Σταματάνε από την 1η Δεκεμβρίου τα δρομολόγια του ΟΑΣΘ

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Αυτό εννοώ...1 ευρώ το λεωφορείο,3 ευρώ το ταξί ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ(απο Θεσσαλονίκη είμαι και γω...τα ίδια ξέρουμε;) )
Είναι λογικό?Αυτο είναι λαϊκό μέσο?

40x3=1,20 :P
το 40 δεν είναι το 1/3 του 3 αυτό λέω.:P έλα μην βγούμε εκτός όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
πράγματι έχει μερικά άκυρα:P αλλά ντάξει, μιλάω για τη γενική εικόνα. άμα πιάσω τώρα τα του 32 και του 18 θα ρίχνω σκαμπίλια :P
να σου πω την αλήθεια, ναι. ο οασθ συμφέρει τους φοιτητές... αλλά και οι μεγάλοι δεν τον χρησιμοποιούν τόσο συχνά όσο εμείς.
ωστόσο άκου πλάκα, αυτά που πληρώνουν οι μεγάλοι εδώ είναι η τιμή του φοιτητικού για την επαρχία.:/:

βγάλε κάρτα να ησυχάσεις, και γω επειδή βαριέμαι να περπατάω να πάω στην άλλη στάση που περνάει το λεωφορείο που πάει κατευθείαν πανεπιστήμιο αλλάζω 2 λεωφορεία... τα υπολόγισα και ξοδεύω τα διπλάσια λεφτά από την τιμή της κάρτας ανά μήνα.

Πάλι θα διαφωνήσω σε αυτό που λες για τους μεγάλους. (πνεύμα αντιλογίας συγνώμη :redface: )
Όσο ήμουν εφηβάκι το πίστευα, αλλά τώρα που άρχισα να χρησιμοποιώ το λεωφορείο σε όλες τις ώρες και άρχισα να ξεφεύγω από τη γειτονιά μου, πηγαίνοντας στη δουλειά πολύ πρωινές ώρες και γυρνώντας αργά το απόγευμα που είναι στην άλλη άκρη σε σχέση με το σπίτι μου και γενικότερα να επισκέπτομαι περιοχές που δεν είχα ιδέα της ύπαρξης του (γιατί μικρότερη δεν είχα την δυνατότητα να πηγαινοέρχομαι μόνη μου, ούτε γνώριζα άτομα από μακριά) ένιωσα στο πετσί μου τι γίνεται με τον ΟΑΣΘ και τι κόσμος το χρησιμοποιεί.
Σκέψου ώρες αιχμής 6-9 το πρωί με 3-6 το απόγευμα που ο κόσμος σχολάει από τη δουλειά του.
Γίνεται πανικός κανονικότατα!

Παλιότερα ναι, ήταν περιορισμένος ο αριθμός των ανθρώπων που το χρησιμοποιούσαν πλέον όμως όχι. Πχ θυμάμαι παλιότερα που έβλεπα μια εγκυούλα μέσα στο λεωφορείο κάθε 6μηνό και σήμερα σε κάθε λεωφορείο που αλλάζω υπάρχει και από μια. Ο κόσμος στράφηκε εκεί επειδή είναι οικονομικό μέσω μεταφοράς, αλλά όπως πάει θα αρχίσουν να αναζητούν άλλη λύση.

Μη μιλήσω για τις άσκοπες γραμμές που δεν έχουν λόγο ύπαρξης και εξυπηρετούν ένα πολύ μικρό ποσοστό ανθρώπων, όπως επίσης και της στάσης. Δε λέω πως πρέπει να σταματήσουν αλλά ας κόψουν κάποια δρομολόγια, δε μπορεί μια γραμμή να έχει πχ 30 δρομολόγια που ουσιαστικά εξυπηρετεί 400 άτομα την ημέρα και μια άλλη να έχει 40 και να εξυπηρετεί 1.000, είναι κάπως τραγικό.
Και όταν αναφέρομαι στις στάσεις, λέω σε αυτές που είναι κάθε 2 μέτρα σε μια περιοχή, αλλά σε μια άλλη είναι κάθε 20.
Εγώ αν χάσω τη στάση στο σπίτι μου και κατέβω στην επόμενη θέλω περίπου 1 τέταρτο με τα πόδια, ενώ σε άλλα σημεία, κάθε λίγο και λιγάκι σταματάει. :mad:

