Το λάθος άτομο...

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Οχι δα σχεσεις για παντα απο την ηληκια που ειμαστε τωρα. Δοκιμες και πειραματα κανουμε. Μεχρι να καταληξουμε θα εχουμε κανει δεκαδες σχεσεις. Δεν ζουμε στην εποχη της προγιαγιας μας.

Ε όχι και δεκάδες σχέσεις και συ. :P
Είπαμε πειράματα, αλλά όχι και να μετράμε τις σχέσεις σε δεκάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena98

Νεοφερμένος

Η elena98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Μην το βλεπεις υπερβολη. Αν απο τα 15 ως τα 30 κανουμε κατα μεσω ορο 2-3 σχεσεις το χρονο μετρα το συνολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μην το βλεπεις υπερβολη. Αν απο τα 15 ως τα 30 κανουμε κατα μεσω ορο 2-3 σχεσεις το χρονο μετρα το συνολο.

Εμένα μου φαίνεται υπερβολή να μιλάμε για 2-3 σχέσεις κατά μέσο όρο κάθε χρόνο.
Κάνε τις "σχέσεις" και το συζητάμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena98

Νεοφερμένος

Η elena98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εμένα μου φαίνεται υπερβολή να μιλάμε για 2-3 σχέσεις κατά μέσο όρο κάθε χρόνο.
Κάνε τις "σχέσεις" και το συζητάμε. :)
Απαντησα και εχθες αλλα δεν ξερω γιατι χαθηκε το μυνημα μου. Εχω ηδη ως τωρα καποιες σχεσεις και δεν καταλαβαινω τι εννοεις με τα εισαγωγικα. Ισως εχεις δικιο και να φαινονται πολλες 2-3 σχεσεις το χρονο. Το θεμα δεν ειναι αριθμητικο αλλα ποιοτικο. Πιστευω οτι οταν ξεκινας μια σχεση δεν τη σκεφτεσαι οτι θα κρατησει για παντα αλλα και ουτε οτι σιγουρα θα τελειωσει γρηγορα. Προχωρας βλεποντας και κανοντας. Στην πραξη ομως οι σχεσεις στην ηληκια μας σπανια κρατανε πολυ. Δοκιμαζουμε και πειραματιζομαστε μεχρι καπου να κατασταλαξουμε οσες φορες και να χρειαστει. Δεν το βρισκω αυτο κακο ουτε αφυσικο. Εδω και οι σχεσεις των γονεων μας μετα τοσα χρονια διαλυονται ξαφνικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Απαντησα και εχθες αλλα δεν ξερω γιατι χαθηκε το μυνημα μου. Εχω ηδη ως τωρα καποιες σχεσεις και δεν καταλαβαινω τι εννοεις με τα εισαγωγικα. Ισως εχεις δικιο και να φαινονται πολλες 2-3 σχεσεις το χρονο. Το θεμα δεν ειναι αριθμητικο αλλα ποιοτικο. Πιστευω οτι οταν ξεκινας μια σχεση δεν τη σκεφτεσαι οτι θα κρατησει για παντα αλλα και ουτε οτι σιγουρα θα τελειωσει γρηγορα. Προχωρας βλεποντας και κανοντας. Στην πραξη ομως οι σχεσεις στην ηληκια μας σπανια κρατανε πολυ. Δοκιμαζουμε και πειραματιζομαστε μεχρι καπου να κατασταλαξουμε οσες φορες και να χρειαστει. Δεν το βρισκω αυτο κακο ουτε αφυσικο. Εδω και οι σχεσεις των γονεων μας μετα τοσα χρονια διαλυονται ξαφνικα.

"Σχέσεις": Λέμε ότι τα έχουμε, χαιρόμαστε 1 μήνα και ξαφνικά πάμε γι' άλλα, λες και αυτό που είχαμε πριν δεν υπήρξε ποτέ.

Θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό να σου συμβεί κάποιες φορές, που πιστεύεις ότι είσαι με κάποιον που τελικά δεν ταιριάζετε (ειδικά στην ηλικία που είσαι εσύ). Όταν όμως κατά κάποιον τρόπο κάνεις κανόνα το "2-3 σχέσεις το χρόνο", θεωρώ ότι είναι και κανόνας να μιλάμε για "σχέσεις", όχι για σχέσεις. You get the point, έτσι δεν είναι? Αν κάθε 4μηνο βρίσκεσαι σε καινούρια σχέση και το θεωρείς σχετικά φυσιολογικό, σημαίνει ότι δεν επενδύεις συναισθηματικά στον εκάστοτε σύντροφό σου για να πεις ότι κάνεις σχέση (δεν το προσωποποιώ σε σένα, μην προσβληθείς με το β' ενικό).
Και ναι, προφανώς η λογική είναι "είμαστε μαζί και όσο κρατήσει".
Αυτά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Όχι, ΕΣΥ το μπερδεύεις.

1)Είναι άλλο πράγμα το 'για πάντα' κι άλλο το 'για όσο ζήσει'. Το πρώτο είναι ψυχοπαθές, το δεύτερο γαμάτο.

2)Δεν ξεκινάνε όλες οι σχέσεις με την προοπτική του 'για πάντα'. Αυτό το λένε γενίκευση.

3)Οι σχέσεις δεν έχουν έναν στόχο, τη διάρκεια. Μα τι μαλακίες λέμε τώρα, οι σχέσεις δεν έχουν καν στόχο αναγκαστικά! Τι πάμε τώρα να προδικάσουμε ντετερμινιστικά πώς σκεφτόμαστε? ΌΛΟΙ!? Τύποι που αλλάζουμε κιόλας μες το χρόνο και, ΑΑ, guess what: και κατά τη διάρκεια της σχέσης! Ειδικά μέσα σ' αυτή μάλλον.

4)Απ' τη στιγμή που σπάσει η φάση, ένα πράγμα γίνεται μόνο: σπάει η φάση. Αυτό. Το τι θα πάρει καθένας από κει μετά και το πόσο επιτυχημένη θα τη θεωρήσει συνολικά είναι δικό του θέμα. Και ξανά, απ' τη στιγμή που η διάρκεια δεν είναι ο μοναδικός στόχος --για πολλούς δεν είναι ΚΑΝ στόχος-- δε μπορείς να πεις ότι είναι de facto αποτυχία απ' τη στιγμή που τέλειωσε. Μα χέστηκα που τέλειωσε, ποιος σου είπε ότι υπήρχε προοπτική αιωνιότητας έτσι κι αλλιώς? :P

1)Υποτίθεται ότι όταν λέω "για πάντα" εννοώ ουσιαστικά το "για όσο ζήσει"...εκτός αν έχεις ψευδαισθήσεις αθανασίας!

2)Η "σχέση" που έχει να κάνει με το συγκεκριμένο θέμα ΝΑΙ ανήκει σ'αυτή την κατηγορία...θα μπορούσαμε να μιλάμε ώρες για τα άλλα "είδη σχέσεων" αλλά θα βγούμε εκτός,ελπίζω μετά από 5 μηνύματα να κατάλαβες ότι αναφέρεσαι σε άσχετα πράγματα και καταστάσεις!

3)Όλα τα πράγματα στη ζωή έχουν έναν άμεσο κι έναν απώτερο σκοπό...από εκεί και πέρα κάποιοι εστιάζουν στον άμεσο,κάποιοι στον απώτερο και κάποιοι εναρμονίζουν και τα δύο!
Σου εύχομαι να καταφέρεις το τελευταίο κάποτε στη ζωή σου!:)

4)Μου φαίνεται ότι διαφωνείς για να διαφωνείς...δεν πειράζει!Καλές γιορτές!

Οχι δα σχεσεις για παντα απο την ηληκια που ειμαστε τωρα. Δοκιμες και πειραματα κανουμε. Μεχρι να καταληξουμε θα εχουμε κανει δεκαδες σχεσεις. Δεν ζουμε στην εποχη της προγιαγιας μας.

