Τι περιλαμβάνει το σχέδιο «Αθηνά»

giannis19

Νεοφερμένος

Ο giannis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Καλησπερα ,τωρα ξερει κανεις ποτε θα εφαρμοστουν αυτες οι συγχωνευσεις που ανακοινωθηκαν?δηλαδη το δευτερο εξαμηνο τι μαθηματα θα κανουμε ,της σχολης στην οποια εχει συγχωνευθει τ τμημα μου ή κανονικα του τμηματος μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Οοοοοκ!
Οι φιλολογίες δεν άλλαξαν, οπότε εγώ είμαι κομπλέ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Aυτο που θα εχουμε ακομη 4509323 σχολες φιλολογιας ενω καταργουνται τοσα τμηματα με συγκινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Γιαννουτα, το εφ.πληροφορικης απορροφαται απο το διοικηση τεχνολογιας το οποιο απο ναουσα μεταφερεται θεσσαλονικη.Λενε οτι θα μεταφερθουνε τα παντα κ θα πρεπει οι φοιτητες ν αλλαξουν πολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafas17

Νεοφερμένος

Ο Rafas17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Δεν την παλεύουν καθόλου....Το τμήμα οχημάτων να απορροφηθεί απο την μηχανολογία Σερρών; Πάνε καλά;Και θα διακοπούνε και τα ευρωπαικά προγράμματα και οι συνεργασίες με τις αυτοκινητοβιομηχανίες; Στο κάτω κάτω τις γραφής το μισό και βάλε τει θεσσαλονίκης πάει Σέρρες..Με πιά λογική ;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boo 41

Νεοφερμένος

Ο boo 41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Εφαρμοσμενη ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ την μετατρεπουν σε καθαρο οικονομικο τμημα

Μπραβο μαγκες, την καλυτερη επιλογη κανατε :thumbup:

Το Διοικησης Τεχνολογιας ειναι κατα βαση οικονομικο τμημα,αλλα εχει και αρκετα στοιχεια πληροφορικης.Νομιζω οτι ετσι οπως εγινε θα ειναι σαν ενα αντιστοιχο τμημα του ΔΕΤ στη Θεσσαλονικη...Καλα αυτοι που ειναι φοιτητες της Διοικησης επιασαν το Τζοκερ,τοσο σαν αναβαθμιση σχολης,οσο και το οτι πανε Σαλονικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:P Περιμέναμε 1χρόνο για να δούμε αυτά
έλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Γιαννουτα, το εφ.πληροφορικης απορροφαται απο το διοικηση τεχνολογιας το οποιο απο ναουσα μεταφερεται θεσσαλονικη.Λενε οτι θα μεταφερθουνε τα παντα κ θα πρεπει οι φοιτητες ν αλλαξουν πολη!
Ναι οκ, εμενα μια φορα τον τιτλο του πτυχιου μου, τα μαθηματα και τις μεταπτυχιακες μου πορτες μου τις αλλαζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
5 ξενες φιλολογίες σε 1 ουαου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ναι οκ, εμενα μια φορα τον τιτλο του πτυχιου μου, τα μαθηματα και τις μεταπτυχιακες μου πορτες μου τις αλλαζουν

Επρεπε να το συγχωνεύθουν με την πληροφορική Θεσσαλονίκης :eek:
μου ακούγονται εντελώς διαφορερικές οι 2 σχλές μεταξύ τους;

Αυτοί που ήταν στο πτυχίο τι θα κάνουν ;

Τα εφαρμοσμένα Μαθηματικά στην Κρήτη μεταφέρθηκαν στο Μαθηματικό το λογικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Επρεπε να το συγχωνεύθουν με την πληροφορική Θεσσαλονίκης :eek:
μου ακούγονται εντελώς διαφορερικές οι 2 σχλές μεταξύ τους;

Αυτοί που ήταν στο πτυχίο τι θα κάνουν ;

Πραγματικά!!Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σας συγχώνευσαν(αφού "πρέπει" να συγχωνέυσουν τμήματα) ,με την πληροφορική στο ΑΠΘ :hmm: Από ότι ξέρω δεν έχετε τόσα οικονομικά μαθηματα :confused:

Τι να πεις για αυτά τα μέτρα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλά στα ΤΕΙ γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ.

ΠΧ.

Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων ΤΕΙ Πάτρας (Πάτρα)
Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων ΤΕΙ Ιονίων Νήσων (Ληξούρι)
Τμήμα Διοίκησης Συνεταιριστικών Οργανισμών ΤΕΙ Πάτρας (Μεσολόγγι)
Τμήμα Τουριστικών Επιχειρήσεων ΤΕΙ Πάτρας (Πάτρα)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων & Επικοινωνίας ΤΕΙ Ιονίων Νήσων (Αργοστόλι)
Τμήμα Εμπορίας & Διαφήμισης ΤΕΙ Πάτρας (Αμαλιάδα)

Συνενώνονται σε 1 του οποίου όνομα θα είναι :

Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων, Οργανισμών & Συστημάτων ΤΕΙ Δυτικής Ελλάδας & Ιονίων Νήσων ΜΕ ΕΔΡΑ ΤΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ. ΕΝ ΟΝΟΜΑΤΙ ΘΕΟΥ ΔΗΛΑΔΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δε πειράξανε τις Πανεπιστημιακές νοσηλευτικές :D τα δημοσιεύματα του Εθνους ήταν μπαρούφες οπως τα έλεγα :D και δε πείραξαν τπτ ούτε αριθμο δεπ ούτε ονομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafas17

Νεοφερμένος

Ο Rafas17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Θα ηθελα να ηξερα με το τει οχηματων στην θεσσαλονικη τι θα κανουν...θα γινει μηχανολογια? τι σχεση εχει το ενα με το αλλο?στο τει οχηματων ηταν καθαρα σε σχεση με οχηματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Λενε οτι ολα αυτα θα ισχυουν για αυτους που θα μπουν απο το νεο ετος. Οι παλιοι θα ακολουθησουν το παλιο προγραμμα σπουδων και ολα οπως πριν.

Το θεμα ειναι, τι γινεται με το πτυχιο. Θα γραφει πανω οτι Εφρμοσμενη Πληροφορικη. Μια σχολη που δεν θα υπαρχει, δεν θα μπορει ο αλλος να ψαξει για αυτην, να δει προγραμμα σπουδων κτλ. Μια σχολη φαντασμα δηλαδη.

Ποσες αλλες τετοιες σχολες υπηρξαν στο παρελθον που καταργηθηκαν και τι εκαναν οι αποφοιτη της σχολης αυτης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Πέρα την πλάκα ο υπουργός πόσες μέρες ετοίμαζε αυτή την μαλακία; 1 μέρα,2;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το ΤΕΙ οπτικής Πάτρα που είναι στο Αίγιο συγχωνεύεται με το αντίστοιχο τμήμα της Αθήνας (δε νομίζω ότι θα λυπηθούν ιδιαίτερα οι φοιτητές :)

Λενε οτι ολα αυτα θα ισχυουν για αυτους που θα μπουν απο το νεο ετος. Οι παλιοι θα ακολουθησουν το παλιο προγραμμα σπουδων και ολα οπως πριν.

Το θεμα ειναι, τι γινεται με το πτυχιο. Θα γραφει πανω οτι Εφρμοσμενη Πληροφορικη. Μια σχολη που δεν θα υπαρχει, δεν θα μπορει ο αλλος να ψαξει για αυτην, να δει προγραμμα σπουδων κτλ. Μια σχολη φαντασμα δηλαδη.

Ποσες αλλες τετοιες σχολες υπηρξαν στο παρελθον που καταργηθηκαν και τι εκαναν οι αποφοιτη της σχολης αυτης?

Αυτό είναι χειρότερο φίλε μου. Σκέψου στο μέλλον να θέλεις να πάρεις ένα αντίγραφο πτυχίου και να μην σε έχουν γραμμένο στις καταστάσεις στο νεο πανεπιστήμιο ή να προσπαθείς να πάρεις μια υπογραφή για ένα μαθημα και να μην βρίκσεις τον καθηγητή τα καλύτερο είναι να μεταφερθεί όλο το τμήμα σε ένα άλλο και οι απόφοιτοι του 1ος τμήματος να φέρουν τον τίτλο του άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ενδιαφέρον

Τα ΤΕΙ πληροφορικής μεταονομάζονται σε "ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ" ενώ τα το ΤΕΙ Πολτικών Δομικών Έργων και Τοπογράφων σε "ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΟΠΟΓΡΑΦΩΝ"".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Αυτό είναι χειρότερο φίλε μου. Σκέψου στο μέλλον να θέλεις να πάρεις ένα αντίγραφο πτυχίου και να μην σε έχουν γραμμένο στις καταστάσεις στο νεο πανεπιστήμιο ή να προσπαθείς να πάρεις μια υπογραφή για ένα μαθημα και να μην βρίκσεις τον καθηγητή τα καλύτερο είναι να μεταφερθεί όλο το τμήμα σε ένα άλλο και οι απόφοιτοι του 1ος τμήματος να φέρουν τον τίτλο του άλλου.
Ε δεν πιστευω να εισαι τοσο μπουρδελο η χωρα σαν οργανωση. Οχι και ετσι. Να μην σε εχουν γραμμενο στις καταστασεις? Ενταξει αν γινει κατι τετοιο καλυτερα να αυτοκτονησω. Ξερεις ομως αν εχουν βρεθει σε παρομοια κατασταση που περιγραφω πανω αλλα ατομα? Και αν ναι τι εκαναν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top