Πρωτοφανής επίθεση ρομά μέσα στο Πανεπιστήμιο Πατρών

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
απλα το να κατηγορεις τους ανθρωπους με βαση ΜΟΝΟ την καταγωγη τους δεν ειναι και ο,τι το πιο σωστο ;) (δεν παει απαραιτητα στον χαρη αυτο).

και για να ξακαθαρισω λιγο την θεση μου δεν γουσταρω βια ουτε απο ρομα ουτε απο πακιστανους ουτε απο ελληνες ουτε απο κανεναν. την ιδια αντιδραση θα ειχα ανεξαρτητα απο το ποιος το εκανε


νομιζω πιο πριν ο χαρης ρωτησε τι θα κανουμε αν μας επιτεθουν ''ξενοι''. επειδη εχω καθημερινα συναναστροφες με πακιστανους αλβανους και αλλων εθνικοτητων μεταναστες εχω να σ δηλωσω οτι δεν φοβαμαι ΚΑΘΟΛΟΥ οταν ειμαι αναμεσα τους. Αντιθετα ελληνες μου εχουν επιτεθει και για ιδεολογικες διαφορες αλλα και για ληστεια (παραλιγο να φαω μαχαιρι στην κοιλια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Αν και θα βγω οφφ τοπικ αξίζει να αναφέρω την περίπτωση ενός πρώην συμμαθητή μου.
Μητέρα καθηγήτρια, πατέρας τραπεζικός υπάλληλος, το παιδί? αναρχικός ναρκωμανής που μια μέρα κουτούλισε τον διευθυντή.

Τώρα για τους ρομά, αν σε αφήσουν να πάρεις τα παιδιά τους και να τα πας σε έναν ψυχολόγο χωρίς να κλέψουν κάτι από το γραφείο του τότε θα σε παραδεχτώ.

Τωρα αμα πιασουμε περιστατικο-περιστατικο και εξαιρεσεις δεν θα μας βγαλει πουθενα.

Δεν θα με αφησουν :P Αλλα,στην περιπτωση που το παιδι κινδυνευει μεσα σε μια τετοια οικογενεια,προσωπικα ειμαι υπερ της επεμβασης των κρατικων αρχων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Δεν θα με αφησουν :P Αλλα,στην περιπτωση που το παιδι κινδυνευει μεσα σε μια τετοια οικογενεια,προσωπικα ειμαι υπερ της επεμβασης των κρατικων αρχων.

Ε και άντε πες πως το πήρες το παιδί. Θα το βάλεις σε ένα ίδρυμα και για το ίδιο αυτό θα συνεπάγεται με φυλακή (άσχετα αν δεν το καταλαβαίνει).
Γενικά σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να γίνει ριζική αλλαγή της κατάστασης σε όλη την οικογένεια, αλλιώς θα έχουμε έναν φαύλο κύκλο, και δεν μιλαω μόνο για τους ρομα αλλά για όλα τα χρώματα και τις κουλτούρες που ζουν στην παρανομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Μια Χρυσή Αυγή χρειάζεται. Κράξτε με όσο θέλετε, θα το καταλάβετε όμως όταν θα βρεθείτε στην θέση αυτών των παιδιών...

οχι και χρυση αυγη...ειπαμε...τα καταλαβαινω απολυτα αυτα τα παιδια οπως και καθε αλλον ανθρωπο που εχει πεσει θυμα 'ξενων' αλλα αυτα δεν γινονται μονο απο ξενους...τα τελευταια χρονια,ναι οντως, εχουν αυξηθει οι επιθεσεις απο μεταναστες και ρομα αλλα δεν ειναι λυση να τους επιτεθει με τη σειρα της η χρυση αυγη..αν αναλαβει η χ.α. θα στραφει εναντιον ΟΛΩΝ των ξενων...τοσο οσων προκαλουν κακο οσο ,ομως, και οσων ειναι μια χαρα,ησυχοι ανθρωποι...πρεπει να τιμωρηθουν αποκλειστικα και μονο οσοι βλαπτουν...οχι ολοι οι ξενοι...αυτο ειναι το κακο με τη δραση της χ.α....οτι ειναι γενικευμενη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ε και άντε πες πως το πήρες το παιδί. Θα το βάλεις σε ένα ίδρυμα και για το ίδιο αυτό θα συνεπάγεται με φυλακή (άσχετα αν δεν το καταλαβαίνει).
Γενικά σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να γίνει ριζική αλλαγή της κατάστασης σε όλη την οικογένεια, αλλιώς θα έχουμε έναν φαύλο κύκλο, και δεν μιλαω μόνο για τους ρομα αλλά για όλα τα χρώματα και τις κουλτούρες που ζουν στην παρανομία.