Στην μια πρόταση αναφέρεσαι σε "δοκιμές" και "πειράματα" και στην αμέσως επόμενη βαφτίζεις αυτές τις δοκιμές και πειράματα ως "σχέσεις"!Γιατί άραγε;
Αφού όπως λες αμέσως μετά δε ζούμε σ'αυτή την εποχή,γιατί βάζεις το φερετζέ της "σχέσης" στο τσιλιμπούρδισμα και το εφήμερο sex;;)
Επίσης,προς τι αυτός ο "πληθυντικός";Νομίζεις ότι όλες και όλοι σκέφτονται όπως εσύ;

Απ' τα 74,5 bullets που 'χεις στη λίστα στο ψυγείο σου για τη σχέση που 'χεις τώρα, πόσα έχεις πετύχει? Αγχώσου λίγο, δεν προλαβαίνεις. Πρόγραμμα και λίστες, αυτή ειν' η φάση. :P
Μην το βλεπεις υπερβολη. Αν απο τα 15 ως τα 30 κανουμε κατα μεσω ορο 2-3 σχεσεις το χρονο μετρα το συνολο.

Τώρα κατάλαβα για ποια πήγαινε η τελευταία πίπα!:whistle:

Δοκιμαζουμε και πειραματιζομαστε μεχρι καπου να κατασταλαξουμε οσες φορες και να χρειαστει.

Και ωωω κατά ένα περίεργο τρόπο αυτό το "καταστάλαγμα" στη γυναίκα έρχεται συνήθως γύρω στα 30+!
Γιατί άραγε;:angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και ωωω κατά ένα περίεργο τρόπο αυτό το "καταστάλαγμα" στη γυναίκα έρχεται συνήθως γύρω στα 30+!
Γιατί άραγε;:angelnot:

Έλα και συ τώρα, εντάξει.
Μην το κάνεις κανόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Έλα και συ τώρα, εντάξει.
Μην το κάνεις κανόνα.
\Και ωωω κατά ένα περίεργο τρόπο αυτό το "καταστάλαγμα" στη γυναίκα έρχεται συνήθως γύρω στα 30+!
Γιατί άραγε;:angelnot:

Τώρα το βλέπεις που δεσπόζει;
Ρε γαμώτο σε γκαβούς γράφω;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena98

Νεοφερμένος

Η elena98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Και για γυναικα και για αντρα να κατασταλαξει πριν τα 30+ ειναι ανωριμοτητα και βλακεια :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Και για γυναικα και για αντρα να κατασταλαξει πριν τα 30+ ειναι ανωριμοτητα και βλακεια :/:

Και δε συμφέρει όσο να πεις,έτσι;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Διαφωνώ απλά για να διαφωνώ γενικά, ναι, ισχύει όσο δεν πάει. Είναι μικρόβιο, και μ'αρέσει πολύ-- άλλο θέμα. :P

Αλλά εδώ δεν παίζει αυτό, εδώ διαφωνώ επειδή απλά λες βλακείες και τσουβαλιάζεις κόσμο για την πλάκα. Καθαρά ζήτημα άποψης είναι δηλαδή, τίποτ' άλλο.

Καλές διακοπές και σε σένα, χο!

1)Υποτίθεται ότι όταν λέω "για πάντα" εννοώ ουσιαστικά το "για όσο ζήσει"...εκτός αν έχεις ψευδαισθήσεις αθανασίας!

Ακριβώς: υποτίθεται. Δεν είμαι στο κεφάλι σου όμως, ευτυχώς (in retrospect), κι άρα χέστηκα τι σκέφτεσαι όταν πετάς αυτά που γράφεις. Ο άλλος καταλαβαίνει αυτά που βγαίνουν απ' αυτά που διαβάζει, όχι απ' αυτά που σκεφτόσουν αλλά δε μπόρεσες να περιγράψεις.

Καταλαβαινόμαστε τότε, ελπίζω, όταν λέμε ότι άλλο το "για πάντα" και άλλο το "για όσο ζήσει" ξεκάθαρα και, κυρίως, ανεξάρτητα απ' το πώς τα 'χεις εσύ στο κεφάλι σου. Είναι εντελώς ασύνδετες φάσεις, εντελώς όμως, στα πρώτα τους στάδια τουλάχιστον. Το να μην το βλέπεις απλά χρόνο χάνει και στους δύο τώρα.

Δυο παραδείγματα.

Σχέση για πάντα: Ξεκινάμε να κάνουμε κάτι μαζί αλλά θα με πειράξει χοντρά αν αύριο αυτό σπάσει για οποιονδήποτε λόγο.