Γενικά από ότι καταλάβατε είμαι πολύ τσατισμένη με το όλο σκηνικό που επικρατεί στον ΟΑΣΘ, θέλω να πάω ως υπεύθυνη συντονισμού και να τους αλλάξω τα φώτα. :clapup:

Κατά τα άλλα είμαι πολύ περίεργη αν όντως σταματήσουν τον Δεκέμβρη να δω τι πανικός θα επικρατήσει και αν ταρακουνηθούμε με αυτό καθόλου και βάλουμε λίγο μυαλό.

edit: Όσο για τη κάρτα, έβγαζα όσο ακόμη πήγαινα σχολείο, καθώς το σχολείο μου ήταν σε άλλη περιοχή και αντί να δίνω 14 ευρώ το μήνα για να πηγαίνω ΜΌΝΟ σχολείο, έδινα 15 ευρώ και πήγαινα όπου ήθελα.
Πλέον δε νομίζω ότι τη χρειάζομαι, η εργασία μου δεν είναι μόνιμη είναι για λίγο, και οι μετακινήσεις μου με το λεωφορείο έχουν περιοριστεί γιατί για μεταφορικό έχω πλέον αυτοκίνητο φίλου/φίλης, μπαμπά, ταξί που το μοιράζομαι με την παρέα και πάει λέγοντας.
Τώρα αν του χρόνου που ξανάδίνω περάσω Θεσσαλονίκη το λεωφορείο θα ξανά μπει στη ζωή μου, όπως και η κάρτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Τωρα ειναι και ληστεια να σου ζητανε να πληρωσεις τα βασικα εξοδα του μεσου που χρησιμοποιησες:rolleyes:


Εχεις φτιαξει ολοκληρο παραμυθακι στο μυαλο σου οποτε δεν συνεχιζω, ο καθενας πιστευει οτι θελει και τον βολευει να πιστεψει μαλλον:)

Τωρα οι τιμες τω εισιτηριων θα αυξηθουν και αλλο,το προβλεπει το Μνημονιο.

Θα συνεχισει η αυξηση να ειναι,για να πληρωσουν τα βασικα?:(
Οι καημενοι,ναι,λιγα λεφτα εχουν:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
zoexal
βασικά συμφωνούμε xD
απλά, συγκριτικά με τους νέους, το χρησιμοποιούν περισσότερο οι μεγάλοι; δεν ξέρω... (έχουν και αυτοκίνητο ντε αυτοί)
και ναι είναι αξιοσημείωτο το ότι ο αριθμός των μεγάλων που το χρησιμοποιούν έχει αυξηθεί. ίσως στο μέλλον να ισχύει αυτό που λες, ή ακόμα και τώρα να το προσεγγίζει.

γενικά, χρειάζεται καλύτερη οργάνωση όλος ο συγκοινωνιακός χάρτης της θεσσαλονίκης. δεν νοείται να είναι η συμπρωτεύουσα και να την καλύπτουν μόνο τα λεωφορεία. δηλαδή ήμαρτον.

πού είναι το μετρό ρε φίλε πια?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Προχθες ειπε ο Τσιπρας οτι αρνειται να πληρωσει το Χαρατσι και δεν το πληρωσε.Βγηκαν μετα κατι κατινες του κωλου,και αρχισαν σε υφος 1000 καρδιναλιων να λενε οτι εγω παιρνω λιγοτερα απο τον Τσιπρα,και ομως το πληρωνω.
Δηλαδη το παρουσιαζαν ως γενναιοτητα,που το πληρωναν.

