Σκονάκια: τα πιο ευφάνταστα,τα πιο αστεία

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Πόσο είχα ΆΠΕΙΡΑ τέτοια μολύβια! Κάτι άσπρα ήτανε... Κι εγώ δεν έχω καταφέρει ακόμα να μάθω την προπαιδεια...:redface::worry:

ουτε εγω την ξερω καλα :redface::P:P:P:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Ρε jj, 15 χρόνων είσαι ρε ελεος, ουτε μια προπαίδεια δεν έμαθες :P
Στις γκομενες το έχεις το μυαλό σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Σκονάκι Νο 1:

1. Με άδειο στυλό γράφεις το σκονάκι σου σε μια συνηθισμένη κόλλα χαρτί ώστε να χαραχτούν οι λέξεις χωρίς όμως να φαίνεται από μακριά.
2. Το βάζεις δίπλα στο γραπτό τάχα για πρόχειρο.
3. Αντιγράφεις λάικ ε μπος. :whistle:

Σκονάκι Νο 2:

1. Σε ένα απλό μπουκάλι νερό βγάζεις την ετικέτα.
2. Γράφεις σε ένα χαρτάκι το σκονάκι σου.
3. Το κολλάς με τρόπο στην ετικέτα και την ξαναβάζεις στο μπουκάλι. Προσοχή! Το μπουκάλι να είναι σχεδόν άδειο ώστε να μπορείς να διαβάζεις τα γράμματα. ;)

Σκονάκι Νο 3:

Πιάνει μόνο σε καθηγητές που κάθονται στα αυγά τους αντί να περιφέρονται σαν γεράκια στην αίθουσα.
1. Γράφεις ένα κανονικότατο, μακροσκελές σκονάκι σε μια κόλλα.
2. Μόλις ο καθηγητής μοιράσει τα γραπτά και πάει να καθίσει στην έδρα βγάζεις γρήγορα το χαρτί (το οποίο καθόσουν μέχρι τώρα) και το τοποθετείς κάτω από το γραπτό.
3. Με προσοχή το τραβάς στο πλάι και κάνεις την δουλειά σου. Μετά μπορείς να το δώσεις και σε άλλα άτομα. :clapup:

Υπάρχουν πολλά ακόμα, το κλασικό με το σκονάκι στο θρανίο που το γράφεις με μολύβι ανάμεσα σε άκυρους στίχους τραγουδιών με μαύρο μαρκαδοράκι, τα χαρτάκια στην κασετίνα, το σκονάκι μέσα από την μπλούζα που (συνήθως) δεν πρόκειται να σου πουν να βγάλεις για να αποδείξουν ότι έχεις σκονάκι και πολλά άλλα! :D

Δυστυχώς εγώ φέτος επέλεξα να κάτσω στο πρώτο θρανίο :( (μεγάλη ιστορία) και δεν μπορώ να εξασκώ πλέον την τέχνη των σκονακίων. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthrax69

Νεοφερμένος

Ο Anthrax69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Σκονάκι Νο 1:

1. Με άδειο στυλό γράφεις το σκονάκι σου σε μια συνηθισμένη κόλλα χαρτί ώστε να χαραχτούν οι λέξεις χωρίς όμως να φαίνεται από μακριά.
2. Το βάζεις δίπλα στο γραπτό τάχα για πρόχειρο.
3. Αντιγράφεις λάικ ε μπος. :whistle:

Σκονάκι Νο 2:

1. Σε ένα απλό μπουκάλι νερό βγάζεις την ετικέτα.
2. Γράφεις σε ένα χαρτάκι το σκονάκι σου.
3. Το κολλάς με τρόπο στην ετικέτα και την ξαναβάζεις στο μπουκάλι. Προσοχή! Το μπουκάλι να είναι σχεδόν άδειο ώστε να μπορείς να διαβάζεις τα γράμματα. ;)

Σκονάκι Νο 3:

Πιάνει μόνο σε καθηγητές που κάθονται στα αυγά τους αντί να περιφέρονται σαν γεράκια στην αίθουσα.
1. Γράφεις ένα κανονικότατο, μακροσκελές σκονάκι σε μια κόλλα.
2. Μόλις ο καθηγητής μοιράσει τα γραπτά και πάει να καθίσει στην έδρα βγάζεις γρήγορα το χαρτί (το οποίο καθόσουν μέχρι τώρα) και το τοποθετείς κάτω από το γραπτό.
3. Με προσοχή το τραβάς στο πλάι και κάνεις την δουλειά σου. Μετά μπορείς να το δώσεις και σε άλλα άτομα. :clapup:

Υπάρχουν πολλά ακόμα, το κλασικό με το σκονάκι στο θρανίο που το γράφεις με μολύβι ανάμεσα σε άκυρους στίχους τραγουδιών με μαύρο μαρκαδοράκι, τα χαρτάκια στην κασετίνα, το σκονάκι μέσα από την μπλούζα που (συνήθως) δεν πρόκειται να σου πουν να βγάλεις για να αποδείξουν ότι έχεις σκονάκι και πολλά άλλα! :D

Δυστυχώς εγώ φέτος επέλεξα να κάτσω στο πρώτο θρανίο :( (μεγάλη ιστορία) και δεν μπορώ να εξασκώ πλέον την τέχνη των σκονακίων. :'(

Τα έχω κάνει όλα! Όλα όμως! Στα θρησκευτικά φέτος έγραψα 20 χώρις να έχω ανοίξει βιβλίο, όπως πέρσι και πρόπερσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εγώ τα έγραφα στα greeklish ,ώστε αν με πιάσει να μην καταλάβει ότι είναι σκονάκι χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
εχει καταντησει βαρετο το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Σκονακια και βλακείες...
Βιβλίο κάτω απ το θρανίο! Το πιο αποτελεσματικο.

Εγώ πάντα διάβαζα αλλά πάντα αργούσα να τα μάθω κτλ.. άφηνα κάποια κεφάλαια, ύλη ή οτιδήποτε δεν είχα διαβάσει και πήγαινα το πρωί στο γραφείο και έβγαζα φωτοτυπίες τις σελίδες που δεν είχα διαβάσει και της έβαζα κάτω από το θρανίο.. :D τι βιβλίο και τέτοια χαχα..
Το απωθημένο μου είναι να κάνω το επίτηδες σκονάκι δηλαδή να έχω ένα χαρτάκι ψιλό φανερά πάνω στο θρανίο κτλ ή στην κασετίνα και να το βρει η δασκάλα και να το διαβάσει (πάντα το διαβάζουν) και να γράφω μέσα "ΠΑΡΤΑ ΜΑΛΑΚΑ" ποτέ όμως δεν τολμούσα να το κάνω όπως και σκονάκια γιατί στο δημοτικό-γυμνάσιο τα μισά παιδιά στην τάξη ήταν καρφιά :P μετά στο λύκειο όλοι αντιγραφές και τέτοια..

Πάντως το πιο ωραίο συναίσθημα είναι όταν αντιγράφεις από το σκονάκι και το παίρνεις από εκεί που το είχες κρύψει και πάει η καθηγήτρια να δει και δεν έχει τπτ εκεί.. χαχαχα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Για αυτο παμε τοσο μπροστα.

Γιατι εχουμε αναγαγει τα σκονακια σε υψιστη επιστημη.

Λες και διαβαζεις για το γειτονα,οχι για σενα.ΛΟΛ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγω δεν εχει τυχει ποτε να κανω σκονακι....φοβαμαι!!
Εδω φετος σε ενα απροοπτο στην Οικονομια ειχα απο κατω το βιβλιο..και η καθηγητρια παραλιγο να με πιασει στα πρασα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Το απωθημένο μου είναι να κάνω το επίτηδες σκονάκι δηλαδή να έχω ένα χαρτάκι ψιλό φανερά πάνω στο θρανίο κτλ ή στην κασετίνα και να το βρει η δασκάλα και να το διαβάσει (πάντα το διαβάζουν) και να γράφω μέσα "ΠΑΡΤΑ ΜΑΛΑΚΑ"

Το χομπι μου!!! Να το διαβαζεις φανερα και πολύ ενοχα, οταν σε κοιταει να το κρυβεις πολυ φανερα, και οταν ερχεται να ειναι καμια λιστα για ψωνια η κανενα κειμενο αρχαιων (αν γραφεις μαθηματικα, και η αντιστοιχη εξισωση αν γραφεις αρχαια :D)
Και το καλύτερο ειναι αν το κανεις 2-3 φορες και ο καθηγητης καταλαβει ότι το κανεις επιτηδες, μετα ακομα κι αν εχεις αληθινο δεν θα σε πιστευει (μου εχει τυχει) :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ποτέ δεν είναι αργά. (Πάντως την προπαίδεια του 5 την ξέρετε από το κρυφτό).