Σχέση για όσο ζήσει: Ξεκινάμε να κάνουμε κάτι μαζί αλλά χέστηκα (κι εσύ το ίδιο) αν αύριο αυτό σπάσει για οποιονδήποτε λόγο.

Η διαφορά? Στο συναισθηματικό δέσιμο προφανώς. Είναι εντελώς διαφορετικά τα μυαλά δυο τύπων που πάνε να κάνουν κάτι για πάντα και εντελώς διαφορετικά δυο που απλά πάνε και βλέπουν. Οι πρώτοι έχουν ανάγκη να 'ναι μαζί, γιατί υπάρχουν συναισθήματα στη μέση, καλά ανεπτυγμένα συναισθήματα που θα σε κυνηγάνε μετά αν δε βγει η φάση, ενώ οι δεύτεροι είναι ψιλοσταρχίδια τους: υπάρχουν πράγματα, ίσως, που τους ωθούν να πειραματιστούν, αλλά τίποτα τελικό ρε φίλε, πώς το λένε, η πεμπτουσία του "πάμε και βλέπουμε" είναι, μπορεί να εξελιχθεί κάτι απ' αυτό μπορεί όχι. Σε κάθε περίπτωση δε μας πολυνοιάζει απ' τη στιγμή που δεν παίζουν χοντρά συναισθήματα μεταξύ μας-- αν παίζουν και καθόλου.

Η δεύτερη περίπτωση είναι αρκετές φορές το πρώτο στάδιο της πρώτης, αλλά αυτό δεν τις ταυτίζει όσο ψυχάκιας και να 'σαι.

3)Όλα τα πράγματα στη ζωή έχουν έναν άμεσο κι έναν απώτερο σκοπό...από εκεί και πέρα κάποιοι εστιάζουν στον άμεσο,κάποιοι στον απώτερο και κάποιοι εναρμονίζουν και τα δύο!

Όλα τα πράγματα στη ζωή έχουν... ΔΕΝ ΞΕΡΩ. Τι, θα βγάλουμε κανόνες και για τη ζωή τώρα? Να γενικεύσουμε για τον ορισμό της γενικότητας ξερωγώ κι άλλα τέτοια?

Γενικά τα εκδίδεις κάπου αυτά? Nα 'χω ένα σημείο αναφοράς τουλάχιστον, κάτι να καίω.

Εγώ, πάντως, που απαντάω τώρα δεν έχω κανέναν απολύτως σκοπό. Η αιτία είν' το μικρόβιο που 'λεγα πάνω, αλλά με καμιά προοπτική να σε πείσω ή κάτι ας πούμε. Σιγά. :P

Αρά να μια εξαίρεση. Ε, όλο και κάποια άλλη θα βρούμε, ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Εγώ, πάντως, που απαντάω τώρα δεν έχω κανέναν απολύτως σκοπό. Η αιτία είν' το μικρόβιο που 'λεγα πάνω, αλλά με καμιά προοπτική να σε πείσω ή κάτι ας πούμε. Σιγά. :P

Έχεις τον άμεσο σκοπό της ικανοποίησης του αισθήματος διαφωνίας που σε διακατέχει και τον απώτερο σκοπό της ψυχαγωγίας μέσω αυτού!

Κατά τα λοιπά εκτός του ότι έχεις μπερδευτεί άσχημα κι έχεις καταλάβει ότι να'ναι δεν είσαι και καθόλου κόσμιος,οπότε δεν έχω καμία διάθεση να συνεχίσω!
Ότι κατάλαβες κατάλαβες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Έχεις τον άμεσο σκοπό της ικανοποίησης του αισθήματος διαφωνίας που σε διακατέχει και τον απώτερο σκοπό της ψυχαγωγίας μέσω αυτού!

Στις 2 το βράδυ δεν το λες ψυχαγωγία, το λες OCD (=θα κολλήσει στο κεφάλι μου αν δεν απαντήσω). :P

Δεν είναι σκοπός, κι άρα δεν πέφτει εστίαση πουθενά. Δεν θέλω να βγάλω κάτι απ' όλο αυτό.

Α! Ίσως να σου αποδείξω ότι λες βλακείες, γενικεύσεις και λοιπά. Ναι. :P

Αλλά γενικά γίνεται επειδή γίνεται. Επειδή έτσι. Επειδή υπάρχει η τάση να διαφωνώ και επιλέγω να μην τη μαζέψω στη συγκεκριμένη.

