Επανέρχεται η βάση του 10 στις Πανελλήνιες(?)

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
αλλά δεν γίνεται να υπάρχουν 7 σχολές Λογιστικής,άλλες τόσες Διοίκησης επιχειρήσεων και ένα σωρό άλλες που ουσιαστικά δεν οωφελούν. Δεν γίνεται να απορροφηθούν όλοι οι απόφοιτοι σχολών ειδικά όταν κάποιες ειδικότητες είναι ουσιαστικά 'άχρηστες'.

Διοίκηση επιχειρήσεων δεν σπουδάζεις ?

Το καλύτερο που διάβασα εδώ μέσα ήταν ότι με ένα πτυχίο γίνεσαι επιστήμονας!!!!!Ελλαδάρααα ολέ!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Eγώ θα προτιμούσα πολλά ΤΕΙ, πάντως, να εξαφανίζονταν από τον «χάρτη», από το να έχουν ως βάση 10.000 μόρια. Η κατάσταση έχει καταντήσει τραγική. Δε θέλουμε άλλους απόφοιτους ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων και Λογιστικής. Φτάνει! Ήδη έχει αρχίσει και ξερνάει το σύστημα. Ξαναφτάνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Eγώ θα προτιμούσα πολλά ΤΕΙ, πάντως, να εξαφανίζονταν από τον «χάρτη», από το να έχουν ως βάση 10.000 μόρια. Η κατάσταση έχει καταντήσει τραγική. Δε θέλουμε άλλους απόφοιτους ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων και Λογιστικής. Φτάνει! Ήδη έχει αρχίσει και ξερνάει το σύστημα. Ξαναφτάνει!

γιατί να μην κλείσουν πχ τα 22 φιλολογικά τμήματα ή τα 7 παιδαγωγικά που τα θεωρώ πιο άχρηστα στο να βρεις πλέον δουλειά..Τουλάχιστον από τη λογιστική έχεις χίλιες δυο εναλλακτικές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
γιατί να μην κλείσουν πχ τα 22 φιλολογικά τμήματα ή τα 7 παιδαγωγικά που τα θεωρώ πιο άχρηστα στο να βρεις πλέον δουλειά..Τουλάχιστον από τη λογιστική έχεις χίλιες δυο εναλλακτικές

Μόνο χίλιες δύο; 82 χιλιάδες.

Ο παιδαγωγός είναι λειτούργημα, συνάδελφε. Ο λογιστής δεν είναι τίποτα.

Ναι, έκανα βλακεία που έγραψα για ΤΕΙ σε συζήτηση που -ας γινόταν και να μη- συμμετέχεις.

Άαααντε καληνύχτεεες!;)

Υγ. Μη συγκρίνεις ούτε κατά διάνοια την επιστήμη της Φιλολογίας με το ΤΕΙ λογιστικής, όμως.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Μόνο χίλιες δύο; 82 χιλιάδες.

Ο παιδαγωγός είναι λειτούργημα, συνάδελφε. Ο λογιστής δεν είναι τίποτα.

Ναι, έκανα βλακεία που έγραψα για ΤΕΙ σε συζήτηση που -ας γινόταν και να μη- συμμετέχεις.

Άαααντε καληνύχτεεες!;)

δεν με αφορά το ίδρυμα αλλά το επάγγελμα.
Ας κρατήσουμε 22 φιλολογίες έτσι γιατί είναι λειτούργημα όπως λέμε για την Ελλάδα ρε γ@@@@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
δεν με αφορά το ίδρυμα αλλά το επάγγελμα.
Ας κρατήσουμε 22 φιλολογίες έτσι γιατί είναι λειτούργημα όπως λέμε για την Ελλάδα ρε γ@@@@

Πιο παραγωγικό για την κοινωνία είναι να προάγονται τόσοι επιστήμονες, παρά να βγαίνουν ξύλα απελέκητα και να μη γνωρίζουν καμία γραμματική (και κατ' επέκταση ηθική, μπλα μπλα μπλα) αξία, αν το θέμα εξεταστεί ακόμη κι από αυτή τη σκοπιά. Τουλάχιστον αναφερόμαστε σε όντα με στοιχειώδη καλλιέργεια. Βέβαια, αυτά δεν ισχύουν για όλους, αλλά θέλω να πιστεύω για την πλειονότητα.

