Πάπυρος δείχνει ότι ο Χριστός ήταν παντρεμένος με την Μαρία Μαγδαληνή

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Δεν έχω να απαντήσω κάτι σε αυτό που λες ένα έχω να πω: ''ΠΟΤΈ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΤΈ''.
Πως θα αποδειξεις κατι με τα λογια?? χωρις πρακτικη χωρις επιστημη?? πως θα το αποδειξεις?? να εμφανιστει καποια μερα ο Ιησους ξανα??? και αν εμφανιστει εγω σου λεω θα μεινουμε ολοι με ανοιχτο το στομα και εμεις που πιστευουμε στην επιστημη και εσεις που πιστευετε σε κατι κειμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Το έχετε παρατραβήξει λιγάκι. :( Θα ήθελα να δω άμα καταρριφθεί αργότερα αυτή η ''θεωρία'' πως θα αντιδράσετε όσοι κοροϊδεύετε τώρα...

προφανως και θα καταρριφθει γιατι η εκκλησια θα το θεωρησει προσβολη στην θρησκεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Χαχαχα, μπορεί να υπήρχε η Τατιάνα της εποχής.

Είτε ήταν παντρεμένος είτε όχι, τι θα αλλάξει;

Δεν ήταν παντρεμένος, δεν είχε τέτοια ανάγκη αλλά και αν ήταν, δεν θεωρώ ότι δεν θα το έλεγε γιατί ο θεσμός του γάμου είναι ιερός και τίμιος και ο Θεός μας παροτρύνει να δενόμαστε με αυτόν τον τρόπο με τον άνθρωπό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
πολύ κώδικα davinci δεν βλέπετε?
άλλοι πιστεύουν σε θεό και άλλοι είναι άθειοι.ο καθένας κάνει ό,τι καταλαβαίνει για τον εαυτό του.
και ωραία αναρτήθηκε αυτό το κείμενο που λέει ότι ο Χριστός ήταν παντρεμένος..αλλά μέχρι εκέι..τα υβριστικά/κοροιδευτικά/ειρωνικά σχόλια που προσβάλλουν καθένα που πιστεύει είναι ανεπίτρεπτα..η ελευθερία του λόγου ορισμένων τους έχει οδηγήσει στην ασυδοσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Στο κατω κατω τα ιδια τα κειμενα αναφερουν την μαγδαληνη να παρεβρισκεται στον μυστικο δειπνο και να καθεται δεξια στον Ιησου.Ολοκληρη εικονα υπαρχει που το απεικονιζει αυτο! Επισης η Μαγδαληνη βρισκοταν κατω απο τον Ιησου και εκλαιγε μαζι με την Παναγια και εβλεπε τον Ιησου να πεθαινει??? Δηλαδη ολοι οι αλλοι μαθητες γιατι δεν εκλαψαν?? ο Ιωαννης που ηταν εκει?? και εκλαψε η μαγδαληνη???? Επειδη τι?? την εσωσε απο σιγουρο θανατο??? να ακομα ενας λογος να τον ερωτευτει! λες και ο αλλοι οι μαθητες δεν αγαπησαν τον ιησου δεν τους εσωσε και αυτους απο διαφορα δεινα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Πως θα αποδειξεις κατι με τα λογια?? χωρις πρακτικη χωρις επιστημη?? πως θα το αποδειξεις?? να εμφανιστει καποια μερα ο Ιησους ξανα??? και αν εμφανιστει εγω σου λεω θα μεινουμε ολοι με ανοιχτο το στομα και εμεις που πιστευουμε στην επιστημη και εσεις που πιστευετε σε κατι κειμενα.

Εγώ αυτή τη στιγμή δεν είμαι σε θέση να αποδείξω τίποτα. Με την πάροδο του χρόνου κάποιοι άνθρωποι θα δικαιωθούν με τις απόψεις τους και άλλοι όχι.

προφανως και θα καταρριφθει γιατι η εκκλησια θα το θεωρησει προσβολη στην θρησκεια.

Ότι θα θεωρηθεί θα θεωρηθεί σίγουρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Λές;

Νομίζω πως δεν πρόκειται να κλονιστεί η πίστη κανενός επειδή μπορεί να ήταν παντρεμένος. Εξάλλου τα ιδανικά και οι αξίες μετρούν, όχι το αν είχε ο Χριστός γυναίκα ή όχι.