Μηπως θες να τους στειρωσουμε η να τους καψουμε? :P:P:P:P:P

Ελεος δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Αν και θα βγω οφφ τοπικ αξίζει να αναφέρω την περίπτωση ενός πρώην συμμαθητή μου.
Μητέρα καθηγήτρια, πατέρας τραπεζικός υπάλληλος, το παιδί? αναρχικός ναρκωμανής
που μια μέρα κουτούλισε τον διευθυντή.
Και γω είχα μια καθηγήτρια στο γυμνάσιο που ήταν τσιγγάνα!
Δεν έχω καταλάβει γιατί πάντα σε αυτά τα θέματα παίρνετε τα δύο άκρα...

ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ!:down:
Τώρα για τους ρομά, αν σε αφήσουν να πάρεις τα παιδιά τους και να τα πας σε έναν ψυχολόγο χωρίς να κλέψουν κάτι από το γραφείο του τότε θα σε παραδεχτώ.
λίγοι τσιγγάνοι είναι αυτοί που θα σε αφήσουν να πας το παιδί τους σε ψυχολόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
λίγοι τσιγγάνοι είναι αυτοί που θα σε αφήσουν να πας το παιδί τους σε ψυχολόγο.

το 0,0000000000000000000000000000000001%

Μηπως θες να τους στειρωσουμε η να τους καψουμε? :P:P:P:P:P

Ελεος δηλαδη.

Είπαμε δεν είμαι ακραίος :P
μια απέλαση όμως καλή θα ήταν :P και άσε τους πολιτισμένους Ευρωπαίους (που έχουν ακόμα στην τσέπη τους) να εφαρμόσουν μεθόδους ψυχολογίας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Ε και άντε πες πως το πήρες το παιδί. Θα το βάλεις σε ένα ίδρυμα και για το ίδιο αυτό θα συνεπάγεται με φυλακή (άσχετα αν δεν το καταλαβαίνει).
Γενικά σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να γίνει ριζική αλλαγή της κατάστασης σε όλη την οικογένεια, αλλιώς θα έχουμε έναν φαύλο κύκλο, και δεν μιλαω μόνο για τους ρομα αλλά για όλα τα χρώματα και τις κουλτούρες που ζουν στην παρανομία.

Συμφωνώ απόλυτα!!! Για να γίνει κάτι τέτοιο όμως χρειάζεται η «πολιτική βούληση», που δυστυχώς δεν υπάρχει....
Όσον αφορά για τα παιδιά των 15 που είναι ανήλικα τι πρέπει να κάνουμε; Ναι, αν μεγάλωνα σε μια οικογένεια που έκλεβε, ε τότε και εγώ στα 15 μου μπορεί να έκλεβα. Αυτό όμως δεν μου λέει τίποτα. Δεν είναι λύση μόνο να τα «υποστηρίζουμε» και να προσπαθούμε να βρούμε το «ποιος φταίει». Πράξεις μπορούμε να κάνουμε; Λύσεις έχουμε να προτείνουμε που να είναι εφαρμόσιμες ή θα αρχίσουμε τις θεωρίες.... μπλα...μπλα...μπλα...:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
το 0,0000000000000000000000000000000001%



Είπαμε δεν είμαι ακραίος :P
μια απέλαση όμως καλή θα ήταν :P και άσε τους πολιτισμένους Ευρωπαίους (που έχουν ακόμα στην τσέπη τους) να εφαρμόσουν μεθόδους ψυχολογίας :P

Επικαλουμαι το ακαταλογιστο για σενα,λογω ηλικιας.
Ουτε να βρισω αξιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Μηπως θες να τους στειρωσουμε η να τους καψουμε? :P:P:P:P:P

Ελεος δηλαδη.

