Τομέας Εφαρμοσμένων Τεχνών

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
μπορειτε να μου πειτε ποια μαθηματα(τομεα) δινω στις πανελληνιες για να περασω σε καποια απο αυτες τις 2 σχολες?Γιατι εχω ακουσει πολλα!απο ελευθερο-γραμμικο σχεδιο και γραφιστικές εφαρμογές-τεχνολογία εκτυπώσεων.Ποια 2 δινω τελικα?
Επισης μπορει καποιος να με κατατοποισει με τα μορια?ποσα θελει η καθε σχολη?
καποιος που να ξερει...ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Λοιπόν τα έχεις λίγο αχταρμά στο μυαλό σου.
Αν κατάλαβα καλά, είσαι ΕΠΑΛ, στο τομέα ΕΦΤΕ, σωστά;
Αν δώσεις με την Α ομάδα δίνεις με μαθήματα ενιαίου + ελεύθερο και γραφικό σχέδιο.
Αν δώσεις με την Β ομάδα δίνεις με τα παιδιά του ΕΠΑΛ και εξετάζεσαι σε : Έκθεση,Μαθηματικά, Γραφιστικές Εφαρμογές,Τεχνολογία Εκτυπώσεων, Ελεύθερο σχέδιο, Γραμμικό Σχέδιο...

Για τα μόρια δε μπορεί κανένας να σου πει ακριβώς τι θα γίνει, πως θα γίνει, και δε ξέρουμε κιόλας με ποια ομάδα ενδιαφέρεσαι να δώσεις, οπότε η ερώτηση σου δεν μπορεί να "Σταθεί", δε θα ρωτάς ποτέ τα μόρια, εσύ απλά θα κάνεις την προετοιμασία που πρέπει και θα διαβάζεις για να πετύχεις το σκοπό σου.


Πάντως να ξέρεις (σου μιλάω από πείρα), μη μπαίνεις στο τρυπάκι "είναι εύκολα" επειδή είσαι σε ΕΠΑΛ, είναι δύσκολα (πάρα πολύ) και θέλει αρκετή προσπάθεια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
6 μαθηματα δινω?
ειμαι σε πληροφορικης γιατι στο σχολειο μου δεν υπαρχει εφαρμοσμενων τεχνων και θα διαβαζω τωρα μονη μ να δωσω του χρονου για γραφιστικη.αλλα αμα ειναι 6 μαθηματα μαλλον θα τα παρατησω.
το θελω τοσο πολυ :( περυσι ημουν ετοιμη να φυγω μονο και μονο για να παω σε αλλο επαλ με αυτον τον τομεα,και φετος εμαθα οτι μπορω να δωσω του χρονου για οποιο τομεα θελω αρκει να ξερω την υλη για να διαβασω και καταχαρηκα...
ηθελα να δωσω κανονικα με το επαλ!οχι με γενικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
6 μαθηματα δινω?
ειμαι σε πληροφορικης γιατι στο σχολειο μου δεν υπαρχει εφαρμοσμενων τεχνων και θα διαβαζω τωρα μονη μ να δωσω του χρονου για γραφιστικη.αλλα αμα ειναι 6 μαθηματα μαλλον θα τα παρατησω.
το θελω τοσο πολυ :( περυσι ημουν ετοιμη να φυγω μονο και μονο για να παω σε αλλο επαλ με αυτον τον τομεα,και φετος εμαθα οτι μπορω να δωσω του χρονου για οποιο τομεα θελω αρκει να ξερω την υλη για να διαβασω και καταχαρηκα...
ηθελα να δωσω κανονικα με το επαλ!οχι με γενικο

Δηλαδή θα δώσεις μαθήματα στις πανελλαδικές που δε τα κάνεις στο σχολείο σου; Δεν είναι λίγο άδικο αυτό όταν σε άλλα σχολεία υπάρχουν καθηγητές και κάνουν κανονικό μάθημα σ' αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Αχ με μπερδεύεις αρκετά τώρα...
Λοιπόν πάμε άλλη μια φορά από την αρχή... πας ακόμη σχολείο; Β λυκείου;
Του χρόνου ΔΕΝ μπορείς να δώσεις με ΕΦΤΕ, κάνει μεγάλο λάθος όποιος σου το είπε.
Πρέπει να είσαι ΉΔΗ απόφοιτος για να το κάνεις αυτό.
Κοινώς, θα περάσει ένας χρόνος, θα δώσεις με πληροφορική, θα πάρεις απολυτήριο/πτυχίο, και ΜΕΤΆ ΤΟΝ ΕΠΌΜΕΝΟ ΧΡΌΝΟ μπορείς να δώσεις με άλλη ειδικότητα.
Πχ εγώ ήμουν ΕΦΤΕ, τελείωσα φέτος, έδωσα Πανελλαδικές και τώρα θα ξανάδώσω με άλλη ειδικότητα, πέρσι ΔΕΝ είχα το δικαίωμα να το κάνω, αυτό δεν γίνεται.

