Αύξηση μνήμης και ΙQ

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.
Μιας και φτανουν τα Χριστουγεννα σκευτομαι να ασχοληθω με κατι δημισουργικο μεσα απο το οποιο θα αυξησω μνημη και iq..
Εχετε να μου προτεινετε κανα καλο τροπο για αυξηση του iq καιτης μνημης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.
Μιας και φτανουν τα Χριστουγεννα σκευτομαι να ασχοληθω με κατι δημισουργικο μεσα απο το οποιο θα αυξησω μνημη και iq..
Εχετε να μου προτεινετε κανα καλο τροπο για αυξηση του iq καιτης μνημης??
Sudoku, σταυρόλεξα, σκάκι, να προσπαθήσεις να κάνεις πράγματα με κλειστά μάτια (με προσοχή :P)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.
Μιας και φτανουν τα Χριστουγεννα σκευτομαι να ασχοληθω με κατι δημισουργικο μεσα απο το οποιο θα αυξησω μνημη και iq..
Εχετε να μου προτεινετε κανα καλο τροπο για αυξηση του iq καιτης μνημης??

Εγώ από τότε που ξεκίνησα το σκάκι, έχω δει μεγάλη διαφορά στο θέμα της μνήμης, γιατί έχω πρόβλημα με το να θυμάμαι πράγματα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Μερικοί τρόποι για να βελτιώσεις την μνήμη σου υπάρχουν.
Για το iq πάντως δε νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Μερικοί τρόποι για να βελτιώσεις την μνήμη σου υπάρχουν.
Για το iq πάντως δε νομίζω.

Το iq το καλλιεργείς.Βέβαια είναι ανάλογα την ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Κοψε τα δελτία ειδήσεων και τα μεσημεριανα, αν βλεπεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Σκάκι, διάβασμα επιστημονικών βιβλίων/περιοδικών, ίσως λύση εξισώσεων/sudoku...
Το IQ μπορεί να μεταβληθεί, πάντως, ως και 10 μονάδες κατά την περίοδο της ζωής ενός ανθρώπου, αν θυμάμαι καλά, είτε με ανοδική πορεία είτε με καθοδική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Βασικά το iq δεν κρίνεται μόνο με τα μαθηματικά.Υπάρχουν διάφορα ήδη ευφυίας τα οποία τα καλλιεργείς ακούγοντας μουσική,διαβάζοντας εφημερίδες,βλέποντας ταινίες και ό,τι άλλο σχετικό που δεν αναφέρθηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Πείτε παιδιά τρόπους γιατί έχω και ένα αοδε φέτος να μάθω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
καμια ασκηση μαθηματικων του τυπου σπαζοκεφαλια ειναι οτι καλυτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top