Χρηματοκοικονομικής και Τραπεζικής Διοίκησης VS Οικονομικής Επιστήμης Πειραιά

kostasoik

Νεοφερμένος

Ο kostasoik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
έχω αποφασίσει να περάσω σε μια οικονομική σχολή αλλα είμαι ανάμεσα σε δυο:

ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΚΑΙ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

ποια πιστεύετε οτι είναι καλύτερο ??
και όποιος γνωρίζει για την χρηματοοικονομική και τραπεζικής δοιικησης πειραιά ας μου την αναλύσει και περιγράψει λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

εκεί να πας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
έχω αποφασίσει να περάσω σε μια οικονομική σχολή αλλα είμαι ανάμεσα σε δυο:

ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΚΑΙ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

ποια πιστεύετε οτι είναι καλύτερο ??
και όποιος γνωρίζει για την χρηματοοικονομική και τραπεζικής δοιικησης πειραιά ας μου την αναλύσει και περιγράψει λιγο

Άμα είναι να πας Πειραιά, θα πας στο Χρήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Χρηματοοικονομικη και Τραπεζικη..το καλυτερο τμημα στο Πα.Πει! Αν θες οικονομικο να προτιμησεις ασοεε και μετα εκπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias1994

Νεοφερμένος

Ο ilias1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Σκέψου και για λογχρη στην ΑΣΟΕΕ......εγω πιστεύω ότι κ τ οικομικο στον Πειραιά είναι αρκετά καλό τμήμα!!!!Σκέψου μ τ τι θελεις ν ασχοληθείς κ επέλεξε τ αντίστοιχο τμήμα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasoik

Νεοφερμένος

Ο kostasoik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
έχω ακούσει όμως το ΠΑ.ΠΕΙ εέναι πιο οργανομένο και καλύτερo από την ΑΣΟΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Καλά, σα κτίριο εννοείται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
έχω ακούσει όμως το ΠΑ.ΠΕΙ εέναι πιο οργανομένο και καλύτερo από την ΑΣΟΕ

Και τα δύο έχουν τα αρνητικά τους. Ας μην μπούμε σε αυτόν τον δύσμοιρο φαύλο κύκλο των συγκρίσεων.
Εφόσον μιλάς για ΠΑΠΕΙ και ενδιαφέρεσαι για τα δύο συγκεκριμένα, το μόνο που μπορώ να πω και εγώ είναι ότι το Χρημ. και τραπ. διοίκησης του ΠΑΠΕΙ θεωρείται ένα πάρα πολύ καλό, οργανωμένο και δυνατό τμήμα. Το καλύτερο στο ΠΑΠΕΙ, από στόματα φοιτητών γνωστών.

Όσο για τη σύγκριση παπει και οπα, το θέμα ξεφεύγει και δεν έχει νόημα να ανοίξουμε άλλο ένα θέμα. Απλά να σου υπενθυμίσω ότι είσαι στην Ελλάδα και δεν συγκρίνεις πχ lse και cambridge.

Αν πάλι ενδιαφέρεσαι γενικά για οικονομικά τμήματα σου προτείνω να στείλεις πμ σε μέλη που φοιτούν σε τμήματα που σε ενδιαφέρουν ώστε να μιλήσουν εκ πείρας. Κανείς μας δεν έχει σπουδάσει και στα δύο ώστε να έχει δικαίωμα να προβεί σε σύγκριση οπα - παπει. Συνεπώς, θα γίνει κουλουβάχατα το θέμα όπως και το ήδη υπάρχον συγκριτικό θέμα, αφού όλοι έχουν μια γνώμη χωρίς να έχουν ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Χαλαρα Χρηματοοικονομικης!Οσους φοιτητες στο ΠΑ.ΠΕΙ εχω ρωτησει,μου λενε οτι ειναι πολυ καλη σχολη και αν θυμαμαι καλα βγαινεις και οικονομολογος μεσα σε αλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Γενικά, όποιος έχει ασχοληθεί με την τριάδα Μίκρο-Μάκρο-Metrics, Οικονομολόγος λέγεται.
Και σε ΤΕΙ Λογιστικής ακόμα, αυτά κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
αυτη την πιπιλα περι οργανωσης του πειραια συγκριτικα με την ασοεε
μου το ελεγε και ο προφερορ περσυ στο ιδιαιτερο (μονο και μονο επειδη ηταν στον πειραια) οτι εχει καταληψεις και τετοια
ειμαστε το πιο αρχαιο οικονομικο πανεπιστημιο της Ελλαδας....μας ζηλευουν

ελα λοχρη

περα απο πλακα , αν θες ντε και καλα πειραια, πανε χρηματοοικονομικα και οχι επιστημη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top