Διόρθωση γραπτών Πανελληνίων

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι παίζει με τις περιοχές,αλλά γι αυτό που είμαι σίγουρη είναι -το ξέρω εκ των έσω- ότι δόθηκε εντολή να μην μπει κανένα 20 σε αρχαία και έκθεση, καθώς και να ελεγχθούν τα πρόχειρα. Βαθμολογητής, μου παραπονέθηκε για παιδί του οποίου το γραπτό στην έκθεση ήταν άψογο αλλά του έκοψε 5 μόρια στα 40 γιατί δεν είχε κάνει σχεδιάγραμμα στην έκθεση στο πρόχειρό του. Από το κέντρο τους επισήμαναν να κοιτάξουν το πρόχειρο. No further comments.

Δώσε ονόματα, ποιοι είναι οι εκ των έσω και οι βαθμολογητές που λες, να κάνουμε μια ωραιότατη διαδικτυακή καταγγελία.

(Not).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Τι λέτε; Από πότε κοιτούν το πρόχειρο;
Πάμε καλά;
Εγώ δεν έκανα σχεδιάγραμμα πάντως στην έκθεση.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σιγά που κοιτάνε το πρόχειρο. Μια γνωστή μου που είχε λύσει μια άσκηση στο πρόχειρο αλλά δεν πρόλαβε να την περάσει στο καλό έχασε όλες τις μονάδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
σιγα να μην κοιταν και το προχειρο....σιγα να μη ζητησουν και το ιστορικο του μαθητη για να τον βαθμολογησουν με επιεικια....οτι εγραψες εγραψες.....και να μην προλαβες να περασεις κατι στο καθαρο και να σου ξεφυγει κατι αυτοι δεν θα κατσουν να σκεφτουν...οτι βλεπουν διορθωνουν..οι εξετασεις αυτες ειναι εντελως απροσωπες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι παίζει με τις περιοχές,αλλά γι αυτό που είμαι σίγουρη είναι -το ξέρω εκ των έσω- ότι δόθηκε εντολή να μην μπει κανένα 20 σε αρχαία και έκθεση, καθώς και να ελεγχθούν τα πρόχειρα. Βαθμολογητής, μου παραπονέθηκε για παιδί του οποίου το γραπτό στην έκθεση ήταν άψογο αλλά του έκοψε 5 μόρια στα 40 γιατί δεν είχε κάνει σχεδιάγραμμα στην έκθεση στο πρόχειρό του. Από το κέντρο τους επισήμαναν να κοιτάξουν το πρόχειρο. No further comments.
Λοιπον, ας τα παρουμε απο την αρχη:
Δεν υπαρχει περιπτωση να εχει δωθει εντολη να μην μπει κανενα 20 σε εκθεση και αρχαια!! Στην εκθεση ειναι ετσι και αλλιως δυσκολο να παρεις το απολυτο 20, αλλα περυσι στο φροντιστηριο που πηγαινα υπηρχε μαθητρια που εγραψε καθαρο 20 στα αρχαια...
Επισης, εδω δεν κοιτανε καλα καλα τα οσα εχουμε γραψει στις πρωτες σελιδες (οταν εδινα υπηρξε βαθμολογητης που ξεχασε να μου μετρησει ενα ερωτημα:worry:), λες να μπουνε στον κοπο να κοιταξουν το προχειρο?? Δεν υπαρχει περιπτωση... Το προχειρο ειναι για διευκολυνση του μαθητη και δεν εχει καμια σχεση με το βαθμολογητη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Τελικά όσοι ανησυχείτε έχετε απόλυτο δίκιο. Στη βαθμολόγηση των γραπτών υπάρχει ευρείας έκτασης συνομωσία, στην οποία εμπλέκονται διεθνή και ντόπια κέντρα, όπως εβραίοι, μασόνοι, μυστικές υπηρεσίες και ο Σόρος. Δεν το πίστευα στην αρχή, όμως μου το επιβεβαίωσε εγκυρότατη πηγή την οποία και αποκαλύπτω: Είναι ο περιπτεράς μου του οποίου η κουνιάδα γνωρίζει μια κομμώτρια της οποίας ο τρίτος ξάδερφος έχει παντρευτεί την ανηψιά ενός χασάπη του οποίου ο μπατζανάκης είναι από το ίδιο χωριό με την κουμπάρα του ανηψιού μιας καθαρίστριας στο υπουργείο παιδείας. Έτσι, πληροφορήθηκα τη μεγάλη συνομωσία που αποσκοπεί στην αλλοίωση της βαθμολογίας των υποψηφίων, ώστε να αλλάξει η χωροταξική κατανομή των φοιτητών στα πανεπιστήμια, έτσι όπως συμφέρει τη ντόπια και ξένη πλουτοκρατία.
Έτσι έγιναν τα εξής:
1) Φρόντισαν τα γραπτά των περιοχών που θέλουν να παράγουν μόνον ανειδίκευτους εργάτες, να πηγαίνουν σε περιοχές όπου υπάρχει αντιδικία λόγω των ποδοσφαιρικών ομάδων.
2) Έδωσαν εντολή σε κέντρα όπου βαθμολογούνται γραπτά λαϊκών σχολείων, να είναι αυστηροί και να μην βάλουν σε κανέναν 20 σε ορισμένα μαθήματα, ενώ αντίθετα στα κέντρα όπου πηγαίνουν γραπτά προνομιούχων περιοχών έδωσαν εντολή για 5-6 μόρια πριμ.
3) Τα γραπτά των μουράτων ιδιωτικών τα έστειλαν στις τουριστικές περιοχές όπου, όπως πολύ σωστά τονίστηκε σε προηγούμενο μήνυμα, το επίπεδο είναι πολύ χαμηλό, οπότε οι βαθμοί μπαίνουν πολύ εύκολα.
4) Δόθηκε διαταγή στην έκθεση να βαθμολογούν το πρόχειρο, καθώς όσοι πήγαιναν σε ακριβά φροντιστήρια (και μόνον αυτοί) είχαν ήδη δασκαλευτεί να έχουν κάνει σχεδιάγραμμα.
5) Επειδή το ΔΝΤ δεν θέλει να μορφώνονται οι γυναίκες, σε πολλά βαθμολογικά έδωσαν εντολή να βρίσκουν (από το γραφικό χαρακτήρα ή το άρωμα του τετραδίου) αν το γραπτό είναι κοριτσιού και να το τσεκουρώνουν.
--- Αυτά και άλλα πολλά - Με τις υγειές μας...


