Εξεταστική/σχολικές εξετάσεις και αντιγραφή

Με ποιες μεθόδους αντιγράφετε;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 115)

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
πραγματικα δεν καταλαβαινω. Προφανως εθελοτυφλειτε.
Ισως επειδη σας καταντησαν φυγοπονους μετα πανελληνιων εποχη

Προφανως αλλο οι εξετασουλες του σχολειου και αλλο οι εξεταστικες. Στις δευτερες ουτε για πλακα δεν θα επρεπε να επιτρεπονται τα σκονακια!
Τι σκατα επιστημονες ειναι αυτοι; λιγο εγωισμο δεν εχουν;

Α ξεχασα. Μονο επιστημονες δεν βγαινουν. (το 90% αυτων, δηλαδη οσοι κανουν σκονακια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Α, νομιζα οτι τονιζες τη διαφορα στη σημασια των εξετασεων και οχι τη διαφορα στην υλη.Δηλαδη εσενα το οριο σου ειναι η υλη Γυμνασιου και απο εκει και πανω ειναι οκ να κανουμε σκονακι; :hmm:

Δεν υπάρχει όριο. Αλλά στις 50 σελ. ύλης γυμνασίου δύσκολα θα βρεις κάτι που δεν μπορείς να το μάθεις με τίποτα. Εγώ, προσωπικά, σε ύλη 600+ σελίδων στον Ολοκληρωτικό λογισμό ,βρήκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
πραγματικα δεν καταλαβαινω. Προφανως εθελοτυφλειτε.
Ισως επειδη σας καταντησαν φυγοπονους μετα πανελληνιων εποχη

Προφανως αλλο οι εξετασουλες του σχολειου και αλλο οι εξεταστικες. Στις δευτερες ουτε για πλακα δεν θα επρεπε να επιτρεπονται τα σκονακια!
Τι σκατα επιστημονες ειναι αυτοι; λιγο εγωισμο δεν εχουν;

Α ξεχασα. Μονο επιστημονες δεν βγαινουν. (το 90% αυτων, δηλαδη οσοι κανουν σκονακια)
Φταινε οι καθηγητες γι αυτο(αθελα τους) .Κανονικα θα επρεπε να υπαρχει αυστηρη επιτηρηση σε καθε εξεταση, στην πρωτη αποπειρα αντιγραφης διετης αποκλεισμος απο το μαθημα και στην 3η συνολικα, διαγραφη απο τη σχολη.Αλλα σιγα μην αφηναν οι καλες παραταξεις να ισχυσει κατι τετοιο, θα ειχαμε παλι την καραμελα της εντατικοποιησης:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
πραγματικα δεν καταλαβαινω. Προφανως εθελοτυφλειτε.
Ισως επειδη σας καταντησαν φυγοπονους μετα πανελληνιων εποχη

Προφανως αλλο οι εξετασουλες του σχολειου και αλλο οι εξεταστικες. Στις δευτερες ουτε για πλακα δεν θα επρεπε να επιτρεπονται τα σκονακια!
Τι σκατα επιστημονες ειναι αυτοι; λιγο εγωισμο δεν εχουν;

Α ξεχασα. Μονο επιστημονες δεν βγαινουν. (το 90% αυτων, δηλαδη οσοι κανουν σκονακια)

Ναι, ντάξει. Θα κριθώ εγώ για τη δουλειά μου αύριο-μεθαύριο με κριτήριο το αν έκανα σκονάκι πάνω σε μία βλακεία στα Ολοκληρώματα. Εντάξει.
Μόνο μην πιαστείτε, αλλάξτε κανένα πλευρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ναι, ντάξει. Θα κριθώ εγώ για τη δουλειά μου αύριο-μεθαύριο με κριτήριο το αν έκανα σκονάκι πάνω σε μία βλακεία στα Ολοκληρώματα. Εντάξει.
Μόνο μην πιαστείτε, αλλάξτε κανένα πλευρό.
Δεν ειναι θεμα ολοκληρωματος.Ειναι θεμα νοοτροπιας και τεμπελιας.Σιγουρα το να κανεις 1-2 φορες σκονακι δεν προσδιοριζει το ποσο καλος θα εισαι στη δουλεια σου, αλλα εγω προσωπικα δεν θα εμπιστευομουν καποιον που εκανε συστηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ο φοιτητής που σέβεται : τον χρόνο που σπατάλησε για να διαβάσει, τους συμφοιτητές του και πάνω απ'όλα τον εαυτό του, δεν θα κάνει σκονάκι.

