Πνευματικά Δικαιώματα Πτυχιακής Εργασίας

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Ο τίτλος του θέματος τα λέει νομίζω όλα...γνωρίζεται τι ισχύει στην περίπτωση της πτυχιακής/διπλωματικής στα Ελληνικά Α.Ε.Ι.;

Προσωπικά παίρνω πτυχιακή τον Ιανουάριο η οποία θα είναι χρηματοδοτούμενη και στα πλαίσια έρευνας εναλλακτικού καυσίμου...
Έστω λοιπόν ότι ο αντιδραστήρας βγει καλός...θα έχω πλήρη δικαιώματα εμπορικής κ.λπ. εκμετάλλευσης ή θα μου "τον φάνε";

Ρωτώ καθ'ότι εδώ στο Τ.Ε.Ι. π.χ. βλέπω ότι πολλές κατασκευές από πτυχιακές φοιτητών έχουν διατηρηθεί στους χώρους των εργαστηρίων (γιατί π.χ. "άρεσαν" στον επιβλέποντα) και άλλα τέτοια περίεργα φαινόμενα!
Προφανώς και δεν προτίθεμαι σε καμία περίπτωση να τους κάνω "μάγκες" από σπόντα,ούτε και κανένας από εσάς φαντάζομαι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Aφού υποβληθεί η εργασία τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν σε εσένα. Ο καθένας βέβαια μπορεί να βασιστεί βιβλιογραφικά στην εργασία σου, όπως και εσύ θα βασιστείς σε άλλες βιβλιογραφίες. Το να διατηρηθεί κάποια κατασκευή ή ολόκληρη η πτυχιακή δεν είναι καθόλου περίεργο, οι καλές εργασίες συχνά αποθηκεύονται και χρησιμοποιούνται ως υποδείγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top