Διόρθωση γραπτών Πανελληνίων

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Έχει δίκιο η tsoufou για το μέγιστο αριθμό γραπτών.Μακάρι να πέσουμε σε νορμάλ διορθωτές παιδιά και μακάρι να γράψουμε καλά και στα υπόλοιπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Και πώς ξεχωρίζουν ένα άδειο γραπτό που κάποιος έχιε γράψει 4-5 σελίδες μπούρδες; Ενώ κάποιος έγραψε 2 σελιδούλες συνοπτικά λίγα πραγματάκια και καλά;
Γραπτό με δύο σελίδες δεν παίρνει και 20, άντε κανά 13.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Με πιάνουν οι ευαισθησίες μου
όταν το γραπτό σου αντικρίζω
και βγαίνουν οι αδυναμίες μου
και τότε εγώ μηδενίζω

Και το ίδιο λάθος ξανακάνω
το γραπτό σου το ξαναχάνω
στην διόρθωσή σου ξαναπέφτω
σου ξαναδίνομαι
και ποτέ δεν κρίνομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokathens

Νεοφερμένος

Η paokathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Απ όσο ξέρω τις χρονιές που έτυχε να δώσουν αδέλφια και ξαδέλφια μου, Τρίκαλα και Χίο που πήγαν τους ήλθαν πολύ φυσιολογικοί βαθμοί. Καρδίτσα απογοητευτικά πράγματα και Θεσσαλονίκη έτριβαν τα μάτια τους με τις αναβαθμολογήσεις, αλλά και τις διαφορές ακόμη και σε θετικά μαθήματα...





Αυτό έχω ακούσει παίζει κυρίως μεταξύ Αθήνας Θεσσαλονίκης και Θεσσαλονίκης Αθήνας, μεταξύ Δυτικής και Ανατολικής Κρήτης, Θεσσαλονίκης Κοζάνης και Θεσσαλονίκης Σερρών, ότι δηλαδή διορθώνουν επιλεκτικώς αυστηρά.



Για Βόλο ξέρει κανείς; Ακούστηκε ότι τα δικά μας πάνε Βόλο για διόρθωση και δεν έτυχε να έχουμε πληροφόρηση....όποιος-α μπορεί να βοηθήσει καλοδεχούμενη η ενημέρωση.

εγω εχω ακουσει οτι σαλονικα σκιζουν πολυ και κυριως του πειραια...:mad::mad:
σε αναβαθμολογηση παλι εκει στελνονται ή οχι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Γραπτό με δύο σελίδες δεν παίρνει και 20, άντε κανά 13.

Λακωνίζειν εστίν φιλοσοφείν λέγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι!:pfff:
Αλλά όντως πόσο να πάρει?Πφφ,ωραία πάμε:P Τουλάχιστον να πέσουν και οι βάσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
εγω εχω ακουσει οτι σαλονικα σκιζουν πολυ και κυριως του πειραια...:mad::mad:
σε αναβαθμολογηση παλι εκει στελνονται ή οχι???

Φέτος λέει τα βαθμολογικά θα είναι ον-λινε με το υπδβμθ και θα βλέπουν πότε υπάρχει απόκκλιση στα γραπτά, ώστε να διορθώνονται αμέσως...άρα λογικά στο ίδιο βαθμολογικό της ίδιας πόλης, όπου έγινε η πρώτη και δεύτερη διόρθωση. Θέλω να ελπίζω με άλλο αναβαθμολογητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Φέτος λέει τα βαθμολογικά θα είναι ον-λινε με το υπδβμθ και θα βλέπουν πότε υπάρχει απόκκλιση στα γραπτά, ώστε να διορθώνονται αμέσως...άρα λογικά στο ίδιο βαθμολογικό της ίδιας πόλης, όπου έγινε η πρώτη και δεύτερη διόρθωση. Θέλω να ελπίζω με άλλο αναβαθμολογητή.

Εννοείται οτι είναι άλλος ο οποίος βλέπει και τις σημειώσεις του 2ου βαθμολογητή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Εννοείται οτι είναι άλλος ο οποίος βλέπει και τις σημειώσεις του 2ου βαθμολογητή!

Αυτό δεν άλλαξε; Ότι δηλαδή δεν κάνουν πολλές σημειώσεις οι 2 βαθμολογητές, ώστε να μην δίνουν έτοιμο γραπτό στον άλλο; Και να είναι υποτίθεται ανεπηρρέαστος ο 2ος να το διορθώσει εξ αρχής χωρίς να ξέρει τα λάθη, με σκοπό να μην επηρρεαστεί....άρα και ο τριτος (μακριά απο μας) να μην επηρρεαστεί από 2 διορθώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokathens

Νεοφερμένος

Η paokathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
εννουσα αναβαθμολογηση μετα τον γραπτο που πληρωνεις παραπανω...γινεται παλι στο ιδιο μερος απο οπου εχουν σταλει τα γραπτα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Οι βαθμολογητές δε σημειώνουν τίποτα πια πάνω στο γραπτό. (τουλάχιστον ο πρώτος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Αυτό δεν άλλαξε; Ότι δηλαδή δεν κάνουν πολλές σημειώσεις οι 2 βαθμολογητές, ώστε να μην δίνουν έτοιμο γραπτό στον άλλο; Και να είναι υποτίθεται ανεπηρρέαστος ο 2ος να το διορθώσει εξ αρχής χωρίς να ξέρει τα λάθη, με σκοπό να μην επηρρεαστεί....άρα και ο τριτος (μακριά απο μας) να μην επηρρεαστεί από 2 διορθώσεις;