Μπορείς να μου εξηγήσεις τι σχέση έχει το να πληρώνεις το χαράτσι με το να πληρώνεις το εισιτήριο του λεωφορείου στο οποίο επιβιβάζεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
zoexal
βασικά συμφωνούμε xD
απλά, συγκριτικά με τους νέους, το χρησιμοποιούν περισσότερο οι μεγάλοι; δεν ξέρω... (έχουν και αυτοκίνητο ντε αυτοί)
και ναι είναι αξιοσημείωτο το ότι ο αριθμός των μεγάλων που το χρησιμοποιούν έχει αυξηθεί. ίσως στο μέλλον να ισχύει αυτό που λες, ή ακόμα και τώρα να το προσεγγίζει.

γενικά, χρειάζεται καλύτερη οργάνωση όλος ο συγκοινωνιακός χάρτης της θεσσαλονίκης. δεν νοείται να είναι η συμπρωτεύουσα και να την καλύπτουν μόνο τα λεωφορεία. δηλαδή ήμαρτον.

πού είναι το μετρό ρε φίλε πια?:mad:

Πιστεύω ότι νέοι και μεγάλοι ισοφαρίζουν στη χρήση :P
Και αυτοκίνητα που έχουν, σκέψου ότι μένουν απέξω μετακινήσεις πχ στο κέντρο. Άντε και να το πάρεις, που θα παρκάρεις εκεί; :worry:
Άσε και τη βενζίνη! (είδαμε και αυτούς που έβαλαν αέριο που νόμιζαν θα πάρουν μια ανάσα, τώρα πληρώνουν φόρους τι να πεις! βγήκα εκτός συγνώμη :redface: ) ποιος θα πάρει το αυτοκίνητο αν δεν είναι για κάτι έκτακτο;
Και στο λέω αυτό γιατί το παρατηρώ και στο σπίτι μου. Ο πατέρας μου έχει να κινήσει το αυτοκίνητο πάνω από χρόνο για να πάει πχ στη δουλειά του, πλέον ποδηλατάκι, το αυτοκίνητο χρησιμοποιείται μόνο αν έχουμε να πάμε κάπου οικογενειακά και μόνο αν το πάρει η αδερφή μου μια φορά στις 1000 για να πάει στη σχολή επειδή άργησε.

Όσο για το μετρό.............. τι πληγές ανοίγεις;
Και να ολοκληρωθούν τα έργα θα εξυπηρετεί μόνο την ανατολική Θεσσαλονίκη. Αν είναι να τρώω ζόρι μέχρι να πάω κέντρο ή σταθμό και να χρησιμοποιήσω το μετρό με ακριβότερο εισιτήριο άσε, μένω και με τον ΟΑΣΘ :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μπορείς να μου εξηγήσεις τι σχέση έχει το να πληρώνεις το χαράτσι με το να πληρώνεις το εισιτήριο του λεωφορείου στο οποίο επιβιβάζεσαι;

Οταν ημουν γυμνασιο,το μαθητικο ηταν 25 λεπτα και το πληρωνα.

Αυτες οι αυξησεις εισιτηριων δεν εχουν να κανουν με μια δηθεν ελλειψη χρηματων που διεπει τον ΟΑΣΘ.
Λολ δηλαδη.
Ποσο πιο κατω θα πεσουν τα κομματοσκυλα της ΝΔ και γενικα της κυβερνησης μνημονιου,για να πεισουν τον κοσμο να πληρωνει και να πληρωνει,ποσο πια θα λαικιζουν,αφου εχουν φτασει στο επιπεδο με λογικη 5χρονου,να κανουν αναφορα για βενζινες.Βενζινες κυριοι,και 5 λεπτα να ηταν το τικετ,βγαινουν.