βεβαια η πιστη και οι αξιες δεν αλλαζουν...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Στο κατω κατω τα ιδια τα κειμενα αναφερουν την μαγδαληνη να παρεβρισκεται στον μυστικο δειπνο και να καθεται δεξια στον Ιησου.Ολοκληρη εικονα υπαρχει που το απεικονιζει αυτο! Επισης η Μαγδαληνη βρισκοταν κατω απο τον Ιησου και εκλαιγε μαζι με την Παναγια και εβλεπε τον Ιησου να πεθαινει??? Δηλαδη ολοι οι αλλοι μαθητες γιατι δεν εκλαψαν?? ο Ιωαννης που ηταν εκει?? και εκλαψε η μαγδαληνη???? Επειδη τι?? την εσωσε απο σιγουρο θανατο??? να ακομα ενας λογος να τον ερωτευτει! λες και ο αλλοι οι μαθητες δεν αγαπησαν τον ιησου δεν τους εσωσε και αυτους απο διαφορα δεινα!
Μα καλα. εσενα ποιος σου ειπε οτι υπαρχουν τετοιες εικονες?
Κατι τετοια αποδεχεται η παπικη εκκλησια (που ειναι αιρετικη) δηλαδη δεν ισχυουν στην πραγματικοτητα...
Ο καθενας μπορει να φανταζεται και να αγιογραφει οτι θελει, χωρις να σημαινει πως ειναι σωστο! Στο Ευαγγελιο δεν αναφερεται που θενα οτι η Μαγδαληνη ηταν κατω απο τον Σταυρο! Μην λεμε οτι θελουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Μα καλα. εσενα ποιος σου ειπε οτι υπαρχουν τετοιες εικονες?
Κατι τετοια αποδεχεται η παπικη εκκλησια (που ειναι αιρετικη) δηλαδη δεν ισχυουν στην πραγματικοτητα...
Ο καθενας μπορει να φανταζεται και να αγιογραφει οτι θελει, χωρις να σημαινει πως ειναι σωστο! Στο Ευαγγελιο δεν αναφερεται που θενα οτι η Μαγδαληνη ηταν κατω απο τον Σταυρο! Μην λεμε οτι θελουμε!
Υπαρχουν τετοιες εικονες και παρολο που τις αποδεχεται μια Εκκλησια που για εσενα και για πολλους αλλους ειναι αιρετικη δεν αναιρει το γεγονος οτι ΥΠΑΡΧΕΙ.Οσο για αυτο που ειπες για την Μαγδαληνη οτι δεν ηταν κατω απο το Σταυρο.Καλυτερα να πας στην Εκκλησια την μεγαλη πεμπτη να ακουσεις το τελευταιο ευαγγελιο καθαρα πριν απο την σταυρωση.Γιατι και εγω μπορει να μην πιστευω αλλα καθομαι και ακουω αυτες τις ψευτιες της εκκλησιας που απαγγειλει ενας με χρυσα ρασα και εχει κλεψει εκατομυρια με την τζιπαρα του απ'εξω και αποδεχεται την ελεημοσυνη του ΙΗΣΟΥ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δεν ήταν παντρεμένος, δεν είχε τέτοια ανάγκη αλλά και αν ήταν, δεν θεωρώ ότι δεν θα το έλεγε γιατί ο θεσμός του γάμου είναι ιερός και τίμιος και ο Θεός μας παροτρύνει να δενόμαστε με αυτόν τον τρόπο με τον άνθρωπό μας.
Και παντρεμένος να ήταν τι θα γίνει δηλαδή;!!!! Θα πάψεις να πιστεύεις στις αξίες της αγάπης, της αλλλεγύης και γενικότερα στα ιδανικά που πρεσβεύει ο χριστιανισμός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Εμένα πάντως παιδιά δεν με επηρέασε καθόλου αυτή η είδηση.Ή μάλλον για να το πω σωστότερα: δεν θα με επηρέαζε. Επειδή είτε ήμουν χριστιανός δεν θα έχανα καθόλου την πίστη μου γιατί ο Χριστός δεν έκανε κάτι κακό, είτε ήμουν άθεος απλά δεν θα έδινα σημασία. Εγώ είμαι στην μέση, απλά δεν ασχολούμαι και δεν ψάχνω γιατί ξέρω ότι δεν μπορώ να βγάλω έγκυρο συμπέρασμα (πολλα "δεν" βρε παιδί μου :P)

Εντός θέματος:Και παντρεμένος να ήταν, τι αλλάζει δηλαδή; Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.
Ακριβώς Νηρηιδα, αυτό σκέφτομαι και εγώ
Με τιποτα δεν ισχυει αυτο που λες.Η επιστημη δεν αποδεχεται σε κανεναν κοσμο και σε καμια πραγματικοτητα την εκκλησια.

