Εξετάσεις CPE Μάιος 2013

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Kαλή επιτυχία να έχουμε αύριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Καλή τύχη και καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Τρελό άγχος,ουφ ,καλύτερα τότε που δινα πανελλαδικές παρά τώρα,καλή τύχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν, θα το πάρετε, όχι σαν εμένα (0/2) :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Καλή επιτυχία κι από μένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

POSITIVE

Νεοφερμένος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Πως σας φανηκαν τα θέματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
εύκολα σχετικά, αλλά μην προτρέχουμε.. πως τα πήγατε γενικότερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Listening πατωσα,στο 2ο ήθελε ονόματα που δεν μου έβγαιναν και στο 4ο ούτε που καταλάβαινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
USE OF ENGLISH READING

1) δυσκολούτσικο
2) ευκολούτσικο
3) εύκολο
4) μέτριο
5) δυσκολούτσικο
6) δύσκολο!
7) ευκολούτσικο

LISTENING

1) μέτριο
2) ευκολούτσικο
3) εύκολο
4) δυσκολούτσικο

WRITING

1) εύκολο
2) ευκολούτσικο, διάλεξα το article

Γενικά... Αν το πάρω έστω και με C θα πηδάω (απ´ τη χαρά μου!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
...και εγώ δεν Ξέρω,
το PART1 δεν ήταν πολύ εύκολο
το PART 2 εύκολο
το PART 3 σχετικά εύκολο
το Part 4 δύσκολο
το πρώτο κείμενο με την ALEXA CHAUNG εύκολο
το δεύτερο έτσι και έτσι
το τρίτο στα τελευταία 10 λεπτά οπότε....
WRITING
To 1 βατό
Το letter που επέλεξα καλό
LISTENING
Kαλά τα ακουστικά όχι σαν το michigan...;)
ΣΤΟ πρώτο part οι απαντήσεις δεν ήταν ξεκάθαρες
στο δεύτερο όντως δεν ήταν αρκετά εύκολο
στο τρίτο σχετικά εύκολο
στο τέταρτο έτσι και έτσι
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ...ΌΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν μπορούσα να γράψω τις προηγούμενες μέρες γι'αυτό και γράφω σήμερα ...
Συγχαρητήρια και καλά αποτελέσματα σε όλους όσους έδιναν (και κυρίως σε αυτούς που προσπάθησαν και προετοιμάστηκαν για τις εξετάσεις) .
Δεν ξέρω πως έγραψα , γιατί το Reading μου φάνηκε αρκετά δύσκολο
και στο Listening παρά λίγο να κοιμηθώ από την κούραση ...
Όποιοι είναι σίγουροι , πάντως , ότι δεν έγραψαν νομίζω μπορούν να ξαναδώσουν την ίδια εξέταση Computer Based στην Αθήνα τον Ιούλιο .
Άντε και καλά αποτελέσματα να έχουμε ...

...και εγώ δεν Ξέρω,το PART1 δεν ήταν πολύ εύκολο το PART 2 εύκολο το PART 3 σχετικά εύκολο το Part 4 δύσκολο το πρώτο κείμενο με την ALEXA CHAUNG εύκολο
το δεύτερο έτσι και έτσι το τρίτο στα τελευταία 10 λεπτά οπότε.... WRITING To 1 βατό Το letter που επέλεξα καλό
LISTENING Kαλά τα ακουστικά όχι σαν το michigan...;) ΣΤΟ πρώτο part οι απαντήσεις δεν ήταν ξεκάθαρες στο δεύτερο όντως δεν ήταν αρκετά εύκολο στο τρίτο σχετικά εύκολο στο τέταρτο έτσι και έτσι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ...ΌΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ!

Είμαι σίγουρος ότι έγραψες τέλεια ...
Καλή επιτυχία ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Πότε περίπου θα γνωρίζουμε τα αποτελέσματα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
νομίζω σε 4 με 5 βδομάδες από το speaking...εγώ το Σάββατο έδωσα και αυτό οπότε ξεμπέρδεψα...έπεσε science και HEALTH-SCHOOL-TRAVEL...στις εικόνες να περιγράψουμε sounds αρχικά.. και γενικότερα ότι είχε να κάνει με science:redface:

Δυστυχώς δεν μπορούσα να γράψω τις προηγούμενες μέρες γι'αυτό και γράφω σήμερα ...
Συγχαρητήρια και καλά αποτελέσματα σε όλους όσους έδιναν (και κυρίως σε αυτούς που προσπάθησαν και προετοιμάστηκαν για τις εξετάσεις) .
Δεν ξέρω πως έγραψα , γιατί το Reading μου φάνηκε αρκετά δύσκολο
και στο Listening παρά λίγο να κοιμηθώ από την κούραση ...
Όποιοι είναι σίγουροι , πάντως , ότι δεν έγραψαν νομίζω μπορούν να ξαναδώσουν την ίδια εξέταση Computer Based στην Αθήνα τον Ιούλιο .
Άντε και καλά αποτελέσματα να έχουμε ...