Ειναι μη αναγκαιες αυξησεις,μου φυσικα εχουν αρνητικο αντικτυπο στον πελατη.Επαφιονται καθαροτατα στο παιχνιδι της κερδοσκοπιας και του ''πουληματος''.
Επισης,αυξησεις ανακοινωνει και το Μνημονιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Το κακό είναι ότι και οι δύο απόψεις είναι σωστές και σε ακόμη μια περίπτωση ο λαός έχει χωριστεί σε αντίπαλα στρατόπεδα...καλά τα έχουν καταφέρει οι αλήτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Eσύ που τα παίρνεις κάθε μήνα σίγουρα χτυπώντας τον κοσμάκη πλήρωνε εισιτήριο,εμείς δε τα έχουμε έτσι αεράτα τα λεφτά.
κοίτα επαναστατάκο... ο άλλος σου προσφέρει μια υπηρεσία(μεταφορά) για την οποία ξοδεύει κάποιο χρήμα και σου θέτει ένα κόστος.. Αν εσύ δεν θες να πληρώσεις, τότε μην την χρησιμοποιείς. Με το να παρανομείς(γιατί αυτό κάνεις) δεν καταφερνεις τίποτα. Και επίσης για να ξυπνήσεις και λίγο, μια μηνιαία κάρτα κάνει 15ευρώ για εμάς( φοιτητές, μαθητές). Δεν είναι το απίστευτο ποσό που πρέπει να ''πατάς τον κοσμάκη'' για να το αποκτήσεις. Χρησιμοποιώντας πχ αυτοκινητο ή μηχανάκι, θα ξοδευες πάρα πολύ περισσότερα μηνιαίως. Και μην επιτίθεσαι άσκοπα, ενώ μάθε να βουτάς την γλώσσα στο μυαλό σου πριν μιλήσεις.. Αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Οταν ημουν γυμνασιο,το μαθητικο ηταν 25 λεπτα και το πληρωνα.

Αυτες οι αυξησεις εισιτηριων δεν εχουν να κανουν με μια δηθεν ελλειψη χρηματων που διεπει τον ΟΑΣΘ.
Λολ δηλαδη.
Ποσο πιο κατω θα πεσουν τα κομματοσκυλα της ΝΔ και γενικα της κυβερνησης μνημονιου,για να πεισουν τον κοσμο να πληρωνει και να πληρωνει,ποσο πια θα λαικιζουν,αφου εχουν φτασει στο επιπεδο με λογικη 5χρονου,να κανουν αναφορα για βενζινες.Βενζινες κυριοι,και 5 λεπτα να ηταν το τικετ,βγαινουν.

Ειναι μη αναγκαιες αυξησεις,μου φυσικα εχουν αρνητικο αντικτυπο στον πελατη.Επαφιονται καθαροτατα στο παιχνιδι της κερδοσκοπιας και του ''πουληματος''.
Επισης,αυξησεις ανακοινωνει και το Μνημονιο.

Όταν οι μισοί που μπαίνουν στο λεωφορείο δεν κόβουν εισητήριο, μειώνονται κατά πολύ τα έσοδα.Για να καλύψει τη χασούρα( εν μέρη )τι θα κάνει μία υπηρεσία?Θα αυξήσει τις τιμές γιατί οι συνειδητοποημένοι θα συνεχίσουν να κόβουν.
Δεν έχει να πληρώσει μόνο τη βενζίνη.Οι οδηγοί και όλοι οι άλλοι εθελοντικά δουλεύουν?
Όποιος δεν θέλει να πληρώνει ας βρει άλλο μέσο μεταφοράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ή μειώνει τις τιμές, για να αρχίσουν να αγοράζουν εισιτήριο και άτομα που δεν το κάνουν και να αυξήσει μέσω της «κατανάλωσης» τα έσοδα. Απλές αρχές καπιταλιστικής οικονομίας.

Mind blown? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Ή μειώνει τις τιμές, για να αρχίσουν να αγοράζουν εισιτήριο και άτομα που δεν το κάνουν και να αυξήσει μέσω της «κατανάλωσης» τα έσοδα. Απλές αρχές καπιταλιστικής οικονομίας.

