Διόρθωση γραπτών Πανελληνίων

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Κι εγώ έχω μια απορία.
Στα μαθηματικά το Δ.1 το σταμάτησα σε ένα σημείο και το συνέχισα σε άλλη σελίδα που γράφω "Δ.1 (συνέχεια)". Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, ε;

αφου εγραψες συνεχεια (υποθέτω εμφατικά), θα τον παιδεψεις αλλα θα το βρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Η μητέρα απο μια φίλη μου διορθώνει εκθέσεις. Στο βαθμολογικό κέντρο που είναι οι βαθμολογίες κυμαίνονται απο 24 εως 86. :Ρ

Σε ποια πόλη φίλε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Κι εγώ έβαλα και νομίζω χρειαζόταν έστω δυο τρεις γραμμούλες να πούμε...



Αθήνα, εκτός από Ίλιον συνήθως μένουν ευχαριστημένοι. Τώρα γιατί το Ίλιον έχει κακή φήμη δεν γνωρίζω....μήπως ξέρετε για Βόλο;Μας είπαν ότι πάμε Βόλο και έχω αγωνίααααααααααααα!
Εμάς πέρυσι πήγαν στον Άλιμο νομίζω....

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το thread [21/5/2012]Νεοελληνική Γλώσσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Εμάς πέρυσι πήγαν στον Άλιμο νομίζω....

Και πώς σου φάνηκαν τα αποτελέσματα; Όπως περίμενες ή καλύτερα/χειρότερα? δηλαδή χαλαροί/αυστηροί διορθωτές;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Αθήνα, εκτός από Ίλιον συνήθως μένουν ευχαριστημένοι. Τώρα γιατί το Ίλιον έχει κακή φήμη δεν γνωρίζω....μήπως ξέρετε για Βόλο;Μας είπαν ότι πάμε Βόλο και έχω αγωνίααααααααααααα!
Δεν ξέρω για τον Βόλο αλλά η Λάρισα ΞΕΣΚΙΖΕΙ τα γραπτά. Πέρσυ πήγαν του σχολείου μου στη Λάρισα και ήταν πάρε το ένα και χτύπα το άλλο.

Πάντως για να ξέρετε, υπάρχουν βαθμολογητές που κάνουν το 12 (στην περίληψη) 17 αλλά οι περισσότεροι παραμένουν αυστηροί και προσγειωμένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Δεν ξέρω για τον Βόλο αλλά η Λάρισα ΞΕΣΚΙΖΕΙ τα γραπτά. Πέρσυ πήγαν του σχολείου μου στη Λάρισα και ήταν πάρε το ένα και χτύπα το άλλο.

Πάντως για να ξέρετε, υπάρχουν βαθμολογητές που κάνουν το 12 (στην περίληψη) 17 αλλά οι περισσότεροι παραμένουν αυστηροί και προσγειωμένοι.

Αυτοί οι (θέλω να ελπίζω λίγοι) βαθμολογητές που είναι τόσο γενναιόδωροι με τα 12/25 max χρειάζονται ένα ακόμη ενιαίο μισθολόγιο με μισθό λίγο κάτω από το επίδομα ανεργίας...δεν φτάνει που οι ίδιοι έδιναν μόνο έκθεση επί δεσμών και δεν είχαν ουτε περιορισμούς λέξεων ούτε βλακείες με περιλήψεις επικλήσεις σε παράλογα συναισθήματα κλπ, βγάζουν χολή και μένος τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Στην Κοζάνη πάντως διορθώνονται γραπτά από Γιάννενα και Σέρρες και τα δικά μας μάλλον έχουν πάει Βόλο....

Στο δικό μας βαθμολογικό λοιπόν μετά από χθεσινή επικοινωνία,στην Έκθεση οι περισσότερες περιλήψεις είναι γύρω στο 12-14,έχουν υπάρξει αρκετές που πήραν 4/25 και το καλύτερο ήταν 18/25....και για να χαρείτε κόβουν και στην έκθεση...γύρω στο 30 κυμαίνονται οι καλές....

Κοινώς ο μεγαλύτερος βαθμός άντε να είναι 16.....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
τα δικα μας μαλλον αρκαδια!(απο μεσσηνια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Στα Χανιά άκουσα πως έρχονται από Μαρούσι, Χαλάνδρι.. Τα δικά μας πάνε Παλλήνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Στην Κοζάνη πάντως διορθώνονται γραπτά από Γιάννενα και Σέρρες και τα δικά μας μάλλον έχουν πάει Βόλο....