cha0s γιατί σου φαίνεται περίεργο; Και εγώ τώρα μόνη μου διαβάζω, όπως επίσης και παιδιά Γενικού αλλά και ΕΠΑΛ γραμμικό σχέδιο μόνοι τους κάνουν. Πέρσι εγώ στο σχολείο γραμμικό δεν είχα, έκανα μόνη μου σχέδιο, όπως κάνουν και όλοι οι υπόλοιποι του Γενικού και του ΕΠΑΛ, με τη διαφορά ότι κάποια παιδιά πηγαίνουν φροντιστήριο οπότε δεν διαβάζουν τελείως μόνοι τους... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
οχι παω τριτη λυκειου (του 95 ειμαι δεν ξερω γτ εκει με δινει β'λυκειου).φετος δεν θα δωσω πανελληνιες για πληροφορικη καθολου,θα δωσω του χρονου μια και καλη αφου θα εχω τελεθιωσει για εφαρμοσμενες τεχνες.τα 6 μαθηματα με προβληματιζουν...

cha0s και τι αλλο μπορω να κανω αφου δεν υπαρχει η ειδικοτητα μου στο σχολειο μ? :(

υπαρχουν βιβλια για ελευθερο και γραμμικο?βοηθανε καθολου?εκανα περυσι φροντ για αυτο το σκοπο,να δωσω καποτε xD αλλα σταματησα γιατι ηταν πολυ ακριβα.για γραμμικο εχω τους ραπιδογραφους,τους χαρακες,ηταν πολυ δυσκολο θυμαμαι,ειδικα η γραμμοσκιση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Α, τότε ναι έχεις δίκιο μπορείς να δώσεις τότε....
Λοιπόν απλά να ξέρεις ότι 3/6 μαθήματα είναι εργαστηριακά οπότε θες δε θες το φροντιστήριο/ιδιαίτερα δε το γλυτώνεις...με τη καμία δε το γλυτώνεις!!!!!!
Από'κει και πέρα έχεις μαθηματικά/έκθεση γενικής που έτσι κι αλλιώς τα διδάσκεσαι τώρα οπότε θα χρειαστείς απλά φρεσκάρισμα, και μετά έχεις τεχνολογία εκτυπώσεων που θέλει να στρώσεις γερό κώλο γιατί η ύλη είναι απίστευτα τεράστια και δύσκολη...


Αυτά.
Έχει ζόρι η συγκεκριμένη ειδικότητα αν δεν την έχεις διδαχτεί οπότε πρόσεξε τη απόφαση θα πάρεις.
Ότι χρειαστείς από ύλη, βιβλία, θέματα, ασκήσεις σε σχέδιο κτλ μπορείς να μου ζητήσεις, έχω τα πάντα κρατημένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!
με λιγα λογια πρεπει να ξαναξεκινησω γραμμικο-ελευθερο?και στις γραφιστικες εφαρμογες?(τι ακριβως ειναι ?) και η τεχνολογια εκτυπωσεων ειναι μονο θεωρια?
γενικα τοσο δυσκολα ειναι?

επειδη τα βλεπω σκουρα τα πραγματα...ολες οι σχολες που μπορεις να περασεις μεσω εφαρμοσμενων τεχνων απαιτουν 6 μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Λοιπόν σου παραθέτω ένα link σχετικά με το μάθημα "γραφιστικές εφαρμογές" και όχι μόνο, εμένα γενικά με βοήθησε πολύ.
Ουσιαστικά το μάθημα αυτό αναφέρεται σε εφαρμογές της γραφιστικής και στη σχεδίαση-δημιουργία λογότυπου και συσκευασίας προιόντων ή δημιουργία εξώφυλλου βιβλίου κτλ : https://sites.google.com/site/graphicdesignepal/b
Γραμμικό/Ελεύθερο κατά τι γνώμη ναι πρέπει να ξεκινήσεις, αν δεν υπάρχει πιθανότητα για φροντιστήριο θα πρέπει να αφιερώσεις αρκετές ώρες της μέρας σου σε αυτό όπως επίσης για για το μάθημα γραφιστικές εφαρμογές, αν θέλεις μέσω e-mail μπορώ να σου δώσω ότι υλικό και εργασία είχα εγώ για να εξασκηθείς, άλλωστε και εγώ χωρίς φροντιστήριο ήμουν και προσπαθούσα μόνη μου να μαζέψω ότι περισσότερο μπορούσα.