Μίλησε κανείς για στείρωση ή για κάψιμο; Γιατί παίρνεις τα άκρα. Συζήτηση κάνουμε. Αν έχεις να προτείνεις κάποια λύση πέσ' τη!!!
Δεν ζούμε στον Μεσαίωνα....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
οχι και χρυση αυγη...ειπαμε...τα καταλαβαινω απολυτα αυτα τα παιδια οπως και καθε αλλον ανθρωπο που εχει πεσει θυμα 'ξενων' αλλα αυτα δεν γινονται μονο απο ξενους...τα τελευταια χρονια,ναι οντως, εχουν αυξηθει οι επιθεσεις απο μεταναστες και ρομα αλλα δεν ειναι λυση να τους επιτεθει με τη σειρα της η χρυση αυγη..αν αναλαβει η χ.α. θα στραφει εναντιον ΟΛΩΝ των ξενων...τοσο οσων προκαλουν κακο οσο ,ομως, και οσων ειναι μια χαρα,ησυχοι ανθρωποι...πρεπει να τιμωρηθουν αποκλειστικα και μονο οσοι βλαπτουν...οχι ολοι οι ξενοι...αυτο ειναι το κακο με τη δραση της χ.α....οτι ειναι γενικευμενη...

Βασικά οι τσιγγάνοι δεν είναι ξένοι,Έλληνες πολίτες θεωρούνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Βασικά οι τσιγγάνοι δεν είναι ξένοι,Έλληνες πολίτες θεωρούνται.

Είπες το σωστό ρήμα «θεωρούνται»... οι ίδιοι το πιστεύουν;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Βασικά οι τσιγγάνοι δεν είναι ξένοι,Έλληνες πολίτες θεωρούνται.

το γνωριζω...γι αυτο ειπα μεταναστες ΚΑΙ ρομα...απλα σε ολο το σχολιο βαριομουν να το διευκρινιζω και εβαλα 'και' μια μονο φορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Μια Χρυσή Αυγή χρειάζεται. Κράξτε με όσο θέλετε, θα το καταλάβετε όμως όταν θα βρεθείτε στην θέση αυτών των παιδιών...

Η ΧΑ είναι ο μπαμπούλας-φοβέρας για να καταλάβω :hmm: και θα αποκαταστήσει την τάξη.
Οκ, ας είμαστε και λίγο σοβαροί. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι γυφτοι (ρομα, τσιγγανοι οπως θελετε πειτε τους) ειναι μαστιγα στον χωρο του πανεπιστημιου της πολης μου... Ενδεικτικα αναφερω:
Κανουν εμποριο ναρκωτικων (μερικες φορες ακομα και μεσημβρινες ωρες),κλεβουν οτι μπορειτε να φανταστειτε απο τον χωρο του πανεπιστημιου (απο ακριβα εξαρτηματα μεχρι συρματα περιφραξης), λεηλατουν (σπαζουν τζαμια, πορτες,...),κανουν κοντρες με μηχανακια μεσα στον δρομο,
επιτιθονται κατα ομαδες σε φοιτητες και καθηγητες με σκοπο να τους κλεψουν και να τους χτυπησουν,
εχουν σημειωθει και επιθεσεις με σκοπο τον βιασμο (παλια ειχαν βιασει φοιτητρια ιατρικης πανω στα μνηματα του νεκροταφειου που βρισκεται κοντα στο κτηριο της ιατρικης) και ο καταλογος δεν εχει τελος.Οσοι ειστε εξω απο τον χορο μπορειτε να λετε οτι θελετε ομως εγω που ειμαι απο την Πατρα ποναω οταν βλεπω αυτην την πανεμορφη περιοχη του Ριου στην οποια βρισκεται το πανεπιστημιο της πολης μου να υποφερει απο απο αυτα τα ατομα (αντε μην πω τιποτα χειροτερο:P).
Πρεπει να γινει συστηματικη προσπαθεια ενταξης τους στην Ελληνικη κοινωνια αλλιως να τους δειωξουν απο τον χωρο του πανεπιστημιου και να τους πανε καπου αλλου γιατι δεν παει αλλο αυτη η κατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Επικαλουμαι το ακαταλογιστο για σενα,λογω ηλικιας.
Ουτε να βρισω αξιζει.

