Κατάργηση της υποχρεωτικής στρατιωτικής θητείας

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Εαν χεστηκες για τη χωρα σου,δε νομιζω οτι εχουμε κατι αλλο να πουμε.

Tι ακριβώς σού κάνει εντύπωση; Μήπως αυτή η χώρα έχει να προσφέρει κάτι σε κάποιον σήμερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Πως σου φαίνεται το "Νοιάζομαι για τον συνάνθρωπο μου, για τον κόσμο ως σύνολο" ;
Γιατί πρέπει να σκέφτεσαι στα πλαίσια των χωρών; Τι ακριβώς έχεις να χωρίσεις ;
Δε μιλαω για επιθετικο πολεμο,μιλαω για αμυντικο πολεμο.Σου λεει κατι η λεξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Και από που και ως που ο στρατός καθιερώνεται ως μέσο για να ανακαλύψεις τον εαυτό σου και τα όρια σου;
Οι εμπειρίες που αποκτάς στη ζωή βοηθούν εξίσου στο να τα ανακαλύψεις αυτά. Δεν θέλω άλλοι να προσχεδιάζουν τις
εμπειριες που θα αποκομίσω, εγώ θέλω να τις σχεδιάζω. Επίσης, όπως είπες είναι προσωπικό θέμα, η στρατολόγηση
δεν έχει θετικές επιπτώσεις σε όλους (ψυχολογικές επιπτώσεις). Ο πόλεμος επίσης είναι ένας τρόπος να ανακαλύψεις
ακόμα περισσότερο τον εαυτό σου, δηλαδή να καταλάβεις τι θα πει επιβίωση και σκοτώνω ανθρώπους για να μην με
σκοτώσουν αυτοί πρώτοι. Λίγοι όμως νομίζω θα ήθελαν να ανακαλύψουν αυτή τη πλευρά του εαυτού τους.

Γιατί να πρέπει να υποβάλλω τον εαυτό μου σε αυτή τη διαδικασία, για να μάθω πόσο
ωραία είναι να γίνεται πρόβατο, πόσο ωραία είναι να σου φυτρώνουν στο κεφάλι ιδεολογίες ;

Σε καμία περίπτωση ο στρατός δεν καθιερώνεται ως μέσο για να ανακαλύψεις τον εαυτό σου. Αν όμως δεν ζοριστείς στη ζωή σου δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις τις δυνατότητές σου. Παρέθεσα την προσωπική μου εμπειρία έτσι ώστε να μην διατυμπανίζουν κάποιοι ότι ο χρόνος στο στρατό είναι χαμένος για όλους και ότι δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα. Οι εμπειρίες στο στρατό μπορούν να σε βοηθήσουν και στην ζωή σου γενικότερα. Αυτό το μήνυμα θέλω να περάσω. Όποιος πάει να υπηρετήσει δεν είναι απαραίτητα ούτε στρατό*****ς, ούτε πολεμοχαρής, ούτε αιμοδιψής χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν κι αυτοί.

Επίσης στο στρατό κατάλαβα το εξής: Ο άνθρωπος δείχνει τον πραγματικό του εαυτό αν του δώσεις εξουσία. Δυστυχώς είδα πολλούς που έκαναν κατάχρηση αυτής της εξουσίας (δεν αναφέρομαι στο μόνιμο στρατιωτικό προσωπικό αλλά στους ΥΕΑ Β όταν εγώ ήμουν ΥΕΑ Α).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Δε μιλαω για επιθετικο πολεμο,μιλαω για αμυντικο πολεμο.Σου λεει κατι η λεξη;

και τα δυο εχουν μεσα την λεξη ΠΟΛΕΜΟΣ!

τεσπα η κουβεντα ξεφευγει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Εαν χεστηκες για τη χωρα σου,δε νομιζω οτι εχουμε κατι αλλο να πουμε.

