Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2013

laraglou

Νεοφερμένος

Η laraglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
εγώ δίνω Αθήνα γραπτά 19 και προφορικά 26 Μαίου !!Μήπως γνωρίζει κανένας για θέματα στην έκθεση??Σας έχουν πει τπτ οι καθηγητές σας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lewn9324

Νεοφερμένος

Ο lewn9324 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αγριά (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εγώ δίνω Αθήνα γραπτά 19 και προφορικά 26 Μαίου !!Μήπως γνωρίζει κανένας για θέματα στην έκθεση??Σας έχουν πει τπτ οι καθηγητές σας??

Και γω ίδιες ημερομηνίες... Εμένα δεν μου έχει πει κάποιο συγκεκριμένο θέμα, άλλωστε όλα είναι πιθανά να πέσουν, έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraglou

Νεοφερμένος

Η laraglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ολα πιθανά είναι απλά έχει αρχίσει να βγαίνει το άγχος..πφφ..Εχω μεγάλο θέμα με την έκθεση.Σε όλα τα άλλα είμαι αρκετά καλά αλλά έκθεση έχω θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Τι θέμα έχεις με την έκθεση;

ΣΟΣ δεν υπάρχουν, μπορεί να πέσει οτιδήποτε, αλλά θέματα που πέφτουν συχνά έχουν να κάνουν με τον αθλητισμό, τα χόμπυ, τους νέους, την εκπαίδευση, τις νέες τεχνολογίες, τη σημασία του παρελθόντος, το περιβάλλον, τα ΜΜΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraglou

Νεοφερμένος

Η laraglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
δεν την βγάζω σε μισή ώρα, ειδικά όταν πέσει θέμα που δεν έχω ιδέες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros12349

Νεοφερμένος

Ο petros12349 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
οι βαση για ecpe στο gcvr ποια ειναι?
και αν ειναι τι πρεπει να διαβασω περισσοτερο απο γραμματικη
δεν μου δινεται και καμια συνδετικη λεξη για εκθεση γιατι....
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraglou

Νεοφερμένος

Η laraglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Πέτρο η βάση είναι από 65/120 δηλαδή BF, αν όμως έχεις σε 2 θέματα BF να ξέρεις οτι κόβεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros12349

Νεοφερμένος

Ο petros12349 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν προκειται να περασω.Σε 4 μερες δινω και γενικως γραφω ενα 60/120,listening μεχρι 35 παλια εγραφα 38,39 δεν ξερω γιατι και εκθεση ας πουμε καλα οποτε δεν βλεπω να περναμε εκτως και αν ξεσκιθω στο διαβασμα αυτες τις 3 μερες
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lewn9324

Νεοφερμένος

Ο lewn9324 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αγριά (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
δεν την βγάζω σε μισή ώρα, ειδικά όταν πέσει θέμα που δεν έχω ιδέες

Κοίτα, χωρίς να ξέρω κατά πόσο ισχύει, έχω ακούσει ότι οι εξεταστές είναι κάπως ελαστικοί όσον αφορά την έκθεση. Δύσκολα κόβουν κάποιον. Συνήθως οι εξεταζόμενοι κόβονται στο listening ή στο gvcr. :)

Δεν προκειται να περασω.Σε 4 μερες δινω και γενικως γραφω ενα 60/120,listening μεχρι 35 παλια εγραφα 38,39 δεν ξερω γιατι και εκθεση ας πουμε καλα οποτε δεν βλεπω να περναμε εκτως και αν ξεσκιθω στο διαβασμα αυτες τις 3 μερες
:/:

Καλά μην αγχώνεσαι, να θυμάσαι πως τα τεστ που έχουν τα βιβλία είναι πιο δύσκολα από αυτά που συνήθως πέφτουν στις εξετάσεις.
Επειδή ο χρονος είναι περιορισμένος πάντως, θα σου πρότεινα να διαβάσεις τα λάθη που κάνεις στη γραμματική, και να ρίξεις ένα καλό διάβασμα στα phrasal verb και στα γραμματικά φαινόμενα που δεν γνωρίζεις πολύ καλά.
Όσον αφορά τις φράσεις που θες για την έκθεση, δες αυτό το λινκ https://www.fullspate.net/advanced-efl-essay-writing/advanced-essay-phrases.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Παιδιά μια συμβουλή θέλω να δώσω βασισμένος σε ένα δικό μου περιστατικό. Εδωσά ecpe michigan όταν τελείωσα την 1η λυκείου και ήμουν ιδιάτερα σίγουρος αφού από μικρός είχα μεγάλη ικανότητα στα αγγλικά. Παω λοιπόν και δίνω γραπτά τα οποία μου φάνηκαν εύκολα αλλά στα προφορικά παρότι ήμουν σίγουρος οτι χωρίς να έχω πει ούτε μια ελληνική λέξη αρίστευσα, πήρα d. Τελικά πέρασα με αφού είχα σχεδόν 100 σε όλα τα άλλα. Για αυτό απαιτείται ιδιαίτερη προσοχή στα προφορικά. Εξετάζουν με εξαιρετική αυστηρότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi2

Νεοφερμένος

Η evi2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
laraglou ecce δινεις; αν ναι ενημερωσε μας για τα θεματα στα προφορικα οταν δωσεις. Εχω φοβερο αγχος για προφορικο και εκθεση(μονο 30 λεπτα, ελεος!)εγω δινω 6 ιουνιου προφορικο και 19 μαιου γραπτο. Φοβερο αγχος λεμε! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraglou

Νεοφερμένος

Η laraglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δίνω ecpe!!Πιάνω 85-90/120 gcvr αλλά δυστυχώς με έκθεση έχω πρόβλημα.νομίζω ότι θα κοπώ εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lewn9324

