Δώρο για καθηγήτρια

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πολυ καλη η ιδεα του Δια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Μπορείς να του πάρεις ένα ωραίο διακοσμητικό "αεικίνητο".



Πολύ καλή ιδέα Δία,σε ευχαριστώ αλλά που μπορώ να το βρω;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πως το λένε αυτό είπαμε;
Είπαμε: το λένε αεικίνητο.
Σημαίνει ότι κινείται για πάντα, δηλαδή λειτουργεί χωρίς απώλειες ενέργειας. Προφανώς αυτό δεν μπορεί να γίνει. Πριν 2 αιώνες προσπαθούσαν να ανακαλύψουν το πραγματικό αεικίνητο, αλλά φυσικά δεν τα κατάφεραν. Αυτά τα "αεικίνητα" που κυκλοφορούν στην αγορά, είναι ψευδ-αεικίνητα. Έχουν μπαταρία που δημιουργεί μαγνητικό πεδίο το οποίο αναπληρώνει τις απώλειες και συντηρεί την κίνηση. Υπάρχουν σε διάφορους τύπους, μεγέθη και τιμές. Έχω αγοράσει μερικά, μου έχουν κάνει και δώρο κάποιες φορές και έχω στον τοίχο μου δύο ράφια με τη συλλογή των αεικινήτων μου. (Μόλις τα μέτρησα, είναι 12). Ξοδεύω όχι λίγα για μπαταρίες, αλλά μου αρέσουν. Υπάρχει και το αεικίνητο παπί που πίνει νερό το οποίο είναι (σχεδόν) πραγματικό αεικίνητο, καθώς λειτουργεί χωρίς μπαταρίες ακολουθώντας τους νόμους της εξάτμισης και της θερμοδυναμικής, αρκεί να του προσθέτεις κάθε μέρα νερό.



Πολύ καλή ιδέα Δία,σε ευχαριστώ αλλά που μπορώ να το βρω;:hmm:
Στην Αθήνα που ξέρω υπάρχει σε πολλά καταστήματα με είδη δώρων και παιχνίδια.
Να και ένα μαγαζί on-line:
https://www.studiopapagalo.gr/catalog/editorial.php





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Στην Αθήνα που ξέρω υπάρχει σε πολλά καταστήματα με είδη δώρων και παιχνίδια.
Να και ένα μαγαζί on-line:
https://www.studiopapagalo.gr/catalog/editorial.php




Θα προσπαθήσω για αρχή να βρω σε κανένα μαγαζί και βλέπουμε μετά.Ευχαριστώ Δία πάρα πολύ η ιδέα σου ήταν εξαιρετική :D
Όποιος έχει κάποια άλλη ιδέα καλοδεχούμενη εννοείται:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Η ιδεα του Δια καταπληκτικη, και πρωτοτυπη! Και αν λαβεις υποψιν πως ειναι φυσικος... Γνωμη μου ειναι να προσπαθησεις να βρεις ενα καλο μεσω ιντερνετ, για να εχεις και περιθωριο επιλογων, να μην περιοριστεις δηλαδη στην ποικιλια ενος μονο καταστηματος (που δεν νομιζω να ειναι μεγαλη...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Η ιδεα του Δια καταπληκτικη, και πρωτοτυπη! Και αν λαβεις υποψιν πως ειναι φυσικος... Γνωμη μου ειναι να προσπαθησεις να βρεις ενα καλο μεσω ιντερνετ, για να εχεις και περιθωριο επιλογων, να μην περιοριστεις δηλαδη στην ποικιλια ενος μονο καταστηματος (που δεν νομιζω να ειναι μεγαλη...)