Και εγώ δεν έχω κάνει σκονάκι ποτέ μου και τα χω πάει πάρα πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δεν ειναι θεμα ολοκληρωματος.Ειναι θεμα νοοτροπιας και τεμπελιας.Σιγουρα το να κανεις 1-2 φορες σκονακι δεν προσδιοριζει το ποσο καλος θα εισαι στη δουλεια σου, αλλα εγω προσωπικα δεν θα εμπιστευομουν καποιον που εκανε συστηματικα.

Οκ. Δηλαδή μπαίνεις σε ένα ιατρείο και ρωτάς στον ιατρό "Γιατρέ μου, μία ερώτηση να κάνω. Στην ανατομία κάνατε σκονάκι;" και αν απαντήσει θετικά φεύγεις ,να φανταστώ; Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε ότι τα Πανεπιστήμια προσφέρουν πολύ θεωρητικές γνώσεις και κάποιος γίνεται καλός στη δουλειά του μέσα από εμπειρία ή από χάρισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki49

Νεοφερμένος

Η Ελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Διαβάζω τόση ώρα τα μηνύματα... Απλά το μόνο που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι εντάξει, δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου για ένα σκονάκι. Εξαρτάται το μάθημα, εξαρτάται το μέγεθος του σκονακίου(ε, άμα έχεις ολόκληρο το βιβλίο σε σκονάκια, χαίρω πολύ :P). Δεν έχω μπει στο πανεπιστήμιο ακόμα, μα καταλαβαίνω πως, όπως είπε και η Θάλεια, θα υπάρχουν σημεία που, όχι μόνο δε θα μπορείς να μάθεις, αλλά ούτε να παπαγαλίσεις. Και δε μιλάμε για συνέχεια, αν το κάνεις σε κάθε μάθημα δεν έχει νόημα να βρίσκεσαι στη σχολή...
Και κάτι ακόμα...ΠΟΤΕ μη λέμε ΠΟΤΕ και μη κατακρίνουμε. Μπορεί να βρεθούμε στην ίδια θέση και τότε θα είναι ακόμα χειρότερα για μας. Απλά θα ντρεπόμαστε τον ίδιο μας τον εαυτό.
Το ξέρω πως υπάρχουν παιδιά που κατά τη διάρκεια της φοίτησής τους δεν αντέγραψαν ποτέ, και ΜΠΡΑΒΟ τους. Το εννοώ.
Κάθε περίπτωση όμως είναι διαφορετική.
Αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Οκ. Δηλαδή μπαίνεις σε ένα ιατρείο και ρωτάς στον ιατρό "Γιατρέ μου, μία ερώτηση να κάνω. Στην ανατομία κάνατε σκονάκι;" και αν απαντήσει θετικά φεύγεις ,να φανταστώ; Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε ότι τα Πανεπιστήμια προσφέρουν πολύ θεωρητικές γνώσεις και κάποιος γίνεται καλός στη δουλειά του μέσα από εμπειρία ή από χάρισμα.
You are missing the point.Το οτι τα πανεπιστημια προσφερουν πολυ θεωρητικες γνωσεις δεν δικαιολογει τα σκονακια, μπορεις να το λες ομως αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Η βασικότερη αρχή των πάντων : ΣΕΒΑΣΜΟΣ.

Όποιος δεν τον έχει, έστω και λίγο μέσα του, τον έχει πάρει η μπάλα με τα σκονάκια.

Όποιος θέλει καλό βαθμό σε όλα τα μαθήματα, χωρίς σκονάκια, ας στρώσει τον κώλο του να πατάει σε κάθε διάλεξη, να ρωτάει ότι απορία κι αν έχει και να διαβάζει μέσα στο εξάμηνο.

Χρόνος υπάρχει και για διάβασμα, αλλά και για διασκέδαση. Αρκεί να βρείς την χρυσή τομή σ'αυτά τα δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
You are missing the point.Το οτι τα πανεπιστημια προσφερουν πολυ θεωρητικες γνωσεις δεν δικαιολογει τα σκονακια, μπορεις να το λες ομως αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα.
Το ότι δεν διαβάζεις προσεκτικά τι λέω δεν δικαιολογεί το ότι γράφεις άλλα αντί άλλων. :)
Και για να τελειώνει η ιστορία, αν με πετύχεις ποτέ σε κανένα νοσοκομείο/σχολείο/φροντιστήριο/γυράδικο/στριπτιτζάδικο μακριά μου γιατί μπορεί να γίνω επικίνδυνη με τις ελλιπέστατες γνώσεις που θα έχω πάνω στη φυσική, επειδή θα έχω κάνει 3-4 σκονάκια. :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki49

Νεοφερμένος

Η Ελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Η βασικότερη αρχή των πάντων : ΣΕΒΑΣΜΟΣ.