Mind blown? :P
Το εισητήριο είναι ήδη πολύ φτηνό.Δεν θεωρώ ότι είναι η τιμή του που αποθαρρύνει να κόψεις εισητήριο. Είναι η ελληνική λογική που λέει''ελα μωρέ αφού δεν κάνουν έλεγχο για να φάω πρόστιμο γιατί να κόψω εισητήριο'..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Το εισητήριο είναι ήδη πολύ φτηνό.Δεν θεωρώ ότι είναι η τιμή του που αποθαρρύνει να κόψεις εισητήριο. Είναι η ελληνική λογική που λέει''ελα μωρέ αφού δεν κάνουν έλεγχο για να φάω πρόστιμο γιατί να κόψω εισητήριο'..
Δεν ξέρω τι λες εσύ φθηνό και βασικά δεν ξέρω τι γίνεται στην Θεσσαλονίκη.
Εδώ στην Αθήνα το 2008, το εισιτήριο ήταν 0.80 το κανονικό και 0.4 ή 0.5 το μειωμένο και σήμερα είναι 1.4 το κανονικό και 0.7 το μειωμένο και θέλουν να το αυξήσουν κι άλλο! Συγγνώμη, αλλά αυτό είναι ξέσκισμα και είναι πλήρως αναντίστοιχο και με το πραγματικό κόστος! Άσε δε τις χάλια υπηρεσίες που παρέχονται, που στριμωχνόμαστε μέσα στα λεωφορεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Ή μειώνει τις τιμές, για να αρχίσουν να αγοράζουν εισιτήριο και άτομα που δεν το κάνουν και να αυξήσει μέσω της «κατανάλωσης» τα έσοδα. Απλές αρχές καπιταλιστικής οικονομίας.

Mind blown? :P
Τα άτομα που είναι διατεθιμένα να αγοράσουν εισιτήριο και δε βγαίνουν, αγοράζουν ανά n φορές επιβίβασης.
Απλές αρχές κοινής λογικής.

Mind=Blown?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι λες εσύ φθηνό και βασικά δεν ξέρω τι γίνεται στην Θεσσαλονίκη.
Εδώ στην Αθήνα το 2008, το εισιτήριο ήταν 0.80 το κανονικό και 0.4 ή 0.5 το μειωμένο και σήμερα είναι 1.4 το κανονικό και 0.7 το μειωμένο και θέλουν να το αυξήσουν κι άλλο! Συγγνώμη, αλλά αυτό είναι ξέσκισμα και είναι πλήρως αναντίστοιχο και με το πραγματικό κόστος! Άσε δε τις χάλια υπηρεσίες που παρέχονται, που στριμωχνόμαστε μέσα στα λεωφορεία...

Στην Θεσσαλονίκη το κανονικό έχει 0,80 και το φοιτητικό 0,40.Για το στριμωχνόμαστε δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Άσε δε τις χάλια υπηρεσίες που παρέχονται, που στριμωχνόμαστε μέσα στα λεωφορεία...
Σίγουρα μιλάμε για Αθήνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Τα άτομα που είναι διατεθιμένα να αγοράσουν εισιτήριο και δε βγαίνουν, αγοράζουν ανά n φορές επιβίβασης.
Απλές αρχές κοινής λογικής.

Mind=Blown?
Sure, είναι πιο λογικό αυτό από το να μειώσουν την τιμή του εισιτηρίου...
Στην Θεσσαλονίκη το κανονικό έχει 0,80 και το φοιτητικό 0,40.Για το στριμωχνόμαστε δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι.
0.8 για Θεσσαλονίκη, 1.4 για Αθήνα. Δεν ξέρω πώς σου φαίνονται, αλλά αν τα αθροίσεις για ένα μήνα, δεν είναι αμελητέο ποσό.
Σίγουρα μιλάμε για Αθήνα;
Ε, ναι. Πρώτη φορά το ακούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Sure, είναι πιο λογικό αυτό από το να μειώσουν την τιμή του εισιτηρίου...
Έτερον εκάτερον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top