Όσο για τη τεχνολογία εκτυπώσεων είναι ένα ζόρικο μάθημα, θεωρητικό, όμως αν το διαβάζεις συστηματικά χωρίσεις ενότητες και οργανώσεις την ύλη σου σίγουρα θα τα πας πολύ καλά. Σου παραθέτω ένα link από σαιτ που δημιούργησε ο καθηγητής μου για να μας βοηθήσει, έχει πολύ βοηθητικό υλικό, τα κεφάλαια του βιβλίου, σοσ και πολλά άλλα https://www.bizdim.gr/

Όχι δεν χρειάζονται όλες οι σχολές Ελεύθερο και Γραμμικό, οι σχολές που έχεις δικαίωμα να μπεις με αυτήν την ειδικότητα είναι οι παρακάτω:
ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΞΥΛΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΟΥ (δεν χρειάζεται να δώσεις Ελεύθερο/Γραμμικό)
ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ (δεν χρειάζεται να δώσεις Ελεύθερο/Γραμμικό)
ΛΑΪΚΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ (δεν χρειάζεται να δώσεις Ελεύθερο/Γραμμικό)
ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ (δεν χρειάζεται να δώσεις Ελεύθερο/Γραμμικό δεν είμαι σίγουρη, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν στην προτείνω!)
ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΤΙΡΙΩΝ
ΓΡΑΦΙΣΤΙΚΗΣ
ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ, ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΩΝ
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ
ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΕΡΓΩΝ ΤΕΧΝΗΣ
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΚΑΙ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ
ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝIΑΣ (δεν χρειάζεται να δώσεις Ελεύθερο/Γραμμικό)
ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ (δεν χρειάζεται να δώσεις Ελεύθερο/Γραμμικό)
ΜΟΥΣΕΙΟΛΟΓΙΑΣ, ΜΟΥΣΕΙΟΓΡΑΦΙΑΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΕΚΘΕΣΕΩΝ (δεν χρειάζεται να δώσεις Ελεύθερο/Γραμμικό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
πραγματικα σε ευχαριστω παρα πολυ!
δεν εχω την οικονομικη ανεση για φροντ. δυστηχως...εχω μιλησει στο διευθυντη του σχολειου μου για τα βιβλια και ειπε οτι μπορει να μ τα βρει να τα παραγγιλει.Η υλη ομως θα εχει αλλαξει μεχρι του χρονου ή θα ναι η ιδια?


αυτα ειναι τα βιβλια? https://www.paper-bookland.gr/paper.asp?productID=2282&topID=76&catID=167


https://www.paper-bookland.gr/paper.asp?productID=2283&topID=76&catID=167
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Το τμήμα στις Σέρρες απ'όσο ξέρω δε θα λειτουργήσει τελικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Η ύλη αν αλλάξει, όταν έρθει ο καιρός θα κάνεις μια αναζήτηση στο ίντερνετ και θα την βρεις, είναι το μόνο εύκολο αυτό.
Σχετικά με αυτό που είπε και ο Jack :P, έχει ένα μεγάλο δίκαιο, και εγώ ξέχασα να στο το αναφέρω εχθές.
Σέρρες Τμήμα Γραφιστικής δε λειτουργεί,ήταν στις συζητήσεις να γίνει εκεί παράρτημα, αλλά σκ@τούλες, τη μια δεν είχαν κτήριο, μετά έφτιαχναν αίθουσες, γενικά είναι μια πονεμένη ιστορία για πολλούς παλαιότερους διαγωνιζόμενους, Σέρρες έχει μόνο διακόσμησης, για γραφιστική Αθήνα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Κτίρια έχουν,απλά από το Υπουργείο έπεσε γραμμή ότι δεν έχουν μπικικίνια για επιπλέον τμήμα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εμάς μας έλεγαν ότι ακόμη δεν έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες ακόμη και κάτι τέτοια κουλά...
Κάθε χρόνο η ίδια ιστορία, θα ανοίξει το παράρτημα- δεν θα ανοίξει το παράρτημα... πλέον πιστεύω ότι είναι σίγουρο πως δεν θα ανοίγει..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
οχ...και η σχολη Σερρων ηθελε λιγοτερα μορια νομιζω...

