Εξεταστική/σχολικές εξετάσεις και αντιγραφή

Με ποιες μεθόδους αντιγράφετε;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 115)

Andonis1_

Νεοφερμένος

Ο Andonis1_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
μια φορά αντέγραψα στο σχολείο και τελικά με έπιασε ο καθηγητής και έφαγα αποβολή , από τότε είπα ότι δεν θα ξανα αντιγράψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Απ'ολα, απ'ολα, δωσεεε.
Εχω αντιγραψει σαφως, εχω κανει σκονακι σαφεστατα, εχω ανταλλαξει κολλα-εξυπακουεται, εχω παει στην τουαλετα για να τσεκαρω σημειωσεις-αλιμονο, εχω γραψει ο,τι προλαβαινα-σαν-να-μην-υπηρχε-αυριο στο εδρανο, εχουνε γραψει για μενα, ε και φυσικα εχω ανοιξει επι τοπου βιβλιο, αλλα ως ανταλλαγμα των παραπανω εχει τσουλατσαρει κι η κολλα μου σε ταξεις/αμφιθεατρα (αναλογικα οι φορες αυτες ηταν πολυ λιγοτερες, αλλα σημασια εχει οτι υπηρχαν:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σκονάκι (όλοι λίγο πολύ έχουμε σκεφτεί να κάνουμε σκονάκι). Πόσοι όμως το έχουνε επιχειρήσει; Η αλήθεια είναι ότι στις μέρες μας οι καθηγητές/τριες είναι υποψιασμένοι για αυτό χρειάζονται πιο εξελιγμένοι μέθοδοι από παλιά.


Η πρώτη φορά που έκανα σκονάκι (και ακολούθησαν πολλές άλλες) ήταν στις ενδοσχολικές της 3η Λυκείου.
Είχα ένα μικρό nokia 5210 (ένα με ασπρόμαυρη οθόνη). Ο κανονισμός τότε έλεγε τα κινητά κλειστά πάνω στο θρανίο. Το κινητό είχε μια πρωτοποριακή επιλογή για την εποχή μπορούσες να βάλεις προστασία οθόνης ασπρομαυρα σχεδιάκια. Έτσι πέρασα εγώ ένα κατάλευκο με αποτέλεσμα το κινητό να μοιάζει με κλειστό. :). Όταν όμως πατούσα το κουμπάκι εμφανιζόταν το σκονάκι. στην οθόνη του κινητού. Επίσης το κινητό κλείδωνε σαν καλούπι και μέσα στο καλούπι χωρούσαν πολλά μικρά χαρτάκια. Η επιτήρηση δε ήταν πολύ αυστηρή και ευτυχώς δεν με έπιασαν ποτέ. :redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ντροπή να ανοίγεις τέτοια θέματα! :pfff:

Έχω κάνει μία-δύο φορές αλλά με τον κλασσικό τρόπο.
Ως ιδέα έχω δει σκονάκι στο πάτωμα και στα all stars.

Btw, υπήρχε θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
χαχαχαχα!! Πολύ καλό!!!
Εγώ εντάξει, έχω κάνει τα απλά σε διαγωνίσματα. Σκονάκι στην καρέκλα του μπροστινού ή κωδικοποιημένα πάνω στο θρανίο ή κανένα αθώο χαρτάκι κριμένο στην κασετίνα. ;)
Τέτοια πατέντα όμως ομολογώ ότι δεν έχω κάνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Σκονάκι (όλοι λίγο πολύ έχουμε σκεφτεί να κάνουμε σκονάκι). Πόσοι όμως το έχουνε επιχειρήσει; Η αλήθεια είναι ότι στις μέρες μας οι καθηγητές/τριες είναι υποψιασμένοι για αυτό χρειάζονται πιο εξελιγμένοι μέθοδοι από παλιά.


Η πρώτη φορά που έκανα σκονάκι (και ακολούθησαν πολλές άλλες) ήταν στις ενδοσχολικές της 3η Λυκείου.
Είχα ένα μικρό nokia 5210 (ένα με ασπρόμαυρη οθόνη). Ο κανονισμός τότε έλεγε τα κινητά κλειστά πάνω στο θρανίο. Το κινητό είχε μια πρωτοποριακή επιλογή για την εποχή μπορούσες να βάλεις προστασία οθόνης ασπρομαυρα σχεδιάκια. Έτσι πέρασα εγώ ένα κατάλευκο με αποτέλεσμα το κινητό να μοιάζει με κλειστό. :). Όταν όμως πατούσα το κουμπάκι εμφανιζόταν το σκονάκι. στην οθόνη του κινητού. Επίσης το κινητό κλείδωνε σαν καλούπι και μέσα στο καλούπι χωρούσαν πολλά μικρά χαρτάκια. Η επιτήρηση δε ήταν πολύ αυστηρή και ευτυχώς δεν με έπιασαν ποτέ. :redface:


Xεχε γεια σου ρε Γιωργο με το κινητο...ελιωσα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
μαρεσει που βαλατε και δημοσκοπηση,αν ψηφισει εστω και ενας οτι δεν εχει κανει,θα σκισω το σκονακι που ετοιμαζω για μεθαυριο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ααα θυμήθηκα και κάτι άλλο που είδα. Είχε σε σμίκρυνση το χαρτάκι με το σκονάκι (τα γράμματα) και το χαρτάκι ήταν με κόλλα πίσω, οπότε το κόλλησε πάνω στο ρολόι το οποίο το είχε προς τα μέσα.

