Βιβλία για μαθήματα Αγγλικών

mar@1

Νεοφερμένος

Η mar@1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας,
Αναρωτιεμαι αν μπορειτε να μου πλοτεινεται καποια καλη μέθοδο (coursebook, workbook) αγγλικών για επίπεδο πριν το lower ετσι ωστε να προετοιμαστει κάποιος για να δώσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας,
Αναρωτιεμαι αν μπορειτε να μου πλοτεινεται καποια καλη μέθοδο (coursebook, workbook) αγγλικών για επίπεδο πριν το lower ετσι ωστε να προετοιμαστει κάποιος για να δώσει

Στείλε μήνυμα στη Nina-nana που είναι καθηγήτρια αγγλικών, να σε κατατοπίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fraouli

Νεοφερμένος

Η fraouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημέρα σας

Θα αναλάβω ένα παιδί 3ης γυμνασίου που έχει αφήσει τα αγγλικα στην Β
Το επίπεδό του είναι αρκετά χαμηλό

Ποια βιβλία θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να χρησιμοποιηθούν? Δεν θέλω να τον πάω σε Α-Β junior για να μην τα παρατήσει πάλι

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Καλημέρα σας

Θα αναλάβω ένα παιδί 3ης γυμνασίου που έχει αφήσει τα αγγλικα στην Β
Το επίπεδό του είναι αρκετά χαμηλό

Ποια βιβλία θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να χρησιμοποιηθούν? Δεν θέλω να τον πάω σε Α-Β junior για να μην τα παρατήσει πάλι

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μήπως να κάνετε βιβλία A Class; Από ότι θυμάμαι, εγώ έκανα τα Here We Go! εκδόσεις Burlington.

https://www.burlingtonbooks.com/Greece/Page.aspx?PageID=1486
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fraouli

Νεοφερμένος

Η fraouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μήπως να κάνετε βιβλία A Class; Από ότι θυμάμαι, εγώ έκανα τα Here We Go! εκδόσεις Burlington.

https://www.burlingtonbooks.com/Greece/Page.aspx?PageID=1486
Κάτι τέτοιο σκέφτομαι κι εγώ..
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Μήπως να κάνετε βιβλία A Class; Από ότι θυμάμαι, εγώ έκανα τα Here We Go! εκδόσεις Burlington.

https://www.burlingtonbooks.com/Greece/Page.aspx?PageID=1486

Συγγνώμη, αλλά η Α Class μου φαίνεται πολύ χαμηλό επίπεδο για ένα παιδί γ γυμνασίου, ιδιαίτερα από τη στιγμή που άφησε τη γλώσσα μόνο 1 χρονιά. Βέβαια, δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς το επίπεδο του παιδιού, αλλά στην Α Class διδάσκονται πολύ στοιχειώδη πράγματα και οι γνώσεις του πρέπει να είναι πραγματικά περιορισμένες. Επίσης, θα βρει μπροστά τα αγγλικά στο λύκειο και το πιθανότερο είναι να μην προλάβει να δώσει ούτε το Β2.
Ξανατονίζω όμως ότι κάνω μόνο υποθέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fraouli

Νεοφερμένος

Η fraouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σωστό κι αυτό που λέτε..
Να έψαχνα κάποιο βιβλίο Β class που να ήταν π.χ. πιο απλοποιημένο?
Υπάρχει άραγε?
Δεν θέλω να του κόψω τα φτερά που λέμε..Θέλω να νιώσει ότι μπορεί να τα καταφέρει κι ας είναι μόνο ένας χρόνος που τα άφησε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Σωστό κι αυτό που λέτε..
Να έψαχνα κάποιο βιβλίο Β class που να ήταν π.χ. πιο απλοποιημένο?
Υπάρχει άραγε?
Δεν θέλω να του κόψω τα φτερά που λέμε..Θέλω να νιώσει ότι μπορεί να τα καταφέρει κι ας είναι μόνο ένας χρόνος που τα άφησε..