.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
μου το επιβεβαίωσε εγκυρότατη πηγή την οποία και αποκαλύπτω: Είναι ο περιπτεράς μου του οποίου η κουνιάδα γνωρίζει μια κομμώτρια της οποίας ο τρίτος ξάδερφος έχει παντρευτεί την ανηψιά ενός χασάπη του οποίου ο μπατζανάκης είναι από το ίδιο χωριό με την κουμπάρα του ανηψιού μιας καθαρίστριας στο υπουργείο παιδείας.



Δεν χρειαζετε να πας τοσο μακρια για την πηγη! Στο βουνο tetrahydra υπαρχει ενας βραχος με εναν πολυ περιεργο σχηματισμο, μοιαζει πολυ με αστροναυτοι. Φυσικα οι πληρωμενοι επιστιμονες το ονομαζουν γεωλογικο φαινομενο, αλλα ειναι πασιφανες οτι ειναι ενα γλυπτο, το οποιο δημιουργισαν οι εξωγηινοι επισκεπτες του πλανητη μας. Στην πισω μερια λοιπον αυτου του γραπτου αναγραφετε ξεκαθαρα σε αρχαια σανσριτικη (ειναι η γλωσσα που προηγιθικε τις σανσκριτικης) το εξης:

"Στον πλανιτη αυτο καναμε πραξη τα πειραματα μας, ωστοσο θα πρεπει καποια στιγμη να αφανισουμε το ειδος. Ετσι δημιουργισαμε ενα πλανο για τον αφανισμο αυτου του εμετικου ειδους που δημιουργισαμε. Το ετος 2012 θα ειναι το ετος της καταστροφης. Ολα θα αρχισουν απο τον Ελλαδα, την χωρα οπου θα εχουμε προσφερει τον πολιτισμο του Ιχωρ. Εκει λοιπον θα δωσουμε επεμβουμε στην σκεψη των διορθωτων με αποτελεσμα να διορθωνουν τοσο αυστιρα, οσο δεν εχει ξανα δει η ανθρωποτιτα. Οι χαμιλοι βαθμοι θα οδηγισουν πολους νεους σε αυτοκτονια, η κοινωνια θα μεινει εκπληκτη ενω θα πεσει σε πενθος, το οποιο θα οδηγισει σε καταθλιψης και παρανοια. Δεν ειναι λιγοι αυτοι που θα τους ακολουθισουν. Εν συνεχια θα χτυπισουμε τον πολιτισμο του niburu. Εκει θα δημιουργισουμε σεισμους και εκριξης ηφεστιων, οι θανατι θα ειναι μαζικοι. Εν τελη θα καταλξουμε στους απογωνους του armeon, στους οποιους θα εχουμε δωσει και το ημερολογειο της καταστροφης. Ετσι εν ετη 2012, ακριβως οταν θα το περιμενουν θα δημιουργισουμε πλημηρες. Οι θανατοι των niburu και οι πλυμηρες των armeon θα αφανισουν την ζωη απο τα 2/3 του πλανιτη ενω οι καταθλιψης του ιχωρ θα λειτουγισουν ανασταλτικα στην αναπαραγωη και στην συλογη τροφιμων, την στιγμη που η παρανοια θα αφανιζι οτι στιγμα ζωης υπαρχει"


Ειναι εμφανες σε καθε σκεπτομενο ανθρωπο οτι ολα ειναι στημενα απο τους Ανδρομεδιους οι οποιοι κρατανε φυλακισμενους τους εκλεκτους Σειριους πολεμιστες της Ομαδας Ε (για αυτο και δεν μας εχουν σωσει ακομα) και πολιορκουν ολο των γαλαξια του σειριου, αποκλειοντας ετσι την πιθανοτιτα τα αδερφια μας να μπορεσουν να μας βοηθισουν να αντισταθυμε. Ειμαστε απλο ερμεο στα χερια των πολυ ανωτερων πνευματικα και τεχνολογικα οντων με καταγωγη απο τα αγνωστα μερη του Συμπαντος που πλεων κατοικουν στην Ανδρομεδα, με μοναδικο σκοπο να φτασουν σε εμας, να μας καταστρεψουν και να χρησιμοποιησουν τον πλανιτη μας για τα αγαθα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Δεν χρειαζετε να πας τοσο μακρια για την πηγη!...