Όποιος δεν τον έχει, έστω και λίγο μέσα του, τον έχει πάρει η μπάλα με τα σκονάκια.

Όποιος θέλει καλό βαθμό σε όλα τα μαθήματα, χωρίς σκονάκια, ας στρώσει τον κώλο του να πατάει σε κάθε διάλεξη, να ρωτάει ότι απορία κι αν έχει και να διαβάζει μέσα στο εξάμηνο.

Χρόνος υπάρχει και για διάβασμα, αλλά και για διασκέδαση. Αρκεί να βρείς την χρυσή τομή σ'αυτά τα δύο.

Συμφωνώ μαζί σου. Και φυσικά, όπως προείπα, δεν είναι τόσο τραγικό να κάνεις σκονάκι, αρκεί να δικαιολογείσαι από την περίσταση και να ΜΗΝ ξεπεράσεις κάποια όρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Το ότι δεν διαβάζεις προσεκτικά τι λέω δεν δικαιολογεί το ότι γράφεις άλλα αντί άλλων. :)
Και για να τελειώνει η ιστορία, αν με πετύχεις ποτέ σε κανένα νοσοκομείο/σχολείο/φροντιστήριο/γυράδικο/στριπτιτζάδικο μακριά μου γιατί μπορεί να γίνω επικίνδυνη με τις ελλιπέστατες γνώσεις που θα έχω πάνω στη φυσική, επειδή θα έχω κάνει 3-4 σκονάκια. :no:
Συνεχιζεις να αγνοεις το main point και αναλωνεσαι σε μπουρδες.Anyway, εχεις δικαιωμα να κανεις οτι θες και να λες οτι θες, αλλα μην προσπαθεις να δικαιολογησεις σε δημοσια fora παρακμιακες συμπεριφορες για να αισθανθεις καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου. Και φυσικά, όπως προείπα, δεν είναι τόσο τραγικό να κάνεις σκονάκι, αρκεί να δικαιολογείσαι από την περίσταση και να ΜΗΝ ξεπεράσεις κάποια όρια.

Για σένα που έκανες το σκονάκι, προφανώς και δεν σου φαίνεται τραγικό.

Σκέψου, όμως, τα 5-10 άτομα που διάβασαν το μάθημα χωρίς σκονάκι. Θα τους σεβαστείς αυτούς ή θα τους γράψεις στα @@ σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Συνεχιζεις να αγνοεις το main point και αναλωνεσαι σε μπουρδες.Anyway, εχεις δικαιωμα να κανεις οτι θες και να λες οτι θες, αλλα μην προσπαθεις να δικαιολογησεις σε δημοσια fora παρακμιακες συμπεριφορες για να αισθανθεις καλυτερα.

Το στυλ "παρακμιακές συμπεριφορές" και "να αισθανθείς καλύτερα" αλλού. Δεν με ξέρεις και δεν σου επιτρέπω να μου μιλάς έτσι.
Το main point είναι τι θα κάνει ο φοιτητής στο μέλλον. Αν εγώ γίνω χάλια στη δουλειά μου θα ευθύνεται το ένα συγκεκριμένο σκονάκι μου; Μίλα κανονικά και άσε τις προσωπικές επιθέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki49

Νεοφερμένος

Η Ελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Η βασικότερη αρχή των πάντων : ΣΕΒΑΣΜΟΣ.

Όποιος δεν τον έχει, έστω και λίγο μέσα του, τον έχει πάρει η μπάλα με τα σκονάκια.

Όποιος θέλει καλό βαθμό σε όλα τα μαθήματα, χωρίς σκονάκια, ας στρώσει τον κώλο του να πατάει σε κάθε διάλεξη, να ρωτάει ότι απορία κι αν έχει και να διαβάζει μέσα στο εξάμηνο.

Χρόνος υπάρχει και για διάβασμα, αλλά και για διασκέδαση. Αρκεί να βρείς την χρυσή τομή σ'αυτά τα δύο.

Για σένα που έκανες το σκονάκι, προφανώς και δεν σου φαίνεται τραγικό.