Έννοια σου,και η χώρα "σου" (και η κάθε χώρα),στο χέσιμο σ'έχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Tι ακριβώς σού κάνει εντύπωση; Μήπως αυτή η χώρα έχει να προσφέρει κάτι σε κάποιον σήμερα;

Και αυτο τι σημαινει;Οτι πρεπει να την ξεπουλησουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Για ποιόν στρατό μιλάμε? Της αγγαρείας και της φραπεδιάς? Με τις 3 βδομάδες βασικής θα υπερασπιστείς την οικογένειά σου? Ο στρατός πρέπει να είναι επαγγελματικός τέλος. Οι φαντάροι δεν προσφέρουν ,πέρα των να συντηρούν τα στρατόπεδα και να κάνουν τα βίτσια των ανωτέρων,τίποτα. Γιατί να χαραμίζεται άσκοπα ένα 9άμηνο της ζωής σου?

Ναι, πρέπει. Μπορούμε; Έχουμε τα χρήματα σαν χώρα για να τον κάνουμε επαγγελματικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
και τα δυο εχουν μεσα την λεξη ΠΟΛΕΜΟΣ!

τεσπα η κουβεντα ξεφευγει...

Ναι,αλλα ειναι πολεμος διαφορετικου ειδους.Στην πρωτη περιπτωση,επιδιωκεις κατι που δε σου ανηκει.Στη δευτερη,υπερασπιζεσαι τα κεκτημενα σου.Δε βλεπεις τη διαφορα;Και η επανασταση του 21 ηταν πολεμος,το ιδιο και η εθνικη αντισταση .Και αυτες δηλαδη κακως εγιναν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Και αυτο τι σημαινει;Οτι πρεπει να την ξεπουλησουμε;
Δεν θέλω να στο χαλάσω αλλά η χώρα σου είναι ήδη ξεπουλημένη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Και αυτο τι σημαινει;Οτι πρεπει να την ξεπουλησουμε;

Μάς κοροϊδεύεις βραδιάτικα; Να ξεπουλήσουμε τι; Το ίδιο το μπο*ρδέλο που καταστρέφει ανθρώπους σε κάθε έκφανση της ζωής τους, χωρίς να έχουν μερίδιο ευθύνης για αυτά που παθαίνουν; Ο στρατός νομίζεις είναι πατριωτισμός; Λάθος τα έχεις καταλάβει. Λάθος σού τά' παν στο Συνταγματικό, το οποίο η ίδια επικαλέστηκες. Και, αν το μόνο που σε νοιάζει είναι η παράδοση και η Ιστορία σου, να ξέρεις ότι η τελευταία, για να διατηρήσει τον τίτλο της, προϋποθέτει εξέλιξη και όχι κοινωνικές οπισθοχωρήσεις.

Έχε στο νου σου ότι μερικοί ζούμε, για να φέρουμε τον τίτλο του «Ανθρώπου» και όχι του «Έλληνα»!
Βάλ' το καλά στο μυαλό σου κι εσύ και όλοι οι υπόλοιποι εθνό-/στρατόκαυλοι ή/και φασίστες, που ξεδιπλώνετε τις αράδες σας εδώ μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Ναι,αλλα ειναι πολεμος διαφορετικου ειδους.Στην πρωτη περιπτωση,επιδιωκεις κατι που δε σου ανηκει.Στη δευτερη,υπερασπιζεσαι τα κεκτημενα σου.Δε βλεπεις τη διαφορα;Και η επανασταση του 21 ηταν πολεμος,το ιδιο και η εθνικη αντισταση .Και αυτες δηλαδη κακως εγιναν;

χμ! τι διαφορα εχουν? και στις δυο περιπτωσεις δεν εχεις νεκρους?

ποια κεκτημενα? αααα ναιιιιιι την ''πατριδααααααααααααα''


οσο για την επανασταση του 21 και την αντισταση στην καθε περιπτωση υπαρχαν οι λογοι που εγιναν (που ηταν διαφορετικοι απο την αγνη '' εθνικη ιδεα'' που πιστευαν πολλοι). το αν ηταν ή οχι καλοι δεν θα το σχολιασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Ναι, πρέπει. Μπορούμε; Έχουμε τα χρήματα σαν χώρα για να τον κάνουμε επαγγελματικό;