Το τραβηξες λιγο παραπανω! Δηλαδη ουτε ο Φωσκολος στην Λαμψη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το τραβηξες λιγο παραπανω! Δηλαδη ουτε ο Φωσκολος στην Λαμψη :P

Ο φωσκολος γραφει παραμυθια, εγω γραω αληθειες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Ο φωσκολος γραφει παραμυθια, εγω γραω αληθειες!

Πολυ σωστη επισημανση ! Μα πώς μου ξεφυγε αυτη η ουσιωδης διαφορα:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ξέχασα να σας πω!
Έχω νέα!
Σήμερα συνάντησα εντελώς τυχαία τον Φυσικό μας στον δρόμο και μόλις είχε γυρίσει απ το βαθμολογικό.
Λέει πως τα γραπτά ήταν χάλια!
Σε κάθε 25αδα τεχνολόγων βρίσκει μόνο 1-2 γραπτά πάνω απ τη βάση.
Η θετική λέει πως είναι κάπως καλύτερα.
Έχει διορθώσει συνολικά 170 γραπτά μέχρι τώρα, έχει βάλει ένα 97αρι (έχασε στο Δ4 αυτός), ένα 90αρι και τίποτε άλλο πάνω απ αυτά τα δύο.
Τέλος, τον ρώτησα απ που είναι τα γραπτά που διορθώνει και μου είπε: Ξάνθη, Κομοτηνή και Πειραιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Τέλος, τον ρώτησα απ που είναι τα γραπτά που διορθώνει και μου είπε: Ξάνθη, Κομοτηνή και Πειραιάς.
ασχετο. μηπως ξερετε που πανε τα γραπτα απο Δωδεκανησα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ο φωσκολος γραφει παραμυθια, εγω γραω αληθειες!

Λάθος χρόνος: Ο Φώσκολος έγραφε...

Κανένα νεότερο από την διόρθωση των γραπτών;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Οι Φήμες είναι καταστροφικές... παιδιά... όποτε ακούτε κάτι που "λέγεται" είναι ανοησίες... εγώ έδωσα δυο φορές και πραγματικά ό,τι διάβασα αυτό πήρα! Είναι αστείο να έρχεστε εδώ και να λέτε μερικοί το Ίλιον είναι αυστηρό ή πώς είναι ο Βόλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
...................................
Τέλος, τον ρώτησα απ που είναι τα γραπτά που διορθώνει και μου είπε: Ξάνθη, Κομοτηνή και Πειραιάς.

Έμαθα κάτι για Πειραιά....,περισσότερες λεπτομέρειες για ποια περιοχή της Θεσ/κης μιλάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Προς τους διορθωτές βιολογίας κατ...... Εγώ αιτιολόγησα για το ποια αλυσίδα γίνεται με ασυνεχή και ποια με συνεχή τρόπο αναφερόμενος στον τρόπο αντιγραφής ανάλογα με την άσκηση, αλλά ξέχασα να γράψω εκείνο το κομμάτι που λέει ότι γίνεται με συνεχή τρόπο στην μία αλυσίδα και με ασυνεχη στην άλλη!! Πόσο λέτε να μου κόψουν, λέτε πάνω από 4 μόρια?? Και επίσης ο καθηγητής μου στο Δ1 μου είπε ότι δεν χρειαζόταν να αναφερθείς στην μεταγραφή του rna αφού δεν το ζητούσε! Μόνο αιτιολόγησα ποια είναι η κωδική και η μη κωδική! Σε κάποια φροντηστήρια λένε στις απαντήσεις για την μεταγραφή?? Τελικά χρειάζεται ή δεν χρειάζεται!! Όποιος καθηγητής ξέρει ας απαντήσει γιατί με τρώει το άγχος!! Παιδιά και σεις άμα γνωρίζεται απαντάτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Ο φυσικός του σχολείου μου, μου είπε πως από τα 75 γραπτά που έχει διορθώσει, μόνο 6 είναι πάνω από τη βάση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
SiMoS43710

κανένα νέο από τό πώς διορθώνουν έκθεση στον Βόλο έχεις ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
SiMoS43710

κανένα νέο από τό πώς διορθώνουν έκθεση στον Βόλο έχεις ;

No. :/:
Αύριο θα ρωτήσω τις φιλολόγους του σχολείου.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
No. :/:
Αύριο θα ρωτήσω τις φιλολόγους του σχολείου.. :)

Να 'σαι καλά! Θα περιμένω με αγωνία !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top