Αν και δεν είμαι ειδικός, ούτε γνωρίζω την περίπτωση, θα πρότεινα ένα βιβλίο τουλάχιστον Β Class. Καλό θα ήταν να διευκρινήσεις τι τάξη τελείωσε το παιδί πέρυσι και ακόμη καλύτερα να επικοινωνήσεις με τους φιλόλογους αγγλικής του φόρουμ, ιδιαίτερα για ό,τι έχει να κάνει με τα βιβλία. Βέβαια, εσύ ξέρεις το παιδί, εσύ είσαι η καθηγήτριά του και άρα εσύ θα ξέρεις καλύτερα από όλους μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Καλημέρα και από μένα,
Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα αγγλικά και η οποιαδήποτε απάντηση είναι καλοδεχούμενη. Η τελευταία φορά που ήρθα σε επαφή με τη γλώσσα λόγω φροντιστηρίου, πανελληνίων και σχολής ήταν το 2009.Αφού λοιπόν τώρα που έχω ξεμπερδέψει με αυτά και έχω απεριόριστο χρόνο, θα ξεκινήσω πάλι μαθήματα. θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής: Πριν από μερικές μέρες μπήκα στην ιστοσελίδα του Cambridge και έκανα το τεστ επιπέδου, και για να μην το πολύ αναλύω το επίπεδο μου είναι Β1.Θέλω να μου προτείνετε μια μέθοδο, για να μπορέσω να καλύψω τα κενά και όταν ξεκινήσω μαθήματα να είμαι σε ένα επίπεδο Β1+
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex1a

Νεοφερμένος

Η alex1a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλησπέρα θέλω να κάνω μάθημα σε ενήλικα με βασικές γνώσεις αγγλικών και θέλει να πάρει lower με ταχύρρυθμα.Ποια βιβλία μου προτείνετε για γραμματική και έκθεση?

Επίσης από που μπορώ να βρω τεστακια για lower? Ευχαριστώ εκ των προτέρων και χρόνια πολλά! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
complete first b2 Cambridge university press τα καλυτερα αυτα εκανα και εγω πριν δυο χρονια ακριβα ομως αλλα αξιζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex1a

Νεοφερμένος

Η alex1a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ευχαριστώ!Είναι καλά για έναν σχετικά αρχάριο?

Ευχαριστω! Θεωρείς πως ειναι καλά για έναν σχετικά αρχάριο?Επίσης έχουν όλες τις θεματικές ενότητες για το lower ή χρειάζονται κι αλλά βιβλία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Έχουν τα πάντα , επίσης έχουν και εύκολες και δύσκολες ασκήσεις μόνο που είναι ακριβά νομίζω ότι το σεμπτεβριο του 2014 που τα πήρα τότε είχαν βγει μάλιστα έκανε όλη η σειρά 70 η 75 ευρώ .Απο την πολιτεία να τα πάρεις κάνουν έκπτωση 12% και εγώ από εκεί τα είχα πάρει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex1a

Νεοφερμένος

Η alex1a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Δεν τα βρίσκω στην αγορά μηπως δεν κυκλοφορούν πια?

Κάποιο άλλο βιβλιο έχετε να προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Η πολιτεία το έχει κανονικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex1a

Νεοφερμένος

Η alex1a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Οκ το βρήκα.Υπαρχει καποιο άλλο φθηνότερο ίσως που να τα περιέχει όλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Για δες το unlimited της Cambridge
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex1a

Νεοφερμένος

Η alex1a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ευχαριστω !Αυτό που ψάχνω ειναι να έχει γραμματική λεξιλόγιο εκθέσεις και listening μαζί.Τα καλύπτουν αυτά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Φυσικά και ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex1a

Νεοφερμένος

Η alex1a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλημέρα μου πρότεινες για αγγλικά σε ενήλικα που θέλει να δώσει lower το unlimited Cambridge.Ψαχνοντας το μου βγάζει 100 βιβλία από αυτήν τη σειρά ποιο να διαλέξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top