Ναι αυτό θα κάνω!!!Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγώ τώρα που τελειώνει η χρονιά θέλω να πάρω ένα δώρο στην βιολόγο μου, γιατι είναι πλέον το άτομο που αγαπάω πιό πολύ από όλους μέσα σε αυτό το σχολείο.. Όμως φοβάμαι πολύ, μην πάρω κατι που δεν της αρέσει ή κάτι που θεωρηθεί "υπερβολικό"... Σκέφτομαι να της πάρω το αρχικό της σε αλυσίδα που δεν είναι πολύ ριψοκίνδυνο, αλλά σκεφτομαι ακομα... Ρίξτε καμιά ιδέα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Τι ηλικιας ειναι περιπου? νεα γενια ή παει για ψυχη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Τι ηλικιας ειναι περιπου? νεα γενια ή παει για ψυχη?

Νέα γενιά δεν την λες.. :P Μεγάλη είναι, πλησιάζει στον δεύτερο χαρακτηρισμό σου... :P
Είναι όμως πολύ χαρούμενο και ζωηρό άτομο, με πολύ περισσότερη ενεργητικότητα και λάμψη απ'ότι θα είχε οποιοσδήποτε 30αρης..!!! :D Εχει και μία παιδικότητα.. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Ισως καποιο βιβλιο βιολογιας αν εχει παθος με το αντικειμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ισως καποιο βιβλιο βιολογιας αν εχει παθος με το αντικειμενο.

Μμ, θα μπορουσε.. :hmm: Ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Οχι κανενα της σειρας, ενα πρωτοτυπο θα διαλεξεις. Οχι σχολικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καμαρι μου; Φουλαρια φοραει;
* Την βιολογο σου την εχω συνδυασει με την νονα μου οπως ξερεις...

** Θελω να παρω κι εγω ενα δωρο στην καθηγητρια των γερμανικων μου... ( δεν ειναι στο σχολειο). Την εχω γεμισει με κρεμαστα και βραχιολια οποτε δεν θελω κατι τετοιο... Γενικα, ειναι ανθρωπος που μπορει να φοραει οτι πιο απλο κυκλοφορει. Δεν μπορω να την πετυχω καθολου στα ρουχα οποτε καθε τετοιου ειδους προταση απορριπτεται :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
** Θελω να παρω κι εγω ενα δωρο στην καθηγητρια των γερμανικων μου... ( δεν ειναι στο σχολειο). Την εχω γεμισει με κρεμαστα και βραχιολια οποτε δεν θελω κατι τετοιο... Γενικα, ειναι ανθρωπος που μπορει να φοραει οτι πιο απλο κυκλοφορει. Δεν μπορω να την πετυχω καθολου στα ρουχα οποτε καθε τετοιου ειδους προταση απορριπτεται :|
Κάτσε να σκεφτώ.

(Ανόητες) προτάσεις, που θα γελάσει κιόλας ίσως:
  • Ένα παζλ, που να απεικονίζει κάποιο μνημείο της Γερμανίας ή κάτι που της αρέσει. Ή να της το φτιάξεις και να της το δώσεις εσύ κορνιζαρισμένο. Ή το παζλ να το φτιάξετε μαζί.
  • Επιτραπέζιο στα γερμανικά(εννοώ αν είναι γνώσεων να μην είναι στην ελληνική γλώσσα), να γελάσετε. Αν και το θεωρώ πιο δύσκολο να βρεις.
Δεν μου έρχεται κάτι άλλο τώρα. :slourp: Πάντως τα δώρα σε αγαπημένα μας πρόσωπα δεν είναι ανάγκη να είναι ακριβά, αλλά συμβολικά. Ή έστω να δημιουργούν χαρά στα συγκεκριμένα άτομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
αυτό με το παζλ είναι πολύ ωραίο και πρωτότυπο.
όσο για τη βιολόγο, συνήθως οι καθηγητές εκτιμούν ακόμα και τα πιο απλά πράγματα. όταν ήμουν α γυμνασίου είχα πάρει στην αγγλικού του σχολείου τη μπουγάδα του Αη βασιλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κάτσε να σκεφτώ.