Πάντως σκονάκια κάνει και ο διάβολος:

Βασικά, δεν έξηγήθηκα καλά. Την ξέρω την προπαίδεια, αλλά σε κάποια σημεία δυσκολεύομαι. Πχ 8·7 και 6·8, που σχεδόν πάντα τα μπερδεύω:P Δηλαδή, δεν την ξέρω παπαγαλία, όπως είπα. Απαιτείται προεργασία:P
Ρε jj, 15 χρόνων είσαι ρε ελεος, ουτε μια προπαίδεια δεν έμαθες :P
Στις γκομενες το έχεις το μυαλό σου?
Ρε άι φύγε από 'δω:P
(Ναι:P)
εγώ δενν τα θυμαμαι αυτα :(

ελα ρε,και εγω θεωρητικη θα παω,αλλά ήμουν η πρώτη που έμαθε την προπαίδεια :D
Ναι, αυτό λέω. Αν και θα πάω θεωρητική, είμαι κατά της παπαγαλίας, που χρειάζονται η προπαίδεια και η ιστορία:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ερασιτέχνες..........
Σημασία δεν έχει να κανείς σκονακι σημασία έχει να ξέρεις πως συμπεριφέρεται αν σε πιάσουν με σκονακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Μα με το σκονακι σημασια εχει να μην σε πιασουν.Εκει ειναι η τεχνη ολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μα με το σκονακι σημασια εχει να μην σε πιασουν.Εκει ειναι η τεχνη ολη

Με το σκονακι διακυνδινευεις και πρέπει να ξέρεις πως να συμπεριφερθεις ακόμα και αν σε πιάσουν για να γλύτωσεις τιμωρία και δεν εννοω το σχολείο αλλα σε πανεπιστημιακό επίπεδο. Ολόκληρες σχολες βγαίνουν με σκονακι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Μα με το σκονακι σημασια εχει να μην σε πιασουν.Εκει ειναι η τεχνη ολη

Γιαυτο μιλαμε για σκονακια που μπορεις να καλύψεις, πχ ενα χαρτακι μικρο ευκολα το κρυβεις οπουδηποτε. Ενα ανοιχτο βιβλιο κατω απο το θρανιο στην καλύτερη περίπτωση προλαβαίνεις να το κλείσεις. Ενα χαρτακι στο μεσα μερος της μπλούζας ειναι αυτονοητη η χρησιμοτητα του. Ενα κειμενο γραμμενο με στυλο κατω απο το μανίκι πώς το κρύβεις? Ερχεται ο καθηγητης, σου λεει ''σηκωσε το μανικι σου να δω'', κι εσυ δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Βεβαια οτι και να εχεις, αν τρεμει το φυλλοκαρδι σου και μονο που τα εχεις πανω σου, φαντασου τι θα γινει αν τα βγαλεις κιολας, ε τοτε καλύτερα μείνε αδιάβαστος και γραψε ενα 5 με την αξια σου παρα να μηδενιστεις. Αυτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παιδια καλο είναι όσο είσαστε σχολείο να κάνετε σκονακια για να συνηθίσετε ακόμα και αν μερικά μαθηματα βγαίνουν και με λίγο διάβασμα προτιμήστε το σκονακι ώστε όταν πάτε στο πανεπιστημιο να ξέρετε τουλάχιστον τα βασικά ώστε να εμβαθύνετε....
Θεωρώ πως το δυσκολότερο κομμάτι είναι η ψυχολογία κατα την διάρκεια του σκονακιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Παιδια καλο είναι όσο είσαστε σχολείο να κάνετε σκονακια για να συνηθίσετε ακόμα και αν μερικά μαθηματα βγαίνουν και με λίγο διάβασμα προτιμήστε το σκονακι ώστε όταν πάτε στο πανεπιστημιο να ξέρετε τουλάχιστον τα βασικά ώστε να εμβαθύνετε....
Θεωρώ πως το δυσκολότερο κομμάτι είναι η ψυχολογία κατα την διάρκεια του σκονακιου