Και, ναι, όταν υπάρχουν 100 οικονομικά τμήματα Πανεπιστημίων, τα οποία προσφέρουν κι εξασφαλίζουν σίγουρα την προοπτική της Λογιστικής, τότε τα ΤΕΙ Λογιστικής και Διοίκησης Επιχειρήσεων, οι ίδιοι αυτοί που τα δημιούργησαν, να τα στείλουν και στον κάδο, γιατί είναι άχρηστα παντελώς και, προπαντός, δεν προσφέρουν τί-πο-τα.

À tout à l'heure!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Και στην τελική, άμα κάποιος ΔΕΝ έχει τα εφόδια να μπει στο Πανεπιστήμιο, με το ζόρι θα τον βάλουμε; Κακό στον ίδιο θα κάνει.
φταίει που λείπεις καιρό απο την Ελλάδα και έχεις ξεχάσει τι απογίνονται αυτοί που δεν έχουν τα εφόδια
δες λίγο εδώ

θυμήθηκες μήπως;;;:P

ένα παιδί που έγραψε κάτω από 10.000 μόριο δηλαδή κάτω από 10 σε σχεδόν όλα τα μαθήματα,ε,τι να κάνουμε,δεν μπορεί..
ενώ αυτός που έγραψε ένα μόριο πάνω από 10.000 πάει κατευθείαν για PhD:whistle:

Ο παιδαγωγός είναι λειτούργημα, συνάδελφε. Ο λογιστής δεν είναι τίποτα.
Μάλλον κάποιος από τους δυο μας ζει σε άλλη Ελλάδα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Μάλλον κάποιος από τους δυο μας ζει σε άλλη Ελλάδα...:P

Τι να σού πω; Εγώ, πάντως, μια χαρά προσγειωμένος είμαι και βιώνω τις άθλιες σημερινές συνθήκες. Δεν ξέρω για εσένα.

Υγ. Δεοντολογικά, έστω, δε νομίζω πως έχω κάνει κάπου λάθος σε αυτό που παρέθεσες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Διοίκηση επιχειρήσεων δεν σπουδάζεις ?

Το καλύτερο που διάβασα εδώ μέσα ήταν ότι με ένα πτυχίο γίνεσαι επιστήμονας!!!!!Ελλαδάρααα ολέ!!!!!!!
Ναι οργάνωση και διοίκηση επιχειρήσεων σπουδάζω.Αν εσύ θεωρείς ότι είναι άχρηστη ειδικότητα,δικαιωμά σου.Άλλωστε σε ποιά άλλη χώρα σπουδάζουν Management?
ενώ αυτός που έγραψε ένα μόριο πάνω από 10.000 πάει κατευθείαν για PhD:whistle:
Δεν πάει για PhD αλλά τουλάχιστον ξέρει να λύνει μισή άσκηση στα μαθηματικά και να γράφει μία σελίδα έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Δεν πάει για PhD αλλά τουλάχιστον ξέρει να λύνει μισή άσκηση στα μαθηματικά και να γράφει μία σελίδα έκθεση.
τι σου κάνουν 2 μόρια...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Μία είναι οι λύση για να αναβαθμιστεί η 3βάθμια!
Εξέταση στην γεωμετρία όλων των υποψηφίων, όσοι παίρνουν κάτω από 10 δεν περνάνε.
Όλοι όσοι περάσουν θα χουν και μυαλό μετά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Πιο παραγωγικό για την κοινωνία είναι να προάγονται τόσοι επιστήμονες, παρά να βγαίνουν ξύλα απελέκητα και να μη γνωρίζουν καμία γραμματική (και κατ' επέκταση ηθική, μπλα μπλα μπλα) αξία, αν το θέμα εξεταστεί ακόμη κι από αυτή τη σκοπιά. Τουλάχιστον αναφερόμαστε σε όντα με στοιχειώδη καλλιέργεια. Βέβαια, αυτά δεν ισχύουν για όλους, αλλά θέλω να πιστεύω για την πλειονότητα.