Και τώρα αλήθεια από τους περίπου 200.000 ,μόνο στην ξηρά, που μπορούν να κινητοποιηθούν πόσοι από τους 100.000 που δεν είναι μονιμάδες είναι πραγματικά ετοιμοπόλεμοι?Όσα στοιχίζει το κεφάλι κάθε φαντάρου για συντήρηση ας πάνε στον επαγγελματία.Και ας είναι αριθμητικά πολλοί λιγότεροι τουλάχιστον θεωρητικά είναι ουσιαστικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Δεν θέλω να στο χαλάσω αλλά η χώρα σου είναι ήδη ξεπουλημένη. :P

Ε,ναι,λοιπον,ας βαλουμε και εμεις λοιπον το χερακι μας να δωσουμε ο,τι εμεινε και δεν εμεινε.
Τι ηττοπαθεια ειναι αυτη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Ε,ναι,λοιπον,ας βαλουμε και εμεις λοιπον το χερακι μας να δωσουμε ο,τι εμεινε και δεν εμεινε.
Τι ηττοπαθεια ειναι αυτη;;;

Τι έμεινε αλήθεια?Α ναι, το ευρώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ε,ναι,λοιπον,ας βαλουμε και εμεις λοιπον το χερακι μας να δωσουμε ο,τι εμεινε και δεν εμεινε.
Τι ηττοπαθεια ειναι αυτη;;;

Καλά προφανώς καταλαβαίνεις μόνο ότι θες εσύ να καταλάβεις.
Δεν προκειτε να ασχοληθώ περαιτέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Μάς κοροϊδεύεις βραδιάτικα; Να ξεπουλήσουμε τι; Το ίδιο το μπο*ρδέλο που καταστρέφει ανθρώπους σε κάθε έκφανση της ζωής τους, χωρίς να έχουν μερίδιο ευθύνης για αυτά που παθαίνουν; Ο στρατός νομίζεις είναι πατριωτισμός; Λάθος τα έχεις καταλάβει. Λάθος σού τά' παν στο Συνταγματικό, το οποίο η ίδια επικαλέστηκες. Και, αν το μόνο που σε νοιάζει είναι η παράδοση και η Ιστορία σου, να ξέρεις ότι η τελευταία, για να διατηρήσει τον τίτλο της, προϋποθέτει εξέλιξη και όχι κοινωνικές οπισθοχωρήσεις.

Έχε στο νου σου ότι μερικοί ζούμε, για να φέρουμε τον τίτλο του «Ανθρώπου» και όχι του «Έλληνα»!
Βάλ' το καλά στο μυαλό σου κι εσύ και όλοι οι υπόλοιποι εθνό-/στρατόκαυλοι ή/και φασίστες, που ξεδιπλώνετε τις αράδες σας εδώ μέσα.

Στο Συνταγματικο φιλτατε δεν εχω πατησει πανω απο 10 φορες και δεν εχω διαβασει πανω απο 5 σελιδες.Λιγο δυσκολο,λοιπον,να επικαλεστω κατι που δε γνωριζω.:PΤα βασικα ανθρωπινα δικαιωματα επικαλεστηκα,που λιγο πολυ τα γνωριζουμε ολοι(ελπιζω).
Εσυ οταν θα πας εξωτερικο και σε ρωτησουν απο πού εισαι να λες οτι εισαι ανθρωπος,οχι Ελληνας.
Οσο για τα υπολοιπα,δεν εχω να πω κατι,ειναι προφανες οτι δε θα καταληξουμε πουθενα.

Καλά προφανώς καταλαβαίνεις μόνο ότι θες εσύ να καταλάβεις.
Δεν προκειτε να ασχοληθώ περαιτέρω.

Προφανως.
Οντως,δεν εχει νοημα να το συζηταμε αλλο,το Υπουργειο διεψευσε κατηγορηματικα την ειδηση,οποτε...
Απλως μερικοι πρεπει να συμφιλιωθειτε με την ιδεα οτι θα πατε στρατο.8)

Τι έμεινε αλήθεια?Α ναι, το ευρώ..

