Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2013

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
έλαααα να μαζευόμαστε και εμείς του Μαίου.. Για πεστε σε τι επιπεδα βρισκεστε στα τεστ, εκθεσεις κλπ; Εγω παντως ακομη να πιασω τη βαση στο GCVR και αρχίζω και ανησυχώ! Το πρόβλημα μου είναι η Γραμματική και δεν ξέρω το λόγο :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
ειμαι καινουργιος αλλ λεω να μπαινω στο κλιμα του ischool :clapup:
παιδες μαζευομαστε σιγα σιγα μια και σε ουτε 4 μηνες δινουμε
εγω προσωπικα δινω profficency και λιγο αγχος το εχω:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Καλημερααααα..και εγω proficiency δινω.. αλλα δεν με βλεπω να το περναω. Παιρνω πολυ χαμηλα σκορ στο gcvr.. η γραμματικη φταιει.. γκρρρρρ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta9

Νεοφερμένος

Η zeta9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια... Δινω κι εγω το μαιο ξανα ecpe και ηθελα τη γνωμη σας για τα καινουργια βιβλια που λεω να παρω γιαεπιπλεον εξασκηση... Το ενα ειναι to super final με τα 20 practice test, και τα 12 practice test for ecpe του griva! Πως σας φαινονται; Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια... Δινω κι εγω το μαιο ξανα ecpe και ηθελα τη γνωμη σας για τα καινουργια βιβλια που λεω να παρω γιαεπιπλεον εξασκηση... Το ενα ειναι to super final με τα 20 practice test, και τα 12 practice test for ecpe του griva! Πως σας φαινονται; Ευχαριστω

Κάνε την σειρά της Diane Flanel Piniaris
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeta9

Νεοφερμένος

Η zeta9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ειχα κανει του Pinaris με τα 8 practice test το πρασινο βιβλιο και της burlington οποτε σκεφτομουν γι αυτα τα αλαλ βιβλια τωρα!!τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
ειχα κανει του Pinaris με τα 8 practice test το πρασινο βιβλιο και της burlington οποτε σκεφτομουν γι αυτα τα αλαλ βιβλια τωρα!!τι λετε?

Πάρε και το άλλο βιβλίο της Piniaris (γυναίκα είναι) με τα 6 practice tests, ALL STAR FINAL PRACTICE TESTS
Άμα το κάνεις και αυτό και πάλι θέλεις κι άλλο (που δεν το νομίζω) κοίτα για τα της ελληνοαμερικάνικης ένωσης.

Α! Και το Final Countdown της Diane Flanel καλό είναι, όχι τόσο δύσκολο βέβαια, αλλά βοηθάει πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης θα πρότεινα κι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Δίνει κανεις Μαιο εκτος απο εμενα τελικα?? δεν το παιρναω με τιποτα..εχω χαμηλα ποσοστα στο gcvr..
Η γραμματικη φταιει για ολα!

Εγω τελειωνω του griva (πρασινο) και εχω κανει γραμματικες απο το Final( παρα πολυ δυσκολο βιβλιο για εμενα) και σιγα σιγα θα αρχισω της Ελληνοαμερικανικης Ενωσης! Καποια βοηθεια για να βοηθηθω στη γραμματικη μου?? διαβαζω ολα τα φαινομενα.. ξερω στο επιλογης οτι πχ ειναι Inversion αλλα παντα επιλεγω το λαθος! Τι φταιει αραγε?? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι να αφήσεις τα δύσκολα βιβλία και να πιάσεις τα απλά. Δεν έχει νόημα να κάνεις βιβλίο πιο δύσκολο από τις εξετάσεις ή πολύ δύσκολο για σένα, δεν μαθαίνεις έτσι. Πήγαινε κατευθείαν στα βιβλία της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης που είναι τα πιο κοντινά (από πλευράς δυσκολίας) στις εξετάσεις ECPE. Έτσι θα έχεις και καλύτερη εικόνα των δυνατοτήτων σου.

Ο γενικός κανόνας είναι ότι, για να είσαι σίγουρος ότι θα περάσεις, πρέπει τρεις μήνες πριν τις εξετάσεις (δηλαδή περίπου τώρα) να πιάνεις 60-65% στα τεστ της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης, απαραίτητα στο GCVR και στο Listening. Αν πιάνεις λιγότερο από 55% σε αυτή τη φάση, θα σου έλεγα να σκεφτείς σοβαρά να δώσεις εξετάσεις τον Νοέμβριο ώστε να έχεις περισσότερο χρόνο να διαβάσεις και να τριφτείς στη γλώσσα.