Και, ναι, όταν υπάρχουν 100 οικονομικά τμήματα Πανεπιστημίων, τα οποία προσφέρουν κι εξασφαλίζουν σίγουρα την προοπτική της Λογιστικής, τότε τα ΤΕΙ Λογιστικής και Διοίκησης Επιχειρήσεων, οι ίδιοι αυτοί που τα δημιούργησαν, να τα στείλουν και στον κάδο, γιατί είναι άχρηστα παντελώς και, προπαντός, δεν προσφέρουν τί-πο-τα.

À tout à l'heure!

Μπρο,τι σχεση εχει τωρα η ''ηθικη'' παιδεια με τα ΑΕΙ?Εγω ξερω ατομα στον δρομο που εχουν ηθικες αρχες και παιδεια,χωρις να εχουν βγαλει καν λυκειο.
Μην τα συσχετιζεις αυτα.Ειναι γνωστο οτι το συστημα δεν προαγει μια μορφωση οπως εσυ την ονειρευεσαι(ηθικοπνευματικη) αλλα προαγει μια στειρα μηχανικη.Με προσωπικο διαβασμα θα κατακτησει καποιος αυτα που λες,ειτε ειναι ΑΕΙ ειτε ΤΕΙ ειτε ΙΕΚ παρ-ακμη-. Γιο :P

Πολυ επιστημη εχει πεσει στην ελλαδα τωρα τελευταια :redface:

Ναι οργάνωση και διοίκηση επιχειρήσεων σπουδάζω.Αν εσύ θεωρείς ότι είναι άχρηστη ειδικότητα,δικαιωμά σου.Άλλωστε σε ποιά άλλη χώρα σπουδάζουν Management?

Φυσικα και ειναι αχρηστη.Στον κομμουνισμο τις επιχειρησεις θα τις διοικουν οι εργατες και οχι μεμονωμενα ατομα :P:P

λολ

Δεν πάει για PhD αλλά τουλάχιστον ξέρει να λύνει μισή άσκηση στα μαθηματικά και να γράφει μία σελίδα έκθεση.

Μια σελιδα εκθεση με ετοιμα επιχειρηματα,με ξυλινο λογο που τους εμαθαν στα φροντιστηρια,με εναν φορμαλιστικο επιλογο λες και βγαινει σε φορμες απο εργοστασιο,και φυσικα,μια εκθεση που in most of the cases δεν εκφραζει αυτον που την γραφει.
Αλλα πανω απ'ολα,ξερει να γραφει εκθεση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Κάποιοι υποστηρίζετε ότι πρέπει να κλείσουν κάποιες σχολές γιατί δεν έχουν νόημα ύπαρξης...ωραίο και τρανταχτό επιχείρημα " δεν έχουν νόημα ύπαρξης " ...για μένα δεν έχει νόημα ύπαρξης ολόκληρη η ανθρωπότητα, αλλά δεν το κάνω και θέμα.
Επίσης νομίζετε ότι με το νέο μέτρο της βάσης του 10 (αν ισχύει) θα αναβαθμιστεί το σύστημα, η εκπαίδευση και γενικότερα η παιδεία...
Μάλλον δεν σας τα είπε καλά η Όλγα στο MEGA.
Αν όντως υπάρχει κάτι να μπορούν να κάνουν για το καλό της παιδείας και της χώρα μας.. πολύ απλά δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνουν...γιατί θέλουν πολίτες απαίδευτους για να μπορούν να τους ελέγχουν , θέλουν ελεγχόμενα όντα χωρίς κρητική ικανότητα.
Πιστεύω ότι άλλα συμφέροντα κρύβονται πίσω από αυτές τις κινήσεις και όχι το καλό της Ελλάδας και τέτοιες μπούρδες που αναφέρετε.Τώρα το θυμήθηκαν το καλό της χώρας μας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Ναι οργάνωση και διοίκηση επιχειρήσεων σπουδάζω.Αν εσύ θεωρείς ότι είναι άχρηστη ειδικότητα,δικαιωμά σου.Άλλωστε σε ποιά άλλη χώρα σπουδάζουν Management?

