχρι να τελειώσω την Ιατρική και άλλα 5 μαθήματα σε σχέση με τους Υπολογιστές ή είμαι εξασφαλισμένος αφού όλα τα μαθήματα στην Ιατρική έχουν ως θέμα την Ιατρική;
Β) ότι στον βαθμό κριτήριο για την εισαγωγή συμπεριλαμβάνονται και οι ερευνητικές δραστηριότητες. Ερευνητική δραστηριότητα είναι οι εργασίες που κάνουμε στην Σχολή, πρέπει να πάω σε ένα εργαστήριο και να γίνω μέλος ή πρέπει να κάνω από μόνος μου έρευνα;
Γ) μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου πει ποιες είναι οι προοπτικές για εξέλιξη στην συνέχεια εφόσον γίνεις δεκτός και αποφοιτήσεις από το ΠΡΟΜΕΣΙΠ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ζητώ συγνώμη για τον όγκο και το πλήθος των ερωτήσεων :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top