Στο δικό μας βαθμολογικό λοιπόν μετά από χθεσινή επικοινωνία,στην Έκθεση οι περισσότερες περιλήψεις είναι γύρω στο 12-14,έχουν υπάρξει αρκετές που πήραν 4/25 και το καλύτερο ήταν 18/25....και για να χαρείτε κόβουν και στην έκθεση...γύρω στο 30 κυμαίνονται οι καλές....

Κοινώς ο μεγαλύτερος βαθμός άντε να είναι 16.....:whistle:


Πωπωπωπωπω γαλαντόμοι και ανοιχτοχέρηδες που είναι κι εκεί οι βαθμολογητές!

Θα το ξαναγράψω, τις απώλειες από το ενιαίο μισθολόγιο κοιτάνε να τις αναπληρώσουν μέσω των μονάδων που κόβουν;;;; Πόσες μονάδες συμπληρώνουν 1 ευρώπουλο; ΟΕΟ!

Για Βόλο ξέρει κανείς πώς βαθμολογείται η έκθεση;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παντως και γω σε επικοινωνια με βαθμολογητες απο Κοζανη στην εκθεση επιβεβαιωνω τα παραπανω.
Εχει βγει ο μπαλτας μιλαμε.:P
Βεβαια οι βαθμολογητες ειναι 50 με 60.Μπορει καποιοι να μην ειναι τοοοοοσοοοοο αυστηροι.Τεσπα.Σε 25 μερες θα ξερουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Και πώς σου φάνηκαν τα αποτελέσματα; Όπως περίμενες ή καλύτερα/χειρότερα? δηλαδή χαλαροί/αυστηροί διορθωτές;;;
Βασικά είχα μεγάλο πρόβλημα με τα δύο 12 στη λογοτεχνία γιατί πολλά παιδιά είχαμε τον ίδιο βαθμό. Εγώ λογοτεχνία ήμουν μέτρια αλλά διάβαζα πολύ. ήλπιζα σ'ένα 15,5. Κι άλλα παιδιά είχαν τον ίδιο ακριβώς βαθμό με εμένα. Και στην έκθεση μας χτύπησαν λίγο. Οι περισσότεροι γύρω στο 14,5,7,6 ......

Δεν ξέρω για τον Βόλο αλλά η Λάρισα ΞΕΣΚΙΖΕΙ τα γραπτά. Πέρσυ πήγαν του σχολείου μου στη Λάρισα και ήταν πάρε το ένα και χτύπα το άλλο.

Πάντως για να ξέρετε, υπάρχουν βαθμολογητές που κάνουν το 12 (στην περίληψη) 17 αλλά οι περισσότεροι παραμένουν αυστηροί και προσγειωμένοι.

Είσαι μήπως από Καστοριά; γιατί η καθηγήτρια μ στο σχολείο πέρυσι διόρθωνε γραπτά από καστοριά.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Δεν ξέρω για τον Βόλο αλλά η Λάρισα ΞΕΣΚΙΖΕΙ τα γραπτά. Πέρσυ πήγαν του σχολείου μου στη Λάρισα και ήταν πάρε το ένα και χτύπα το άλλο.

Πάντως για να ξέρετε, υπάρχουν βαθμολογητές που κάνουν το 12 (στην περίληψη) 17 αλλά οι περισσότεροι παραμένουν αυστηροί και προσγειωμένοι.
DAFAQ? Ίσα ίσα που η Λάρισα και ο Βόλος φημίζονται για τη μεγαλοψυχία τους!

Κάπου ρώτησε κάποιος για το Βόλο... Στις εκθέσεις οι βαθμολογίες κυμαίνονται απο 24-26 εως 86...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ρε παιδια, διορθωτης σας λεει οτι ολα αυτα περι περιοχων και "προκατελιμενης" στασης απεναντι στα γραπτα ειναι μπαρουφες, και εσεις συνεχιζετε να ασχολιστε με αυτα;
Πρωτη φορα στην ζωη μου ακουω οτι φταιει η περιοχη στην οποια θα παει το γραπτο για το αν θα παρετε καλο βαθμο η οχι...! Ελεος δλδ!
Αν δεν παρετε καλο βαθμο αυτο που φταιει ειναι οτι δεν γραψατε καλα! ΤΕΛΟΣ!! Σε οσο αυστιρο βαθμολογιτη και αν πεσετε (και αυτοι υπαρχουν διασπαρτοι σε ολη την Ελλαδα) ο λογος που θα σας κοψει μοναδες θα ειναι γιατι δεν παραδωσατε ενα τελειο γραπτο! Αν πχ βαζατε Σ και Λ αντι για Σωστο και Λαθος πρωτα φταιτε οι ιδιοι και μετα ο αυστιρος βαθμολογιτης, ο οποιος ακολουθει τον κανονισμο.
Σηκωστε στις πλατες σας την δικη σας ευθυνη και αμα σας αδικουν τοσο ζητηστε αναβαθμολογιση! Δεν βλεπω κανεναν να το κανει, ολοι κλαιγονται οτι αδικιθικαν αλλα κανεις δεν ζηταει αναβαθμολογιση, γιατι ξερει οτι στην αναβαθμολογιση θα κριθει αυστιρα και με βαση το σωστο, και φοβατε μην χασει και αλλες μοναδουλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
παρακολουθώ διακριτικά όσα γράφονται εδώ και δεν επεμβαίνω γιατί αφενός καταλαβαίνω ότι όσα λέτε προκύπτουν από το άγχος και την αγωνία σας για τα αποτελέσματα και αφετέρου τα θεωρώ υπερβολικά.
Όμως θα το επαναλάβω : τίποτα από αυτά δεν ισχύει (εκτός από ελάχιστες μεμονωμένες περιπτώσεις). Σας το λέει κάποιος που βαθμολογεί στο Ίλιον που απ' ότι είδα κάποιοι φίλοι δεν έχουν και την καλύτερη γνώμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Άκουσα ότι τα δικά μας τα γραπτά πήγαν στον Βόλο. Ξέρουμε πώς είναι εκεί οι βαθμολογητές; Επιεικείς, της μεσότητας ή αυστηροί;