Κι επειδή, σου είπα, υπάρχει ήδη λόγος διαφωνίας εξαρχής: επιλέγεις να ισοπεδώνεις κι επιλέγω να κωλώνω περισσότερο να βγάλω γενικά συμπεράσματα ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ, για το πώς δουλεύουν τα πράγματα, για το τι σκέφτονται αναγκαστικά οι υπόλοιποι 7δις.

Ορίζεις ότι έτσι είναι τα πράγματα ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ, ορίζω ότι έτσι είναι τα πράγματα ΓΙΑ ΜΕΝΑ. Για τους άλλους δεν ξέρω.

Είναι αναγκαστικό αυτό που γίνεται τώρα, all in all, δεδομένων των απόψεών. Εντροπία, πώς αλλιώς το θες?

Κατά τα λοιπά,έχεις μπερδευτεί άσχημα γι'αυτό δεν το συνεχίζω,ότι κατάλαβες κατάλαβες!:)

Keep telling that to yourself. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν υπαρχει λαθος και σωστο ατομο διοτι ειδαλως θα εισερχομεθα σε ενα δακτυλιο γκριζας ηθικης οπου το καλο και το κακο ειναι συνηφασμενα και ο μοναδικος τροπος να αποδρασουμε απο αυτον τον ( saw type ) δακτυλιο ειναι να ειμαστε φυλακισμενοι και να εχουμε απλετο χρονο και σιδερα μπροστα απο τις μουρες μας ωστε να ανεχτουμε ο ενας τον αλλον ( σουρεάλ ε; να βγαινεις απο εναν εγκλωβιστικο και εγκλεισματικο παραγοντα και να χωνεσαι μεσα σε εναν αλλον ωστε να φυγεις απο τον αρχικο [ circle of life thing ] )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Μην το βλεπεις υπερβολη. Αν απο τα 15 ως τα 30 κανουμε κατα μεσω ορο 2-3 σχεσεις το χρονο μετρα το συνολο.

Αναλογως πως ορίζεις τη σχέση.
Αλλά 14 χρονών είσαι, δεν αξίζει καν να μου απαντήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
εγω λεω να ασχοληθεις με τα μαθηματα σου, και να αφησεις τις εφηβικες ερωτικες ''απογοητευσεις'' στην ακρη..για σενα μπορει καποιος να θεωρειται το ''λαθος'' ατομο, για καποια αλλη ομως θα ειναι ο ιδανικος! εισαι μικρη ακομα για να σε αποσχολουν στα σοβαρα τετοια θεματα..θα γνωρισεις ατομα στη ζωη σου που θα σε απογοητευσουν παρα πολυ, οχι μονο σε ερωτικο επιπεδο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
εγω λεω να ασχοληθεις με τα μαθηματα σου, και να αφησεις τις εφηβικες ερωτικες ''απογοητευσεις'' στην ακρη..για σενα μπορει καποιος να θεωρειται το ''λαθος'' ατομο, για καποια αλλη ομως θα ειναι ο ιδανικος! εισαι μικρη ακομα για να σε αποσχολουν στα σοβαρα τετοια θεματα..θα γνωρισεις ατομα στη ζωη σου που θα σε απογοητευσουν παρα πολυ, οχι μονο σε ερωτικο επιπεδο!

το ξερω.... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

μην απογοητευεσαι απο τωρα, εχεις χρονια στη ζωη σου για να κατασταλαξεις και να επιλεξεις :)

ΥΓ. δηλαδη Jack μετα τα 24, δε θα γυριζει κανεις να μας κοιταξει εμας τις γριες, περα απο τους συνταξιουχους ?:P
ωραια μας τα λες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Δεν υπαρχει λαθος ατομο
υπαρχουν ανθρωποι που ειναι ψυχικα ανωριμοι
και ελκουν ψυχικα ανωριμους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Εμένα η πρώτη μου σχέση ήταν με το λάθος άτομο.Γιατί και πίστεψα και ερωτεύτηκα και πληγώθηκα.Αλλά μόνο έτσι μαθαίνει ο άνθρωπος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top