Πόσα χρόνια θα δίνατε πανελλαδικές για να μπείτε στην σχολή σας;

Mitsos175

Νεοφερμένος

Ο Mitsos175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ποσο χρονια πιστευετε οτι αξιζει να το παλεψετε ωστε να μπειτε εκει που θελετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
αν θες πραγματικά να μπεις εκεί που θέλεις, νομίζω ότι 2 χρόνια φτάνουν και περισσεύουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Προσωπικά εγώ μέχρι και 5 φορές θα το άντεχα. Φυσικά δεν θα πήγαινα φροντιστήριο μετά τη δεύτερη (όμως ήμουν και θεωρητική οπότε δεν χρειάζεται και τόσο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν νομίζω να μπορούσα να δώσω πάνω από 2 φορές:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
μια το πολυ δυο.

το πολυ πολυ τελειωνεις την σχολη που περασες και δινεις κατατακτηριες μετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Όσες χρειαστεί,δε το χω σκεφτεί to be honest.Αν είχα μεγάλη κάψα βέβαια..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόνο μία είχα τη δυνατότητα και το ήξερα από την αρχή. Ούτε 10%, ούτε ειδικές κατηγορίες, ούτε τίποτα. Ήταν και μια χρονιά επισοδειακή για εμένα από πολλές απόψεις.
Δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό ή κακό.Ξέρω όμως ότι έτσι ίσως απέδωσα καλύτερα. Δεν είχα την πολυτέλεια του άγχους. Μόνο συγκέντρωση υπήρχε στην οποία βασίζεται ο δικός μου τρόπος διαβάσματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά είμαι διατεθειμένη να ξαναδώσω, μέχρι τρεις φορές. Για παραπάνω δεν νομίζω. Ας ελπίζουμε ότι η πρώτη φορά θα φτάσει και θα περισσέψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
με τα μυαλά που είχα όταν ήμουν λυκειόπαιδο, μία και πολύ μου ήταν.
το άγχος και η πίεση που είχα αυτή την περίοδο ήταν καταστροφικά για μένα. τόσο σωματικά όσο και ψυχικά...

και τελικά τι; αγχώνεσαι για το τίποτα... :whistle:

αν όμως δεν επηρεαζόμουν έτσι ψυχολογικά, πιστεύω πως άνετα θα έδινα και 2η φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
με τα μυαλά που είχα όταν ήμουν λυκειόπαιδο, μία και πολύ μου ήταν.
το άγχος και η πίεση που είχα αυτή την περίοδο ήταν καταστροφικά για μένα. τόσο σωματικά όσο και ψυχικά...

και τελικά τι; αγχώνεσαι για το τίποτα... :whistle:

αν όμως δεν επηρεαζόμουν έτσι ψυχολογικά, πιστεύω πως άνετα θα έδινα και 2η φορά.
Κάτσε ρε χαερικέην, να ουμ', μέχρι πριν 5 μήνες λυκειόπαιδο ήσουν :P
Επίσης, το bold δεν ισχύει(όσο αγχολυτικό και να ακούγεται).

Εγώ προσωπικά είμαι διατεθειμένη να ξαναδώσω, μέχρι τρεις φορές. Για παραπάνω δεν νομίζω. Ας ελπίζουμε ότι η πρώτη φορά θα φτάσει και θα περισσέψει
ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Κάτσε ρε χαερικέην, να ουμ', μέχρι πριν 5 μήνες λυκειόπαιδο ήσουν :P
Επίσης, το bold δεν ισχύει(όσο αγχολυτικό και να ακούγεται).

huh? 2ο έτος είμαι...
έμμεσα ισχύει, γιατί, αφού ό,τι είναι να γίνει θα γίνει και δεν πρόκειται να αλλάξει, γιατί να αγχώνεσαι; άμα τα ξέρεις, θα γράψεις, άμα δεν, θα ζοριστείς. και μετά, από τη στιγμή που έγραψες, απλά περιμένεις...
αν τα βλέπεις έτσι, η ζωή σου γίνεται πολύ πιο εύκολη -εντάξει δεν λέω να μην έχεις ούτε το "παραγωγικό" άγχος, που μπορεί να είναι καλό.
(δεν πρέπει να επεκταθώ όμως γιατί βγαίνουμε off)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
huh? 2ο έτος είμαι...
έμμεσα ισχύει, γιατί, αφού ό,τι είναι να γίνει θα γίνει και δεν πρόκειται να αλλάξει, γιατί να αγχώνεσαι; άμα τα ξέρεις, θα γράψεις, άμα δεν, θα ζοριστείς. και μετά, από τη στιγμή που έγραψες, απλά περιμένεις...
αν τα βλέπεις έτσι, η ζωή σου γίνεται πολύ πιο εύκολη -εντάξει δεν λέω να μην έχεις ούτε το "παραγωγικό" άγχος, που μπορεί να είναι καλό.
(δεν πρέπει να επεκταθώ όμως γιατί βγαίνουμε off)
Εξκιουζ μι, νόμιζα 1οετής.
Ότι γίνεται επηρεάζει ολόκληρη τη ζωή του ατόμου, είτε θέλουμε να το παραδεχτούμε είτε όχι.Και μάλιστα σε μεγάλο βαθμό.Σκέψου πόσο αλλάζει η ζωή κάποιου 18αρη, πόσο μπορούν να αλλάξουν τα πλάνα του για το μέλλον, στην περίπτωση που αποτύχει στις πανελλήνιες.Και ντάξει, οι περισσότεροι το περνάνε στο ντούκου, με τη λογική ότι "δεν μπήκα στη μια γαμωσχολή, μπήκα στην άλλη, either way->φοιτητική ζωή".Για τους υπόλοιπους;
Anyway, σε αυτά που λες έχεις δίκιο, άλλα σκεφτόμουν και σου απάντησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Κάτσε ρε χαερικέην, να ουμ', μέχρι πριν 5 μήνες λυκειόπαιδο ήσουν :P
Επίσης, το bold δεν ισχύει(όσο αγχολυτικό και να ακούγεται).


ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ!

Tο πρόβλημα σου ποιο είναι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αν κάτι ήταν όνειρό μου θα έδινα όσες φορές χρειαζόταν.
Το θέμα είναι πραγματικά να τα δίνεις ΟΛΑ, κάθε φορά που δίνεις είτε 1η,2η..ν-ιοστη.
Την 1η φορά υπάρχει το άγχος (επειδή κρίνεται το μέλλον σου απο 6-7 γραπτα μπλα μπλα...) . Την δεύτερη φορά δεν έχεις δικαιολογία (διοτι και διορθώνεις όποια λάθη έκανες την 1η φορά..έχοντας περάσει 1 φορά τις πανελλήνιες έχεις ένα ελέγξιμο και παραγωγικό άγχος και επίσης εμβαθύνεις περισσότερο στην ύλη και έτσι πετυχαίνεις μεγαλύτερες βαθμολογίες).
Την τρίτη φορά (και μετά) έρχεται το άγχος ξανά (επειδη λες...τοσα χρονια χαμενα και ΠΡΕΠΕΙ να πετυχω).

Οπότε, θεωρώ ότι για το max αποτέλεσμα αρκεί η 2η φορά.

Υ.Γ

(Βέβαια, αυτό ισχύει περισσότερο στα δύσκολα θέματα.
Γιατί το 2009+2010 (πχ) , έχανες σχολή λόγω της ΕΚΘΕΣΗΣ.)

Γι'αυτό να εύχεστε να πέσουν δύσκολα θέματα.

Ξέρω παιδί που ήθελε Ιατρική. (ΜΟΝΟ ιατρική-όνειρό του απο μικρός)
Και τον ρώτησα να μου πει πληροφορίες (γιατί έδωσε 3 χρονιές)

Την πρώτη χρονιά, έβγαλε 18.890 μόρια (έχασε για 116 μόρια την Ιατρική...επειδή έγραψε 12,9 έκθεση...πέρασε Φαρμακευτική Πάτρας γιατί έχασε και την Αθήνας 28 μόρια)
Την δεύτερη χρονιά, βγάζει 19.008 μόρια (εντωμεταξύ χαιρόταν επειδή ήταν έστω και οριακά πάνω απο τη βάση της σχολής [έγραψε σχεδον 15 εκθεση-που ηταν το αδυνατο σημειο και χανει απο βιασυνη 6-7 μορια ερωτημα στη βιολογια] και τελικα χανει την Ιατρική Αλεξ/πολης για 3 μόρια...δεν δηλωσε αλλη σχολη για να μη φαει θεση απο παιδι, και δεν τον πειραζε αφου ειχε παρει μετεγγραφη στη Φαρμακευτική Αθηνών)
Έβαλε λοιπόν πείσμα...δίνει 3η χρονιά..με στόχο πλεον να περασει οχι μονο επαρχια αλλα αθηνα γιατι οικονομικα δεν υπηρχε περιθωριο και καταργηθηκαν και οι μετεγγραφες.

Ένα έχω να σας πω... μπήκε top10 στην Ιατρική Αθηνών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Ξέρω παιδί που ήθελε Ιατρική. (ΜΟΝΟ ιατρική-όνειρό του απο μικρός)
Και τον ρώτησα να μου πει πληροφορίες (γιατί έδωσε 3 χρονιές)

Την πρώτη χρονιά, έβγαλε 18.890 μόρια (έχασε για 116 μόρια την Ιατρική...επειδή έγραψε 12,9 έκθεση...πέρασε Φαρμακευτική Πάτρας γιατί έχασε και την Αθήνας 28 μόρια)
Την δεύτερη χρονιά, βγάζει 19.008 μόρια (εντωμεταξύ χαιρόταν επειδή ήταν έστω και οριακά πάνω απο τη βάση της σχολής [έγραψε σχεδον 15 εκθεση-που ηταν το αδυνατο σημειο και χανει απο βιασυνη 6-7 μορια ερωτημα στη βιολογια] και τελικα χανει την Ιατρική Αλεξ/πολης για 3 μόρια...δεν δηλωσε αλλη σχολη για να μη φαει θεση απο παιδι, και δεν τον πειραζε αφου ειχε παρει μετεγγραφη στη Φαρμακευτική Αθηνών)
Έβαλε λοιπόν πείσμα...δίνει 3η χρονιά..με στόχο πλεον να περασει οχι μονο επαρχια αλλα αθηνα γιατι οικονομικα δεν υπηρχε περιθωριο και καταργηθηκαν και οι μετεγγραφες.