Ακούω από πολλούς αμφιβολίες... Για να είμαι ειλικρινής αν κάποιος διάβασε δεν υπάρχει ούτε μία στο δισεκατομμύριο να τον αδικήσουν... και τα βαθμολογικά κέντρα παίρνουν σαφείς οδηγίες. δε μπορεί ο καθένας να κάνει τα δικά του. Για αυτό και τα τελευταία χρόνια το ποσοστό των αναβαθμολογήσεων είναι μικρό! Οπότε μην αγχώνεστε. Και ισχύει με αυτό που είπε ένας παραπάνω... είναι άνθρωποι, όχι μηχανή του ζαμπόν, για να σας κόψουν! Δε γίνεται να είσαι άριστος μαθητής και να σου βάλουν 10... Και μάλιστα αν σου τύχουν και οι δύο να είναι άκυροι!

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
πω ρε φίλε άσχημο πολύ =///


οι αθηναίοι πως είναι στην βαθμολόγηση?

Στο Ίλιον είναι αυστηροί...


Βασικά είχα μεγάλο πρόβλημα με τα δύο 12 στη λογοτεχνία γιατί πολλά παιδιά είχαμε τον ίδιο βαθμό. Εγώ λογοτεχνία ήμουν μέτρια αλλά διάβαζα πολύ. ήλπιζα σ'ένα 15,5. Κι άλλα παιδιά είχαν τον ίδιο ακριβώς βαθμό με εμένα. Και στην έκθεση μας χτύπησαν λίγο. Οι περισσότεροι γύρω στο 14,5,7,6 ......

Καλά λογοτεχνία είναι το πιο απρόβλεπτο μάθημα!


DAFAQ? Ίσα ίσα που η Λάρισα και ο Βόλος φημίζονται για τη μεγαλοψυχία τους!
Κάπου ρώτησε κάποιος για το Βόλο... Στις εκθέσεις οι βαθμολογίες κυμαίνονται απο 24-26 εως 86...

Εγώ είχα ρωτήσει σε άλλο...τί να πώ! Μεγαλοψυχία το 86 έκθεση! Δηλαδή λογοτεχνία θα είναι 70 να φαντασθώ; Και η Θεσσαλονίκη που είχε 65 ως προχθες υψηλότερο στην έκθεση δεν βλέπω να βάζει πάνω από 50 στη λογοτεχνία....


παρακολουθώ διακριτικά όσα γράφονται εδώ και δεν επεμβαίνω γιατί αφενός καταλαβαίνω ότι όσα λέτε προκύπτουν από το άγχος και την αγωνία σας για τα αποτελέσματα και αφετέρου τα θεωρώ υπερβολικά.
Όμως θα το επαναλάβω : τίποτα από αυτά δεν ισχύει (εκτός από ελάχιστες μεμονωμένες περιπτώσεις). Σας το λέει κάποιος που βαθμολογεί στο Ίλιον που απ' ότι είδα κάποιοι φίλοι δεν έχουν και την καλύτερη γνώμη

Είναι από χρόνια παρακολούθησης αυτά τα συμπεράσματα...όταν πχ συγκεκριμένες πόλεις συνηθίζουν να στέλνουν περ΄΄ιεργους βαθμούς σε όλους τους μαθητές, από άριστους μέχρι τουρίστες, κάπως έτσι βγαίνουν οι φήμες και το κακό όνομα...Όσο για το Ίλιον μέχρι και πολλοί από τους ίδιους τους καθηγητές το παραδέχονται ότι εξαντλούν την αυστηρότητα.