Αν έχεις κενά από προηγούμενα χρόνια (π.χ. στη γραμματική ή στο λεξιλόγιο) κάλυψε πρώτα τα κενά σου και μετά μπες στην ύλη προετοιμασίας εξετάσεων γιατί αλλιώς θα τα βρεις μπροστά σου. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολύ για όλα Νανά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraglou

Νεοφερμένος

Η laraglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Κ εγώ δίνω Proficiency τον Μαιο αλλά δεν έχω ξεκινήσει τα τεστ ακόμα!! Βασικά αγχώνομαι για τα προφορικά και για την έκθεση!Ακόμα διαβάζω γραμματική και το λεξιλόγιο θα το τελειώσω τέλη Μαρτίου!Γνωρίζετε τι θέματα μπαίνουν συνήθως έκθεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Προσωπικα πιστευω πρεπει να αρχισεις τεστ να δεις που κυμαινεσαι!Μην τα φοβασαι τα προφορικα αλλα ουτε και την εκθεση. Συνηθως οι περισσοτεροι κοβονται listening και gcvr :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Caribou

Νεοφερμένος

Η Caribou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα τη γνώμη σας για βιβλίο με Practice Tests για ECCE.
Ανάμεσα στο Practice tests New Generation του Γρίβα , Practice tests της ελληνοαμερικανικής Ενωσης και Αll star practice tests της Piniaris ποιο θεωρείτε ότι βρίσκεται πιο κοντά στο πραγματικό επίπεδο δυσκολίας των εξετάσεων?
Το all star practice tests 1(New Editions) είναι πιο δύσκολο από το 2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα τη γνώμη σας για βιβλίο με Practice Tests για ECCE.
Ανάμεσα στο Practice tests New Generation του Γρίβα , Practice tests της ελληνοαμερικανικής Ενωσης και Αll star practice tests της Piniaris ποιο θεωρείτε ότι βρίσκεται πιο κοντά στο πραγματικό επίπεδο δυσκολίας των εξετάσεων?
Το all star practice tests 1(New Editions) είναι πιο δύσκολο από το 2?

εγω εκανα τα 2 πρωτα. Πολυ καλά.. για το τελευταιο δε ξερω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
κανεις που να δινει Μαιο ECPE!??!?!?!? τι εγινε ρε παιδιααααααααααα?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
...καλησπέρα παιδιά..χρειάζομαι την βοήθεια σας..
Δίνω για δεύτερη φορά ecpe τον μάη...τον Νοέμβρη κόπηκα στο listening.Γενικά σε όλα τα τεστ που κάνω και τότε και τώρα δεν μπορώ να ανεβάσω τα σκορ μου πάνω από 37-39/50. Εκει παίζω συνήθως και επειδή το Νοέμβρη είχα 29/50 φοβάμαι και αυτήν την φορά πως λίγο το άγχος και η δυσκολία του Listening θα μου δημιουργήσει πρόβλημα. Ακούω συχνα BBC περισσότερο DW...Έχετε καμιά πρόταση μήπως μπορέσει και δουλέψει? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
...καλησπέρα παιδιά..χρειάζομαι την βοήθεια σας..
Δίνω για δεύτερη φορά ecpe τον μάη...τον Νοέμβρη κόπηκα στο listening.Γενικά σε όλα τα τεστ που κάνω και τότε και τώρα δεν μπορώ να ανεβάσω τα σκορ μου πάνω από 37-39/50. Εκει παίζω συνήθως και επειδή το Νοέμβρη είχα 29/50 φοβάμαι και αυτήν την φορά πως λίγο το άγχος και η δυσκολία του Listening θα μου δημιουργήσει πρόβλημα. Ακούω συχνα BBC περισσότερο DW...Έχετε καμιά πρόταση μήπως μπορέσει και δουλέψει? :confused:

Πάρε το all star final practice tests από την Diane Flanel Piniaris εκδ. New Editions και κάνε τα listening του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheMargav

Νεοφερμένος

Η TheMargav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά, η βάση για το ecce παραμένει και φέτος 65 σε κάθε ενότητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Πάρε το all star final practice tests από την Diane Flanel Piniaris εκδ. New Editions και κάνε τα listening του

τελικά πήρα το ALL STAR..(το πράσινο)ξεκίνησα το LISTENING..αρκετά δύσκολο μετα βίας πήρα 33/50:( στο πρώτο τεστ
Αλλά στο part3 δεν δίνει τις ερωτήσεις και το κάνει πιο δύσκολο ακόμα. Στις εξετάσεις απ ότι θυμάμαι οι ερωτήσεις ήδη υπάρχουν στα τελευταία parts έτσι δεν είναι..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top