δεν μου απαντησες αν ειναι αυτα τα βιβλια και αν το γραμμικο και το ελευθερο εχουν βιβλια ή ειναι μονο εργαστηριακα.
θα τα παραγγηλω να τα εχω αυτες τις μερες,να αρχησω απο τωρα να διαβαζω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Πως γίνεται να είχε λιγότερα μόρια, από τη στιγμή που ΔΕΝ υπάρχει παράρτημα εκεί; :P
Λοιπόν, γραμμικό και ελεύθερο έχουν βιβλία αλλά εγώ προσωπικά δεν τα άνοιξα ποτέ...
Το βιβλίο στο Γραμμικό σχέδιο μη κάνεις το λάθος να το πάρεις. Το γραμμικό στο σχολείο (στη Τρίτη λυκείου) δεν είναι αρχιτεκτονικό, είναι εικονογράφηση οπότε δε θα σε βοηθήσει ΠΟΥΘΕΝΆ για το γραμμικό που θα δώσεις στις πανελλαδικές.
Τώρα για το ελεύθερο δε ξέρω...εμένα δε μου κίνησε το ενδιαφέρον να το ανοίξω ποτέ...αν νομίζεις ότι σαν βοήθεια θα το χρειαστείς πάρ'το βέβαια.
Μετά έχεις μαθηματικά και έκθεση που αυτά τα έχεις από τώρα, είναι γενικής, και μετά έχεις το βιβλίο τεχνολογίας εκτυπώσεων που ΠΡΈΠΕΙ να το πάρεις.
Το βιβλίο από τις γραφιστικές εφαρμογές, να σου πω την αλήθεια το ξεφύλλιζα που και που, έβλεπα διάφορες συσκευασίες, σχέδια κτλ και έπαιρνα ιδέες, αλλά μέχρι εκεί, δε διάβασα ποτέ κάτι θεωρητικό ή κάτι τέτοιο, δε μου χρειάστηκε πουθενά...
Αυτά, ότι άλλο χρειαστείς μπορείς να μου στείλεις και πμ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
πως θα διαβασω και θα κανω ασκησεις χωρις τα βιβλια?

νομιζω πως τα εχω βρει https://www.nikolatos.eu/index.php?p...tegory_id=895&option=com_virtuemart&Itemid=58

https://www.nikolatos.eu/index.php?p...tegory_id=895&option=com_virtuemart&Itemid=58

https://www.nikolatos.eu/index.php?p...αμμικό+σχέδιο&option=com_virtuemart&Itemid=58
https://www.nikolatos.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=8594&category_id=896&keyword=%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%8D%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BF+%CF%83%CF%87%CE%AD%CE%B4%CE%B9%CE%BF&option=com_virtuemart&Itemid=58


αυτα ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ναι αυτά είναι.
Μα δεν υπάρχει κάτι να διαβάσεις στο ελεύθερο και στο γραμμικό σχέδιο, αυτό σου εξηγώ, σε εμένα προσωπικά ήταν άχρηστα, για να καταλάβεις δεν τα παίρναμε καν στο σχολείο, δε τα χρειαστήκαμε ποτέ.
Γραφιστικές εφαρμογές το ίδιο ακριβώς, 2 φορές το πήρα στο σχολείο και αυτό γιατί θέλαμε να πάρουμε ιδέες.
Αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις εκατοντάδες ασκήσεις να κάνεις, και από σχέδιο, αλλά και για γραφιστικές εφαρμογές, όπως σου ξανά είπα μπορώ να σου δώσω και εγώ τις δικές μου :)

Για εμένα το μόνο βιβλίο που θα χρειαστείς είναι τεχνολογία εκτυπώσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
εγω οταν εκανα παλια φροντ, σε γραμμικο και ελευθερο ο δασκαλος (στο γραμμικο) μας εδινε φωτοτυπιες με ασκησεις,αμα μπορω να βρω αντιστοιχες ασκησεις στο ιντερνετ οκ :) και στο ελευθερο δεν νομιζω να χρειαζομαι συγκεκριμενες ασκησεις αφου κανουμε πιο πολυ συνθεσεις απο καθυμερινα αντικειμενα.

θα κανω μαλλον αυτο που μου ειπες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Τωρα, που ξαναγυρισαν οι ειδικοτητες που ειχαν καταργηθει το 2013, εχω ξεκινησει να ζαχαρωνω την αργυροχρυσοχοια :inlove: τι λετε? αξιζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top