Ρε παιδια, διορθωτης σας λεει οτι ολα αυτα περι περιοχων και "προκατελιμενης" στασης απεναντι στα γραπτα ειναι μπαρουφες, και εσεις συνεχιζετε να ασχολιστε με αυτα;
Πρωτη φορα στην ζωη μου ακουω οτι φταιει η περιοχη στην οποια θα παει το γραπτο για το αν θα παρετε καλο βαθμο η οχι...! Ελεος δλδ!
Αν δεν παρετε καλο βαθμο αυτο που φταιει ειναι οτι δεν γραψατε καλα! ΤΕΛΟΣ!! Σε οσο αυστιρο βαθμολογιτη και αν πεσετε (και αυτοι υπαρχουν διασπαρτοι σε ολη την Ελλαδα) ο λογος που θα σας κοψει μοναδες θα ειναι γιατι δεν παραδωσατε ενα τελειο γραπτο! Αν πχ βαζατε Σ και Λ αντι για Σωστο και Λαθος πρωτα φταιτε οι ιδιοι και μετα ο αυστιρος βαθμολογιτης, ο οποιος ακολουθει τον κανονισμο.
Σηκωστε στις πλατες σας την δικη σας ευθυνη και αμα σας αδικουν τοσο ζητηστε αναβαθμολογιση! Δεν βλεπω κανεναν να το κανει, ολοι κλαιγονται οτι αδικιθικαν αλλα κανεις δεν ζηταει αναβαθμολογιση, γιατι ξερει οτι στην αναβαθμολογιση θα κριθει αυστιρα και με βαση το σωστο, και φοβατε μην χασει και αλλες μοναδουλες!

ΝΑ σας ρωτήσω κάτι;
Όταν στην λογοτεχνία η εκφώνηση λέει ξεκάθαρα: 3 χαρακτηριστικά του Κ.Π.Καβάφη είναι η πεζολογία, η ιδιαίτερη γλώσσα και τα σύμβολα, δώστε ένα παράδειγμα.......εννοεί 3 χαρακτηριστικά * 1 παράδειγμα από κάθε χαρακτηριστικό =3 στο σύνολο..........όταν πολλοί βαθμολογητές έρχονται και λένε "δεν με νοιάζει τι λέει η εκφώνηση, εγώ θέλω 1 πχ για την λόγια, 1 πχ για την δημοτική, 1 πχ για την Πολίτικη διάλεκτο, 1 πχ για την έλλειψη στίξης, 1 πχ για τον μη πεζολογικό τόνο ώστε να δέσει και το 1 πχ του πεζολογικού τόνου...." και πάει λέγοντας και σου βγάζουν μέχρι και 12 παραδείγματα, λέγοντας ότι εάν δεν τα έχεις όλα σου κόβουν...ποιος έχει το πρόβλημα; Ο μαθητής που υπάκουσε στην άσκηση η οποία παγίως δίνει 3 η 5 χαρακτηριστικά επί 13 χρόνια και ζητά ισάριθμα παραδείγματα ή αυτά τα άτομα που από το μυαλό τους βγάζουν πολλαπλάσια;;;;; Και τα απαιτούν; Ή στην ιστορία πολλοί άρχισαν από χθες να λένε οτι στο κόμμα του Κούλη Μαυρομιχάλη έπρεπε να αναφερθούν, όχι μόνο όσα λέει για το επάρατο ραλλικό κόμμα, αλλά και η εισαγωγική παράγραφος των αντιβενιζελικών κομμάτων. Η ερώτηση συντομης ανάπτυξης από τη φύση της προϋποθέτει κάτι σύντομο και έλεγε ξεκάθαρα να δώσετε τον ορισμό....β. Εθνικό κόμμα (Κ. Μαυρομιχάλης). Δεν ζήταγε ούτε ραλλικό κόμμα, ούτε Θεοτοκικό κόμμα, ούτε γενικά τα αντιβενιζελικά κόμματα.
Αναβαθμολόγηση πώς θα ζητήσουμε; ΚΑι δικαστικά δεν μπορούμε να το προσβάλουμε γιατί θεωρείται αυθεντία η βαθμολογική κρίση των βαθμολογικών, το ορίζει ένα προεδρικό διάταγμα από την εποχή δημιουργίας αυτού του συστήματος.
Απλώς πολλοί βαθμολογητές διορθώνουν ασυνείδητα μόνο και μόνο για να πάρουν τα ευρώπουλα. Κι έτσι παίρνει η μπάλα όλους και βγαίνει κακό όνομα για όλους, πολλοί από τους οποίους σίγουρα δεν φταίνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top