Νεοφερμένος

Ο lewn9324 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αγριά (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά μια συμβουλή θέλω να δώσω βασισμένος σε ένα δικό μου περιστατικό. Εδωσά ecpe michigan όταν τελείωσα την 1η λυκείου και ήμουν ιδιάτερα σίγουρος αφού από μικρός είχα μεγάλη ικανότητα στα αγγλικά. Παω λοιπόν και δίνω γραπτά τα οποία μου φάνηκαν εύκολα αλλά στα προφορικά παρότι ήμουν σίγουρος οτι χωρίς να έχω πει ούτε μια ελληνική λέξη αρίστευσα, πήρα d. Τελικά πέρασα με αφού είχα σχεδόν 100 σε όλα τα άλλα. Για αυτό απαιτείται ιδιαίτερη προσοχή στα προφορικά. Εξετάζουν με εξαιρετική αυστηρότητα.

Αλήθεια; Μήπως έπεσες σε στραβόξυλα καθηγητές; Και το είχα για το πιο εύκολο part.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Φίλε, μπορεί αλλά και εγώ το είχα εύκολο. τι να πω; Καλή επιτυχία να έχετε και να πέσετε σε καλύτερους από εμένα:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niki d

Νεοφερμένος

Η Niki d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
laraglou ecce δινεις; αν ναι ενημερωσε μας για τα θεματα στα προφορικα οταν δωσεις. Εχω φοβερο αγχος για προφορικο και εκθεση(μονο 30 λεπτα, ελεος!)εγω δινω 6 ιουνιου προφορικο και 19 μαιου γραπτο. Φοβερο αγχος λεμε! :worry:
ούτως ή άλλως τα θέματα θα είναι διαφορετικά! ;)

Δεν προκειται να περασω.Σε 4 μερες δινω και γενικως γραφω ενα 60/120,listening μεχρι 35 παλια εγραφα 38,39 δεν ξερω γιατι και εκθεση ας πουμε καλα οποτε δεν βλεπω να περναμε εκτως και αν ξεσκιθω στο διαβασμα αυτες τις 3 μερες
:/:

επειδή κι εγώ έπαθα το ίδιο θα σου πρότεινα να ξεκουραστείς αλλά μη χάσεις τελείως την επαφή με τα αγγλικά! και πάνω απ όλα...την κυριακή πηγαίνουμε όλοι με αναπτερωμένο ηθικό...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
δεν την βγάζω σε μισή ώρα, ειδικά όταν πέσει θέμα που δεν έχω ιδέες
Δεν πειράζει αν δεν την τελειώσεις. Αυτό που μετράει πάνω από όλα στην έκθεση είναι να εκφράζεσαι καθαρά (να μην επαναλαμβάνεσαι, να μην μπουρδουκλώνεις τις ιδέες σου, να μπορείς να αναπτύξεις τις ιδέες σου επαρκώς, με παραδείγματα αν στο ζητάει το θέμα) και να μην κάνεις χοντρά λάθη (ορθογραφικά, έκφρασης και γραμματικά).

Αν ο λόγος που δεν έχεις ιδέες είναι ότι δεν μπορείς να σκεφτείς όλες τις πλευρές του θέματος (pros and cons), να ξέρεις ότι δεν χρειάζονται όλα τα θέματα τόσο λεπτομερή ανάλυση.

Κοίτα, χωρίς να ξέρω κατά πόσο ισχύει, έχω ακούσει ότι οι εξεταστές είναι κάπως ελαστικοί όσον αφορά την έκθεση. Δύσκολα κόβουν κάποιον. Συνήθως οι εξεταζόμενοι κόβονται στο listening ή στο gvcr. :)
Έτσι είναι.

Καλά μην αγχώνεσαι, να θυμάσαι πως τα τεστ που έχουν τα βιβλία είναι πιο δύσκολα από αυτά που συνήθως πέφτουν στις εξετάσεις.
Σωστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Goodmorning! Εγω δίνω Κυριακη γραπτα και 9/6 προφορικα. ΟΥΦ! Σκεφτομαι αν κοπω (που σιγουρα θα κοπω) να δωσω καποιο αλλο πτυχιο. Δεν θα σκασουμε κιολας, αρκετα χρονο+λεφτα χαλασαμε. Γενικα, πιανω τα ποσοστα που πιανει ο πετρος (πιο πανω)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Caribou

Νεοφερμένος

Η Caribou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά,τι θέματα πέφτουν συνήθως στην έκθεση στο Ecce?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros12349

Νεοφερμένος

Ο petros12349 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εμενα ecce περσι μου ειχε πεσει κατι με γεωργικη καλλιεργεια.Δεν το θυμαμαι και πολυ καλα αλλα κατι τετοιο.Αλλα τωρα τι κανουμε μου λες που δεν εχω πιασει ενα 70 στο gcvr?:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lewn9324

Νεοφερμένος

Ο lewn9324 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αγριά (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Goodmorning! Εγω δίνω Κυριακη γραπτα και 9/6 προφορικα. ΟΥΦ! Σκεφτομαι αν κοπω (που σιγουρα θα κοπω) να δωσω καποιο αλλο πτυχιο. Δεν θα σκασουμε κιολας, αρκετα χρονο+λεφτα χαλασαμε. Γενικα, πιανω τα ποσοστα που πιανει ο πετρος (πιο πανω)..

Επειδή και γω φοβάμαι λίγο, αν κοπώ σκέφτομαι να δώσω για IELTS, που και πιο εύκολο είναι και αρκετά χρήσιμο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top