Είμαι σίγουρος ότι έγραψες τέλεια ...
Καλή επιτυχία ...


ευχαριστώ επίσης καλά αποτελέσματα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

alexandria

Νεοφερμένος

Η alexandria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Grape,οταν λες sounds sto listening,πως ειναι?δηλαδη ο ηχος εργοστασιου ή αεροπλανου?δεν καταλαβαινω τι σας ζητησανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domna10

Νεοφερμένος

Η domna10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημέρα. Στις μαθήτριές μου στα προφορικά έπεσε για τα collections and their importance in people's lives and the reasons why people decide to start a collection και για τα sports events. Στις φωτογραφίες είχαν να περιγράψουν διάφορες συλλογές (postcards, posters, stamps etc).
Θυμάται κανείς τίποτε από use of English? λέξεις του word formation ή κανένα transformation?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Grape,οταν λες sounds sto listening,πως ειναι?δηλαδη ο ηχος εργοστασιου ή αεροπλανου?δεν καταλαβαινω τι σας ζητησανε...


π.χ είχε μια φωτογραφία στην εξοχή και αμαξια παρκαρισμένα...ένα ρήγμα στο έδαφος και κάποιους γύρω από το ρήγμα κάτι να κάνουν...(πιθανόν κάποιο απ τα αμάξια να έπεσε μέσα και να προσπαθούσαν να σώσουν τον οδηγό)...πχ οι ήχοι θα μπορούσαν να ήταν οι φωνές των ανθρώπων,της φύσης (πουλιά, θρόισμα φύλλων, ήχος από τις μηχανές των αυτοκινητων)...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandria

Νεοφερμένος

Η alexandria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
π.χ είχε μια φωτογραφία στην εξοχή και αμαξια παρκαρισμένα...ένα ρήγμα στο έδαφος και κάποιους γύρω από το ρήγμα κάτι να κάνουν...(πιθανόν κάποιο απ τα αμάξια να έπεσε μέσα και να προσπαθούσαν να σώσουν τον οδηγό)...πχ οι ήχοι θα μπορούσαν να ήταν οι φωνές των ανθρώπων,της φύσης (πουλιά, θρόισμα φύλλων, ήχος από τις μηχανές των αυτοκινητων)...:)
Ευχαριστώ πολύ!

Καλημέρα. Στις μαθήτριές μου στα προφορικά έπεσε για τα collections and their importance in people's lives and the reasons why people decide to start a collection και για τα sports events. Στις φωτογραφίες είχαν να περιγράψουν διάφορες συλλογές (postcards, posters, stamps etc).
Θυμάται κανείς τίποτε από use of English? λέξεις του word formation ή κανένα transformation?
Δεν θυμαμαι τιποτα,πιθανον λογω του αγχους!Παντως το word formation and transformations ήταν πιο ευκολα απο αυτα που ειχαν σε προηγουμενες εξετασεις.τo gapped text ηταν δυσκολο.:/:
Για τα προφορικα εγω νομιζα οτι ολοι εξεταζονταν στα ιδια θεματα.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

domna10

Νεοφερμένος

Η domna10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τα θέματα των προφορικών ποικίλλουν και αυτό είναι και το δίκαιο ;)
Οι μαθήτριές μου θυμούνται τις λέξεις unpredictable, tenacious και unfavourable απο το word formation.
Από τα transformations δεν θυμούνται τίποτα πέρα μία πρόταση που έλεγε πάνω κάτω The committee believes that they should investigate the whole project και η δεύτερη πρόταση ήταν According to ................................ into και έπρεπε να χρησιμοποιηθεί η λέξη looking.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
ναι...και εγω αυτα θυμαμαι...όντως στο transformation δεν θυμαμαι ουτε και εγω κατι αλλο.....ααα στο open cloze στην αρχη της τελευταιας προτασης ειχε.......gap and time, δυστυχως δεν ειχε το again στο τελος οποτε μαλλον το time and time δεν παιζει σαν απαντηση:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

domna10

Νεοφερμένος

Η domna10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν μπορώ να καταλάβω τι ήθελε... το νόημα δηλαδή ήταν το time and time again? σίγουρα ήταν and κι όχι after? (οπότε θα λέγαμε time after time)
Anyway, ό,τι έγινε έγινε... κι εγώ προσπαθώ να βρω κάποιες απαντήσεις για να βοηθήσω τις μαθήτριές μου να έχουν πιο συγκεκριμένη εικόνα της επίδοσής τους...
Now let's just hope for the best!! καλά αποτελέσματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top