Δώρο για καθηγήτρια

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Θέλεις να είναι κάτι προσωπικό (πχ ένα κοσμημα, κάτι αν το φοράει κλπ), ή κάτι που να έχει σχέση με την ειδικότητά της?
(Εγώ πάντα προτιμούσα το 1ο)

Δεν ξερω.Θελω κατι ξεχωριστο.Κοσμηματα, φουλαρια δε φοραει και ειναι νεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως, προσωπικά, στον καθηγητή μου δε θα του κάνω δώρο κάποιο βιβλίο. Καταρχάς διότι έχει άπειρα και κατά δεύτερον γιατί θεωρώ ότι είναι συνηθισμένο (δεν κρίνω όσους το κάνουν). Τώρα από κοσμήματα δεν παίζει (:P) οπότε ίσως αγοράσω κάτι για το σπίτι... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Στη δασκάλα μου στο δημοτικό είχαμε βάλει όλη η τάξη λεφτά και της πήραμε μία ψηφιακή κορνίζα!Η αδερφή μου όταν τελείωσε το νηπιαγωγείο,νομίζω πως η μητέρα μου πήρε πήρε στη νηπιαγωγό κάτι για το σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στη δασκάλα μου στο δημοτικό είχαμε βάλει όλη η τάξη λεφτά και της πήραμε μία ψηφιακή κορνίζα!Η αδερφή μου όταν τελείωσε το νηπιαγωγείο,νομίζω πως η μητέρα μου πήρε πήρε στη νηπιαγωγό κάτι για το σπίτι.


Εμείς στον δάσκαλό μας στο δημοτικό δε νομίζω να του κάναμε κάποιο δώρο. :redface: :confused: Εκείνος όμως μας είχε ετοιμάσει μια ωραία έκπληξη. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εμεις σε μια καθηγητρια στην 1η της πηραμε μια εικονα με τον προστατη αγιο της:P (καταξοδευτηκαμε.. Γιατι την παραγγειλαμε και μεγαλη και να γινει γρηγορα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εμεις σε μια καθηγητρια στην 1η της πηραμε μια εικονα με τον προστατη αγιο της:P (καταξοδευτηκαμε.. Γιατι την παραγγειλαμε και μεγαλη και να γινει γρηγορα)

Εμένα πάντως αν μου έφερναν για δώρο μία γιγάντια εικόνα της Παναγίας,θα είχα φρικάρει σίγουρα! :P
Το καλύτερο είναι ένα βιβλίο ή μία ωραία ανθοδέσμη (ανθοδέσμη είχαμε πάρει στην καθηγήτρια του φροντιστηρίου στο δημοτικό)!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εμένα πάντως αν μου έφερναν για δώρο μία γιγάντια εικόνα της Παναγίας,θα είχα φρικάρει σίγουρα! :P
Το καλύτερο είναι ένα βιβλίο ή μία ωραία ανθοδέσμη (ανθοδέσμη είχαμε πάρει στην καθηγήτρια του φροντιστηρίου στο δημοτικό)!!!:)

Αχ ομως βγηκε αριστουργημα! Της αρεσε πολυ:D. Ανθοδεσμη ειχα παει στην γιορτη της θειας μου ( που με βοηθαει στα μαθηματικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εμείς στον δάσκαλό μας στο δημοτικό δε νομίζω να του κάναμε κάποιο δώρο. :redface: :confused: Εκείνος όμως μας είχε ετοιμάσει μια ωραία έκπληξη. :D

Εμείς πάλι στο δημοτικό είχαμε στο ταμείο της ταξης 300+ ευρώ και στο τέλος της χρονιάς μας είχε πει ότι θα τα έκανε φαγητό για την αποφοίτηση. Μας έφερε ένα κουτί τυροπιτάκια :worry: Ακόμα αγνοούνται αυτά τα λεφτά... :mad:

Κι εγω θελω λίγο βοήθεια (πάλι..:redface:). Αποφάσισα να πάρω στην καθηγήτριά μου ένα κόσμημα, ίσως από αυτά που ανοίγουν και μπαίνει μέγα φωτογραφία, αλλά, ακόμα κι αν δεν είανι έτσι, θέλω να είναι κάτι ξεχωριστό... Θα είναι ασημένιο και διακριτικό γιατι είναι σε πένθος, και γενικά είανι πολύ ευαίσθητη και συναισθηματική οπότε θέλω να είναι όσο καλύτερο γίνεται... Έκανα κάποιες επιλογές, θέλω να συγκρίνετε/αποκλίσετε/επιλεξετε..:redface::redface::redface:
Το πρώτο (Αυτο ανοιγει και μπαίνει φωτο)
Το δεύτερο (Επίσης ανοίγει)
Το τρίτο (Επίσης..)
Το τέταρτο
Το πέμπτο
Το έκτο (Αυτό δεν εμ ενθουσίασε και πολύ αλλά ας είναι στη λίστα)
Και, τέλος, αυτό

Για πείτε...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Το πρώτο (Αυτο ανοιγει και μπαίνει φωτο)
Το τρίτο (Επίσης..)