Ένα έχω να σας πω... μπήκε top10 στην Ιατρική Αθηνών.

Καλά ο καθένας μας αν έδινε 3 φορές πανελλαδικές, ε την 3η φορά με τις 1 εκατομμύριο ασκήσεις που θα έχει λύσει θα έμπαινε απ' τους πρώτους σε μια υψηλόβαθμη σχολή :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Καλά ο καθένας μας αν έδινε 3 φορές πανελλαδικές, ε την 3η φορά με τις 1 εκατομμύριο ασκήσεις που θα έχει λύσει θα έμπαινε απ' τους πρώτους σε μια υψηλόβαθμη σχολή :confused:

Καλα,μην το λες με σιγουρια.Υπαρχουν ατομα που δεν μπαινουν ουτε με την 3η :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Καλα,μην το λες με σιγουρια.Υπαρχουν ατομα που δεν μπαινουν ουτε με την 3η :P

Ισχύει. Γνωστή μου έδωσε 3 φορές για Αγγλική Φιλολογία.
Με την πρώτη πέρασε στην Κύπρο Φιλοσοφική, τη δεύτερη Ιστορία Ιονίου και την τρίτη Ιστορία Αρχαιολογία Ιωαννίνων. Οι γονείς της της είπαν να ξαναδώσει, αλλά θέλει επιτέλους να σπουδάσει κι έτσι αποφάσισε να πάει.

Το επικό όμως είναι ένα: και η αδερφή της θα ξαναδώσει φέτος 3η φορά (πετυχαίνει όμως πολύ χαμηλότερες επιδόσεις). Την πρώτη φορά δεν πέρασε πουθενά και τη δεύτερη Μηχανολογία Χαλκίδας. Αλλά από ότι κατάλαβα θέλει στρατιωτικές (εδώ γελάμε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Καλά ο καθένας μας αν έδινε 3 φορές πανελλαδικές, ε την 3η φορά με τις 1 εκατομμύριο ασκήσεις που θα έχει λύσει θα έμπαινε απ' τους πρώτους σε μια υψηλόβαθμη σχολή :confused:
Αν ήταν τόσο απλό θα το έκαναν όλοι. Χρειάζεται μεγάλες ψυχικές αντοχές, αλλά και οικονομικές.
Και το κυριότερο, κρύο αίμα. Το άγχος θα είναι βουνό την τρίτη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ισχύει. Γνωστή μου έδωσε 3 φορές για Αγγλική Φιλολογία.
Με την πρώτη πέρασε στην Κύπρο Φιλοσοφική, τη δεύτερη Ιστορία Ιονίου και την τρίτη Ιστορία Αρχαιολογία Ιωαννίνων. Οι γονείς της της είπαν να ξαναδώσει, αλλά θέλει επιτέλους να σπουδάσει κι έτσι αποφάσισε να πάει.

Το επικό όμως είναι ένα: και η αδερφή της θα ξαναδώσει φέτος 3η φορά (πετυχαίνει όμως πολύ χαμηλότερες επιδόσεις). Την πρώτη φορά δεν πέρασε πουθενά και τη δεύτερη Μηχανολογία Χαλκίδας. Αλλά από ότι κατάλαβα θέλει στρατιωτικές (εδώ γελάμε).

Μα γιατι δεν διαβαζουν την δευτερη φορα?Ελεος :P
Εκτος και αμα ΔΕΝ...για τριτοβαθμια.Αλλα με το συστημα των πανελληνιων,και αρνητικο βαθμο IQ να εχεις,αμα διαβασεις θα μπεις σιγουρα.

Ξερω ατομο,βασικα κολλητο μου,που περσυ εδωσε και εβγαλε κοντα στις 11000 και φετος 7000 μορια παραπανω εγραψε (απο θεωρητικη).Απλως μου ειπε διαβαζε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Tο πρόβλημα σου ποιο είναι:hmm:
Well, νομίζω ότι 3 φορές πανελλήνιες(για άλλους 2) είναι καταστρεπτικό για τους περισσότερους ανθρώπους, και γι'αυτό το σχολίασα.Στ'αρχίδια μου τι κάνει ο καθένας, οπότε δεν έχω πρόβλημα.
Εσένα, όμως, ποιο είναι το πρόβλημά σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top