Η απάντηση μου προς το σχόλιο σου το παρακάτω μήνυμα:

Οι γυφτοι (ρομα, τσιγγανοι οπως θελετε πειτε τους) ειναι μαστιγα στον χωρο του πανεπιστημιου της πολης μου... Ενδεικτικα αναφερω:
Κανουν εμποριο ναρκωτικων (μερικες φορες ακομα και μεσημβρινες ωρες),κλεβουν οτι μπορειτε να φανταστειτε απο τον χωρο του πανεπιστημιου (απο ακριβα εξαρτηματα μεχρι συρματα περιφραξης), λεηλατουν (σπαζουν τζαμια, πορτες,...),κανουν κοντρες με μηχανακια μεσα στον δρομο,
επιτιθονται κατα ομαδες σε φοιτητες και καθηγητες με σκοπο να τους κλεψουν και να τους χτυπησουν,
εχουν σημειωθει και επιθεσεις με σκοπο τον βιασμο (παλια ειχαν βιασει φοιτητρια ιατρικης πανω στα μνηματα του νεκροταφειου που βρισκεται κοντα στο κτηριο της ιατρικης) και ο καταλογος δεν εχει τελος.Οσοι ειστε εξω απο τον χορο μπορειτε να λετε οτι θελετε ομως εγω που ειμαι απο την Πατρα ποναω οταν βλεπω αυτην την πανεμορφη περιοχη του Ριου στην οποια βρισκεται το πανεπιστημιο της πολης μου να υποφερει απο απο αυτα τα ατομα (αντε μην πω τιποτα χειροτερο:P).
Πρεπει να γινει συστηματικη προσπαθεια ενταξης τους στην Ελληνικη κοινωνια αλλιως να τους δειωξουν απο τον χωρο του πανεπιστημιου και να τους πανε καπου αλλου γιατι δεν παει αλλο αυτη η κατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Οι γυφτοι (ρομα, τσιγγανοι οπως θελετε πειτε τους) ειναι μαστιγα στον χωρο του πανεπιστημιου της πολης μου... Ενδεικτικα αναφερω:
Κανουν εμποριο ναρκωτικων (μερικες φορες ακομα και μεσημβρινες ωρες),κλεβουν οτι μπορειτε να φανταστειτε απο τον χωρο του πανεπιστημιου (απο ακριβα εξαρτηματα μεχρι συρματα περιφραξης), λεηλατουν (σπαζουν τζαμια, πορτες,...),κανουν κοντρες με μηχανακια μεσα στον δρομο,
επιτιθονται κατα ομαδες σε φοιτητες και καθηγητες με σκοπο να τους κλεψουν και να τους χτυπησουν,
εχουν σημειωθει και επιθεσεις με σκοπο τον βιασμο (παλια ειχαν βιασει φοιτητρια ιατρικης πανω στα μνηματα του νεκροταφειου που βρισκεται κοντα στο κτηριο της ιατρικης) και ο καταλογος δεν εχει τελος.Οσοι ειστε εξω απο τον χορο μπορειτε να λετε οτι θελετε ομως εγω που ειμαι απο την Πατρα ποναω οταν βλεπω αυτην την πανεμορφη περιοχη του Ριου στην οποια βρισκεται το πανεπιστημιο της πολης μου να υποφερει απο απο αυτα τα ατομα (αντε μην πω τιποτα χειροτερο:P).
Πρεπει να γινει συστηματικη προσπαθεια ενταξης τους στην Ελληνικη κοινωνια αλλιως να τους δειωξουν απο τον χωρο του πανεπιστημιου και να τους πανε καπου αλλου γιατι δεν παει αλλο αυτη η κατασταση.