Αν και δεν φοράω εύκολα κοσμήματα, αυτά που σου άφησα παραπάνω πιστεύω - πάντα υποκειμενικά- είναι ωραία. Ειδικά αν μπορεί να μπει και φωτογραφία. Έτσι δεν θα είναι ένα απλό κόσμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!
μιας και πήρα το πτυχιο των αγγλικών μου θα ήθελα να κάνω ένα δωρο στις δύο καθηγήτριες μου! Ειναι πολύ σημαντίκες για εμενα και έχουμε μια στενή σχέση...
Ριξτε ιδέες γιατι εγω εχω ξεμεινει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!
μιας και πήρα το πτυχιο των αγγλικών μου θα ήθελα να κάνω ένα δωρο στις δύο καθηγήτριες μου! Ειναι πολύ σημαντίκες για εμενα και έχουμε μια στενή σχέση...
Ριξτε ιδέες γιατι εγω εχω ξεμεινει!

Μια καφετιέρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!
μιας και πήρα το πτυχιο των αγγλικών μου θα ήθελα να κάνω ένα δωρο στις δύο καθηγήτριες μου! Ειναι πολύ σημαντίκες για εμενα και έχουμε μια στενή σχέση...
Ριξτε ιδέες γιατι εγω εχω ξεμεινει!

μμ ξεκινα από τα γνωστά και κλισέ, βιβλία κοσμήματα φουλάρια κλπ... Προτιμότερο είναι να είναι κάτι συμβολικό, όχι ότι να'ναι... πχ, αν είναι κόσμημα, να είναι ένα ωραίο σύμβολο ή κάτι που της αρέσει και της ταιριάζει, ή, αν ειναι βιβλίο, κάτι με ωραίο νόημα... Ρίξε μια ματιά στα κοσμήματα που έβαλα πιο πάνω! Μπορείς να πάρεις για παράδειγμα αυτό με το γινγκ και το γανγκ και να κάνεις μία αφιέρωση του τύπου

...αυτό που ήθελα να κάνω εγώ στην δική μου δηλαδή, αν μου περίσσευε χρόνος και χρήματα...:( Ή, ανάλογα με το τι πάρεις, κάτι παρόμοιο να γράψεις.. (η αφιέρωση μετραει ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολυ, μπορεί να κάνει και το πιό ασήμαντο βιβλίο πολύ ξεχωριστό..;))
Ελπίζω να σε βοηθησα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Τι ηλικιες εχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εγω σκεφτομαι να παρω στην καθηγητρια μου ενα βιβλιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!
μιας και πήρα το πτυχιο των αγγλικών μου θα ήθελα να κάνω ένα δωρο στις δύο καθηγήτριες μου! Ειναι πολύ σημαντίκες για εμενα και έχουμε μια στενή σχέση...
Ριξτε ιδέες γιατι εγω εχω ξεμεινει!

Πραγματικα, παρε οτι οτι οτι πιο ακυρο θελεις και βρεις. Οτι σου κανει εκεινη τη στιγμη ''κλικ'' εσυ τις ξερεις καλυτερα! Ομως, μην ξεχασεις να τους κανεις μια αφιερωση σε μια ομορφη καρτα. Γραψε τους μεσα κατι σηματικο, κατι συμβολικο, ενα κομματι απο ενα λογοτεχνικο βιβλιο, εναν στιχο απο ενα ποιημα αγγλου ποιητη, μια αποφθεγματικη φραση... Στιχους απο ενα συμβολικο τραγουδι... Και στο τελος ενα μεγαλο ευχαριστω :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Πραγματικα, παρε οτι οτι οτι πιο ακυρο θελεις και βρεις. Οτι σου κανει εκεινη τη στιγμη ''κλικ'' εσυ τις ξερεις καλυτερα! Ομως, μην ξεχασεις να τους κανεις μια αφιερωση σε μια ομορφη καρτα. Γραψε τους μεσα κατι σηματικο, κατι συμβολικο, ενα κομματι απο ενα λογοτεχνικο βιβλιο, εναν στιχο απο ενα ποιημα αγγλου ποιητη, μια αποφθεγματικη φραση... Στιχους απο ενα συμβολικο τραγουδι... Και στο τελος ενα μεγαλο ευχαριστω :'(
Κοιτά, σκέφτηκα για κανένα καλό πορτοφόλι η κανα μπιζου.. Αλλά μου φάνηκαν συνήθισανμένα... Ύστερα έψαξα κι για κάποιο βιβλιό όπως πρότειναν και ππαραπάνω αλλά δεν θέλω να το διακινδυνεύσω...
Αυτό με την καρτουλα και την αφιέρωση θα το κάνω σιγουρα, αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς να πάρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κοιτά, σκέφτηκα για κανένα καλό πορτοφόλι η κανα μπιζου.. Αλλά μου φάνηκαν συνήθισανμένα... Ύστερα έψαξα κι για κάποιο βιβλιό όπως πρότειναν και ππαραπάνω αλλά δεν θέλω να το διακινδυνεύσω...
Αυτό με την καρτουλα και την αφιέρωση θα το κάνω σιγουρα, αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς να πάρω...

Θα πω βλακεια.... Αλλα μια ανθοδεσμη :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ένα τενεκέ λάδι από το χωρίο, ιδίως αν είναι και νέα.:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Κι εγώ ήθελα οπωσδήποτε να αποφύγω το βιβλίο, αλλά κατά πώς φαίνεται δεν έχω κι άλλη επιλογή.. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Top