Δεν πάει για PhD αλλά τουλάχιστον ξέρει να λύνει μισή άσκηση στα μαθηματικά και να γράφει μία σελίδα έκθεση.

εγώ το θεωρώ αυτό??καταλαβαίνεις τι λες??τα λόγια σου παρέθεσα.......Μην βιάζεσαι να απαντήσεις και κάνεις τέτοια λάθη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Big Foot

Νεοφερμένος

Ο Big Foot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γιατι να επανελθει η βαση του 10..?Οποιος θελει να παει ιστορικα,φυσικα κ τετοια ας παει δικαιωμα του ειναι να μεινει στο ραφι μαζι με το πτυχιο του...υπαρχουν αμετρητα ΤΕΙ στον Ελλαδικο χωρο που βοηθουν τον πρωτογενη κ δευτερογενη τομεα(φυτικης,τουριστικων επιχειρησεων)!Αληθες Συμπερασμα:Eαν επανελθει η βαση του 10 ζητω που καικαμεεεε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Γιατι να επανελθει η βαση του 10..?Οποιος θελει να παει ιστορικα,φυσικα κ τετοια ας παει δικαιωμα του ειναι να μεινει στο ραφι μαζι με το πτυχιο του...υπαρχουν αμετρητα ΤΕΙ στον Ελλαδικο χωρο που βοηθουν τον πρωτογενη κ δευτερογενη τομεα(φυτικης,τουριστικων επιχειρησεων)!Αληθες Συμπερασμα:Eαν επανελθει η βαση του 10 ζητω που καικαμεεεε!:P

Αυτο που σπουδαζω και αυτο που θελω να σπουδασω(ναι,ολο αλλαζω γνωμες ο ατιμος) δεν εχουν μοιρα στον ηλιο απο αποψη επαγγελματικης αποκαταστασης.Οτι κανω το κανω επειδη αγαπαω την ερευνα και την μορφωση,οχι επειδη ειμαι λυσσασμενος για να βρω αμεσως δουλεια σαν βολεψακιας νεοελληνας.

Ελεος δηλαδη.Μαθατε τωρα,δεν εχουν δουλεια και τα υποβαθμιζετε.Πανεπιστημιο δεν πας για να βρεις δουλεια,ή τουλαχιστον αυτο επρεπε να ισχυει,γιατι τωρα μαλλον ειναι απαιραιτητο και μπαινουν η μαρα και η σαρα,αλλα για να βγεις επιστημονας -που φυσικα και δεν γινεσαι βεβαια με ενα και μονο πτυχιο-.