Το ευρω ειναι το τελευταιο που με νοιαζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ναι, πρέπει. Μπορούμε; Έχουμε τα χρήματα σαν χώρα για να τον κάνουμε επαγγελματικό;

Ένας επαγγελματικός στρατός,και πιο οικονομικός είναι σε μια χώρα,και πολύ πιο αποτελεσματικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Προφανως.
Οντως,δεν εχει νοημα να το συζηταμε αλλο,το Υπουργειο διεψευσε κατηγορηματικα την ειδηση,οποτε...
Απλως μερικοι πρεπει να συμφιλιωθειτε με την ιδεα οτι θα πατε στρατο.8)

Η συμφιλίωση έχει παρεισφρήσει στο μυαλό «μας» προ πολλού. Το θέμα είναι ότι υπάρχει αντίλογος - και, Δημοκρατία είναι να κατοχυρώνεις στην μειοψηφία το δικαίωμά της να εκφράζει την άποψή της, ώστε να έχει εξίσου πιθανότητες να την κατοχυρώσει, συναδέλφισσα.;)

Τα Υπουργεία - μαζί και οι Πρωθυπουργοί, κατά καιρούς, δήλωναν ότι τα εκάστοτε μέτρα θα ήταν τα τελευταία και σωτήρια, όπως δήλωναν ότι δε θα έρθουν άλλα οικονομικά χαρακώματα και ότι είμαστε σε καλό δρόμο. Επαληθεύθηκε κάτι από τα ανωτέρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Κανεις δε γινεται κρεας σε καμια κρεατομηχανη.Απλως θα πας 9 μηνες,θα λαβεις μια στοιχειωδη στρατιωτικη εκπαιδευση και θα εισαι προετοιμασμενος να προστατεψεις την οικογενεια σου στην περιπτωση που η χωρα σου εμπλακει σε πολεμο.

Εκεί βρίσκεται το θέμα συνάδελφε... Δε μαθαίνεις και πολλά (μη σου πω και τίποτα).:D

Την στρατιωτική μου θητεία παρά ταύτα, τη θυμάμαι με αγάπη, λόγω του χαβαλέ που κάναμε με τα υπόλοιπα παιδιά και κυρίως λόγω κάποιων αξιόλογων γνωριμιών που έκανα και οι οποίες προς το παρόν κρατάνε.

Δεν είμαι απαραίτητα εναντίον σου, να υπάρχει στρατιωτική θητεία υποχρεωτική, αλλά μην τρέφουμε αυταπάτες ότι σε περίπτωση πολέμου (λέμε τώρα) θα είμαι επαρκώς προετοιμασμένος εγώ, ή ο οποιοσδήποτε άλλος κληρωτός, που ήταν απλός περαστικός από τον Ελληνικό Στρατό, να υπερασπιστεί αποτελεσματικά την εδαφική ακεραιότητα της Χώρας. Ευκταίο θα ήταν να υπήραν χρήματα, ώστε να δίνονται κίνητρα να κατατάσσονται εθελοντικά στο Στρατό όσοι επιθυμούν. Με το υπάρχον σύστημα, επι της ουσίας, δουλειά δε γίνεται, δυστυχώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Η συμφιλίωση έχει παρεισφρήσει στο μυαλό «μας» προ πολλού. Το θέμα είναι ότι υπάρχει αντίλογος - και, Δημοκρατία είναι να κατοχυρώνεις στην μειοψηφία το δικαίωμά της να εκφράζει την άποψή της, ώστε να έχει εξίσου πιθανότητες να την κατοχυρώσει, συναδέλφισσα.;)

Τα Υπουργεία - μαζί και οι Πρωθυπουργοί, κατά καιρούς, δήλωναν ότι τα εκάστοτε μέτρα θα ήταν τα τελευταία και σωτήρια, όπως δήλωναν ότι δε θα έρθουν άλλα οικονομικά χαρακώματα και ότι είμαστε σε καλό δρόμο. Επαληθεύθηκε κάτι από τα ανωτέρω;

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι πέταξαν με γιγαντοτεράστια μαεστρία μία μπομπίτσα, θα ασχολείται ο κοσμάκης με τα περί στρατιωτικής θητείας (όλες οι αγορομανάδες της Ελλάδας τώρα θα κάθονται σε αναμμένα κάρβουνα) και δε θα ασχολείται κανείς με την επικείμενη κυριολεκτική σφαγή.

So easy. Άμε για ύπνο τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top