(Ανόητες) προτάσεις, που θα γελάσει κιόλας ίσως:
  • Ένα παζλ, που να απεικονίζει κάποιο μνημείο της Γερμανίας ή κάτι που της αρέσει. Ή να της το φτιάξεις και να της το δώσεις εσύ κορνιζαρισμένο. Ή το παζλ να το φτιάξετε μαζί.
  • Επιτραπέζιο στα γερμανικά(εννοώ αν είναι γνώσεων να μην είναι στην ελληνική γλώσσα), να γελάσετε. Αν και το θεωρώ πιο δύσκολο να βρεις.
Δεν μου έρχεται κάτι άλλο τώρα. :slourp: Πάντως τα δώρα σε αγαπημένα μας πρόσωπα δεν είναι ανάγκη να είναι ακριβά, αλλά συμβολικά. Ή έστω να δημιουργούν χαρά στα συγκεκριμένα άτομα.

Ω Νεφελη! Οταν ειχα κατεβει στην Θεσσαλονικη αγορασα ενα παζλ που απεικονιζει το αγαλμα της ελευθεριας στο Βερολινο. Δεν το εχω ανοιξει καν ακομα αφου μολις γυρισα ξεκινησα το διαβασμα για πτυχια... Μου αρεσε η ιδεα του να το φτιαξουμε μαζι :inlove:
Και το επιτραπεζιο θα ηταν ΥΠΕΡΟΧΟ αλλα δεν ξερω αν μπορω να βρω:hmm:
Ακουω κι αλλες μεχρι να καταληξω... Παντως το παζλ με κερδιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ω Νεφελη! Οταν ειχα κατεβει στην Θεσσαλονικη αγορασα ενα παζλ που απεικονιζει το αγαλμα της ελευθεριας στο Βερολινο. Δεν το εχω ανοιξει καν ακομα αφου μολις γυρισα ξεκινησα το διαβασμα για πτυχια... Μου αρεσε η ιδεα του να το φτιαξουμε μαζι :inlove:
Και το επιτραπεζιο θα ηταν ΥΠΕΡΟΧΟ αλλα δεν ξερω αν μπορω να βρω:hmm:
Ακουω κι αλλες μεχρι να καταληξω... Παντως το παζλ με κερδιζει.

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΠΑΖΛ ΜΑΣ???? :eek::eek::mad::mad:
Να το ανοίξεις :pfff:

Ευχαριστώ κι εγώ πολυ..!! Θα κατέβω στο κέντρο την Δευτέρα, ξέρει κανείς κανένα περίεργο μαγαζάκι του στυλ με διακοσμητικά, ειδη δωρων και τέτοια, από αυτα πυ είανι πολυ περίεργα όμως που ξεφυτρώνουν κανα-δυό συνηθως.. Στην Θεσσαλονίκη κέντρο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΠΑΖΛ ΜΑΣ???? :eek::eek::mad::mad:
Να το ανοίξεις :pfff:

Ευχαριστώ κι εγώ πολυ..!! Θα κατέβω στο κέντρο την Δευτέρα, ξέρει κανείς κανένα περίεργο μαγαζάκι του στυλ με διακοσμητικά, ειδη δωρων και τέτοια, από αυτα πυ είανι πολυ περίεργα όμως που ξεφυτρώνουν κανα-δυό συνηθως.. Στην Θεσσαλονίκη κέντρο :)
Οχι:redface: αν το παω στην κυρια πως θα το ανοιξω μονη μου;; -_-
Θα ρωτησω για μαγαζακι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
θελω να παρω ενα δωρο στη αρχιτεκτονα που μου κανει σχεδιο αλλα δεν εχω ιδεες.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
θελω να παρω ενα δωρο στη αρχιτεκτονα που μου κανει σχεδιο αλλα δεν εχω ιδεες.:confused:

Θέλεις να είναι κάτι προσωπικό (πχ ένα κοσμημα, κάτι αν το φοράει κλπ), ή κάτι που να έχει σχέση με την ειδικότητά της?
(Εγώ πάντα προτιμούσα το 1ο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top