Αυτό που ξέρω και ίσχυε και πέρσι,τώρα αν έχει αλλάξει φέτος δεν το γνωρίζω,είναι οτι ο πρώτος δεν σημειώνει τίποτα πάνω,ο δεύτερος κανονικά υπογραμμίζει και γράφει παρατηρήσεις με αποτέλεσμα αν χρειαστεί τρίτος να δει τι έχει γράψει ο δεύτερος!
Μακάρι να μας πάνε όλα καλά και μακάρι να μην χρειαστούμε και 3ο!
Λοιπόν,καλό διάβασμα,καλή επιτυχία και καλές διορθώσεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Αυτό που ξέρω και ίσχυε και πέρσι,τώρα αν έχει αλλάξει φέτος δεν το γνωρίζω,είναι οτι ο πρώτος δεν σημειώνει τίποτα πάνω,ο δεύτερος κανονικά υπογραμμίζει και γράφει παρατηρήσεις με αποτέλεσμα αν χρειαστεί τρίτος να δει τι έχει γράψει ο δεύτερος!
Μακάρι να μας πάνε όλα καλά και μακάρι να μην χρειαστούμε και 3ο!
Λοιπόν,καλό διάβασμα,καλή επιτυχία και καλές διορθώσεις!:)

Ακριβώς!
Και αν υπάρχουν διορθωτές εδώ μέσα και τύχει να το διαβάζουν αυτό το τόπικ, ας θυμηθούν την κρίσιμη ώρα της διόρθωσης οτι είναι άνθρωποι και απευθύνονται σε ανθρώπους, διορθώνουν γραπτά, από τα οποία κρίνεται εν μέρει το μέλλον μας. Η εξάντληση της αυστηρότητας ή η χαλαρή βαθμολόγηση δεν μας βοηθά. Ας είναι όσο πιο δίκαιοι και λογικοί γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Αν γράψεις 13 και το καλύτερο είναι 13.5, είναι σαν να γράφεις 19.26 στα 20. Έτσι να το σκέφτεστε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Άντε ρε!
Αν μπορείς, ενημέρωνε για τα επίπεδα των βαθμολογιών γιατί τα γραπτά από εδώ πάνε Κοζάνη.

Να σου πω εγώ τι γίνεται εδώ στην Κοζάνη....Μια βαθμολογήτρια είδε μια σχετικά καλή περίληψη και έβαλε 19...Σκέφτηκε να βαθμολογήσει με επιείκεια γιατί ήταν δύσκολο το κείμενο....Όλοι οι υπόλοιποι βαθμολογητές όμως είχαν αντίθετη άποψη....Οι περισσότερες περιλήψεις πήραν 12/25.....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Πάντως παιδιά και εγώ πιστεύω πως δεν πρέπει να βλέπει ο ένας διορθωτής τι διορθώνει ο δεύτερος...Γιατί εγώ πέρυσι λογοτεχνία είχα ακριβώς τον ίδιο βαθμό. Είναι ένα μάθημα υποκειμενικό με μεγάλες διαφορές στις βαθμολογίες και σ'εμένα ταυτίστηκαν τόσο πολύ; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Να σου πω εγώ τι γίνεται εδώ στην Κοζάνη....Μια βαθμολογήτρια είδε μια σχετικά καλή περίληψη και έβαλε 19...Σκέφτηκε να βαθμολογήσει με επιείκεια γιατί ήταν δύσκολο το κείμενο....Όλοι οι υπόλοιποι βαθμολογητές όμως είχαν αντίθετη άποψη....Οι περισσότερες περιλήψεις πήραν 12/25.....:whistle:

Με το σταγονόμετρο βαθμολογείτε κι εσείς στην Κοζάνη;
ΓΙατί τόση τσιγγουνιά;
Μαζεύουν τους βαθμούς που υπολείπονται του 100 και τους κάνουν κάτι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πως ακριβώς γνωρίζετε βαθμούς? Ξέρετε κανένα site που τα ανακοινώνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Στις πανελλήνιες όταν βγαίνουν οι βαθμοί αναρτώνται έξω από τα σχολεία οι βαθμοί των 2 βαθμολογητών ή και του 3ου αν εχει πάει για να αναβαθμολόγηση καθώς και ο μέσος όρος. Αργότερα κατά το μεσημέρι βγαίνουν και στο σαιτ του υπουργείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Πως ακριβώς γνωρίζετε βαθμούς? Ξέρετε κανένα site που τα ανακοινώνει?

Προφανώς, όπως έγραψε κι ένα παιδί παραπάνω χθες, ρωτάνε κάποιον καθηγητή-τρια που βαθμολογεί για να υπάρχει μια γενική εικόνα...επιπλέον, αυτή την εβδομάδα οι εφημερίδες θα αρχίσουν να έχουν κάποια αναφορά στο τί γίνεται στα διάφορα βαθμολογικά και θα αρχίσουν οι Κασσάνδρες των βάσεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokathens

Νεοφερμένος

Η paokathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
το γραπτο μου που εχει διορθωθει σε μια πολη και θεωρω οτι με εχουν αδικησει και το πηγαινω για αναβαθμολογηση αλλα πληρωνω παραπανω.αυτο θα μου το ξαναδιορθωσουν ατομα απο την πολη μου ή απο το μερος οπου διορθωθηκε το γραπτο μου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top