Σκέψου, όμως, τα 5-10 άτομα που διάβασαν το μάθημα χωρίς σκονάκι. Θα τους σεβαστείς αυτούς ή θα τους γράψεις στα @@ σου;

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Προφανώς και δε θα αξίζω όσο αυτά τα 5-10 άτομα. Αλλά το είπα και πριν. Εξαρτάται την περίπτωση. Αν είναι κάτι που σε δυσκολεύει να το μάθεις, για τον χ,ψ λόγο; Αν στο συγκεκριμένο μάθημα σε έχει κόψει τόσες φορές ο καθηγητής, που στο τέλος να πας και να τα γράψεις έτσι ακριβώς όπως τα λέει το βιβλίο, για να ησυχάσεις; Υπάρχουν πολλοί λόγοι που κάποιος θα οδηγηθεί στο σκονάκι, μέσα σε αυτούς και η τεμπελιά σε μεγάλο ποσοστό, αλλά όχι μόνο αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Δεν είπα κάτι τέτοιο. Προφανώς και δε θα αξίζω όσο αυτά τα 5-10 άτομα. Αλλά το είπα και πριν. Εξαρτάται την περίπτωση. Αν είναι κάτι που σε δυσκολεύει να το μάθεις, για τον χ,ψ λόγο; Αν στο συγκεκριμένο μάθημα σε έχει κόψει τόσες φορές ο καθηγητής, που στο τέλος να πας και να τα γράψεις έτσι ακριβώς όπως τα λέει το βιβλίο, για να ησυχάσεις; Υπάρχουν πολλοί λόγοι που κάποιος θα οδηγηθεί στο σκονάκι, μέσα σε αυτούς και η τεμπελιά σε μεγάλο ποσοστό, αλλά όχι μόνο αυτή.

Γι'αυτό ρωτάμε τον καθηγητή και διαβάζουμε μέσα στο εξάμηνο. Για να είμαστε καλυμμένοι!

Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δε θέλω. Και στη δική μας περίπτωση : δεν υπάρχει δεν μπορώ να περάσω το μάθημα, αλλά δεν θέλω να περάσω το μάθημα επειδή δεν διάβαζα και επειδή δεν ρώταγα τον καθηγητή μου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Για σένα που έκανες το σκονάκι, προφανώς και δεν σου φαίνεται τραγικό.

Σκέψου, όμως, τα 5-10 άτομα που διάβασαν το μάθημα χωρίς σκονάκι. Θα τους σεβαστείς αυτούς ή θα τους γράψεις στα @@ σου;
Τι λέμε τώρα μωρέ. Εγώ όταν γράφω δεν σκέφτομαι ούτε αυτόν που ξέρει τέλεια την ύλη ούτε αυτον που έχει έρθει για να πιεί καφέ. Εγώ πάω για να γράψω και να περάσω το μάθημα και ΝΑΙ θα χρησιμοποιήσω ότι χρειάζεται για να το πετύχω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Τι λέμε τώρα μωρέ. Εγώ όταν γράφω δεν σκέφτομαι ούτε αυτόν που ξέρει τέλεια την ύλη ούτε αυτον που έχει έρθει για να πιεί καφέ. Εγώ πάω για να γράψω και να περάσω το μάθημα και ΝΑΙ θα χρησιμοποιήσω ότι χρειάζεται για να το πετύχω!

Θα χεις μάθει, όμως, τα απαραίτητα που θα χρειαστείς για την δουλειά σου; Μπορεί να περάσεις το μάθημα με σκονάκι, αλλά δεν θα είναι το ίδιο με το να το έχεις διαβάσει στο εξάμηνο και να έχεις εντριφίσει σ'αυτό. Επίσης, αν διαβάζεις το μάθημα στ'εξάμηνο, θα είναι πιο εύκολο να ανακαλέσεις αργότερα τις πληροφορίες του μαθήματος στη δουλειά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Τι λέμε τώρα μωρέ. Εγώ όταν γράφω δεν σκέφτομαι ούτε αυτόν που ξέρει τέλεια την ύλη ούτε αυτον που έχει έρθει για να πιεί καφέ. Εγώ πάω για να γράψω και να περάσω το μάθημα και ΝΑΙ θα χρησιμοποιήσω ότι χρειάζεται για να το πετύχω!
Εκτος απο διαβασμα φυσικα! :lol:




@Θαλεια Τα σκονακια ειναι παρακμιακη συμπεριφορα, ασχετα αν τα κανεις εσυ ή ο απεναντι, δεν ειναι προσωπικη επιθεση αυτο.Οχι, δεν ειναι απαραιτητο οτι θα γινεις λιγοτερο καλη στο επαγγελμα σου.Οποτε μπορεις να τα κανεις αβερτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top