Εχω δει και δει τρολαρισμα.Αλλα αυτο εδω ειναι τεχνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Παιδια καλο είναι όσο είσαστε σχολείο να κάνετε σκονακια για να συνηθίσετε ακόμα και αν μερικά μαθηματα βγαίνουν και με λίγο διάβασμα προτιμήστε το σκονακι ώστε όταν πάτε στο πανεπιστημιο να ξέρετε τουλάχιστον τα βασικά ώστε να εμβαθύνετε....
Θεωρώ πως το δυσκολότερο κομμάτι είναι η ψυχολογία κατα την διάρκεια του σκονακιου

:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Στὸ Γυμνάσιο/Λύκειο δὲν εἶχα ἀσχοληθεῖ μὲ σκονάκια. Μόνο μία φορὰ θυμᾶμαι στὰ Γερμανικὰ εἶχα γράψει κάποια ῥήματα στὸ θρανίο (ἡ καθηγήτρια δὲν ἦταν καὶ πολὺ ξύπνια σὲ αὐτὰ ἂν καὶ πολὺ καλὴ κατὰ τἄλλλα:P), ἀλλὰ καὶ πάλι δὲν ἔγραψα καλὰ στὸ διαγώνισμα καὶ ἀποφάσισα στὸ ἑπόμενο τρίμηνο νὰ στρωθῶ καὶ ἔτσι ἔγραψα ἕνα βαθμὸ τῆς προκοπῆς...

Οὔτε στὸ παν/μιο ἔκανα σκονάκια, ἀλλὰ ἐκεῖ μυήθηκα στὰ μυστικὰ τῆς ἀντιγραφῆς. Θυμᾶμαι μόνο μία φορὰ ποὺ πῆγα νὰ δώσω Λατινικὰ θεματογραφία (δηλαδὴ αὐτὸ ποὺ λέμε ἄγνωστο) καὶ ἤμουν τόσο ἔξυπνος ποὺ κουβάλησα μαζί μου τὸ λεξικὸ τοῦ Κουμανούδη τὸ ὁποῖο εἶναι ἕνα τοῦβλο....:P Εὐχαριστῶ πάντως μερικοὺς καθηγητὲς τῶν Λατινικῶν οἱ ὁποῖοι ἦταν καλοὶ μαζί μας καὶ ἔκαναν πολλὲς φορὲς τὰ στραβὰ μάτια γιατὶ ἀκόμα δὲ θὰ εἶχα βγάλει τὴ σχολή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Στὸ Γυμνάσιο/Λύκειο δὲν εἶχα ἀσχοληθεῖ μὲ σκονάκια. Μόνο μία φορὰ θυμᾶμαι στὰ Γερμανικὰ εἶχα γράψει κάποια ῥήματα στὸ θρανίο (ἡ καθηγήτρια δὲν ἦταν καὶ πολὺ ξύπνια σὲ αὐτὰ ἂν καὶ πολὺ καλὴ κατὰ τἄλλλα:P), ἀλλὰ καὶ πάλι δὲν ἔγραψα καλὰ στὸ διαγώνισμα καὶ ἀποφάσισα στὸ ἑπόμενο τρίμηνο νὰ στρωθῶ καὶ ἔτσι ἔγραψα ἕνα βαθμὸ τῆς προκοπῆς...

Οὔτε στὸ παν/μιο ἔκανα σκονάκια, ἀλλὰ ἐκεῖ μυήθηκα στὰ μυστικὰ τῆς ἀντιγραφῆς. Θυμᾶμαι μόνο μία φορὰ ποὺ πῆγα νὰ δώσω Λατινικὰ θεματογραφία (δηλαδὴ αὐτὸ ποὺ λέμε ἄγνωστο) καὶ ἤμουν τόσο ἔξυπνος ποὺ κουβάλησα μαζί μου τὸ λεξικὸ τοῦ Κουμανούδη τὸ ὁποῖο εἶναι ἕνα τοῦβλο....:P Εὐχαριστῶ πάντως μερικοὺς καθηγητὲς τῶν Λατινικῶν οἱ ὁποῖοι ἦταν καλοὶ μαζί μας καὶ ἔκαναν πολλὲς φορὲς τὰ στραβὰ μάτια γιατὶ ἀκόμα δὲ θὰ εἶχα βγάλει τὴ σχολή...

:fool:

Δηλαδη για να καταλαβω, κουβαλησες ΛΕΞΙΚΟ σε εξετασεις?? Και τι εκανες, το εβγαλες και εψαχνες??? :book: Ποιο ακριβως ηταν το σχεδιο?? Σου χρησιμευσε τελικα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top