και ναι οντως και παντρεμενος να ηταν δηλαδη βρε Χαρα μου σε τι αλλαζει???
Η επιστήμη δεν είναι κάποια θεότητα, δεν είναι ουτε ένα ον που έχει βούληση και γνώση.Οι επιστήμονες απαρτίζουν την επιστήμη.Μερικοί απο αυτούς "βλέπουν" στις ανακαλύψεις τους τον Θεο, την θεϊκη παρέμβαση ή όπως αλλιώς το ονομάζει ο καθένας. Ορισμένοι, πιστεύουν οτι ολα ειναι αυτοματα και δεν υπαρχει Θεος. Αλλοι απλουστατα δεν τους νοιαζει και δεν παιρνουν θεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Και παντρεμένος να ήταν τι θα γίνει δηλαδή;!!!! Θα πάψεις να πιστεύεις στις αξίες της αγάπης, της αλλλεγύης και γενικότερα στα ιδανικά που πρεσβεύει ο χριστιανισμός;

Φυσικά και όχι. Αυτό σου εξηγώ, δεν έχω τόσο θέμα με τον γάμο, αλλά δεν μου αρέσει που ορισμένοι από εδώ μέσα τον προβάλλουν ως σεξουαλικό πρότυπο, με λίγα λόγια που συνδέουν τον γάμο με το σεξ. Άμα το είχε κάνει αυτό ο Χριστός δεν θα το έκανε γιατί υπέκυψε στην ανθρώπινη φύση αλλά επειδή ήθελε να προβάλλει τα ιδανικά και τις αξίες του γάμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Φυσικά και όχι. Αυτό σου εξηγώ, δεν έχω τόσο θέμα με τον γάμο, αλλά δεν μου αρέσει που ορισμένοι από εδώ μέσα τον προβάλλουν ως σεξουαλικό πρότυπο, με λίγα λόγια που συνδέουν τον γάμο με το σεξ. Άμα το είχε κάνει αυτό ο Χριστός δεν θα το έκανε γιατί υπέκυψε στην ανθρώπινη φύση αλλά επειδή ήθελε να προβάλλει τα ιδανικά και τις αξίες του γάμου.

Καλα ειστε σοβαροι?Γιατι παρουσιαζετε το σεξ σαν κατι κακο?

Κακο ειναι οτι βλαπτει.

Το σεξ δεν βλαπτει.Αρα γιατι το σεξ να ειναι κατι κακο και αρνητικο?


Δεν πατε καλα :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Φυσικά και όχι. Αυτό σου εξηγώ, δεν έχω τόσο θέμα με τον γάμο, αλλά δεν μου αρέσει που ορισμένοι από εδώ μέσα τον προβάλλουν ως σεξουαλικό πρότυπο, με λίγα λόγια που συνδέουν τον γάμο με το σεξ. Άμα το είχε κάνει αυτό ο Χριστός δεν θα το έκανε γιατί υπέκυψε στην ανθρώπινη φύση αλλά επειδή ήθελε να προβάλλει τα ιδανικά και τις αξίες του γάμου.
Δηλαδή και να είχε σεξουαλική ζωή, πάλι τι έγινε; Και για τους αρχαίους Έλληνες φιλοσόφους γνωρίζουμε πως ανέπτυσσαν και ομοφυλοφιλικές σχέσεις , όμως σε καμία περίπτωση αυτό δεν μειώνει τα επιτεύγματά τους:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Το θέμα καθαρίστηκε . Παρακαλώ τα posts σας να ειναι σχετικά με το θέμα του thread !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Θα ήθελα να δω άμα καταρριφθεί αργότερα αυτή η ''θεωρία'' πως θα αντιδράσετε όσοι κοροϊδεύετε τώρα...
Το γαμάτο είναι ότι όταν υπάρχει μια υποψία που στηρίζει τη θρησκεία, οι περισσότεροι πιστοί τη δέχονται ακόμα και πριν βρεθούν αποδείξεις (...μετά βέβαια, πολλές φορές έρχεται η σφαλιάρα, βλ. Ιερά Συνδόνη)
Όταν αντίθετα υπάρχει ένα ενδεχόμενο που δεν τους αρέσει, αρχίζουν να σκούζουν με τόσο φανατισμό ότι δεν είναι αλήθεια, πριν ακόμα βρεθεί κάτι πιο σίγουρο, ξεχνώντας απ'ότι φαίνεται ότι έτσι, αν τυχόν αποδειχτεί ότι κάνουν λάθος, εκτίθενται διπλά:

Η μια βλακεία μετά την άλλη.. Έλεος...
Όλο χαζομάρες...
Άντε ασχοληθείτε με τίποτα σοβαρό...
Και μην λέτε ανοησίες..:mad:

Oχι δεν ηταν παντρεμενος!
Θα δειτε πως σε λιγο καιρο θα διαψευστει. Ας μην πιστευουμε οτι ακουμε και ας μην παρασυρομαστε τοσο ευκολα...
Ελεος δηλαδη! Ακου κει, παντρεμενος...:mad:

Αλλα η δικη μας πιστη δεν ειναι σαν τον Μουσουλμανων για αν βγουμε να τα σπασουμε ολα...
Αντε, γιατι τα ισοπεδωσαμε ολα μου φαινεται!
Περνάνε το δικό τους Μεσαίωνα, θα τους περάσει θέλω να ελπίζω.

Βρε παιδια, μεχρι να αποδειχθει μια θεωρια, μην πιστευετε τιποτα!
Εχμ, αν εφαρμοζόταν αυτό, δε θα υπήρχαν θρησκείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
'Ντααααααααξ' μωρέ,ούτε το πρώτο είναι,ούτε το τελευταίο.Ένα σωρό κείμενα ("κρυφά ευαγγέλια" και άλλα τέτοια) λένε είτε ότι ο Τζίζας τη φιστίκωνε τη Μαγδαληνή,ή ότι φιστίκωνε άλλη (άλλες),ή τους μαθητές του,ή ό,τι άλλο θες.Το κατά πόσο ισχύουν,κανείς δεν μπορεί να το ξέρει.Τα περισσότερα απ'αυτά τα κείμενα (συμπεριλαμβανομένων και των επίσημων ευαγγελίων) είναι 90% αβάσιμες μυθοπλασίες και 10% ιστορικά γεγονότα.Άλλωστε,η επίσημη ιστοριογραφία δεν έχει καταφέρει καν να καταλήξει σχετικά με το αν ο Τζίζας επρόκειτο περί ιστορικού ή φανταστικού προσώπου.Οπότε,τι να πει κανείς?Προσωπικά,πιστεύω ότι αν υπήρξε,ε,όλο και κάπως θα τα μάζευε τα σταφύλια.Άλλωστε οι περισσότεροι "μεσσίες" ήταν περιβόητα όργια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toto13

Νεοφερμένος

Ο toto13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ρε ειναι δεν ειναι αληθινο δεν εχει καμια σημασια. Ειτε ηταν παντρεμενος ειτε οχι αυτο που εχει αξια ειναι η διδασκαλια του και η σταση ζωης του και οχι αν πραγματι ειχε σεξουαλικες σχεσεις (για μενα θα ηταν ευχης εργο να ειχε, ετσι ωστε να σταματησει η εκκλησια να ποινικοποιει το σεξ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ρε ειναι δεν ειναι αληθινο δεν εχει καμια σημασια. Ειτε ηταν παντρεμενος ειτε οχι αυτο που εχει αξια ειναι η διδασκαλια του και η σταση ζωης του και οχι αν πραγματι ειχε σεξουαλικες σχεσεις (για μενα θα ηταν ευχης εργο να ειχε, ετσι ωστε να σταματησει η εκκλησια να ποινικοποιει το σεξ).
Mα δεν ποινικοποιει το σεξ!
Απλα δεν το δεχεται εκτος γαμου... θρησκευτικου παντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
και να ηταν παντρεμενος ο ιησους ποιο ειναι το κακο? (δεν λεω να χε παιδια γιατι θα καω σε καμια πυρα).


στην τελικη ενας ανθρωπος ηταν αν υπηρξε :P (π στην πορεια εγινε θεος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top