Ξέρω και για φοιτητές, να πω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m.afalda

Νεοφερμένος

Η ωραια μερα να κυνηγησουμε ιποποταμους... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
και εγω ειχα κανει σκονακι!!!στα αρχαια σε διαγωνισμα και δεν το καταλαβε γιατι ηταν "σπιρτο"!!!δεν ηταν τπτ ιδιοφυες σαν το δικο σου απλα μια κολλα Α4 με την μεταφραση!!!και αυτο που με νευριασε ηταν οτι ο διπλανος μου που τα αντεγραψε ολα απο εμενα πηρε 20 και εγω πηρα 19!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Btw, υπήρχε θέμα.

Βρήκα το άλλο θέμα (και έχει ενδιαφέρον) δίνω warning στο εαυτό μου και του κάνω συγχώνευση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Βρήκα το άλλο θέμα (και έχει ενδιαφέρον) δίνω warning στο εαυτό μου και του κάνω συγχώνευση :D
Kαι ένα άλλο στο παλιό ischool. :P

Για την εξεταστική λοιπόν, σε πολλά τμήματα με μαθηματικά επιτρέπονται τα κομπιουτεράκια. Ε, υπάρχουν κομπιουτεράκια που δέχονται κείμενο όπως και το ρολόι-κινητό (το οποίο θέλω).

Επίσης, γνωστός σε τμήμα πληροφορικής γράφει τα σκονάκια σε φλασάκι καθώς γράφουν σε Η/Υ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
δεν το κανω παντα...μερικες φορες..αλλα ειμαι ειδικη κ δεν με εχουν πιασει ποτε..=)
δεν θελει κοπο..θελει...ΤΡΟΠΟ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D!m!TR@

Νεοφερμένος

Η D!m!TR@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
τα σκονακια καλα ειναι αλλα το προβλημα ειναι αμα σε πιασουν??? δεν το ξαναδιακινδυνευω!!!! πριν λιγες μερες παραλιγο να με πιασει η φιλολογος στα αρχαια.......μας ειχε βαλει τεστ στα ανωμαλα ρηματα ( ηταν περιπου 20!!) και ειχα γραψει σε μικρα χαρτακια μερικα γιατι δεν προλαβαινα να τα διαβασω οοοοολα και τα ειχα βαλει κατω απο το δεξι μου μπουτι, οταν μου ζητησε να αλλαξω θεση γιατι νομιζε οτι η διπλανη μου αντεγραφε απο εμενα.....:worry:(εγω φυσικα τα'παιξα) ειχε ερθει απο την δεξια πλευρα και ετσι δεν μπορουσα να τα παρω με το χερι!! :'( μην ξεροντας τι να κανω πατησα το ποδι της διπλανης μου ωστε να πιασει το μηνυμααα.....αφου ειχα αλλαξει 15 χρωματα το μυαλο της πηρε στροφες και ζητησε να αλλαξει αυτη θεση.....παλι καλα η φιλολογος συμφωνησε και την γλιτωσα!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Τα σκονάκια δεν λέω σε βοηθάνε αν και δεν ξέρω από αυτά.Πάντως την ώρα που θα αντιγράψεις ή θα κάνεις σκονάκια γιάτι να μην κάτσεις να τα διαβάσεις αυτά?Ακόμα κύριο ρόλο παίζει όταν κάνεις σκονάκια να μην σε βλέπει η καθηγήτρια,πρέπει να είσαι καλός σε αυτά για να μην σε πιάσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είναι ριψοκίνδυνα τα σκονάκια....Ακούστε και κάποιον από την "άλλη μεριά"......;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εϊ, τι φοιτητές είστε εσείς; :Ρ
Πείτε πείτε καμιά ιδέα.
Θα κάνετε κανένα σκονάκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ μπορώ να σας πω τι να μην κάνετε!!!!
Το καλύτερο είναι το θρανίο...τα βλέπετε, μετά τα σβήνετε και δεν υπάρχουν ίχνη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Τα σκονάκια είναι πράγματι ριψοκίνδυνα.Αν και στη σχολή μου το σπορ δεν είναι καθόλου υποτιμημένο και μάλιστα υπάρχουν ένα σωρό πατέντες, δε θα ενθάρρυνα κανέναν να το κάνει.Πολλοί τα καταφέρνουν αλλά πολλέςφορές γραπτά έχουν κοπεί γιατι οι καθηγητές είναι πολύ υποψιασμένοι και καμιά φορά άδικα..Προσωπικά δεν αντιγράφω γιατί και να το προσπαθήσω θα είναι σα να το γράφει σε φωτεινή επιγραφή στο μέτωπό μου, οπότε...Καλύτερα πάντως να βασιζόμαστε στις δικές μας δυνάμεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Απλά αν σας πιάσουν, μη έχετε και ύφος...
φιλική συμβουλή.....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Το θρανίο δεν αποτελεί εγγύηση διότι δεν μπορείς να το πάρεις μαζί σου αν χρειαστεί.Τι εννοώ?Πέρυσι είχα γράψει κάτι τύπους πάνω στο έδρανο και λίγο πριν ξεκινήσουν οι εξετάσεις μας άλλαξαν αμφιθέατρο!!!Κανένα έλεος στο φοιτητή που προσπαθεί!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top