Απο εκει και περα,σωστα τα οσα λες περι ΤΕΙ,αλλα δεν γινεται να υποτιμας τα ΑΕΙ που ουσιαστικα αυτα ενσαρκωνουν οχι μονο ενα πρακτικο κομματι(ΤΕΙ) αλλα και το ερευνητικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Big Foot

Νεοφερμένος

Ο Big Foot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Φιλε House συμφωνω απολυτα μαζι σου...για σενα ή για καποιον αλλον ειναι μερακι να παει σε καποιο καλο ΑΕΙ!Εγω απο την πλευρα μου ειμαι μετριος μαθητης κι επειδη εχω μια επιχειρηση σε ορεινο ογκο επιθυμω να περασω τουριστικων επιχειρησεων και πιστευω πως θα πετυχω γιατι ουτε παρτακιας ειμαι ουτε βολεψακιας ουτε τρολλακιας σαν μερικου μερικους...!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν δεν αλλαξει πρωτα πρωτα ο ηλιθιος νομος...
Αυτό είναι το πρόβλημα αυτής της fraking χώρας. Ότι όλοι λένε "γιατί να διορθωθώ πρώτα εγώ, ας διορθωθεί ο άλλος"... Εν τέλει, τίποτα δεν διορθώνεται γιατί όλοι θέλουν πρώτα να αλλάξει κάποιος άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hatemost

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Πιο παραγωγικό για την κοινωνία είναι να προάγονται τόσοι επιστήμονες, παρά να βγαίνουν ξύλα απελέκητα και να μη γνωρίζουν καμία γραμματική (και κατ' επέκταση ηθική, μπλα μπλα μπλα) αξία, αν το θέμα εξεταστεί ακόμη κι από αυτή τη σκοπιά. Τουλάχιστον αναφερόμαστε σε όντα με στοιχειώδη καλλιέργεια. Βέβαια, αυτά δεν ισχύουν για όλους, αλλά θέλω να πιστεύω για την πλειονότητα.

Και, ναι, όταν υπάρχουν 100 οικονομικά τμήματα Πανεπιστημίων, τα οποία προσφέρουν κι εξασφαλίζουν σίγουρα την προοπτική της Λογιστικής, τότε τα ΤΕΙ Λογιστικής και Διοίκησης Επιχειρήσεων, οι ίδιοι αυτοί που τα δημιούργησαν, να τα στείλουν και στον κάδο, γιατί είναι άχρηστα παντελώς και, προπαντός, δεν προσφέρουν τί-πο-τα.

À tout à l'heure!

Eνώ οι γιατροί,οι δικαστές, οι δικηγόροι που γνωρίζουν γραμματική,είναι μέσα στις αξίες και στην ηθική.:worry:Ξέρω κόσμο που δεν έχει σπουδάσει,αλλά οι αξίες τους και η ηθική τους είναι πάνω απ όλα.Δε σε κάνει τίμιο και ηθικό άνθρωπο ένα πτυχίο μιας σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
εγω βλεπω μια υστερια
να απαξιωσουμε ντε και καλα τις υψηλοτερες βαθμολογιες για να μην νιωθουν κομπλεξικοι αυτοι που δεν τα καταφεραν
δεν βγαινει κανεις να φτυσει οποιον εγραψε κατω απο 10, ουτε να δωσει επαινο σε αυτον που μπηκε στο πολυτεχνειο με 19900 μορια
αλλα κατα βαση η βαθμολογια ειναι η εικονα της δουλειας που εριχνες ενα χρονο + μερικα απροοπτα
εγω εδωσα 2 χρονιες, την μια αρρωστος και την αλλη (δοξα τω Θεω υγιης)...η διαφορα (αν και επεσαν οι βασεις φετος) ηταν 1000 μορια πανω
ανεβηκα 1000 μορια επειδη ήμουν υγιης και φυσικα πιο ηρεμος (ε 2η φορα ειναι διαφορετικα)
δεν ανεβηκα ξαφνικα 5000


οι μικροατυχιες ειναι μεσα στο προγραμμα στις πανελληνιες, οχι ομως οτι θα γραψεις την μια 9999 και την αλλη 15000 (πλην τρομερων εξαιρεσεων)
ουσιαστικα ετσι πετυχαίνεις και αυτογνωσια

ειναι σαν να θες να πας πεισματικα μηχανολογος με 1-2 φυσικη και μαθηματικα, Ε ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top