Facebook: Είσοδος ελεύθερη μόνο με... ταυτότητα!

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Ελα ρε παιδια αποκλειεται να γινει κατι τετοιο κατα την γνωμη μου ....... Ειναι απλο : Τωρα εχουμε πολλους χρηστες ------> εσοδα απο διαφημισεις.! Ζηταω ταυτοτητα --------->ζηταω στα ατομα να αυτοφακελωθουν οικειοθελως ( ειπαμε καλοπιστοι αλλα οχι χαζοι)--------> Delete too many accounts-------->No εσοδα απο διαφημισεις................................ (τι να πω εκτος και αν o Zuckerberk δεν θελει αλλα χρηματα No.25 στον κοσμο ειναι εξαλλου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
οκ, θα 'θελαν και τίποτ'άλλο μήπως?τηλέφωνο σπιτιού?pin πιστωτικής?διεύθυνση?αποτυπώματα?ένα φιαλίδιο με το αίμα μας? :worry:

Και τώρα αν θέλουν μπορούν να τα βρούν αυτά για εσένα! απλά δεν το ξέρεις:P

Εγώ δεν το βρίσκω παράξενο...αναμενόμενο είναι(όποτε ισχύσει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μούφα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
ολα αυτα τα κανουν με τις ταυτοτητες επειδη θελουν να μας εισχωρησουν στη νεα ταξη πραγματων( new world order) οπου θα μας ελεγχουν ακι θα μας εχουν του χεριου μας. πισω απο αυτα κριβωνται μασωνοι, ιλουμινατι, bilderberg και σατανας αυτο νομιζω εγω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οκ κ. Λιακόπουλε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
ολα αυτα τα κανουν με τις ταυτοτητες επειδη θελουν να μας εισχωρησουν στη νεα ταξη πραγματων( new world order) οπου θα μας ελεγχουν ακι θα μας εχουν του χεριου μας. πισω απο αυτα κριβωνται μασωνοι, ιλουμινατι, bilderberg και σατανας αυτο νομιζω εγω:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
[FONT="Century Gothic]Αν το επιθυμούν μπορούμε να δίνουμε και διεύθυνση,δεν τίθεται θέμα.Στην τελική όταν αποφασίσουν να περάσουν από τα λόγια στις πράξεις εδώ είμαστε. Μέχρι τότε,απλώς να μας παρατήσουνε:P[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Στοιχεία ταυτότητας θα ζητά το επόμενο διάστημα από τους χρήστες το Facebook και το Instagram προκειμένου να διασφαλίσουν ότι δεν μπαίνουν ανήλικοι στο site και ότι τα προφίλ ανταποκρίνονται σε πραγματικούς χρήστες.

ε οχι,μπαινουν ανηλικοι στο facebook???? :eek: ε δεν το πιστευω!!! :confused:




:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ε οχι,μπαινουν ανηλικοι στο facebook???? :eek: ε δεν το πιστευω!!! :confused:
:P:P
Βεβαίως:P Τώρα από το δημοτικό έχουν πλάκα πλάκα :P

Ε ντάξυ το πολύ πολύ να ξεκολλήσουν λιγάκι από το πσ δεν έγινε και τίποτα ;3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Θα θελα να βάλουν συνδρομή στο facebook
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
[FONT="Century Gothic]Αν το επιθυμούν μπορούμε να δίνουμε και διεύθυνση,δεν τίθεται θέμα.Στην τελική όταν αποφασίσουν να περάσουν από τα λόγια στις πράξεις εδώ είμαστε. Μέχρι τότε,απλώς να μας παρατήσουνε:P[/FONT]

Νά 'ναι καλά το check in.
Το Facebook ξέρει που πραγματικά ήσουν εχτές το βράδυ,που είπες στην μαμά σου πως πάς για διάβασμα στο σπίτι της κολλητής σου:whistle:

πς.το "εσύ" όχι προσωπικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ε οχι,μπαινουν ανηλικοι στο facebook???? :eek: ε δεν το πιστευω!!! :confused:

:P:P
Βεβαίως:P Τώρα από το δημοτικό έχουν πλάκα πλάκα :P

Ε ντάξυ το πολύ πολύ να ξεκολλήσουν λιγάκι από το πσ δεν έγινε και τίποτα ;3
δυστυχως βλεπω πολλα παιδια κι εγω μικρα που ακομα δεν ξερουν να διαβαζουν που λεει ο λογος και εχουν facebook.... :/:
ακριβως,κι εγω αυτο πιστευω
Θα θελα να βάλουν συνδρομή στο facebook
κι εγω, αν και δυστυχως πιστευω πως τα περισσοτερα πορωμενα παιδακια θα προτιμουν να δωσουν τα λεφτα τους στο facebook παρα στο φαγητο τους.....:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
κι εγω, αν και δυστυχως πιστευω πως τα περισσοτερα πορωμενα παιδακια θα προτιμουν να δωσουν τα λεφτα τους στο facebook παρα στο φαγητο τους.....:/::/:
όσο κολλημένος και να είναι κάποιος με το φβ δε νομίζω να έδινε λεφτά για να έχει λογαριασμό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
κι εγω, αν και δυστυχως πιστευω πως τα περισσοτερα πορωμενα παιδακια θα προτιμουν να δωσουν τα λεφτα τους στο facebook παρα στο φαγητο τους.....:/::/:

Και αυτό το λες για κακό?You'd better check out Greece's child obesity rates...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Ευχομαι με ολη μου την καρδια να γινει αυτο.
Να ξεβρωμισει το φειςμπουκ
Η ακομα καλυτερα να κλεισεi
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αν και δεν το πολυπιστεύω, μακάρι να γίνει. Θα είναι ένας ακόμα λόγος που θα με ωθήσει να απενεργοποιήσω τον λογαριασμό μου. Αν το facebook δεν αποτελούσε για μένα ευκολία να επικοινωνώ με φίλους μου και συγγενείς μου, ιδιαίτερα με αυτούς που μένουν σε άλλη πόλη/χώρα, θα είχα πάψει να έχω λογαριασμό από καιρό. Αλλά αν γίνει, πιστεύω καλό θα είναι, γιατί θα βρούμε άλλους τρόπους επικοινωνίας και θα ξεκολλήσουμε λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Πρώτα πρώτα τα περί "χρέωσης μηνυμάτων" ή οποιασδήποτε άλλης υπηρεσίας που παρέχει το facebook είναι μπούρδες που διακινούνται από διάφορα ραδίκια που δεν έχουν τι άλλο να κάνουν στη ζωή τους...κάτι τέτοιο θα αποτελέσει την καταστροφή του και μάλιστα με συνοπτικές διαδικασίες!

Έπειτα,απορώ με τις αντιδράσεις σας για τα περί ταυτοποίησης...από όσους έχετε γράψει σ'αυτό το thread (πόσο μάλλον απ'αυτούς που απλά το διαβάζουν) είμαι σίγουρος ότι η πλειοψηφία έχετε το πραγματικό σας ονοματεπώνυμο και τουλάχιστον μια φωτογραφία σας!Έχετε την εντύπωση ότι δεν είστε ήδη φακελωμένοι;Ή ότι αν στείλετε την ταυτότητά σας σκαναρισμένη με μόνα εμφανή τα ανωτέρω κάτι κακό θα σας συμβεί;

Πολύ καλά θα κάνει αν ζητήσει στοιχεία ταυτότητας το facebook,να ξεβρωμίσει από fake προφίλ και προφίλ με ονόματα όπως "Κόκκινη Φραουλίτσα","Κίτρινο Μπαλονάκι","@ούτσα Μπλέ" κ.α.!

Ακόμη πιο εκνευριστικό είναι να βλέπεις να γκρινιάζουν για το "φακέλωμα" σε wall posts μέσα στο ΙΔΙΟ το facebook (που τόσο τάχα μου μισούν) άτομα που ανεβάζουν 500 φωτογραφίες τη μέρα και κάνουν tag και check-in στο χάρτη ακόμη και την ώρα που χέζουν...
αμα το ξηλωσουν τοσο θα σβησω το fb.* δεν προσφερει κ τιποτα στην τελική.
Προσφέρει πολλά πράγματα όπως δημόσια προβολή,διασύνδεση,θέσεις εργασίας κ.α. πολλά!Άλλο που εσύ το χρησιμοποιείς για το χαβαλέ σου,σε εσένα και μερικές εκατοντάδες χιλιάδες άλλους χρήστες όντως πέρα από αυτοικανοποίηση δεν προσφέρει απολύτως τίποτα!;)
Τίποτα δεν διαγράφεται στο facebook.Μόνο γίνεται αόρατο προς τον έξω κόσμο.
Κάθε φωτογραφία σου,κάθε συνομιλία σου,κάθε like σου,όλη σου η δραστηριότητα στην σελίδα,είναι αποθηκευμένη για ΠΑΝΤΑ στους υπολογιστές της εταιρίας.
Και κάτι τρέχει στα γύφτικα,επέτρεψέ μου να προσθέσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
σιγά τις επαγγελματικές προοπτικές που προσφέρει το fb υπάρχει το linkedin για αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Με συγχωρείς αγαπητέ αλλά να το βράσω το linkedin αν εκεί μέσα είναι 3 κι ο κούκος και όσοι διατηρούν λογαριασμό μπαίνουν όποτε τους καπνίσει!

Το μόνο στο οποίο με βοήθησε το linkedin είναι η απευθείας σύνδεσή του με το Startup Greece!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Τι να σου πω εγώ δεν έχω ούτε απ' το ένα ούτε απ' το άλλο. Όπως και να χει το facebook είναι αρκετά προσωπικό για να χρησιμοποιηθεί για εύρεση εργασίας. Εγώ τουλάχιστον δε θα θελα τον κάθε ενδιαφερόμενο να έχει πρόσβαση σε πληροφορίες που δε χρειαζόταν. Έχουν καταστραφεί επαγγελματικά άνθρωποι έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top