η ενταξη τους στην ελληνικη κοινωνια ειναι ονειρο θερινης νυκτος...:P
αν δημιουργουν τοσο μεγαλο προβλημα και το καταγγειλουν πολλα ατομα ας τους διωξουν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
η ενταξη τους στην ελληνικη κοινωνια ειναι ονειρο θερινης νυκτος...:P
αν δημιουργουν τοσο μεγαλο προβλημα και το καταγγειλουν πολλα ατομα ας τους διωξουν.....

Αυτα που ειπα ειναι περα ως περα αληθινα (εγω ζω στην Πατρα και ειδικα την περιοχη του πανεπιστημιου την ξερω τελεια). Ειδικα το θεμα των ναρκωτικων ειναι αρκετα σοβαρο... (οχι οτι τα αλλα πανε πισω). Αυτα τα ατομα εχουν μαθει να ζουν μεσα στην παρανομια και την ανωμαλια δυστυχως. Αν δεν προσπαθησει το κρατος να τους ενσωματωσει στην κοινωνια ωστε να προσφερουν μεσω των υπηρεσιων τους απλα θα συνεχισουν να ειναι αλλο ενα ''βαρος'' για ολους μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Κάντε μια αναζήτηση πως μπορούν οι Γάλλοι που Παρισιού να ξανακυκλοφορούν στον δρόμο χωρίς να φοβούνται για την ζωή τους.
Και μετά αποκαλέστε τον Σαρκοζί φασίστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Αυτα που ειπα ειναι περα ως περα αληθινα (εγω ζω στην Πατρα και ειδικα την περιοχη του πανεπιστημιου την ξερω τελεια). Ειδικα το θεμα των ναρκωτικων ειναι αρκετα σοβαρο... (οχι οτι τα αλλα πανε πισω). Αυτα τα ατομα εχουν μαθει να ζουν μεσα στην παρανομια και την ανωμαλια δυστυχως. Αν δεν προσπαθησει το κρατος να τους ενσωματωσει στην κοινωνια ωστε να προσφερουν μεσω των υπηρεσιων τους απλα θα συνεχισουν να ειναι αλλο ενα ''βαρος'' για ολους μας.

το πιστευω οτι κανουν ολες αυτες τις παρανομιες και ενοχλουν φοιτητες και καθηγητες....δυστυχως ομως νομιζω πως ειναι πολυ δυσκολο να ενσωματωθουν στα δεδομενα της κοινωνιας μας..τουλαχιστον σε συντομο χρονικο διαστημα...μετα απο πολλα χρονια μπορει να γινει και αυτο..δεν τ αποκλειω...ισως ειναι καλυτερο να τους διωξουν για την ωρα...γιατι οι συγκεκριμενοι που τα κανουν αυτα δεν θα προλαβουν να ενσωματωθουν και θα δρουν ανενοχλητοι για παρα πολυ καιρο ακομα...ισως ειναι πολυ σκληρο να τους διωξουν αλλα αθρωποι ειμαστε και εμεις και αφου βλεπουμε πως προκαλουν κακο πρεπει το κρατος να το καταλαβει και να δρασει αμεσα..ηρθαν τα αγρια να διωξουν τα ημερα!!!!:P:P:P

Κάντε μια αναζήτηση πως μπορούν οι Γάλλοι που Παρισιού να ξανακυκλοφορούν στον δρόμο χωρίς να φοβούνται για την ζωή τους.
Και μετά αποκαλέστε τον Σαρκοζί φασίστα.

βρηκα κατι για απελαση αθιγγανων απο τη Γαλλια...αν εννοεις αυτο,εφοσον δημιουργουσαν προβλημα-που λογικα θα δημιουργουσαν(δικη μ εκτιμηση,δν τ ειδα καπου)-αλλιως δεν θα τους εδιωχνε, δεν ειναι φασιστικο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top